PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Kaszan

New member
Zgodnie z tym co było mówione we wcześniejszych postach, filmów 1080p zapisywanych jak avchd-usb (kontener 4.1) nie trzeba transkodować. I rzeczywiście, przy ustawieniu transcoding na automatic, następuje tylko muxowanie. Jednak gdy puszczam potem film na ps3 to nie jest wyśrodkowany- z czarnym pasem na dole. Może ktoś wie jaka może być przyczyna? Trzeba jednak transkodować?

log:
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 7,95 GB
Czas trwania : 1h 28 min.
Całkowita przepływność bitów : 12,8 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-12-29 16:51:16
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.7 ('Tenderness') built on Jul 1 2009 18:43:35
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 28 min.
Przepływność bitów : 11,1 Mb/s
Nominalna przepływaność : 11,3 Mb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 800 pikseli
Proporcje obrazu : 2,40:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.301
Rozmiar strumienia : 6,85 GB (86%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 80 r1376 3feaec2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc_lookahead=40 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=11346 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 28 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 957 MB (12%)
 

koprus

New member
Witam, z góry sorry że nie na temat ale nie wiedziałem gdzie napisać.

Ściągnąłem film i mam problem z AUDIO. Wideo idzie a dźwięku nie chce odtwarzać.

Szybkość transmisji bitów 448 kb/s

Forma dźwięku AC-3 ACM Codec

Ps 3 nie odtworzy tego czy jest jakiś sposób?
 

drypsiak

New member
Witam Panwie uzywam m2v od dawna przerabijąc 1080p na avchd z napisami mam problem nastepujacy gdy film ma wysoka rozdzielczosc czarny pasek jest na tyle maly ze napisy pojawiaja sie na filmie (jednak ona nie maja czarnych obwodek-napisy) i zlewaja sie z obrazem na jasnym tle jest jakas mozliwosc poprawy tego czy juz musi tak zostac
Pozdrawiam
 

drypsiak

New member
a jeszce zapytam odpalilem sobie ps3 media server zmienilem opcje na lossles quality(rozumiem ze bezstratna ) robi on jak dla mnie wszytsko bo przerabia dts na ac3 i wkleja napisy , jednak nie wiem co do jakosci kiedys wydawalo mi sie ze jest roznica do mkv2 vob (jednak mialem opcje good quality) jakie sa wasze doswiadczenia traci tio jakosc czy nie mowie o 1080p pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam problemik. Podczas próby muxowania wyświetla się status "Repairing AC3". Pewnie coś nie tak, ale paseczek się nie posuwa do przodu więc niewiem o co chodzi??
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Skasztanione audio w kontenerze, jak m2v nie potrafi go zreperować to raczej czarno to widzę.

a jeszce zapytam odpalilem sobie ps3 media server zmienilem opcje na lossles quality(rozumiem ze bezstratna ) robi on jak dla mnie wszytsko bo przerabia dts na ac3 i wkleja napisy , jednak nie wiem co do jakosci kiedys wydawalo mi sie ze jest roznica do mkv2 vob (jednak mialem opcje good quality) jakie sa wasze doswiadczenia traci tio jakosc czy nie mowie o 1080p pozdrawiam
Czyli nie bardzo to jest bezstratne skoro zamienia DTS z większym bitrate na AC3 z niższym.
Jeśli m2v tylko muxuje materiał to jakość ZAWSZE będzie lepsza niż po transkodowaniu przez PMS.

Pozdrawiam,
 

gianbuffon

New member
Ściągnąłem sobie koncert mkv z DTS.
1280x720
profile 5.1
8 frames
w mkv2vob najpierw mi patchuje DTS a później muxuje.
po odpaleniu gotowego materiału obraz jest, ale nie dźwięk cały czas trzeszczy... problem występuje zarówno na pc jak i ps3, nie ma różnicy, czy jest to plik, czy AVCHD. Może mi ktoś pomóc? Zależy mi na tym, aby był dźwięk w DTS.
W mkv2vob dwie środkowe opcje mam na automatic, kodek x264 slow, z prawej strony wszystko wyłączone
 

