Ps4 czy Xbox?

lobos

New member
Bez reklam
Panowie, byłem dziś w MM...
Zagadałem ze sprzedawcą w koszulce PlayStation i śmiać mi się chciało jakie ten niedouczony gość/bezczelny handlowiec gadał bzdury.
Pierwsza to to, że każda z wydawanych gier na PS4 jest w 4K! :)
Druga to oszustwo pt. kierownica Thrustmaster T80 posiada system wibracji i tzw... i tu musiał pan spojrzeć na karton... "system oddawania wrażeń z toru jazdy" :D
Zapytałem czy aby na pewno ta kierownica posiada system Force Feedback?
Gość odpowiedział, że tak! Tylko nie wie do jakiego stopnia to działa???
Wstyd! Żeby gość w koszulce Sony opowiadał takie brednie!
Ogólnie pomacałem oba pady i pograłem sobie w kilka gierek, oraz miałem naocznie możliwość porównania.
Na dzień dzisiejszy nie ma większej różnicy w jakości gier jednak kilka szczegółów utwierdziło mnie w przekonaniu i wybraniu faworyta... ;-) Zakup w najbliższych dniach ;-)
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Panowie, byłem dziś w MM...
Zagadałem ze sprzedawcą w koszulce PlayStation i śmiać mi się chciało jakie ten niedouczony gość/bezczelny handlowiec gadał bzdury.
Pierwsza to to, że każda z wydawanych gier na PS4 jest w 4K! :)
Druga to oszustwo pt. kierownica Thrustmaster T80 posiada system wibracji i tzw... i tu musiał pan spojrzeć na karton... "system oddawania wrażeń z toru jazdy" :D
Zapytałem czy aby na pewno ta kierownica posiada system Force Feedback?
Gość odpowiedział, że tak! Tylko nie wie do jakiego stopnia to działa???
Wstyd! Żeby gość w koszulce Sony opowiadał takie brednie!
Ogólnie pomacałem oba pady i pograłem sobie w kilka gierek, oraz miałem naocznie możliwość porównania.
Na dzień dzisiejszy nie ma większej różnicy w jakości gier jednak kilka szczegółów utwierdziło mnie w przekonaniu i wybraniu faworyta... ;-) Zakup w najbliższych dniach ;-)

Gry na PlayStation 4 w K4 !!! ? :lol:

Trzeba było spytać gościa ;) Kiedy będzie nowa generacja gier 1080p/60fps


Na razie mamy trzy pozycje...
The Last of Us Remastered PlayStation 4 ( 1080p/60fps :wink::krol: )
Rayman Legends PlayStation 4 ( 1080p/60fps ;-) :krol: )
Metal Gear Solid V Ground Zeroes PlayStation 4 ( 1080p/60fps ;-):krol: )
:popcorn:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na którą konsole się zdecydowałeś? Pochwal się ;)
Co do sprzedawców marketowych, to nic nowego.
To już lepiej było uderzyć do hostessy ;)
 

SNES

New member
No niestety obecna generacja konsol to żart pod względem mocy. Już na starcie nie dają rady z obecnym od dawna na PC 1080p/60fps. Z czasem różnica w oprawie graficznej będzie się pogłębiać jeszcze bardziej.

Najgorzej jest w tytułach multiplatformowych i sporo tną względem PC (ultra).

W grach ekskluzywnych nawet jak uda się wyciągnąć to mityczne 1080p to i tak animacja tylko w 30 klatkach, a często i mniej chwilami.

Tylko nieliczne gry na konsoli będą w 1080p/60fps, jak wspominany wyżej mgs albo tytuły niewymagające graficznie. Do tego gry po 250zł.

Szkoda, że tak budżetowo pocisnęli i przez to gry nie są takie jak być mogły. Ale widać pomysł chwycił skoro konsole się sprzedają jak świeże bułki... a producenci zarabiają na każdym egzemplarzu od pierwszego dnia, zamiast tracić przez kilka pierwszych lat jak było w przeszłości... zanim podzespoły użyte do konstrukcji staniały.

