Ps4 czy Xbox?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig
GTA V to podstawa ;-) :krol: Do tego Mortal X, FIFA (pewnie po wakacjach już 16)
W takie wyścigi Tatuś też by pociupał ;-) :D Młodego kierownica cieszy to na bank byłby wniebowzięty :D
Żona niech tańczy wieczorem przede mną a nie przed TV :D :twisted:

Dokładnie, ale te wygibasy przy kamerce bezcenne ;)

P.s. na PS4 czy XO pewnie też by się coś takiego znalazło tylko trzeba już dokupić kamerkę/kinecta i czy jest sens dla jednej gry?

Tych gier pod kamerki będzie pewnie ciut więcej, ale czy jest sens?
Na pewno warto zobaczyć, ale czy faktycznie będziesz korzystał, trudno powiedzieć.

Co do kierownicy, to sam się zastanawiam. Mam już kilka typów, ale im więcej czytam/oglądam, tym większe mam oczekiwania ;)
 

Titan

New member
Najgorszy zonk jest z tym, że kierownice z ps3 nie działają z ps4, a jest sporo osób które wydało konkret hajs na logitecha g27 bądź thursmastera t500rs i teraz są z ręką w nocniku. Mogą je sobie wykorzystać tylko z ps3 bądź pc. Tu wielki minus dla sony, że nie zapewniło wsparcia. Niestety trzeba kupić nowe kółko jak się chce bawić na konsolach obecnej generacji + kierownice z ps4 nie działają z X1, ale to norma. Ale jak ktoś jest fanem racerów to warto, bo zabawa pierwsza klasa.
 

samfisher74

New member
Dokładnie Lobos. Między innym ten model jest wart polecenia. Ogólnie to jedna z najlepszych firm produkująca kierownice, zawsze stała wyżej od Logitecha. Śmiało można atakować ten model.

Argument o większej/mniejszej mocy można włożyć między bajki. Bo tak naprawdę w tej kwestii co ps4 ma mocniejsze od x1, to w drugiej kwestii ustępuje. I się to równoważy. A na pewno nie ma wpływu na przyjemność z rozgrywki. Obie konsole są na tym samym poziomie generalnie, reszta to nieistotne niuanse sprzętowe.
Całkowicie się zgadzam jamam Xbox one a mój brat ps4 , mamy takie same tv i gry wyglądają niemal identycznie , niektóre są ładniejsze na ps4 inne na xo, ten bajer ze jedna konsola jest bardziej zaawansowana od drugiej należy włożyć miedzy bajki
 

lobos

New member
Bez reklam
Wrzuciłem na YouTube kilka filmików z gier na PS4 i XO i patrząc na video to jak dla mnie świetnie wygląda Forza Motorsport 5 z tym, że wydaje się być grą typowo gaz do dechy i jedziemy… ;-) Chyba, że się mylę? Wizualnie fajniejsza niż Drive Club na PS4.
Natomiast trial z Gran Turismo 7 i trasa w deszczu wygląda mega!
Kiedy premiera? To jest exclusive tylko na PS4?
Project Cars też fajnie wygląda, ale tu nie ma problemu, bo jest na obie konsole.
Są jeszcze jakieś godne tytuły wyścigów?

A jak jest z padami? Są jakieś ładowarki czy trzeba jechać na akumulatorkach?
Który dłużej wytrzymuje i ile mniej więcej na jednych bateriach?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie lepiej mi się grało w Forze od Drive Club. Ten drugi ma świetną grafikę, ale model jazdy, szkoda gadać.
Więc tutaj mam całkowicie odmienne wrażenia, grafika lepsza w DC, za to wrażenia z jazdy już bez porównania na korzyść Forzy. Co naturalnie nie oznacza, że mamy do czynienia z symulacją.

Co najlepsze, Xpad ma GENIALNE wibrujące triggery. Wrażenia z jazdy biją na głowę te z DC i PS4.
DualShock ma za to mrugające lampeczki i touchpad który do niczego nie jest potrzebny, a do tego idiotycze przyciski "Opcje" i "Share".

