PV70 czy PV700?

ghe

New member
"Niestety zawiodlem sie na jakosci odbioru (placz i zgrzytanie zebow). "
U mnie wszystko OK!
Podłączyłem Cyfrę po HDMI a DVD po Component i jest bardzo dobrze, tylko nie ma auto formatowania obrazu po HDMI. Jedyne problemy to pojawiające się pionowe falowania wskakujące momentami przy sygnale z kablówki (bardzo słaby sygnał) i to chyba jest ich powodem.
 

Roberic

New member
100 Hz raz jeszcze

darek64 napisał:
Pozwolę sobie podrążyć wątek 100 Hz, bo nie jest on tak oczywisty, jak się wydaje. Po kolei: strona www.panasonic.pl w specyfikacji PV70 i PV700 nie wspomina nic o "technologii 100 Hz", natomiast taka informacja, dotycząca obydwóch modeli, jest na stronie czeskiej (www.panasonic.cz). Pomyłka lub niedopatrzenie?

Witam,
Badam temat (dzięki temu forum przede wszystkim) i przymierzam się do zakupu PV7 lub PV70. Specjalnie kontaktowałem się z Panasonic Polska w sprawie częstotliwości obrazu i potwierdzili, że obydwie serie (więc chyba tym bardziej 700-tka) mają technologię 100 Hz.
Pozdrawiam
 
1 000 000 razy było o tym na forum, że wszystkie modele mają 100Hz, tak samo jak i różnice pomiędzy 7-ką, 70-tką a 700-tką.

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać !!!
 

derian

New member
..."Podłączyłem Cyfrę po HDMI a DVD po Component i jest bardzo dobrze, tylko nie ma auto formatowania obrazu po HDMI."...

To dziwne. Ja mam po HDMI n-kę i autoformatowanie działa. Chyba, że mówimy o kanałah HD, ale tam informacja o formacie podawana jest chyba razem z sygnałem i jeśli w ustawieniach dekodera wskazany jest odbiornik szerokoekranowy, to wszystko powinno byc ok. Przynajmniej audycje z testowego tvnHD w formacie 4:3 tak właśnie są wyświetlane. Auto w tym wypadku nie działa a zmiany dostępne są po wybraniu w PV70P formatu 4:3 Pełny.
 

tborko

New member
Panasonic PV700 - opinia po 3 miesiącach użytkowania

To forum bardzo mi pomogło przy wyborze telewizora więc postanowiłem podzielić się wrażeniami z użytkowania przez 3 miesiące telewizora Panasonic PV700 42 cale.
Kupiłem go w sklepie internetowym RTV Euro AGD w pamiętnej promocji po 3.999zł.
Po wszystkich przebojach o sprzedawaniu powystawowych egzemplarzy jako nowe, o których sporo pisano na tym forum, pierwszą rzeczą po włączeniu było sprawdzenie menu serwisowego. Potem już spokojnie można było cieszyć się zakupem :)


Ogólnie, pomimo zauważonych wad, jestem zadowolony. Pod poniższym linkiem można zobaczyć kilka zdjęć, ale nie polecam ich do wyciągania zbyt daleko idących wniosków. Nie jest chyba możliwe zrobienie dobrego zdjęcia telewizora i wyświetlanego na nim obrazu, które byłoby choćby zbliżone do tego, co widzi się gołym okiem. W rzeczywistości obraz (kolory i ostrość) jest znacznie lepszy. (Nie ma też pasków, które pojawiły się na niektórych zdjęciach.)