Taka to "generacja". A do tego gry na premierę pełne błędów, niedopracowane, strach kupować wcześniej niż przed wydaniem patcha, pełno płatnego DLC, mikrotranzakcji, jakieś chore premiumy do gier FPS typu CoD/BF. Ale to wszystko się akurat tyczy również PC. Branża gier schodzi na psy, doją graczy jak mogą. Przykro na to patrzeć jak ktoś ma za sobą wszystkie generacje konsol od pierwszego psxa wzwyż.

Ale gra się dalej bo co innego. Szkoda rzucić to hobby. Nadal przyciąga. Ale już przeprosiłem się z PC. I na konsolach ogrywam jedynie exy.

PC też można sporo zarzucić, optymalizacja gier to mrzonka, grafa za cenę konsoli daje tylko ciut lepszą jakość i więcej klatek niż na konsolach, zamiast znacznego przyrostu wydajności. Nvidia też ostro dyma klientów. Jak nie z oszukanymi gtx 970, które w praktyce mają 0,5GB pamięci video mniej niż deklarowali, to z każdym kolejnym GTXem, który jest tylko ciut mocniejszy od poprzednika z zeszłego roku, a ceny rosną. Intel to samo, ciągle odgrzewają kotlety tego samego proca i moc rośnie raptem o 10-15%. Maksymalizacja zysków gdzie się da.

Zdrowy rozsądek i wybory adekwatne do potrzeb i możliwości ich wykorzystania w danym czasie to jedyne co może nas ochronić przed wydymaniem.
 

SNES

New member
Czyli za 5 lat...:wink:
Na PC już w przyszłym roku mają pojawić się karty graficzne z nową architekturą "Pascal" ;-)

Niekoniecznie. Zarówno kolesie z Sony jak i z MS chcą aby obecna generacja trwała jak najdłużej, ci z Sony mówili nawet o 8 latach. Ale moim zdaniem to nierealne, nie z tak słabymi konsolami.

Chciałbym żeby się skończyła jak najszybciej i wydali sprzęty adekwatne do dzisiejszych czasów i możliwości. Nawet za te 2-2,5 kafla. Ale na lata.

A na PC wyjdzie niebawem gtx980ti za 2,5-3 tysie, potem pascale z gigabajtami pamięci video, szybkimi procami, a koniec końców będzie tylko jakieś 30% lepiej od słabej konsoli. I koło się zamyka. Jakość nieadekwatna do poniesionych potencjalnie kosztów. Nie jest problemem wydajny sprzęt, tylko niechlujstwo twórców gier, którzy się nie przykładają do optymalizacji na pc. Bo kto chce lepszej grafy to se kupi mocniejszą kartę i takim tokiem rozumowania zawsze szli.

Ps. Każdemu pecetowcowi polecam zobaczyć The Order. Skoro z konsoli o tabletowych podzespołach można wycisnąć taką jakość, to strach pomyśleć ile można by wykrzesać z potworów od Nvidii gdyby tylko optymalizacja była na zbliżonym poziomie do zamkniętej architektury konsol.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Osobiście uważam że większym okrojeniem (jeśli chodzi o przyjemność z rozrywki ) są kl/s (30 zamiast 60) niż zmniejszenie detali z ultra na high lub nawet na medium...:wink:
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie jest problemem wydajny sprzęt, tylko niechlujstwo twórców gier,

Myślę że to jest zamierzone.Jakby karty graficzne za 1000 zł obsługiwały wszystkie obecne gry na ultra w 60/kl/s,to po co by ludzie kupowali karty za 3000... ? ;-)
To jest wszystko marketingowo przemyślane...:wink:
Dziwne że od kilkunastu lat jak chcesz mieć wszystko na maxa,musisz kupić najdroższe podzespoły...
Postęp idzie proporcjonalnie do ceny....JAAAAASNE :wink:

Ps. Każdemu pecetowcowi polecam zobaczyć The Order.

Słyszałem że Order...i Drive Club wyglądają najlepiej na konsolach...
 
