PV70 czy PV700?

boggio

Member
I tutaj pytanie. Czy jest sens dopłacać do 42pv700p ? A może zostać przy 42pv70p ?
Bo u mnie w sklepach 42pv70p kosztuje ok 4000-4500zł a 42pv700p aż lub tylko 5200-5600zł. :hmm:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Zleży kto co preferuje, za to co wymieniliśmy to 600 zł można by dopłacić, a jak faktycznie jest dobre zwłaszcza ta powłoka to może i 800 ;) Dlamnie te pip/pap/pat to też doś ważna sprawa tylko one nie powinny tak wpływac na cenę
 

boggio

Member
BadBoy80 napisał:
A za 5800 masz PY70, tyle że narazie go nigdzie nie ma..
Ale chodzi o to, że mam kase na pv70 ok 4500zł. :)
A w jednym ze sklepów mogę ją kupić po promocyjnej cenie 3999zł, oczywiście pv70.
Natomiast pv700 jest za 5200zł.
I dlatego się pytam, czy jest sens dopłacać do pv700 ? Bo trzeba aż 1200zł dodać, a kasa na drodze nie leży. :???: No i jakby tak dokładać, to by nigdy nie skończył.
Czy te dodatkowe funkcje w 700 są warte tych 1200zł ?
Wiadomo niektóre bajery są fajne, ale jak to ma przełożenie na odbiór sygnału z różnych źródeł (SD,HD )?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Kurcze ludzie czy mi się wydaje, że raz piszecie o PY a raz o PV ? Zwróćcie uwagę na pisanie "Y" "V" bo ja już się gubię, tylko ceny nieco chyba ratują, ale już nie wiem który to ten droższy?
 
boggio napisał:
F_R_A_N_E_K gdzie i kiedy udało ci się kupić ten model za taką cene ? :hmm:

Kupowałem dokładnie 3.10.2007r. w rtvmedia.pl za 4559zł ale z tego co widzę i co pisałem o TV wcześniej, że ceny skoczą niedługo przed świętami i nie pomyliłem się.
Widzę że na już w tym sklepie jest za 4949.00 zł. Nieźle :)

Znalałem na MAX24 za 4536zł ale produkt chwilowo niedostępny.

http://www.nokaut.pl/telewizory-plazmowe/plazma-panasonic-th-42pv700p.html

Radzę Ci pospiesz się jak Ci zależy na kasie, albo jak już nigdzie taniej nie znajdziesz to poczekaj po świętach, ceny w połowie stycznia powinny spowrotem opaść o jakieś 500zł czyli do poziomy 4500zł albo i jeszcze niżej, z uwagi że na rynek weszła świeżynka PY.
 

boggio

Member
Za 4000zł mogę kupić ale pv70 a bardziej się nastawiłem teraz na pv700. Tylko, że kiepsko z dostepnością a jak jest to cena kosmiczna. :confused:
Rozmawiałem z jednym gościem ze sklepu, to powiedział mi, że może będą pv700 gdzieś ok świąt. Jak nie będzie do świąt tego modelu, to poczekam do połowy stycznia jak radzisz. :D I może cena tych PY też spadnie w tym czasie, wtedy opłacałoby się dołożyć. ;)
 

aldam

New member
boggio napisał:
:D I może cena tych PY też spadnie w tym czasie, wtedy opłacałoby się dołożyć. ;)
W lutym podobno nowe plazmy Panasonic wypuszcza więc na pewno cena PY poleci. Zresztą luty-marzec to chyba najlepszy okres na zakupy TV. Ja czekam.
 

ghe

New member
Pv700

Mam od wczoraj, obraz bardzo fajny ale zmniejszyłem paramenty dla "dotarcia".
Czy z Cyfry HD lepiej oglądać po HDMI czy po Component bo nie mam jeszcze kabli?
 

boggio

Member
ghe możesz coś więcej opisać o swoich pierwszych doświadczeniach związanych z tym TV. :)
I najważniejsze, gdzie go kupiłeś i za jaką cene ? :hmm:
 

ghe

New member
boggio Obraz bardzo dobry choć na razie wszystko po Scard
Ustawienia fabryczne i autoformatowanie też dobrze działa Na razie więcej jadę na niskich parametrach żeby ją "dotrzeć". Cena 4769 od lokalnego dostawcy ale zakup sygnalizowany miesiąc temu. Pozdrawiam później napiszę więcej.
 

