Ps4 czy Xbox?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, tak kojarze kilku chłopaków doskonale, żeby nie powiedzieć więcej, ale to stare dzieje. To były czasy bez internetu, ew. na modemach, fajne to były czasy, ludzie też jacyś inni.
 

eedviking

Banned
Crash , to podstawa, jak i Mortal Kombat. Mam oczywiście oryginał RE2. :D

Resident_Evil_2+lOGO.jpg
 
P

PlayStation

Guest
U mnie wyłącznie oryginały:krol:
Resident wymiata. Trzecia część chyba najlepsza.
Ucieczka przed kozakiem... wiadomo Stars:hihi:
I końcówka niesamowita.
Chodź dwójka i jedynka, również ma niesamowity klimat.
Ostatnia część " residomaniaków ":p
Gamecube... Resident Evil 4

Polecam, dla mnie super giera 10/10
Najlepiej prezentowała się na Gacka.
Jedna z najlepszych gier na tą konsolę.:krol:
 

eedviking

Banned
Też mam same oryginały, podkreśliłem tylko fakt posiadania tzw. wersji "black", która jako chyba jedyna trzyma wysoki poziom cenowy. ;)
Z horrorów survival, dla mnie i syna to nr.1 Silent Hill nr.2 Resident Evil, Dead Space też jest z gatunku zrytych beretów, jednak sterowanie deko słabe. ;)
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
No nie chyba w moich myślach czytasz :p

Dla mnie również Silent Hill 2 jedna z najlepszych gier ever.
Miałem wersję kolekcjonerską z drugą płytą.
Początek rozwala system :hihi: sracz.
Pamiętasz windę.... dziewczyna zginęła.

Dead Space.... rewolucja w temacie horrorów.
Dla mnie jedynka najlepsza, dwójka także ma klimatus , ale idzie już bardziej w strzelankę.
Jedynka najlepsza.
Trójka porażka, miałem sprzedawać, ale zostawiłem sobie.
Może kiedyś.......znowu zagram.
Nie zgadzam się z Tobą. Dead Space ma perfekcyjne sterowanie, oraz niesamowite menu,
podczas gry.
Nie widziałem w żadnej grze " chyba " takiego rozwiązania.
Perfekcja:krol:
 

hopi

New member
Chyba jednak ps4 ma dużo więcej ludzi, więc jeśli planujesz gre online, to więcej "współgraczy" znajdziesz na ps4 ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Panowie, pijemy rano z Żoną kawę przed pracą a w TV trąbią o premierze Wiedźmina...
Nagle słyszę hasło:" Wiesz, tak sobie pomyślałam, że może kupili byśmy jakąś konsolę dla naszych chłopaków?" :)
"Wzięłabym na kilka rat. Przecież jest tego mnóstwo w Marketach"
Podchwyciłem temat i mówię czemu nie? :D
Grywałem u kumpla zapaleńca zarówno na PS3 jak i Xbox 360, ale sam nigdy konsoli nie miałem.

Pytanie co na dzień dzisiejszy wybrać pod kątem Dzieci?
Czy gry ruchowe tylko na Xbox Kinect? Z tego co wiem to PS zlało trochę temat?
Niby czytam, że PS4 wydajniejszy i lepsza rozdzielczość, ale tak pod Dzieciaki to nie wiem czy Xbox nie lepszy?
Starszy Syn (7l) lubi bardzo auta, więc może konsola+jakieś wyścigi i do tego kierownica dla lepszej jazdy? ;-)
Doradźcie, bo czasu mam niewiele a trzeba "kuć żelazo..." :D
Kurcze, nagle powróciły wspomnienia z kolejki pod Domem Handlowym na osiedlu i odpłatnym graniem w Mortal Kombat ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
A na PS4 jest sensor ruchu taki jak Kinect? Z tego co na szybko sprawdzałem to nie ma.
Chodzi mi o Dzieciaki, żeby miały frajdę. Choć znając życie chwila radości a później Kinect w odstawkę.
Jest sens to kupować czy faktycznie brać PS4 tylko na początek z jakąś grą dla Młodego czyli najlepiej wyścigami?
Albo Wiedźmin dla taty a dodatkowo wyścigi dla Synka :D
Taki dobry ten Wiedźmin? Może lepsze na początek GTA?

