Ps4 czy Xbox?

Titan

New member
Lobos ta kierownica to X1 też będzie dobra. Jak pisałem Thrustmaster robi kółka na najwyższym poziomie, niezależnie od modelu.

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jeśli wg Ciebie grafika jest najważniejsza w grach wyścigowych to jak wytłumaczysz, że wszystkie PRAWDZIWE SYMULATORY pecetowe typu iracing, rfactor, asseto corsa, wyglądają jak gry z poprzedniej generacji?

FIZYKA JAZDY jest najważniejsza. Nikt tam nie patrzy na grafikę jako wyznacznik jakości gry.

Druga sprawa, na konsolach nie ma symulatorów. Są tylko gry z namiastką symulacji, jak gran turismo czy forza motorsport, oczywiście jak powyłączamy wszystkie wspomagacze jazdy.

Co z tego, że drive club to obecnie NAJŁADNIEJSZA gra wyściogwa na rynku, jak model jazdy wielu osobom się nie podoba. Ani to arcade, ani zręcznościówka ani symulacja, takie nie wiadomo co.

Mnie się w ogóle znudziła i po przejściu singla sprzedałem.

Natomiast animacja tu się zgodzę, 60 fps najbardziej przydaje się w wyścigach. W drive club jest 30fps.

Widać, że jesteś z tego nowego pokolenia graczy co tylko patrzy na grafikę i rozdzielczości, a miód z gry już gdzieś dalsze znaczenie.

Porównujesz intro do gry właściwej? Jaki to ma sens, przecież zawsze intro będzie lepiej, to filmik. Tak jakby porównywać wstawki CGI do grafiki w grze. Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.

Nie wiem co masz do grafiki w project cars, aż tak źle na konsoli? W recenzjach była chwalona pod tym kątem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lobos

New member
Bez reklam
Zbadam organoleptycznie oba pady, zerknę na grafikę na żywo i trzeba będzie podjąć męską decyzję ;-)
Kierownicę kupię jedną z tych dwóch. Albo do XO albo PS4.
Skupiam się na grach wyścigowych tylko dlatego, że konsola ma przyciągnąć do gry mojego Syna, który uwielbia jazdę, auta i wszystko co związane z kierownicą ;-)
Oczywiście takie tytuły jak GTA V, FIFA, Far Cry 4, NBA 2K, czy Mortal Kombat X dla Tatusia są obowiązkowe ;-) :D
Pomyśleć, że my za dziecka mieliśmy czarno-białe TV z ekranem wypukłym niczym szklana kula a teraz...
130", 4K, Dolby Atoms, 11.2-kosmos! ;-)
 

Titan

New member
No to na kierownicy będzie miał syn i tatuś super zabawę :) Niesamowite wrażenia w porównaniu do gry na padzie. Tylko trzeba ją do czegoś stabilnego przykręcić :)
 
P

PlayStation

Guest
Lobos ta kierownica to X1 też będzie dobra. Jak pisałem Thrustmaster robi kółka na najwyższym poziomie, niezależnie od modelu.

Playstation chrzanisz.

Jeśli wg Ciebie grafika jest najważniejsza w grach wyścigowych to jak wytłumaczysz, że wszystkie PRAWDZIWE SYMULATORY pecetowe typu iracing, rfactor, asseto corsa, wyglądają jak gry z poprzedniej generacji?

FIZYKA JAZDY jest najważniejsza. Nikt tam nie patrzy na grafikę jako wyznacznik jakości gry.

Druga sprawa, na konsolach nie ma symulatorów. Są tylko gry z namiastką symulacji, jak gran turismo czy forza motorsport, oczywiście jak powyłączamy wszystkie wspomagacze jazdy.

Co z tego, że drive club to obecnie NAJŁADNIEJSZA gra wyściogwa na rynku, jak model jazdy wielu osobom się nie podoba. Ani to arcade, ani zręcznościówka ani symulacja, takie nie wiadomo co.

Mnie się w ogóle znudziła i po przejściu singla sprzedałem.

Natomiast animacja tu się zgodzę, 60 fps najbardziej przydaje się w wyścigach. W drive club jest 30fps.

Widać, że jesteś z tego nowego pokolenia graczy co tylko patrzy na grafikę i rozdzielczości, a miód z gry już gdzieś dalsze znaczenie.