http://malbork2.fotosik.pl/albumy/346211.html


Zalety:
-[FONT=&quot] [/FONT]Oglądam z ok. 3,5 metra i jedno mogę stwierdzić – DUŻY EKRAN TO JEST TO! :)
-[FONT=&quot] [/FONT]Bardzo ładny obraz sygnału HD (z n-boxa po HDMI), bardzo ładny obraz z DVD (Panasonic S42 - Component). Oglądałem ostatnio film Dżungla z DVD i naprawdę trudno byłoby mi wskazać w którym aspekcie jakości obrazu był gorszy od bodajże Zaczarowanej Karuzeli, która non stop leci na Nonstop Kino HD.
-[FONT=&quot] [/FONT]Matowy ekran nie jest tak bardzo matowy jak w LCD, jednak bardzo ułatwia oglądanie i nie można przeglądać się w nim jak w lustrze.
-[FONT=&quot] [/FONT]Mnóstwo wejść (również z przodu)
-[FONT=&quot] [/FONT]Zupełnie przyzwoity dźwięk jak na płaski telewizor
-[FONT=&quot] [/FONT]Nie zauważyłem jeszcze żadnych powidoków. Wprawdzie nie testowałem wyświetlania tego samego programu z wyraźnym logiem przez całą dobę, ale godzinę czy dwie telewizji nie pozostawia żadnego śladu


Wady:
-[FONT=&quot] [/FONT]Po włączeniu telewizor zawsze ustawiony jest na odbiór sygnału z anteny i nie można tego zmienić. Zastanawiam się ile osób do oglądania telewizji na dużym telewizorze korzysta z anteny siatkowej, że Panasonic postanowił w ten sposób ułatwić im życie zapominając o oglądających z wykorzystaniem dekodera? ;)
-[FONT=&quot] [/FONT]Niedawno zauważyłem, że moim egzemplarzu nie działa wejście video, kiedy spróbowałem podłączyć sygnał po chinch-u. Pewnie można to naprawić w ramach gwarancji, ale ja prawie nigdy bym go nie wykorzystywał a szkoda mi rozstawać się z telewizorem na kilka tygodni naprawy
-[FONT=&quot] [/FONT]Brak płynności, gdy obraz z kamery jest szybko przesuwany. Im większy ekran tym bardziej jest to zauważalne. Niestety dość mocno mi to przeszkadza. Jak w sklepie widzę dobry LCD z funkcją 100Hz to zatrzymuję się popatrzeć jak fajnie byłoby, gdyby taka płynność była na moim telewizorze...
-[FONT=&quot] [/FONT]Zielone smużenie występuje. Pojawia się, gdy obraz, na którym są elementy jasne i ciemne (np. czarno-biały film) szybko przesuwa się. Jednak moim zdaniem nie jest to zbyt zauważalne uciążliwe i bardziej przeszkadza mi brak płynności niż zielone smugi
-[FONT=&quot] [/FONT]Moim zdaniem telewizor nie ma obiecanych 100Hz. Mam wyczulony wzrok na migotanie obrazu i czuję się niekomfortowo siedząc przy komputerze z monitorem CRT, który ma poniżej 100Hz. Przy telewizorze wzrok się tak bardzo nie skupia jak przy pracy na komputerze, jednak na jasnych scenach wyraźnie widać migotanie obrazu. Wg mnie telewizor może ma 75 lub 85Hz.
-[FONT=&quot] [/FONT]Poszukiwacze idealnej czerni nie znajdą jej na tym telewizorze. Kiedy w pokoju jest zupełnie ciemno a na ekranie jest czarna plansza to widać, że ten czarny kolor jednak „świeci”. Czyli zamiast smolistej czerni jest kolor, jakby to określić, jasno-czarny :). Niemniej jednak, jeśli ktoś zamierza normalnie użytkować telewizor zamiast zajmować się wyszukiwaniem niedoskonałości czarny kolor, jaki zobaczy wyda się wystarczająco czarny. Poza tym wyszliśmy z epoki telewizorów czarno-białych i liczą się też inne wyświetlane kolory, które są baaardzo ładne.
 