Jeżeli chodzi o żywotność baterii w dualu, to słabiutko.
Początkowo myślałem, że mój jest uszkodzony, ale po wpisach dowiedziałem się, że ten typ tak ma. Poniekąd rozwiązaniem są dwa pady i szybka podmiana.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Długo, to pojęcie względne. Ile konkretnie?
Dodam, że ja mam dosyć często podłączone słuchawki ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Armanig
Moja ocena jest tylko na podstawie filmików z YT ;-)
Nie grałem w żadną z tych gier, dlatego pytam jakie jest Wasze zdanie.
Dziękuję za opinie, ponieważ dają mi one jakieś rozeznanie ;-)
Czyli jednak Forza na XO lepsza grywalność od Drive Club...
A jak się ma do Gran Turismo na PS4? Wizualnie na filmikach pięknie.

Armanig, w sumie z Twoich opisów wynika, że faktycznie sercem jesteś przy XO a jednak wybrałeś PS4 :)
Tylko ze względu na gry online?

Co do pada to trzeba będzie dobre akumulatorki kupić a i drugi w zapasie musi być chociażby do FIFA czy Mortala :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig, w sumie z Twoich opisów wynika, że faktycznie sercem jesteś przy XO a jednak wybrałeś PS4 :)
Tylko ze względu na gry online?

Wiesz, te konsole są bardzo podobne do siebie. Co byś nie wybrał, będziesz zadowolony, ja jakoś przeżyje tego pada i kilka tytułów, ale to też nie jest tak, że to musi być XO i nic innego.
Też nie gram jakoś namiętnie, żeby specjalnie przejmować się takimi dylematami.
Szkoda mi tylko tego pada z wibrującymi triggerami, ja uwielbiam gry jeżdzone i dla mnie to spora atrakcja. Nie namawiam Cię też absolutnie do zakupu XO, daje jedynie inny (mój) punkt widzenia, a podejrzewam, że i tak kupisz PS4 i będzie super ;)

Co do pada to trzeba będzie dobre akumulatorki kupić a i drugi w zapasie musi być chociażby do FIFA czy Mortala :D

Do duala raczej nie kupisz baterii, takie ficzery tylko w XO ;)
 
P

PlayStation

Guest
Wrzuciłem na YouTube kilka filmików z gier na PS4 i XO i patrząc na video to jak dla mnie świetnie wygląda Forza Motorsport 5 z tym, że wydaje się być grą typowo gaz do dechy i jedziemy… ;-) Chyba, że się mylę? Wizualnie fajniejsza niż Drive Club na PS4.
Natomiast trial z Gran Turismo 7 i trasa w deszczu wygląda mega!
Kiedy premiera? To jest exclusive tylko na PS4?
Project Cars też fajnie wygląda, ale tu nie ma problemu, bo jest na obie konsole.
Są jeszcze jakieś godne tytuły wyścigów?

A jak jest z padami? Są jakieś ładowarki czy trzeba jechać na akumulatorkach?
Który dłużej wytrzymuje i ile mniej więcej na jednych bateriach?

Pod względem " graficznym " najlepiej wygląda DriveClub.
Fajnie gdyby Project Cars, wyglądał tak jak DriveClub.
Mielibyśmy nową generację...1080p /60fps
A tak mamy dobrą grę, pod względem graficznym.
Niczym się nie wyróżniająca, od konkurencji.
Forza / Gran Turismo
Project Cars, ratuje się tym, że ma wspaniałą symulację, oraz mnóstwo opcji, mniej więcej...
Fajne ma ustawienia z kabiny kierowcy ;)

Ogólnie nie przepadam za grami wyścigowymi, wolę GTA V :grin:
Czekamy na ścigałkę, która pokaże grafikę lepszą od rzeczywistości ;)

Ps...
Project Cars powinien wyglądać tak jak intro.
Wtedy można mówić...to jest nowa generacja 1080p/60fps :krol:
 

Titan

New member
Wszystko fajnie ale nie popadajmy w skrajności. Grafika to nie wszystko.

Ogólny poziom gier się liczy, a obie platformy mają go na wysokim poziomie.

Najlepiej byłoby mieć obie ale to juz większy wydatek.

Tak jak już było pisane, niezależnie którą konsole kupisz, znajdziesz na pewno wiele dobrych gier, które dadzą masę frajdy i dzieciakom i Tobie. I tak większość gier to multiplatformy - obecne na każdym sprzęcie.

