ps3 - pytanie techniczne

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta_J napisał:
Jestem ciekaw co powiesz na tego sampla, wrzuć go na dysia do PS3, odpal, sprawdź jak PS3 wykrywa ten dźwięk i co pokazuje Twój amp.
Na razie nic Ci nie będę podpowiadał.
Sampelek przygotowany przeze mnie własnoręcznie.

http://rapidshare.com/files/249990162/sample.zip.html

Pozdrawiam,
Witajcie;
Skorzystałem z sampla przygotowanego przez Masta_J. Zdziwiłem się gdy go odpaliłem i mimo, iż dźwięk z PS3 wypuszczam po HDMI (PCM) na ampli pojalił się znaczek DTS. Do tej pory przy odtwarzaniu filmów, koncertów z blu ray pojawiało się Straight PCM. Poniżej przytaczam komentarz twórcy sampla jako kolejny głos w dyskusji:
Dowodzi, że LPCM to jest tylko kontener i można w nim przesłać nawet DTS.
Czyli LPCM nie równa się HD Audio jak niektórzy na forum twierdzili.


Pozdrawiam

 

mat74

Well-known member
Bez reklam
w temacie "formaty dzwieku" - zacznij zbieranie informacji od nowa....
ps3 wysyla "stare" formaty zarowno w postaci LPCM jak i w formie bitstream, jesli jest ustawawiona ta druga opcja to amplituner otrzymuje zakodowana informacje i aby ja rozpakowac uzywa dekodera dts ,dlatego tez wyswietla ci "flage" ...- tylko co to ma do rzeczy ?!
LPCM nie jest zadnym kontenerem- to nie matroska...;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
To ma do rzeczy, że podczas odtwarzania konsola wysyła PCM i pokazuje to na ekranie, a na ampli zapala się DTS.
Tego właśnie nie pojmujesz.

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
sprawa jest prosta-
podlacz ps3 optykiem do amplitunera, rozkodowanie dts do pcm - amplituner pokaze pcm i beda pracowac dwa kanaly
przestaw rozkodowanie na bitstream- amplituner pokaze dts i dzwiek bedzie na wszystkich kanalach

i to sa jedyne mozliwosci !!! jesli jest pokazywane cokolwiek innego przez konsole tzn. dzwiek jest na wszystkich kanalach a konsola pokazuje pcm to blad konsoli!
JEST TECHNICZNIE NIEMOZLIWE PRZESLANIE WIELOKANALOWEJ SCIEZKI PCM LACZEM SPDIF !!! jej specyfikacja techniczna przewiduje tylko 2 lub 4 kanaly przeslanie w ten sposob dts zdekodowanego do pcm 5.1 jest NIEMOZLIWE TECHNICZNIE !!!!

napisz do sony , philipsa lub toschiby jesli przeskoczyles ograniczenia spdif... dostaniesz moze jakies stypendium naukowe....;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wypowiadasz się o rzeczach, których nawet nie widziałeś i nie słyszałeś - no ale mnie to już w Twoim przypadku zupełnie nie dziwi.

Dźwięk w samplu, o którym mowa to LPCM wytłumacz nam zatem jakim cudem na ampli zapala sie DTS i słychać DTS??!!

Tobie się nie chciało, ktoś sprawdził za Ciebie ale Ty dalej nie pojmujesz no bo i jak masz to pojąć...