Np. taki zestaw:
http://www.euro.com.pl/konsole-xbox...ct-sports-rivals-dance-central-max.bhtml#opis
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Tak, tylko trzeba dokupić kamerę.
Z doświadczenia wiem, że to zbędny bajer i dzieciakom też szybko się znudzi.
Średnio zabawy z tym nudzą dzieciaki po dwóch tygodniach.
Mnie bardziej odpowiada PS4, ale wybór należy do Ciebie. Ceny gier podobne.
Będę też sprzedawał PS3 Slim i około 40 gier w komplecie. :)
 

Titan

New member
Rozumiem, że dzieciaki chciałyby poskakać przed Tv, ale tak jak napisał poprzednik, taka zabawa szybko się i po kilku tygodniach leci do pudełka i zostają tradycyjne, normalne gry.

Zresztą Kinect to w zasadzie już trup. Microsoft rozwiązał cały zespół odpowiedzialny za produkcje gier pod to urządzonko. Jedna wielka wtopa. Nowe się nie pojawią.

Czy ps4 czy x1 to trudno powiedzieć. Każda z tych platform ma swoje dobre serie gier. Trzeba się zagłębić w temat i poczytać. Ale na pewno nie decydować o wyborze konsoli pod względem kinecta czy tam kamerki od sony, bo też chyba mają coś podobnego.

A ceny gier pudełkowych są takie same na obie platformy.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Aha... tak to wygląda... Czyli chyba faktycznie nie ma co się jarać tym Kinectem.
W takim razie lepsze jakieś wyścigi + kierownica :D
Co polecacie? Pewnie na obie konsole są tytuły godne polecenie.
Nie mam bardzo czasu w pracy na szukanie, ale wieczorem usiądę i poszperam gdzie i jaka opcja wypada najlepiej?
Jak ktoś ma jeszcze jakieś świeże argumenty za i przeciw PS4 vs. XO to poproszę...
 

Titan

New member
I tu jest problem. Dlatego, że obie konsole mają świetne serie wyścigowe :D

ps4 ma Drive Club, (w przyszłości Gran Turismo 7)

xbox1 ma Forzę Motorsport 5 i Forzę Horizon 2 (wyścigi w otwartym świecie)

Obie konsole mają niedawno wydany Project Cars, z tym, że wersja na ps4 jest lepsza technicznie.

Co do kierownicy to do ps4 najlepsze są thursmaster. Ceny różne, jest kilka modeli. Ale jazda nieziemska.

Tylko tak, jeśli to mają być gry dla małych dzieci to ja nie wiem czy symulacja jest odpowiednim gatunkiem.

Dla dzieci to ja bym brał coś w stylu need for speed :D Generalnie, której konsoli nie kupisz to i tak będzie świetna zabawa. Podstawa to dobrać odpowiednie gry, czy to dla dzieciaków, czy tatusia :) (GTA 5)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwszy i chyba najważniejszy argument, podpytaj dzieciaków co maja rówieśnicy, co by nie byli wyobcowani.
Mam te wszystkie kamerki, kontrolery move i inne cuda, zalegają gdzieś w kartonie. Za PS3 przemawia ogromna biblioteka gier, a gry treningowe/taneczne zrywają beret. Jak zapuścisz żonce i podłapie bakcyla, to zobaczysz o czym mówię ;) Tyle, że to wszystko na chwilę, po pewnym czasie, zwyczajnie się nie chce.
Z next genów, sercem jestem za XO, ale rozum podpowiada PS4.
Na pewno, pad jest o niebo lepszy z konsoli MS, ale kupując XO nie miałbym z kim grać po sieci, zdecydowana większość znajomych posiada "playstation", bo to w ich mniemaniu jedynie słuszna konsola.
Co byś nie kupił, to dla samej GTA warto ;)
 