Ale widzę, że najbardziej Cię ciągnie do wyścigów. Więc jak oceniać pod tym względem to moim zdaniem obecnie wygrywa Xbox One.

A to dlatego, że forza motorsport 5 to w sumie odpowiednik (dla wielu lepszy) gran turismo.

Niebawem wyjdzie 6 część.

Forza horizon 2, gra z otwartym światem, jeździsz, bierzesz udział w wyścigach, wygrywasz firy, etc.

Project Cars (obie platformy)

Need for speed będzie nowy (obie platformy)


Na chwilę obecną na ps4 jest tylko driveclub i project cars.

gran turismo jeszcze długo nie będzie.

Chyba nic nie pominąłem.

A, jakaś nowa rajdówka też niebawem wyjdzie (obie platformy)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Dzięki Panowie...
Z tego co pamiętam to jak grałem na PS u znajomych grało mi się dobrze (chodzi o pada).
Jednak jak grałem na jakimś "no name" przypominającym tego od Xboxa czyli gruby, obły to stwierdziłem, że jednak ten lepszy :)
Kurcze, jutro jadę do Saturna, bo mam go blisko pracy w Galerii Krakowskiej i będę badał temat ;-)
Nawet nie myślałem o konsoli i powrocie do zabawy z młodych lat a tu Żonusia wystrzeliła z takim pomysłem...
Tak jak już wcześniej pisałem "trzeba kuć żelazo..." ;-)

P.s. Armanig,
Taka wibracja w padzie zawsze mi się podobała ;-)

Znowu ta fajna kierownica do PS4...
Jaką polecacie kierownicę do XO?
Może coś takiego: Thrustmaster Ferrari 458 Spider - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
 
P

PlayStation

Guest
Wszystko fajnie ale nie popadajmy w skrajności. Grafika to nie wszystko.

Ogólny poziom gier się liczy, a obie platformy mają go na wysokim poziomie.

Najlepiej byłoby mieć obie ale to juz większy wydatek.

Tak jak już było pisane, niezależnie którą konsole kupisz, znajdziesz na pewno wiele dobrych gier, które dadzą masę frajdy i dzieciakom i Tobie. I tak większość gier to multiplatformy - obecne na każdym sprzęcie.

Ale widzę, że najbardziej Cię ciągnie do wyścigów. Więc jak oceniać pod tym względem to moim zdaniem obecnie wygrywa Xbox One.

A to dlatego, że forza motorsport 5 to w sumie odpowiednik (dla wielu lepszy) gran turismo.

Niebawem wyjdzie 6 część.

Forza horizon 2, gra z otwartym światem, jeździsz, bierzesz udział w wyścigach, wygrywasz firy, etc.

Project Cars (obie platformy)

Need for speed będzie nowy (obie platformy)


Na chwilę obecną na ps4 jest tylko driveclub i project cars.

gran turismo jeszcze długo nie będzie.

Chyba nic nie pominąłem.

A, jakaś nowa rajdówka też niebawem wyjdzie (obie platformy)

I tutaj jesteś w wielkim w błędzie graczu.

Właśnie w grach wyścigowych, na pierwszym miejscu liczą trzy czynniki...
Realistyczna grafika !!! , symulacja oraz animacja.
Obczaj sobie intro Project Cars 1080p/60fps, a po filmie zobacz jak wygląda sama gra... nędza :cry:

Jeżeli takie masz wymagania :shock: współczuję, tylko proszę nie obrażaj się.
 
P

PlayStation

Guest
W Xo , nie wszystko jest 1080p. ;)

Aleja nie piję teraz do konsoli Xbox One ;)
Chodzi mi teraz wyłącznie o gry wyścigowe. " Realistyczne symulacyjne gry " Tak to nazwę :mrgreen:
Np...
W grach przygodowych, nie liczy się wyłącznie sama grafika, i animacja.
W takich grach ma być klimat, który będzie wsysał gracza, coraz głębiej w swój świat.
Oczywiście że graficznie też ma być kosmos,ale w grach typowo wyścigowych,
skupiamy się na oprawie graficznej, oraz animacji.
Na co mi super realistyczna symulacja,skoro pod względem animacji, oraz samej grafiki
odpycha mnie taki tytuł.
Bez sensu...:niewiem:

;) :mrgreen:
 
Do góry