PV70 czy PV700?

MacPaul

New member
-Brak płynności, gdy obraz z kamery jest szybko przesuwany. Im większy ekran tym bardziej jest to zauważalne. Niestety dość mocno mi to przeszkadza. Jak w sklepie widzę dobry LCD z funkcją 100Hz to zatrzymuję się popatrzeć jak fajnie byłoby, gdyby taka płynność była na moim telewizorze...

Zaraz zaraz podobno plazmy nie smużą a w LCD jest to bardziej prawdopodobne (to jeden z moich kryteriów głównych przy wyborze plazmy) Ponadto przy sygnale 100Hz zawsze efekt smużenie jest większy niż przy 50 Hz (tak przynajmniej było w CRT) W PV70 (i pewnie innych też można zmienić 100 Hz na 50 Hz - co kto lubi)

-Moim zdaniem telewizor nie ma obiecanych 100Hz. Mam wyczulony wzrok na migotanie obrazu i czuję się niekomfortowo siedząc przy komputerze z monitorem CRT, który ma poniżej 100Hz. Przy telewizorze wzrok się tak bardzo nie skupia jak przy pracy na komputerze, jednak na jasnych scenach wyraźnie widać migotanie obrazu. Wg mnie telewizor może ma 75 lub 85Hz.

to już są spekulacje - a ja widzę 96 Hz :cool:

-Poszukiwacze idealnej czerni nie znajdą jej na tym telewizorze. Kiedy w pokoju jest zupełnie ciemno a na ekranie jest czarna plansza to widać, że ten czarny kolor jednak „świeci”. Czyli zamiast smolistej czerni jest kolor, jakby to określić, jasno-czarny :).

A może by tak troche pobawić się z ustawieniami 8)
włączyłem płytę testową (AudioVideo 2005) i czerń oraz ultra czerń jest super. Jak dla mnie OK.
Problemem jest biel - nie można ustawić odcieni szarości i przejść bieli - kłopoty z ustawieniem gradacji (chyba, że totalnie rozlegulujemy czerń - właśnie na szaro-szaro) W każdym razie trzeba (wg. mnie) wybrać - albo idealna czerń albo super biel . Ten model (za te pieniądze ) nie ma jednego i drugiego.


Zauważyłęm jeszcze jeden problem - obcinanie obrazu i to spore po bokach (góra i dół jest OK). Ustawienia szerokości (formatu) obrazu prawidłowe. Zrestą eksperymentowałem z różnymi. CRT też nie był tu idealny ale ta plazma za bardzo obcina. Ktoś się z tym spotkał ??

pozdrawiam
Maciej
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zaraz zaraz podobno plazmy nie smużą a w LCD jest to bardziej prawdopodobne (to jeden z moich kryteriów głównych przy wyborze plazmy) Ponadto przy sygnale 100Hz zawsze efekt smużenie jest większy niż przy 50 Hz (tak przynajmniej było w CRT) W PV70 (i pewnie innych też można zmienić 100 Hz na 50 Hz - co kto lubi)
Doczytaj do końca. Brak płynności był spowodowany sygnałem z przeplotem z kamery. Odpowiednie połaczenie (komponent) pozwoliło na zlikwidowanie tej wady. Problem leżał w źródle sygnału, a raczej w rodzaju połaczenia. Podejrzewam, że przez komponent poszedł sygnał progresywny (bez przeplotu).

Kwestia widzialności odświeżania jest względna. Mój kolega nie widzi 60 Hz na zwykłym monitorze. Migotanie jest bardziej dokuczliwe na dużych monitorach. Dlatego i 100 Hz może być czasem za mało. Ja na mojej 19 mam 85 Hz i pracuje mi się dobrze. Wyższa częstotliwość kończyła się zmniejszeniem ostrości obrazu.


ArtS :)
 

tborko

New member
MacPaul napisał:
Zaraz zaraz podobno plazmy nie smużą a w LCD jest to bardziej prawdopodobne (to jeden z moich kryteriów głównych przy wyborze plazmy) Ponadto przy sygnale 100Hz zawsze efekt smużenie jest większy niż przy 50 Hz (tak przynajmniej było w CRT) W PV70 (i pewnie innych też można zmienić 100 Hz na 50 Hz - co kto lubi)

Nie chodziło mi o smużenie, tylko o brak płynności, czyli przy szybko przesuwającym się obrazie widać poszczególne klatki obrazu zamiast płynnego przesuwu.