Titan

New member
Właśnie, może lepiej ps3, a za resztę kasy obkupić się grami. To też jest dobra opcja. A wybór gier znacznieeeeee większy niż w przypadku ps4/x1. I o wiele tańsza impreza ogólnie.
 

lobos

New member
Bez reklam
Titan,
Np. coś takiego? Thrustmaster T80 Racing Wheel - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Armanig
GTA V to podstawa ;-) :krol: Do tego Mortal X, FIFA (pewnie po wakacjach już 16)
W takie wyścigi Tatuś też by pociupał ;-) :D Młodego kierownica cieszy to na bank byłby wniebowzięty :D
Żona niech tańczy wieczorem przede mną a nie przed TV :D :twisted:
P.s. na PS4 czy XO pewnie też by się coś takiego znalazło tylko trzeba już dokupić kamerkę/kinecta i czy jest sens dla jednej gry?

Myślałem Panowie nad PS3, ale w sumie dam te kilka stówek więcej a nowe konsole bardziej perspektywiczne.
Tytuły z czasem się pojawią a póki co w/w byłyby jak znalazł.
Dzięki za odzew! Muszę przemyśleć temat...:hmm:
 

eedviking

Banned
Wydajniejsze jest PS 4.


PS4

Procesor: AMD Jaguar

Częstotliwość pracy CPU: 1,6 GHz

Liczba rdzeni w CPU: 8

Liczba jednostek obliczeniowych w GPU: 1152

Szybkość obliczeniowa GPU – 1.84 TFLOPS

Pamięć RAM: 8 GB GDDR5 5500MHz

Pojemność HDD – 500 GB ( z możliwością zmiany)

Napęd – Blu-Ray

Komunikacja – Wi-Fi, Gigabit Ethernet, 3x USB 3.0, wejście i wyjście HDMI, wyjście SPDIF, Bluetooth

=============================================


XBOX ONE

Procesor: AMD Jaguar

Częstotliwość pracy CPU: 1,75 GHz

Liczba rdzeni w CPU: 8

Liczba jednostek obliczeniowych w GPU: 768

Szybkość obliczeniowa GPU – 1.34 TFLOPS

Pamięć RAM: 8 GB DDR3 2133 MHz + 32 Mb eSRAM

Pojemność HDD – 500 GB

Napęd – Blu-Ray

Komunikacja – Wi-Fi, Gigabit Ethernet, 2x USB 3.0, wejście i wyjście HDMI, wyjście SPDIF
 

Titan

New member
Dokładnie Lobos. Między innym ten model jest wart polecenia. Ogólnie to jedna z najlepszych firm produkująca kierownice, zawsze stała wyżej od Logitecha. Śmiało można atakować ten model.

Argument o większej/mniejszej mocy można włożyć między bajki. Bo tak naprawdę w tej kwestii co ps4 ma mocniejsze od x1, to w drugiej kwestii ustępuje. I się to równoważy. A na pewno nie ma wpływu na przyjemność z rozgrywki. Obie konsole są na tym samym poziomie generalnie, reszta to nieistotne niuanse sprzętowe.
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ok. czyli kierownica by już była ;-)
Wychodzi na to, że będzie PS4. Teraz tylko jakiś pakiecik promocyjny i trzeba zabrać Żonę do sklepu :D
Nie wiem czy nie wezmę z GTA V a wyścigi i kierownicę dokupię do tego.
Może jakiś rabat wytargam? ;-)
 

Titan

New member
Nie wiem jak z rabatami ale na ceneo i allegro jest sporo zestawów - konsola + dwie gry. Często wychodzi taniej niż kupno oddzielnie. Też warto przejrzeć. A o rabat oczywiście warto spytać. Nigdy nie wiadomo.
 
Do góry