Roberic

New member
Wady PV700

tborko napisał:
Wady:
-Po włączeniu telewizor zawsze ustawiony jest na odbiór sygnału z anteny i nie można tego zmienić. Zastanawiam się ile osób do oglądania telewizji na dużym telewizorze korzysta z anteny siatkowej, że Panasonic postanowił w ten sposób ułatwić im życie zapominając o oglądających z wykorzystaniem dekodera? ;)

-Brak płynności, gdy obraz z kamery jest szybko przesuwany. Im większy ekran tym bardziej jest to zauważalne. Niestety dość mocno mi to przeszkadza. Jak w sklepie widzę dobry LCD z funkcją 100Hz to zatrzymuję się popatrzeć jak fajnie byłoby, gdyby taka płynność była na moim telewizorze...

-Moim zdaniem telewizor nie ma obiecanych 100Hz. Mam wyczulony wzrok na migotanie obrazu i czuję się niekomfortowo siedząc przy komputerze z monitorem CRT, który ma poniżej 100Hz. Przy telewizorze wzrok się tak bardzo nie skupia jak przy pracy na komputerze, jednak na jasnych scenach wyraźnie widać migotanie obrazu. Wg mnie telewizor może ma 75 lub 85Hz.

No to trochę się porobiło, ja również przymierzałem się do zakupu tego TV lub innego z serii PV. Odłożyłem decyzję na luty/marzec czekając na nowe modele i obniżkę cen starych i chyba dobrze zrobiłem. Dzięki za opinię taką z użytkowania bo w sklepie to różne rzeczy można przegapić. Nowość dla mnie to smużenie na plaźmie czy raczej jak to nazwałeś brak płynności przy ruchu kamery i brak 100 Hz. To dla mnie zaskoczenie przy tej technologii i to niestety dyskwalifikujące. Może jednak to kwestia tego tylko egzemplarza. Czy posiadacze innych TV z tej serii mogą się wypowiedzieć? Reszta wad powiedzmy do przejścia ale to...

Jeszcze jedno pytanie czy matowy ekran, który bardzo podobał mi się w sklepie w warunkach domowych też odbija tak małe ilości światła tzn. czy można siedzieć w południe w pokoju z odłoniętymi oknami i dobrze się czuć czy raczej półmrok lub egipskie ciemności? Pozdrawiam.
 

tborko

New member
Roberic napisał:
Jeszcze jedno pytanie czy matowy ekran, który bardzo podobał mi się w sklepie w warunkach domowych też odbija tak małe ilości światła tzn. czy można siedzieć w południe w pokoju z odłoniętymi oknami i dobrze się czuć czy raczej półmrok lub egipskie ciemności? Pozdrawiam.


Z tą warstwą antyodblaskową jest tak, że gdy za oknem jest widno i spojrzysz na ekran wyłączonego telewizora to widać np. odblask okna, z tym, że nie tak wyraźnie jak na PV70 tylko taki rozmyty. Gdy telewizor jest włączony to tego odblasku już prawie nie widać i do oglądania nie potrzeba zasłon :)

Co do braku płynności niestety problem wielu modeli plazm... Z tego co zaobserwowałem to Samsung Q91h radzi sobie z tym całkiem nieźle, ale nie ma nic za darmo - obraz jest płynny, ale wygląda już niezbyt naturalnie (efekt teatru telewizji)
 

wideo5

New member
wybacz ale jeśli tak mówisz ze pv70 odbija wiecej swiatła od pv700 to znaczy że nie widziałeś obydwu TV obok siebie. Panele mają one identyczne więc nie wprowadzaj w błąd forumowiczów.
 

tborko

New member
wideo5 napisał:
wybacz ale jeśli tak mówisz ze pv70 odbija wiecej swiatła od pv700 to znaczy że nie widziałeś obydwu TV obok siebie. Panele mają one identyczne więc nie wprowadzaj w błąd forumowiczów.

