PS3 - sprowadzanie gier z HK

macek

New member
Bez reklam
Witam otóz do dzisiaj nie otrzymalem przesylki zamawialem 5 pazdziernika wiec po okolo 2 tygodni wyslalem do zródla e-mail z zapytaniem co z moim zamówieniem oczywiscie e-mail zwrotny otrzymalem ze przesylka zostala wyslana 7.10 z wzgledu na strajk poczty moze sie przedluzyc w razie problemów prosze o kontakt sprzedawca ma bardzo duzo pozytywów i tzw.power seller zreszta zamawiam bardzo duzo rzeczy z HK czy Singapuru i nnych krajów i do tej pory nie mialem problemów takze uwazam ze zamawiajacy u kber81 nie maja sie co obawiac tylko uzbroic sie w cierpliwosc ja czekam juz tyle i jestem spokojny a wydalem 700 stów.jak otrzymam przesylke to dam znac.pozd.
 

sol25

New member
Nastepne zamowienie

Hey dopiero niedawno zakupilem stuff w postaci PS3 i zastanawiam sie nad zamowieniem gier. Jak przeszla transakcja, o ktorej pisaliscie, wszystko doszlo?

Jesli szykuje sie nastepna, jak najbardziej sie pisze. Moze poczekamy az sie pojawi Assassin's Creed i CoD4, podejrzewam ze beda chetni.

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze znajoma jest w US&A, jutro sie dowiem czy bedzie miala czas cos zakupic (jest na jakims wyjezdzie sluzbowym). Jesli tak to moge wykorzystac sytuacje i zamowic jakies giery. Nie wiem jaka ilosc osob bedzie wchodzila w gre, jutro sie dowiem.

pozd.r
 

wojti12

New member
piszcie jak transakcja czy juz ktos dostal gry?

a tak przy okazji pomijajac ten kontakt i okazyjne ceny.
czy macie jakies wiesci czy jest szansa na piraty gry na ps3?
tak jak na wolumenie i stadionie X-lecia mozna dostac wszystko i ktos nie ma skrupulow :)
 

kber81

New member
Pierwsza przesyłka jest już w Polsce. Urząd Celny w Bytomiu wystosował do mnie pismo bym zdeklarował wartość. Kwota nie podlegająca ocleniu to 45 Euro. Jest to oczywiście śmiesznie mało. Zastanawiam się właśnie jak podejść do tej sytuacji... Jakieś pomysły?

Sytuacja optymistyczna to 3,5% wartości nośnika...

Sytuacja pesymistyczna to 3,5% wartości nośnika + 22% vat...

Przyznaje się bez bicia, że tego nie przewidziałem... :(
 
Ostatnia edycja:

kber81

New member
tr.ba napisał:
mozesz napisac ze to prezent i nieznasz jego wartosci bo na paczce zaznaczone chyba jest ze to prezent ??

Tak. Paczka jest oznaczona jako prezent. Muszę podać jednak jakąś wartość bo jeszcze sami zdecydują jaka jest tego wartość a napewno nie będzie to na naszą korzyść. Postanowiłem już jak to rozegrać, dziś wyślę maila do UC i dam cynk co i jak. Myślę, że nie będzie dramatu. Wydaje mi się, że nie powinni naliczyć drugiego Vat'u tylko cło za nośnik. Niezależnie od tego co zrobią myśle, że cena nie powinna ulec drastycznej zmianie. Nie wykroczy napewno poza granicę rozsądnego deal'u. Proszę osoby, które kupiły gry i są zainteresowane o podanie mi adresów email bym mógł przekazać wszystkie dokumenty dotyczące tej sprawy by nie było żadnych wątpliwości. Pozdrawiam i proszę czekać na info co się dzieje. kber81
 

kber81

New member
Masa napisał:
A może jakieś info w naszej sprawie?

Jestem stale przy kompie i info będzie w chwili jak sam je uzyskam. Nic nie piszę bo jeszcze się nic nie wydarzyło. Czekam na odpowiedź z UC. Wszystko będzie jawne. Każdy kto zamówił gry otrzyma skany wszystkich dokumentów.
 

kber81

New member
drosophilia napisał:
dobre,fajnie, ze Ci sie udalo... hehe, dobre
to ma byc pewnik, ze gry przyjda, nie po to ludzi przelali pieniadze, zeby teraz cos mogloby sie nie udac ;)

Oczywiście, że to miał być pewnik. Nigdy bym się niezdecydował gdyby tak nie było. Fajne nie jest to, że gry doszły tylko to, że UC się nie przyczepił. Pierwsza paczka zostanie oclona jest to pewne.
 

kber81

New member
Sytuacja wygląda następująco:

Gry zostaną oclone najpewniej tak (jestem po rozmowie z UC):

3,5% nośnik + 22% Vat - paczka zostanie nadana do mnie i będę musiał ją odebrać za pobraniem. Najprawdopodobniej będzie w poniedziałek lub wtorek. Wartość określiłem na 220 Euro (11*20) ~ 798,60 zł

Wartość opłat

27,95 (cło) + 175,69 (VAT) = 203,64 zł - w paczce jest 11 sztuk. Powoduje to wzrost ceny jednego egzemplarza o 18,51 zł dzieląc "po równo". Najdroższa z zamówionych gier Warhawk (Masa) wychodzi w takim układzie za 173,95 co nie jest może szczytem oszczędności (cena sklepowa to 219), zwłaszcza, że trochę czasu to trwa wydaje się jednak wartością do zaakceptowania. Trochę lepiej wygląda to z tańszymi grami. Morał jest taki, że wyjdzie tak jakbyśmy zamawiali z pierwszego sklepu.

Kolejna sprawa to ilość gier w paczce. Jest ich mniej niż być powinno. Chińczyk poinformował mnie, że część gier, która miała być w pierwszej paczce jest w drugiej "bo nie mieli na stanie". Z całą pewnością jest to wspomniany Warhawk... czekam na dalsze info.

Teraz najważniejsze pytanie (dla mnie):

Czy jest ktoś kto uważa, że zaistniała sytuacja diametralnie różni się od przedstawionej przeze mnie (jak się okazało) optymistycznej wersji i dopłata jest dla niego nie do zaakceptowania?
 
Ostatnia edycja:

kber81

New member
Druga przesyłka jest już w Polsce. Spodziewam się, że w przyszłym tygodniu wszyscy otrzymają gry (zależy to oczywiście od UC). Ja paczki nadam niezwłocznie po odebraniu gier. Pozdrawiam, kber81
 

bxd

New member
Kocham ceny w HK :D



565zł komplet
(a w PL m$ chwali się, że sprzedał 4tys. HALO3 w cenie 259.90zł brutto :p, ciekawe ile by zeszło sztuk, gdyby cena była o połowe niższa)

Paczka dzisiaj przyszła (moje drugie zamówienie), zamawiałem z hkofferhouse - nie było żadnych problemów (paka poleciała na Bytom, ale przeszła bezproblemowo bez clenia)

kber81 - dzięki za info nt. tego sklepu. :)
 
Do góry