ps3 - pytanie techniczne

mat74

Well-known member
Bez reklam
czy ty rozumiesz moje wypowiedzi ?!-
w slepym tescie odroznia stare formaty od nowych !!!
nie ma znaczenia dla niej jak to sie nazywa !- czy dts czy dd czy dts hd ma czy jakakolwiek inaczej co sobie tam ktos wymysli....
mowie o tym ,ze na sprzecie za kilka tysiecy nie jest zadnym problemem odroznienie starych formatow od nowych !!!
rozumujac tak jak ty - to mozna powiedziec ,ze nie odrozni sie mono od stereo na nautiliusach od bowersa! :D

jakosc dzwieku zawsze oceniana jest na podstawie roznic !!!
nikt nie ma aparatu pomiarowego zamiast uszu ,dlatego tez przy okresleniu "jakosci" zawsze bazujemy albo na bezposrednim poronaniu , albo doswiadczeniu zdobytym w czasie innych odsluchow - czyli porownan !

gdybys po raz pierwszy uslyszal na dobrej klasy sprzecie ,dobrej jakosci sygnal 2 kanalowy z nalozonym "logikiem" i rozrzuconym przez ampli na wszystkie glosniki , tez bys nie wiedzial czy jest to dd czy dts czy cokolwiek innego !!!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pav3l napisał:
..eksperyment będzie musiał poczekac...;)

wez jakas plyte z dd true hd - to konsola dekoduje napewno!
podaj tytuly ktore posiadasz - moze je znam - powiem ci na co zwrocic uwage ;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niewielu je rozumie czego dowodzi ten wątek ale ja staram się nadążać za Twoim pokracznym myśleniem.
Ciekaw jestem czy w ślepym teście rozróżnia mono od stereo :mrgreen: :mrgreen:

Jak sobie odpowiednio przygotujesz taki ślepy test to każdy rozróżni wszystko od wszystkiego - jak wiadomo nie o to chodzi.

Ja bym jej w ślepym teście puścił DTS a potem znowu DTS ale na dobrej klasy głośnikach, i żeby w między czasie nie otwierała oczu :D , kumasz? Wiem, nie odpowiadaj! Nie kumasz...

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
to ty nie kumasz !
i przede wszystkim wypraszam sobie stwierdzenia typu "pokraczne myslenie"!- to dyskusja czy wzajemne obrazanie sie ?!

nie rozmawiamy o rozpoznawaniu roznych formatow na roznym sprzecie !!!

mowie o tym ze na wlasnym sprzecie i uzywajac przy odsluchu dwoch roznych sciezek- jednej pochodzacej ze starego formatu i drugiej z nowego formatu na tym samym sprzecie odroznienie jakosci jednego formatu od drugiego nie jest problemem !!!!

moze sie o tym przekonasz jak odluchasz kilkadziesiat pozycji w formatach HD !
jesli ktos nie odruznia na wlasnym sprzecie dzwieku z plyty DVD od dzwieku z BD to albo ma naprawde totalny badziew ,albo moze dac sobie spokoj z inwestowaniem w sprzet audio...... i pozostac przy formatach typu mp3



powiedz na jakim sprzecie i na podstawie odsluchow jakich materialow stwierdzasz ,ze odroznienie formatow HD od formatow skompresowanych jest tak trudne ,ze praktycznie niemozliwe ?!
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
mat74 napisał:
(...)
mowie o tym ze na wlasnym sprzecie i uzywajac przy odsluchu dwoch roznych sciezek- jednej pochodzacej ze starego formatu i drugiej z nowego formatu na tym samym sprzecie odroznienie jakosci jednego formatu od drugiego nie jest problemem !!!!(...)
Rozumiem, że tutaj odpowiadasz za siebie i swoją żonę czy może za WSZYSTKICH?!

Ja mówię natomiast o tym, że na dobrej klasy sprzęcie sam DTS będzie brzmiał lepiej niż DTS HD MA na jakiejś lipie - proste.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
za swoja zone,za siebie i za wiekszosc osob ,ktora przeszla na nowe formaty!

ponawiam pytanie !


mat74 napisał:
powiedz na jakim sprzecie i na podstawie odsluchow jakich materialow stwierdzasz ,ze odroznienie formatow HD od formatow skompresowanych jest tak trudne ,ze praktycznie niemozliwe ?!
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Ja mówię natomiast o tym, że na dobrej klasy sprzęcie sam DTS będzie brzmiał lepiej niż DTS HD MA na jakiejś lipie - proste.

mowisz o czyms co jest oczywiste- ze dobrej klasy sprzet generuje dzwiek lepszej jakosci co sprzet lipny.....

a ja mowie o tym ,ze tym samym sprzecie -bo przeciez o takiej sytuacji rozmawiamy - dts hd ma bedzie brzmial lepiej niz dts !!!- i to wyraznie zauwazalnie!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A Ty pewnie sobie myślisz, że same nowości nam serwujesz co? :mrgreen: :mrgreen:

Dlatego lepiej jest słuchać starego DTSu na lepszym sprzęcie niż wypaśnych nowych podbarwionych formatów na czymś niższej klasy - dlatego nie ma co się tak podniecać tym HD audio jak Ty to robisz.