Faktycznie, nie widziałem obu telewizorów obok siebie :) Jednak patrząc na PV700 widzę matową warstwe na ekranie a gdy patrzę na na PV70 widzę ekran bardziej... lustrzany. Moje subiektywne wrażenie PV700 odbija mniej światła :)
 

wideo5

New member
mam jeszcze 42pv60 tam faktycznie powierzchnia jest "lustrzana" odbijająca światlo lecz z przykroscią muszę stwierdzic że pv60 pomino odbić swiatła daje dużo wiecej czarnego koloru. a wracając do różnicy pomiedzy pv70 i 700 to mają identyczne panele tak wiec moze widziałeś pv70 w innych warunkach oswietleniowych i stąd ta ocena. Mam jeszcze 50PV70 a kolega ma 42pv700 i podłączyliśmy obydwa obok siebie - są identyczne. panele są ciemno szare - matowe. 42PV60 ma natomiast powierzchcię błyszczącą lecz w kolorze czarnym, może to jest powodem wyższego poziomu czerni w starszym modelu. muszę ci powiedzieć że byłem rozczarowany tym brakiem czarnego koloru w pv70 - szczególnie przy zgaszonym swietle. w panelu G9 odbijało się swiatlo lecz czarny kolor byl na wysokim poziomie - w G10 nie ma takich odbić ale czarnego koloru nie ma. mnie osobiscie bardziej pasuje 42pv60.
 

Arek

Member
tborko napisał:
-...
-Brak płynności, gdy obraz z kamery jest szybko przesuwany. Im większy ekran tym bardziej jest to zauważalne. Niestety dość mocno mi to przeszkadza. Jak w sklepie widzę dobry LCD z funkcją 100Hz to zatrzymuję się popatrzeć jak fajnie byłoby, gdyby taka płynność była na moim telewizorze...
.

Ostatnio włączyłem film DVD z własnego wesela i też zauwazyłem ten problem, tj. przy szybkich scenach, a dokładnie mówiąc w momentach ruchu kamery obraz migota , jakby skacze klatka po klatce. Fatalnie to wygląda. Natomiast probelm ten nigdzie indziej nie występuje tj gdy puszczam materiał z taśmy miniDV prosto z kamery wszystko jest ok, tak samo przy płytach dvd, vcd, divix.

Ktoś wie co jest tego przyczyną ?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kamera wideo nagrywa obraz z przeplotem. Najgorsze jest to, że kamera zapisuje każdy ruch, więc każdy półobraz posiada inną zawartość (przesunięcie obrazu). Telewizor próbuje pozbyć się przeplotu, ale co innego usuwa przeplot z identycznych półobrazów, a co innego gdy każdy półobraz jest przesunięty.

Standard PAL wspiera 25 obrazów (klatek) na sekundę. Ze względów historycznych taki obraz jest kodowany na 50 półobrazach na sekundę. Pierwszy półobraz ma linie nieparzyste, drugi parzyste, trzeci nieparzyste itd. Obraz z taśmy filmowej zawiera w oryginale 24 klatki na sekundę. Przy przerabianiu na PAL przespiesza się go do 25 klatek na sekundę. Po zamianie na PAL mamy 50 półobrazów na sekundę, ale na każdą parę półobrazów przypada dokładnie taki sam obraz, więc scalenie dwóch półobrazów odtwarza bezpośrednio obraz klatki oryginalnej. W przypadku kamery jest inaczej. Tutaj obraz jest rejestrowany z szybkością 50 półobrazów na sekundę i szansa na to, że dwa z nich będą jednakowe jest minimalna. Im szybszy ruch, tym jest to oczywiście jeszcze mniej prawdopodobne. Przetwarzanie takiego obrazu do 25 obrazów na sekundę stanowi nie lada problem. Dlatego, jeżeli kamera pozwala stosować skanowanie progresywne, warto z niego skorzystać.