MacPaul napisał:
A może by tak troche pobawić się z ustawieniami 8)
włączyłem płytę testową (AudioVideo 2005) i czerń oraz ultra czerń jest super. Jak dla mnie OK.
Problemem jest biel - nie można ustawić odcieni szarości i przejść bieli - kłopoty z ustawieniem gradacji (chyba, że totalnie rozlegulujemy czerń - właśnie na szaro-szaro) W każdym razie trzeba (wg. mnie) wybrać - albo idealna czerń albo super biel . Ten model (za te pieniądze ) nie ma jednego i drugiego.

A mógłbyś podać jakie masz ustawienia obrazu? Może uda mi się poprawić czerń. Przyznam, że dużo z ustawieniami to nie eksperymentowałem bo tak jak pisałem wcześniej czerń jaką widzę u siebie, pomimo, że nie idealna, jest dla mnie wystarczająco dobra :)

Pozdr.
 

MacPaul

New member
witam

coś cytowanie u mnie dziś nie działa więc:
1. Nie spotkałem się nigdiy z tego typu zjawiskiem (smużenia - poklatkowe ?)
2. Nie moge podać ustawień tv bo ten odbiornik nie ma skali (tylko paski z zaznaczonym środkiem). Proponuję jednak zabawy z płytami testowymi. Zabiera sporo czasu ale warto.
3. Nigdy niespotkałem testów z częstotliwościami więc trudno mi uwierzyć, że widać jaka jest częstotliwość odświeżania obrazu. Jedynie jak tv ma opcje 100 i 50 to coś można zauważyć.
4. Odnośnie smużenia i połaczenia kablami - nie mam na ten temat ani wiedzy ani doświadczenia. Na połaczeniach z euro, s-video z różnymi odbiornikami (crt) i urządzeniami (kamery, dvd, video, sat) nie zauważyłem takiego zjawiska.
Dziękuję za wszelkie uwagi wzbogacające moją wiedzę na ten temat

pozdrawiam

Maciej
 

tborko

New member
MacPaul napisał:
1. Nie spotkałem się nigdy z tego typu zjawiskiem (smużenia - poklatkowe ?)

Może trochę uporządkujmy :)
Określenie "smużenie" używałem w kontekście pojawiania się zielonych smug przy bardzo szybko przesuwającym się obrazie, na którym blisko siebie wystepuje kolor biały z jakimś innym ciemnym. Wtedy przy ruchu pojawiają się zielone smugi.

Mówiąc o "braku płynności" chodziło mi o to, że również przy szybko przesuwającym się obrazie, niezależnie w jakich byłby kolorach, obiekty nie przesuwają się płynnie, jak powinny, lecz skaczą jakby klatka po klatce.

Co do występowania tych zjawisk chyba nikt z użytkowników nie ma wątpliwości. Nie są one na tyle uciążliwe, żeby nie dało się oglądać filmów, jednak trudno nie wymienić ich jako wad.

MacPaul napisał:
3. Nigdy niespotkałem testów z częstotliwościami więc trudno mi uwierzyć, że widać jaka jest częstotliwość odświeżania obrazu. Jedynie jak tv ma opcje 100 i 50 to coś można zauważyć.
Faktycznie, nie wiem czy częstotliwość odświeżania obrazu można jakoś zmierzyć jednak rożnice da się odczuć. Ty jak piszesz, zauważasz różnicę przy przełączaniu 50 na 100 Hz. Ten telewizor nie pozwala ustawiać innych wartości, jednak dużo bawiłem się ustawianiem częstotliwości odświeżania w monitorach komputerowych (CRT) i komfortowo czułem się przy ustawieniu na 100Hz. Na jasnych kolorach nie było widać migotania obrazu. Na telewizorze po przełączeniu na 100Hz widze migotanie białego koloru. Stąd mój wniosek, że może to nie być prawdziwe 100Hz. Chyba, że na tak dużych ekranach widać migotanie i przy takiej częstotliwości...:)
 

kornac

New member
panel przeciwodblaskowy

co się tyczy filtra antyodblaskowego w modelu th-42pv700 to raczej go nie posiada.

W katalogu Panasonica jest napisane

Filtr przeciwodblaskowy jest we wszystkich modelach Full-HD poza ekranem o przekątnej 103 cale.
 
Ostatnia edycja:

robiw

New member
A 103 cale to nie 103 cm tylko ponad 2.54* więcej :). PV700 ma ten filtr i funkcjonuje znakomicie. No i nie jest to FullHD... pzdr robiw
 

kornac

New member
Powiedz skad ta informacja o filtrze? w necie znalazlem wypowiedzi ludzi ktorzy widzilei oba telewizory obok siebie i w ekranach nie widzieli zadnej roznicy.

w specyfikacji technicznej 42pv700 nigdzie nie ma wzmianki o o tym filtrze.

ja podalem informacje jaka znalazlem z katalogu Panasonica 2007/2008 strona 5.
 
Do góry