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
kazesz ludziom biec do sklepu i kupowac drozszy szprzet zeby w lepszej jakosci odsluchiwac stare formaty , zamiast uzyc lepszej jakosci sygnalu...


w takim razie jeszcze raz ponowie pytanie !-

mat74 napisał:
powiedz na jakim sprzecie i na podstawie odsluchow jakich materialow stwierdzasz ,ze odroznienie formatow HD od formatow skompresowanych jest tak trudne ,ze praktycznie niemozliwe ?!

moze w koncu laskawie nas poinformujesz na podstawie jakich odsluchow wyglaszasz swoje wnioski ?!?!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To nazywam właśnie pokracznym myśleniem!
Nikomu nic nie każę!!

Jak już sobie wyjaśniliśmy "nowszy" sygnał na gorszym sprzęcie ciągle będzie gorszy niż "starszy" sygnał na sprzęcie lepszym - ale Ty jak widać tego też nie pojąłeś - to po co ja to piszę?! I po co pisać dalej?

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jeszcze raz zapytam-


mat74 napisał:
powiedz na jakim sprzecie i na podstawie odsluchow jakich materialow stwierdzasz ,ze odroznienie formatow HD od formatow skompresowanych jest tak trudne ,ze praktycznie niemozliwe ?!

zebysmy wiedzieli , ze twoje wnioski podparte sa praktycznymi doswiadczeniami , a nie snutymi domyslami....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Kolego nie gorączkuj się tak.
Ty również nie odpowiadasz w całości na moje posty tylko tam gdzie Ci pasuje.
Nie odezwałeś się nawet słowem na temat mojego linka o LPCM na płytach CD i DVD więc uważam, że ja również nie muszę Tobie odpowiadać na wszystko - czy też taki układ Ci nie pasuje?

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Nie odezwałeś się nawet słowem na temat mojego linka o LPCM na płytach CD i DVD więc uważam, że ja również nie muszę Tobie odpowiadać na wszystko - czy też taki układ Ci nie pasuje?

nie kolego- nie pasuje !

poniewaz nie tylko odezwalem sie na twojego linka , ale nawet zacytowalem i powolalem sie na jego fragmenty !!!- na co akurat ty nie odpowiedziales....(moze przeoczyles)

tak wiec pytanie aktualne !

mat74 napisał:
powiedz na jakim sprzecie i na podstawie odsluchow jakich materialow stwierdzasz ,ze odroznienie formatow HD od formatow skompresowanych jest tak trudne ,ze praktycznie niemozliwe ?!

proste pytanie - licze na prosta odpowiedz.....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Faktycznie przeoczyłem bo strasznie rozwlekle piszesz i na jednego posta odpowiadasz w kilku - ani ładu ani składu.
Oczywiście również zupełnie nie zrozumiałeś o co chodziło i wyjechałeś z jakimś skompresowanym DTSem.

Link należało odnieść do Twojego stwierdzenia, że LPCM = HD Audio a jak wiadomo tak nie jest bo w ten sposób mogą być zapisane dane audio na DVD a nawet na płytach CD.

Na moim Logitechu Z5500 odsłuchiwałem koncert Philla Collinsa na DVD - wystarczająco prosto napisałem?

Pozdrawiam,
 

pav3l

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Na moim Logitechu Z5500 odsłuchiwałem koncert Philla Collinsa na DVD - wystarczająco prosto napisałem?

Pozdrawiam,
...sorka, że wtrącam, ale nie wydaje mi się, żebyś na tych głośniczkach usłyszał dość subtelną (wg mnie) różnicę pomiędzy DTS a DTS MA HD....
 

pav3l

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
wez jakas plyte z dd true hd - to konsola dekoduje napewno!
podaj tytuly ktore posiadasz - moze je znam - powiem ci na co zwrocic uwage ;)

Nie mam niestety żadnej takiej płytki. Przy następnym zakupie zwrócę na to uwagę...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Link należało odnieść do Twojego stwierdzenia, że LPCM = HD Audio a jak wiadomo tak nie jest bo w ten sposób mogą być zapisane dane audio na DVD a nawet na płytach CD.
rozmawialismy o formatach audio hd i formie ich zapisu na plycie BD , mowilismy o "surowym" lpcm wiec nie poddanym zadnej obrobce !
co do hd audio zapisanych na plytach dvd lub cd...... - a dlaczego nie ?!
oczywiscie ,ze jest to mozliwe ! aczkolwiek ze wgledu na mala pojemnosc nosnika tylko dla dwoch kanalow ;) slyszales o dvd- audio i sacd ?;)
wlasciwie o stereo z wysoka rozdzielczoscia probkowania tez mozna powiedziec ,ze jest "hd".....;)

ps. koncert collinsa to staroc , znajdz cos w dts 96/24 ,a juz powinnes uslyszec roznice;) jednym z lepszych wydan jakie slyszalem na DVD to "crossroads 2007" jesli wpadnie ci w rece odsluchaj koniecznie!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
mp3 to niestety kompresja stratna- czesc informacji z oryginalnej sciezki pcm zostaje wyrzucona - nie ma wiec nic wspolnego z hd audio ;)
 
Do góry