ArtS :)
 

gw_kr

New member
wideo5 napisał:
wybacz ale jeśli tak mówisz ze pv70 odbija wiecej swiatła od pv700 to znaczy że nie widziałeś obydwu TV obok siebie. Panele mają one identyczne więc nie wprowadzaj w błąd forumowiczów.
Panele mają identyczne, tyle tylko że pv700 ma warstwę antyodblaskową, a pv70 nie ... I żeby nie było wątpliwości - tak widziałem je obok siebie i to nie w sklepie. I właśnie dlatego zdecydowałem się dopłacić kilk stówek do pv700 :)
 

wideo5

New member
we wszystkich panelach z serii G10 producent w du zym stopniu zmniejszył tzw. efekt lustra. panele juz na pierwszy rzut oka róznia się od G9 (np. tv z serii pv45,60,600) matową strukturą i szarym kolorem panela (w G9 był to kolor prawie czarny lecz wyraźnie odbijający światlo)
 

gw_kr

New member
wideo5 napisał:
twierdzisz że jestem farciarzem i trafił mi się egezemplarz 50pv70 z matową matrycą;)
Może masz porysowaną i dlatego wydaje Ci się matowa :-D
A na poważnie, to:
1. Przeszukaj sobie ten wątek (zresztą nie tylko ten) i zobaczysz, że kilka osób pisze, że wybrali pv700, a nie pv70 właśnie ze względu na zauważalną różnicę powodowaną przez warstwę antyodblaskową - ja może miałem bielmo na oczach kiedy oglądałem je stojące w pokoju "side by side", ale tu jest takich więcej
2. Zarówno tborko jak i ja piszemy o 42pv, Ty piszesz o 50pv - nie sądzę, żeby to miało wpływ na warstwę odblaskową, ale głowy nie dam, bo się 50-ce nie przyglądałem
 

Arek

Member
ArtS007 napisał:
Kamera wideo nagrywa obraz z przeplotem. Najgorsze jest to, że kamera zapisuje każdy ruch, więc każdy półobraz posiada inną zawartość (przesunięcie obrazu). Telewizor próbuje pozbyć się przeplotu, ale co innego usuwa przeplot z identycznych półobrazów, a co innego gdy każdy półobraz jest przesunięty.

Standard PAL wspiera 25 obrazów (klatek) na sekundę. Ze względów historycznych taki obraz jest kodowany na 50 półobrazach na sekundę. Pierwszy półobraz ma linie nieparzyste, drugi parzyste, trzeci nieparzyste itd. Obraz z taśmy filmowej zawiera w oryginale 24 klatki na sekundę. Przy przerabianiu na PAL przespiesza się go do 25 klatek na sekundę. Po zamianie na PAL mamy 50 półobrazów na sekundę, ale na każdą parę półobrazów przypada dokładnie taki sam obraz, więc scalenie dwóch półobrazów odtwarza bezpośrednio obraz klatki oryginalnej. W przypadku kamery jest inaczej. Tutaj obraz jest rejestrowany z szybkością 50 półobrazów na sekundę i szansa na to, że dwa z nich będą jednakowe jest minimalna. Im szybszy ruch, tym jest to oczywiście jeszcze mniej prawdopodobne. Przetwarzanie takiego obrazu do 25 obrazów na sekundę stanowi nie lada problem. Dlatego, jeżeli kamera pozwala stosować skanowanie progresywne, warto z niego skorzystać.

ArtS :)

Dzięki bardzo za szczegółowe wyjasnienie. Ale nadal nie wiem dlaczego ten problem występuje tylko na plaźmie (PV700) , na różnych TV CRT oraz na kompie film wyświetla się prawidłowo, bez tych przeskoków / szarpania...

To efekt dużej przekątnej czy po prostu konstrukcji plazmy? Na dodatek filmy puszczane bezpośrednio z kamery (sony miniDV) wyświetlają się prawidłowo...
 

Arek

Member
A jak jest w plazmach ?

edit:
W końcu doszedłem co jest przyczyną. Ten skaczący obraz był tylko po kablu euro, dzis podpiąłem component i problemu już nie ma. Tak samo jest po kablu HDMI. Pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry