ps3 - pytanie techniczne

BoDeX

New member
Od kiedy PS3 potrafi wysłać DTS HD MA i DD TrueHD poprzez HDMI jako
bitstream ??? Który upgrade to aktywuje ???
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pulse code modulation (PCM) with linear quantization. PCM is a digital representation of an analog signal where the magnitude of the signal is sampled regularly at uniform intervals, then quantized to a series of symbols in a digital (usually binary) code.

Linear PCM is a simple, uncompressed representation comparable in transparency to uncompressed bit-mapped images.


rozumiesz to ?- pcm jest cyfrowym reprezentantem sygnalu analogowe ! bez kompresji ! a dts to format kompresji !!!
napisz raczej do programistow ps3.....kolejna dziura w oprogramowaniu ?!

BoDeX napisał:
Od kiedy PS3 potrafi wysłać DTS HD MA i DD TrueHD poprzez HDMI jako
bitstream ??? Który upgrade to aktywuje ???

nie!- nie wysyla nowych formatow w formie bitstream (to ,to moze bedzie jeszcze mozliwe w przyszlosci)- jeszcze lepiej...

ze sciezki pcm wysyla optykiem dzwiek wielokanalowy w postaci pcm ,a amplituner pokazuje dts......?!?!?!?!?
 

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mie będę dyskutował z Wami bo nie mam wiedzy na ten temat.
Zerknijcie tylko na fotki a interpretacje pozostawiam Wam:
IMG_2522.JPG
a jednocześnie na ekranie:
IMG_2523.JPG
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No to wszystko jasne. DTS (czy też sam S/PDIF) jest zdolny do przenoszenia standardowo do DWÓCH kanałów LPCM (nie więcej - tylko specyficzny sprzęt studyjny może przesłać 4 kanały). Albo PS3 koduje PCM do DTSu (nie odwrotnie) sygnał stereo, albo Twój ampli niewłaściwie rozpoznaje PCM sereo po optyku. PCM to tylko prosty format zawierający liczby, które bezpośrednio reprezentują próbki przekazywane do DACów - nie ma tam miejsca na przechowanie skompresowanych danych DTS.
 
Ostatnia edycja:

supmario

Klub HDTV.com.pl
VIP
BoDeX napisał:
A co słyszysz w TV - szum ?
W TV nie ma żadnego dźwięku - tak mam podłączoną PS3. HDMI do ampli a z ampli do TV też HDMI.
pejotpe: powtarzam, że PS3 nie jest podłączona optykiem a jedynie HDMI. A dźwięk wychodzący ustawiony jest na Linear PCM. Co do kanałów to dźwięk na pewno idzie na 5 kanałów (sub też coś poburkuje) - sprawdzone organoleptycznie - uchem a i fotka wyświetlacza ampli to potwiersza.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
akurat w tym przypadku rodzaj podlaczenia duzo nie zmienia- konsola rozpoznaje sciezke jako lpcm 2 kanalowe,faktycznie natomiast jest to bitstream dts i w takiej formie jest wysylany
 

pav3l

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
ze sciezki pcm wysyla optykiem dzwiek wielokanalowy w postaci pcm ,a amplituner pokazuje dts......?!?!?!?!?

Pokazuje multichannel PCM.
Podobnie jak podłączę PS3 przez HDMI do ampli.
Wybieram w ustawieniach koncertu DTS MA HD - ampli wyświetla Multichannel PCM.
Jak na koncercie wybiorę DTS, wyświetla DTS.:???:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pav3l napisał:
Pokazuje multichannel PCM.
Podobnie jak podłączę PS3 przez HDMI do ampli.
Wybieram w ustawieniach koncertu DTS MA HD - ampli wyświetla Multichannel PCM.
Jak na koncercie wybiorę DTS, wyświetla DTS.:???:


1) przy odtwarzaniu tego sampla ?