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
supmario napisał:
Dowodzi, że LPCM to jest tylko kontener i można w nim przesłać nawet DTS.
Czyli LPCM nie równa się HD Audio jak niektórzy na forum twierdzili.

rozmawiajac o lpcm na plycie BD ,mowimy o "surowym" lpcm nie pochodzacym z zadnego z formatow stratnych , sciezka dzwiekowa ,ktora nie ulegla obrobce i kompresji obojetnie stratnej czy bezstratnej ! oczywiscie ,ze stare formaty mozesz przeslac jako lpcm ,ale to nie jest to samo! to dzwiek "obciety" w trakcie kompresji! pcm to nie kontener ,tylko cyfrowe odwzorowanie dzwieku analogowego ! jesli jest to sciezka dzwiekowa w oryginalnej postaci - jest forma dzwieku hd !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Dźwięk w samplu, o którym mowa to LPCM wytłumacz nam zatem jakim cudem na ampli zapala sie DTS i słychać DTS??!!

napisz watek - "wysylam wielokanalowe lpcm kablem optycznym do amplitunera a on przyjmuje DTS" - mowie powaznie ! moze ktos ci wyjasni wszystko od podstaw bo mi juz brak sil.....

jesli tego nie zrobisz ,ja to zrobie
 

pejotpe

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
Bambolo82 aby byc wobec ciebie uczciwym daje ci mozliwosc wykazania sie znajomoscia wszelkich poprawek softwarowych i wyjasnienia wszystkim - dlaczego powstal problem z dekodowaniem formatow HD i ktora poprawka oprogramowania powinna go teoretycznie zlikwidowac

Ja już to sprawdziłem: część filmów, z którymi były problemy w DTS HD MA 7.1 poprawnie odtwarzana jest w wersji 2.40. Lista bugów w PS3 jest sprawą otwartą, na szczęście ciągle można liczyć na poprawki ze strony Sony, chociaż ostatnio skupiają się głównie na poprawie obsługi Trophies (jak dla mnie przeglądarka zdjęć jest w konsoli sprawą raczej dalekoplanową).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@mat74
Normalnie jak grochem o ścianę.
Dźwięk w samplu to PCM, konsola pokazuje, że dźwięk to PCM, na ampli zapala się logo DTS i słychać DTS. To tyle.
Dodam tylko, że ustawienia Audio po optyku to Bitstream :D

@pejotpe
Czyli pewnie w wersji następnej po 2.30. Dużo im to nie zajęło :D

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
pejotpe napisał:
Ja już to sprawdziłem: część filmów, z którymi były problemy w DTS HD MA 7.1 poprawnie odtwarzana jest w wersji 2.40.
na bambolo raczej liczyc nie mozemy ....- wiec juz mowie:
pejotpe -mielismy racje idac tropem "core"....
programisci sony wprowadzili mozliwosc dekodowania dts hd ma ,jednak zapomnieli o jednym szczegole..... ps3 od poczatku nie wspieralo wszystkich formatow starego dts ! nie dekodowala formatu dts-es i dts 96/24 ! jesli "core" byl w takim formacie to konsola odtwarzala co prawda dzwiek , poniewaz te formaty sa kompatybilne ze zwyklym dts ,jednak nie potrafila zdekodowac rozszezenia roznicowego z formatow HD poniewaz de facto juz "core" byl dekodowany niezgodnie z oryginalem ! ufff

ps.poprawka byla w sierpniu 2008 bodajze 2.43
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
@mat74
Normalnie jak grochem o ścianę.
Dźwięk w samplu to PCM, konsola pokazuje, że dźwięk to PCM, na ampli zapala się logo DTS i słychać DTS. To tyle.
Dodam tylko, że ustawienia Audio po optyku to Bitstream

wedlug informacji od pejotpe (i nietylko -wlasciwie wedlug wszystkich informacji jakie znalazlem) ps3 dekoduje sciezke pcm do dts - wiec albo tak nie jest (mozna przestawic ps3 na kodowanie do dts) ,albo poprostu "oglupiles" konsole i format zapisany to dts
tak czy inaczej - WYSYLASZ BITSREAM ! A NIE DTS W POSTACI WIELOKANALOWEGO PCM !!!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Format zapisany to DTS w "kontenerze" LPCM.
Ja akurat wysyłam w tym konkretnym moim przypadku bitstream ale co wysyła kolega supmario? :D