Ostatnia edycja:

SNES

New member
Wiadomo, "stymulują" nas do kolejnych zakupów jak chcemy mieć najwyższą jakość... Interes musi się kręcić.

Z tymi podzespołami pc to mi bardziej chodziło, że za taką kasę jak topowe karty/proce to moim zdaniem wydajność i skok graficzny gier powinna być większa niż jest obecnie w porównaniu do konsol, których podzespoły są na poziomie pc z przed kilku lat. Albo kupując kartę prawie topową jaką była 970, w wielu bardziej graficznie wymagających grach nie uzyskamy nawet 60 fps przy ultra detalach... Coś tu jest nie halo. Tak być nie powinno. Ale jest jak jest.

A co do The Order i DriveClub to faktycznie są to obecnie najlepiej wyglądające gry konsolowe. Z tym, że obie w 30 fps. W przypadku tej pierwszej nie jest to problemem bo to korytarzowa powolna gra-film cgi, ale wyścigi w 30 fps to już średnio fajnie. Ale wyglądają ładnie, zwłaszcza w deszczu.

https://www.youtube.com/watch?v=x___To5Tuu8

https://www.youtube.com/watch?v=ukIr-fpt8Io

project cars vs driveclub https://www.youtube.com/watch?v=YZggnfolreA
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Z tymi podzespołami pc to mi bardziej chodziło, że za taką kasę jak topowe karty/proce to moim zdaniem wydajność i skok graficzny gier powinna być większa niż jest obecnie w porównaniu do konsol,

To też zależy na czym porównywać...Jak na dużym ekranie 4K,to już powinna być spora różnica...;)
 
P

PlayStation

Guest
Dobrze gadasz SNES ;)

Gran Turismo na szaraczka chodziło 60fps
Był taki tryb.

Metal Gear Solid 2 na PlayStation 2 wyglądał obłędnie 60fps
 

SNES

New member
Kiedyś 60 fps było normą w wielu grach konsolowych. Teraz robi się z tego luksus i atut stanowiący o wyborze wersji na konkretny sprzęt... Szalone czasy.
 

lobos

New member
Bez reklam
...a podejrzewam, że i tak kupisz PS4 i będzie super ;)
100_8660.jpg


100_8663.jpg


Armanig Ty to masz nosa :-D
Zdecydowałem się na PS4 :-D Biorąc wszystkie za i przeciw wyszło, że tak będzie lepiej :razz:
W sumie różnic większych nie ma ale...
Padziochy obydwa leżą w łapie bardzo dobrze. Mnie ten od Sony nawet lepiej ;-)
DualShock nie ma baterii tylko akumulator i mogę podłączyć słuchawki do pada.
PS4 to konsola mniejsza i wg. mnie ładniejsza. Specyfikacja trochę lepsza.
Czas na podłączenie i odpalenie pierwszej gry :mrgreen:
DriveClub będę miał pod koniec tygodnia a w przyszłym kierownicę ;-)
FIFY póki co nie brałem. Wstrzymam się do 16 chyba, że trafię promocję ;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Podłączyłem konsolę do ampli pod HDMI Game i nie widzi mi jej :-(
Co jest nie tak?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piękny zestawik, no i witaj w klubie "playstation" ;)
Gta było jeszcze nie brać, bo to wielce uzależniająca pozycja i przepadniesz ;)

Sprawdzałeś w ustawieniach ampli czy dobrze masz przypisane wejścia dla "game"? Co by nie było, poradzimy coś wspólnie ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Sprawdziłem i Game mam pod HDMI 4 czyli dobrze.
Zresetowałem też HDMI na domyślne i lipa :-(
Włączę PS4 i chwilę jest niebieski a zaraz biały i tyle.
Na ekranie Marantz i nic więcej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na wyświetlaczu Marantza nie ma żadnych informacji, chociażby tych informujących o trybie audio? Kompletnie żadnej łączności?
 

lobos

New member
Bez reklam
hahahaha! :D Wyskoczył mi HDMI z tyłu jak dosuwałem ampli :D
To przez tą plątaninę kabli :razz: Nie śmiejcie się :hihi:
 
Do góry