2)sytuacja jak najbardziej normalna- formaty hd (dts hd ma) sa przez ps3 dekodowane i wysylane w formie wielokanalowego pcm, stare formaty (dts) moga byc wysylane w zaleznosci od ustawien konsoli - albo jako bitstream ,albo jako sygnal rozkodowany do pcm - twoje ustawienie to bitstream
 

pav3l

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
1) przy odtwarzaniu tego sampla ?
Nie - sampla nie chciało mi się zasysać.
Puszczam koncert The Cure "Trilogy" - tam jest opcja dźwięku DTS MA HD.
Po podłączeniu PS3 przez HDMI do ampli (avr255) wyświetla: Multichannel PCM (mam zestaw 5.1).
No i nie wiem, mam ten DTS MA HD, czy nie.
Ampli jak dostanie dźwięk DTS MA HD powinien wyświetlić DTS HD :???:
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pav3l napisał:
No i nie wiem, mam ten DTS MA HD, czy nie.
Ampli jak dostanie dźwięk DTS MA HD powinien wyświetlić DTS HD :???:

raz juz ci to tlumaczylem....
wiec powiem krotko- wlacz sciezke ze zwyklym dts (ampli pokaze dts) potem przelacz na dts hd ma (ampli pokaze pcm) , albo uslyszysz roznice ,albo nie...- w jednym i drugim przypadku nie bedzie mialo dla ciebie znaczenia co pokazuje amplituner.....

oczywiscie przyjmuje za pewnik ,ze masz wgrany najnowszy software
 

pav3l

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
raz juz ci to tlumaczylem....
wiec powiem krotko- wlacz sciezke ze zwyklym dts (ampli pokaze dts) potem przelacz na dts hd ma (ampli pokaze pcm) , albo uslyszysz roznice ,albo nie...- w jednym i drugim przypadku nie bedzie mialo dla ciebie znaczenia co pokazuje amplituner.....
Wiem, że tłumaczyłeś, zrozumiałem. Chodziło mi raczej o walory słuchowe, bo mimo, że wydaje mi się, że mam bardzo dobry słuch, to za cholerę nie słyszę różnicy....:???:
Tak, mam najnowszy software.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
czy posiadasz jakas plyte bd z formatem dts hd ma 7.1 ?
jesli tak to latwo sprawdzisz czy format dts hd ma jest dekodowany wlasciwie- jesli masz uklad tylko 5.1 (lub 5.0) podlacz boczne glosniki (tylne boczne) pod gniazda kanalow tylnych (back surround) ,jesli bedzie dzwiek- sygnal jest dekodowany...;)
 

pav3l

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
czy posiadasz jakas plyte bd z formatem dts hd ma 7.1 ?
jesli tak to latwo sprawdzisz czy format dts hd ma jest dekodowany wlasciwie- jesli masz uklad tylko 5.1 (lub 5.0) podlacz boczne glosniki (tylne boczne) pod gniazda kanalow tylnych (back surround) ,jesli bedzie dzwiek- sygnal jest dekodowany...;)
No właśnie ten wspomniany wyżej koncert ma DTS MA HD(7.1).
Sprawdzę i jak powiedziałeś....:cool:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
pav3l napisał:
(...)Chodziło mi raczej o walory słuchowe, bo mimo, że wydaje mi się, że mam bardzo dobry słuch, to za cholerę nie słyszę różnicy....:???:
(...).
Trzeba mieć bardzo dobry sprzęt w tym świetne głośniki by w ogóle móc poczuć różnicę, a czy się ją poczuje to sprawa bardzo indywidualna (poczytaj wyżej co pisali chłopaki: bluray i BoDeX).

Pozdrawiam,
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Trzeba mieć bardzo dobry sprzęt w tym świetne głośniki by w ogóle móc poczuć różnicę, a czy się ją poczuje to sprawa bardzo indywidualna (poczytaj wyżej co pisali chłopaki: bluray i BoDeX).

ee...- przesadzasz !- roznice miedzy dts hd ma , dd true hd a pcm to faktycznie niuanse, ale roznice wszystkich tych formatow w porownaniu do starych dts i dd sa do wychwycenia po 10 min. odsluchu , nie mam wcale sprzetu za niewiadomo jaka kase ,a w slepym tescie rozpoznaje je moja zona!- kwitujac od razu "ladnie brzmi" lub "kiepski dzwiek" a przeciez nie ma zielonego pojecia na caly ten temat formatow i nie wie jaka akurat sciezka dzwiekowa jest odtwarzana...;)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przede wszystkim większość sprzętu domowego nie jest w stanie poprawnie odtworzyć wszystkich zalet zwykłego DTSu.
Na porządnym sprzęcie (przede wszystkim głośniki) Twoja żona myślałaby, że zwykły DTS to DTS HD MA.

Pozdrawiam,
 
Do góry