za3

New member
Kupilem 700

Wczoraj kupilem 700 Panasa. Telewizorek b. ladny, a dla mnie wyglad mial znaczenie, chodzi o wytsroj wnetrza itd. ble ble ble:) Niestety zawiodlem sie na jakosci odbioru (placz i zgrzytanie zebow). wiadomo, ze pod sygnalem z naziemnej szalu nie robi, ale i tak jest lepiej niz myslalem, ale przy Cyfrze+ to prawie dramat. Nie wiem dlaczego, z DVD jest fajnie, ale nie rewelacyjnie, siedzialem juz przy roznych ustawieniach ze 24h i tylko nieznacznie poprawilem co nieco. W tej chwili podpiete mam:
  1. Panasonic TH42 PV700-odleglosc 3,5m (nowy)
  2. Nagrywarka Panasonic z dyskiem model 57 (nowy)
  3. Onkyo 505 (nowy)
  4. Ferguson 6318 (cyfra+)
Kable markowe Prolink:
onkyo, nagrywarka i tv po HDMI
Ferguson po EURO do nagrywarki i TV. przez nagrywarke lepszy sygnal z Cyfry, ale nie na takim poziomie jak powinno byc.

Moze ktos mnie poratuje i podpowie co mam zmienic, by moc sie cieszyc sprzetem jak inni z tego forum
 

derian

New member
pv70p i n-ka

Witam.
Obiecałem podzielić się wrażeniami po zakupie cyfry. Od dziś mam N-kę i tak jak myślałem - nie zawiodłem się. Podobnie jak przy sygnale SD z kabla tak i tu są kanały lepszej i gorszej jakości. Ogólnie PV70P gra bardzo dobrze. Kanały HD to juz inna bajka i chciałoby się, by własnie tak wyglądała każda telewizja. Kiedyś były problemy z dźwiękiem przy połączeniu dekodera n-ki kabelkiem HDMI ale obecnie chiałbym uspokoić niezdecydowanych - wszystko jest ok (wymienili oprogramowanie czy coś takiego).

Chiałbym również powtórzyć to, co napisałem gdzieś tam powyżej: Ludzie, jeśli zastanawiacie się, czy warto dokładać kilka stówek do 700tki to znaczy, że liczycie się z kasą. A jeśli tak, to ja uważam, że tych parę złotych lepiej będzie przeznaczyć na coś innego. 70tka gra bardzo dobrze i napewno nie będziecie żałować zakupu. Miałem te same dylematy, zdecydowałem się na 70tkę a do róznicy dołozyłem i kupiłem nagrywarkę z HD :) Całkiem piękny zestaw. Pamiętajcie również o kaelkach HDMI, które wcale nie są tanie. Czyli kolejny wydatek.

Gdzieś powyżej zauważyłem spór o 100Hz. Jak ma 700tka to nie wiem. 70tka ma taką opcję, ale ukrytą w 'menu' -> 'ustawianie' pod nazwą 'prędkość odświeżania' i po zmianie na 50Hz obraz wydaje się migotać.

Duszki i powidoki ;) Pojawiają się. Sprawdziłem po dłuższym oglądaniu tvn. Po podejściu na 1m i przelączeniu na nieaktywne wejście AV (by uzyskać ciemny obraz) logo było zauważalne. A więc pojawiają się. Z tym, że nie warto sie tym przejmować, ponieważ podczas zwykłego ogladania jest to zupełnie niezauwazalne. A bardziej przerażonych uspokajam - zanikają po wyłączeniu i ponownym włączeniu tv ;) Spoko. Ten problem nie jest tu problemem i radziłbym się tym nie przejmować.

Ktoś pytał o głośniki. PV70 gra świetnie natomiast 700tka jeszcze lepiej. To ta różnica.

Pozdrawiam.
 

rychu

New member
Podobno tunery Fergusona dają obraz gorszy niż nawet philipsy z cyfry. W nowych modelach serii FX już nie ma takiego problemu i jest wyjście component co znacząco poprawia jakość obrazu na plazmach i LCD.
 
Do góry