Porównujesz intro do gry właściwej? Jaki to ma sens, przecież zawsze intro będzie lepiej, to filmik. Tak jakby porównywać wstawki CGI do grafiki w grze. Jedno nie ma z drugim nic wspólnego.

Nie wiem co masz do grafiki w project cars, aż tak źle na konsoli? W recenzjach była chwalona pod tym kątem.

:confused: :cry:
 
P

PlayStation

Guest
Nie płacz tylko napisz co myślisz.

Tutaj nie ma co pisać.Tutaj trzeba się modlić :blagam:,i płakać :cry:
Jeżeli dla Ciebie, jak również dla większości młodych graczy ( średnio wymagających ),
obecna generacja jest wystarczająca !!! Ciekawe jakie będą tego konsekwencje w przyszłości.
Coraz gorsza jakość gier, za coraz większą kasę ?, tego właśnie chcecie ? !!!
Kiedyś gry nie były tak graficznie zaawansowane,wiadomo sprzęt nie pozwalał.
Ale gry były dopracowane,miały swój magiczny urok,klimat.

Na dzień dzisiejszy. Jedynie The Last of Us Remastered, GTA V, oraz Rayman Legends, pozwala mi przypomnieć sobie najlepsze lata gracza, oraz najlepszych konsol...
PlayStation
PlayStation 2
PlayStation 3
Xbox
Gamecube
Pegasus
Xbox 360
 

Titan

New member
Ale to nie ma nic wspólnego z grami wyścigowymi... Odnieś się do tego co napisałem jeśli potrafisz.

I nie twierdzę, że obecna generacja jest wystarczająca. Wręcz przeciwne, mam też mocnego pc i widzę różnicę w grach multiplatformowych. Jedynie exkluzivy jeszcze dają radę graficznie. Jest jak jest i nie zmieni się tego. Wszystko w branży gier staje się coraz gorsze, coraz więcej doją graczy, masa DLC, remastery, zabugowane gry na premierę, łatki, płatne online. Można jedynie głosować portfelem.

Ale Wy pokolenie call of duty i minecrafta i tak rzuca się na wszystko i płaci ochoczo, przez was cierpią prawdziwi gracze!!!

dalej kupujcie remastery... jak the last of us remastered, widać niektórzy lubią być DYMANI! przez was ta branża zeszła na psy, CASUALE.

niedługo nadjedzie god of war 3 remastered w 1080p, szykuj kasę na kotleta....
 
Ostatnia edycja:
P

PlayStation

Guest
Ale to nie ma nic wspólnego z grami wyścigowymi... Odnieś się do tego co napisałem jeśli potrafisz.

I nie twierdzę, że obecna generacja jest wystarczająca. Wręcz przeciwne, mam też mocnego pc i widzę różnicę w grach multiplatformowych. Jedynie exkluzivy jeszcze dają radę graficznie. Jest jak jest i nie zmieni się tego. Wszystko w branży gier staje się coraz gorsze, coraz więcej doją graczy, masa DLC, remastery, zabugowane gry na premierę, łatki, płatne online. Można jedynie głosować portfelem.

Ale Wy pokolenie call of duty i minecrafta i tak rzuca się na wszystko i płaci ochoczo, przez was cierpią prawdziwi gracze!!!

dalej kupujcie remastery... jak the last of us remastered, widać niektórzy lubią być DYMANI! przez was ta branża zeszła na psy, CASUALE.

I znowu piszesz głupoty, co do mojej osoby...
Jestem graczem starszego pokolenia, tak jak napisałem.
Nie interesują mnie jakieś minecrafty, i inne te wszystkie pierdoły przez internet.
Sam chce uczestniczyć, i przeżywać przygodę w grach, że tak się wyrażę.
Zapisz to sobie.

Jestem prawdziwym graczem, ponieważ interesują mnie wyłącznie wybrane tytuły.
I znowu Jesteś w błędzie. Czekam na nowe gry,które pokażą nową jakość...obecna generacja.
A co do " Remasterów "... Te trzy pozycje które wymieniłem, powinny być w kolekcji gracza,
który posiada konsolę PlayStation 4.
 
P

PlayStation

Guest

Chyba lubisz mojego brata, że tak promujesz go na forum HDTV.
Grałem we wszystkie gry na tych filmikach.
Mam na PlayStation 4 , trzy najlepsze gry, które wcześniej podałem Tobie...patrz ze dwa posty wcześniej.
No można też do tej listy wrzucić Metala, ale mało gram w niego ostatnio.
Niedługo będzie pokaz PlayStation.
Mam nadzieję, że potwierdzą drugą część The Last of Us, oraz The Last Guardian :-D :mrgreen:
 

lobos

New member
Bez reklam
Czytam sobie recenzje i opinie na temat wyścigów na konsole i faktycznie Forza 5 na XO wymiata.
Gierka dopracowana graficznie i jazda jest realistyczna, ale jest też kilka ale...
Podobno najlepsze fury to tylko na filmikach widzisz, bo jak chcesz nimi pojeździć to już trzeba zapłacić i to w PLN!
Drugi mankament to kierownice, które podobno nie są kompatybilne? Jak to jest tak do końca?
Piszą, że podchodzą tylko te wybrane a nie wszystkie dedykowane pod XO.

Drive Club natomiast faktycznie świetny graficznie, ale jazda już nie tak realistyczna.
Gran Turismo 7 nie wiadomo kiedy wyjdzie? Jak bym już kupił konsolkę to chciałbym przede wszystkim, żeby Młody mógł cieszyć się rajdami od razu a nie czekać na tytuły.

Jest jeszcze Project Cars, ale tu nie ma dylematu bo jest na obie konsole.
I bądź tu mądry... :hmm: Znajomy z pracy mówi do mnie, że też ma dylemat i kupi to co wybiorę ja :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
PS4 - przeważnie lepsza rozdzielczość i czasami więcej kl/s...
X One - lepszy pad.
Ilością exclusivów bym się nie sugerował,bo wychodzi ich coraz mniej i 1 na Xone vs 2 na PS4,w ciągu roku,to nieduża różnica...

P.S.
Za 3 tyg. wychodzi F1 2015 (w końcu na nowym silniku graficznym),jednak to na obydwie platformy...
 

Titan

New member
To prawda. gier na wyłączność dla danej platformy z roku na rok jest coraz mniej i będzie jeszcze mniej. Z jednego prozaicznego powodu - KASA.

Dzisiaj produkcja gier niewiele różni się od produkcji filmów, może (jeszcze) nie są regułą budżety po 200mln, ale koszty są olbrzymie, duże gry produkuje się 4-5 lat, połowa, a często więcej kasy idzie na marketing.

Sprzedaż gry tylko na jednej platformie co zrozumiałe, przyniesie mniejsze zyski niż w przypadku kiedy dana gra ukaże się na ps4,x1 i pc.

Dlatego tylko praktycznie kilka serii gier nadal ukazuje się wyłącznie na platformach na których startowały.

Np. Gran turismo - playstation

halo - xbox

i oczywiście inne ale nie chce mi się wymieniać.


Jeśli zależy Ci na grze online to tak jak już ktoś tu pisał, warto brać taką konsolę jaką mają znajomi, żeby mieć towarzystwo do gry. Bo co to za frajda z gry z obcymi. Dla mnie żadna. Tylko ze znajomymi najlepiej.
 

lobos

New member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że zadecyduje jakiś detal...
Ocenię na żywo jak wezmę pada do łapy i w coś zagram ;-)
Znajomi są podzieleni a większość z tzw. maniaków konsol ma obie :D
Muszę poszukać dobrego pakietu cenowego konsola+gra/gry+drugi pad+kierownica.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdyby Ci się nie udało wyszukać takiego pakietu, to rozważ również zakupy w takim MM czy podobnym. Czasami mają oferty lepsze, jak w najtańszych sklepach w sieci.
Do tego, to co najważniejsze. Jak coś nie będzie grało, to zanosisz do sklepu i wymieniają od ręki ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Słuszna uwaga. Sprawdzę dokładnie wszystkie oferty z dużych sklepów RTV i może uda się wymodzić jakiś fajny zestaw w dobrej cenie.
Miałem dzisiaj uderzyć do Saturna, ale jak zwykle brak czasu.
W sobotę na bank zrobię jakiś ruch po sklepach i może uda się wrócić z czymś do domu ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Kierownica z wibracjami do PS4 czy XO to koszt ok. 1,5 tys. :-(
Trochę drogo... Do starszych konsoli kupi fajną z wibrą za 5 stówek.

Znalazłem coś takiego... Thrustmaster T100 Force Feedback. Koszt 400zł.
Tylko czy na pewno nadaje się do PS4?
 
Ostatnia edycja:
Do góry