EDIT
Pisze zresztą o tym sam poniżej.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Mat74
Zauważ, że ja mam podłączoną PS3 tylko HDMI (nie optykiem) i ustwione wyjście dźwięku jako PCM! Oczywiście ,że po przestawieniu na bitstream będzie się paliło na ampli DTS. Dziwne dla mnie jest, że przy tym samplu zapaliło sie przy podaniu dźwieku jako PCM i na pewno były to 5.1 kanały.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
To ma do rzeczy, że podczas odtwarzania konsola wysyła PCM i pokazuje to na ekranie,

Masta_J napisał:
Format zapisany to DTS w "kontenerze" LPCM.

wiec sie zdecyduj ?! co w koncu wysylasz i jaki format jest zapisany w tym samplu - dts czy pcm ?!?!

wiesz co to jest linear pulse code modulation ?!
nie wiem co zes za "kontener" wymyslil i jak to nazwales , ale jest to dzwiek w formacie zakodowanym ! a nie sciezka pcm !
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
supmario napisał:
Do Mat74
Zauważ, że ja mam podłączoną PS3 tylko HDMI (nie optykiem) i ustwione wyjście dźwięku jako PCM! Oczywiście ,że po przestawieniu na bitstream będzie się paliło na ampli DTS. Dziwne dla mnie jest, że przy tym samplu zapaliło sie przy podaniu dźwieku jako PCM i na pewno były to 5.1 kanały.


brrrrrrrrr......! no bo to jest dts !!!! i wysylasz go raz jako dzwiek zakodowany - wtedy amplituner pokazuje dekoder dts, lub ustawiasz pcm ,dzwiek zostaje zdekodowany i przeslany w formie wielokanalowego pcm poniewaz W PRZECIWIENSTWIE DO LACZY SPDIF PRZESLANIE WIELOKANALOWEGO PCM LACZEM HDMI JEST MOZLIWE !!!!! nawet 7.1 !!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to ciekawe bo u mnie w obu przypadkach jest tak samo a mam połączenie optykiem.

Poza tym jeśli po HDMI ma wyjście na LPCM to na ampli NIE MA PRAWA zapalić się logo DTS a u niego się pali, czyż nie?

Pozdrawia,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Nie ma co się tutaj zastanawiać.
Chodzi właśnie o to, że jest i tak i tak :D

...i jak ?!- wysylasz dts w formie bitstream do amplitunera ,ktory wyswietla informacje ,ze dekoduje dts ....- zadne odkrycie !!!!
tylko po co wmawiasz ludzia ,ktorzy nie znaja sie na formatach dzwieku i mieszasz im w glowach wmawiajac ,ze wysylasz rozkodowane wieloformatowe pcm kablem optycznym ?!
im moze zaimponujesz takimi glupotami....ktos kto wie o co chodzi popuka sie w czolo.....
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ciemna masa...

U supmario po HDMI ustawionym na PCM też zapala się światełko DTS (A NIE MA PRAWA przy PCM), Tobie jednakże w głowie nic się nie zapala...
Wysyłam DTS w postaci PCM, jakbyś pokracznie o tym nie pisał (i raczej nie rozkodowany a zakodowany). Nikomu też nic nie wmawiam, wystarczy pobrać sampla i się samemu przekonać, supmario się przekonał, Ty nie.

Tutaj masz trochę o Twoim HD Audio w postaci LPCM na dyskach CD, DVD itp. :mrgreen:
http://www.digitalpreservation.gov/formats/fdd/fdd000011.shtml#sustainability
To jest ten moment, w którym patrząc na Ciebie pukam się w czoło.

Możemy też zmienić ten mój "kontener" na format, powinno pasować.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
stworzyles sampla ,ktory "oglupia" konsole ! - i nie widze innego wytlumaczenia !- pomimo przestawienia jej w funkcje dekodowania ,ona wysyla bitsream !
jesli amplituner wyswietla komunikat DTS to uzywa tego dekodera ,wiec dostaje sygnal zakodowany - a nie rozkodowany dts do postaci pcm !
 
Do góry