Ps4 czy warto

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najniższa obecna cena, to 1280zł + 12msc. zewnętrznej gwarancji.
Można już kupić prawie nówke, za 1300zł, ale na 800-1000zł nie ma szans.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to inaczej, wszyscy się z tym pogodzili podczas już kilkuletniej przecież obecności PS3 na rynku. Oby tylko te gry bardziej nie drożały...

Pozdrawiam,
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na zmianę nie ma co liczyć, ale warto konstruktywnie podejść do tematu i zrobić głębszą analizę. Sam jako konsolarz, jestem tego żywym przykładem.
Zawsze kibicowałem konsolom i będę kibiciował, ale w moim obecnych warunkach, z uwzględnieniem czasu, chęci do testowania różnych tytułów, założonego budżetu na ew. wydatki, PC okazał się lepszym wyborem.
Być może w innych okolicznościach, inwestowałbym dalej w PS4.

PS4/XO dostarczą jeszcze wiele radochy, a po tym co odstawił Rockstar w końcówce żywota PS3, jestem niemal pewien że PS4 pokaże pazury.

Martwi mnie tylko to, że PS4 nie pokazał na starcie tego co od dawna potrafi np. GF780Ti, to powinno być absolutnym minimum przy premierze.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Z ta zmiana chodzilo mi o przejscie na PC :)

Co takiego odstawil Rockstar ? GTA 5 ktore dzialalo w max 30 kl/s ze spadkami do 15 kl/s.
Podobną sytuacje wroze GTA 5 na PS4/XOne...i pozstrzępione krawędzie...:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z ta zmiana chodzilo mi o przejscie na PC :)

Na jedno wychodzi ;)

Co takiego odstawil Rockstar ? GTA 5 ktore dzialalo w max 30 kl/s ze spadkami do 15 kl/s.
Podobną sytuacje wroze GTA 5 na PS4/XOne...i pozstrzępione krawędzie...:)

Zgadza się, dziś już jako posiadacz PC inaczej patrze na konsolowe GTA5, ale uwierz, że dla konsolarza widok tak dopieszczonej pozycji, z genialną grafiką (jak na ówczesne możliwości) było ogromnym wydarzeniem, szczególnie że ja lage na PS3 położyłem już rok przed premierą gry.
Nie chodzi już tu o samą grafikę, a o genialne zestawienie możliwości graficznych z otwartością świata, w zasadzie gdzie się nie udasz na mapie GTA5, wszystko wygląda dobrze, żyje i jest dopieszczone, a że są ograniczenia, to naturalne, konsola ma 7 lat.

Mocny PC pozamiata wszystko, ale obawiam się że trzeba będzie się zaopatrzyć w drugą GTA780ti, a dwa nie wyobrażam sobie grania na myszce. To jakiś koszmar.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiedziałem że padnie ten argument ;)
Mam pada od MS, specialna edycja + oryginalny dong bezprzewodowy.
Długo szukałem i sprawdza się wyśmienicie, ale jak sobie wyobrażasz granie w GTA5 na PC i padzie? 90% będzie grała na klawiaturze i myszy, nie ma szans na uczciwą rozgrywkę. Celowanie nigdy nie będzie tak skuteczne, za to przy ew.wyścigach i przejażdżkach już tak.
To jest właśnie ten problem, nie wyobrażam sobie tego.

Celowanie na konsoli jest jakie jest, każda pozycja działa na tej samej zasadzie, a jeżdzenie na analogach nie ma żadnej konkurencji (pomijając kierownice). Siadasz, grasz i niczym się nie przejmujesz.
Na PC, celowanie o wiele lepsze (aczkolwiek na padzie nie ma płaczu), za to jeżdzenie (czyli najprzyjemniejsza część gry) na klawiaturze to profanacja do kwadratu.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Armanig przeciez i tak masz przewage... :)

Tak na powaznie to przydalaby sie ta analogowa klawiatura...lub cos analogowego czym sie poruszamy...Celowanie myszka jak dla mnie bezcenne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig przeciez i tak masz przewage... :)
Tak na powaznie to przydalaby sie ta analogowa klawiatura...lub cos analogowego czym sie poruszamy...Celowanie myszka jak dla mnie bezcenne.

Jak już jesteśmy przy klawiaturach, widziałeś mój nowy nabytek? Miałem nadzieje na lepszego skilla w COD, ale chyba zostaje przy minmalistycznej klawiaturze appla ;)
Jakbyś był zainteresowany, to zapraszam:
https://www.youtube.com/watch?v=Z_2DfKJuoz8

@Armanig, konsolę podłączasz do monitora czy TV?

Konsole mam pod Tv, PS4 nigdy nie podlączałem pod monitor, zdarzało się że PS3 miałem przy biurku i grało się całkiem przyjemnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jak ten monitor w pracy się sprawuje? Znalazłem też 21:9, co prawda nie ta półka ;), ma on stać w pokoju dzieciaków i zastanawiam się czy warto taki UltraPanoramiczny 21:9 LG 25UM65 czy lepiej 24'' lub 27'' 16:9

Tu Ci odpowiedziałem, jest tam cały wątek poświecony 21:9 ;)
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...rzony-do-domowej-rozrywki-12.html#post1078487

Tak w praktyce ta klawiatura cos daje ? :)

Przeniosłem do ww. wątku ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja Was na chwilę zostawiam a tu taki offtop ;-)
Co do zmian na lepsze to idą... ale na ceny w dół nie ma co liczyć.

Pozdrawiam,
 
Do góry