zeusrulez

New member
Kilka pytań

Witam serdecznie !
Na wstępnie chciałbym zaznaczyć, że czytam ten wątek od 3 dni ponieważ nie chciałem zabierać komuś czasu na odpowiedź która już tu jest. Ale jednak mam kilka pytań, z góry dziękuje za udzielenie pomocy
1. Jeśli torrent to kontener .m2tk do już nie muszę go konwertować za pomocą M2V,wystarczy tylko wmuxować napisy tak ??
2. Nie rozumiem troszkę pola w M2V czytając posty Pana Masta_J wyczytałem, że aby zachować DTS należy OutPut Type: wybrać AVCH -USB, ale co muszę wybrać w File Splitting ??
I nie rozumiem dalszej kwesti, jeśli .m2tk ma np. 10G, lub nawet więcej na jakim nośniku przenieść to na konsolę skoro plik ma więcej niż 10G ?? (a wyczytałem, że konsola, "nie czyta większych plików niż 4G").
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Niestety nic nie zrozumiałeś ale chwała Ci za to, że chociaż wziąłeś się za lekturę bo większość tutaj po prostu idzie na łatwiznę.

Nie istnieje taki kontener jak m2tk - przynajmniej na mój stan wiedzy obecnie.
torrent to protokół wymiany plików i nie ma z kontenerem nic wspólnego.
Prawdopodobnie chodzi Ci o m2ts ale też chyba nie bo raczej o mkv - dopóki sam się nie określisz to będzie bida dojść do tego :smile:

Z tym DTSem w AVCHD tak było kiedyś, od dłuższego już czasu można cieszyć się DTSem normalnie z pliku czyli File Output.
Jeśli korzystasz już z AVCHD-USB to nic nie trzeba wybierać w File Splitting (poza tym widzę, że nawet nie próbowałeś bo się po prostu nie da przejść z ustawień na inną zakładkę jeśli w FS masz coś wybrane) bo w tym trybie materiał automatycznie jest dzielony na odpowiednie wielkości - z tego względu, że jedyna możliwość by odtworzyć takie AVCHD-USB to nagranie takiej struktury na pendrive'a USB albo dysk twardy na USB - a jak wiadomo takie PS3 widzi tylko, jeśli są sformatowane w FAT32 a co za tym idzie maksymalna wielkość pliku to 4 GB.

To nie dysk wewnętrzny konsoli ma limit do 4 GB TYLKO dyski zewnętrzne na USB, o których pisałem powyżej - wobec czego nie ma żadnego problemu by plik 10 GB przekopiować na dysk wewnętrzny konsoli np. przez Media Server.

PS. Takie wątki jak ten dobrze jest czytać od końca bo czytając od początku informacje mogą być już nieaktualne.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zeusrulez

New member
Od początku.
Znalazłem torrent "Bękarty wojny"

Jakosc: Blu-ray
Container: BDMV
Rozdzielczosc: 1920x1080p (2.40:1), 23.976 fps, H.264 ~21675 kbps
Аudio №1 (ENG): DTS-HD MA 5.1, 48 kHz, 24 bit, ~3513 kbps lossless (core: DTS 5.1, 48 kHz, 24 bit, 1536 kbps)

ZGADZA SIĘ, MÓJ BŁĄD JEDNĄ LITERKĘ ZMIENIŁEM (zamiast s napisałem k) przepraszam.

Na stonie jest extra info i przykładowy plik ma rozszerzenie .m2ts
"BDMV/STREAM/00290.m2ts 606.00 KB"
Jak dla mnie (i z tego co Pan napisał rozumiem, że nie trzeba już tego przerabiać w M2V) tylko wmuxować napisy , tak jest czy myle się ?

Próbowałem działać w probramie , przyznam szczerze, że na sucho ale to prawda wyskakuje komunikat "Split size cennot be ..."

Napisał Pan "a jak wiadomo takie PS3 widzi tylko, jeśli są sformatowane w FAT32 a co za tym idzie maksymalna wielkość pliku to 4 GB." wieć ja nic nie muszę robić program M2V sam to zrobi a moje działania ograniczą się do kupna przenośniego dysku, wgrania filmu na dysk podpięcia przez USB dysku do PS3 i to wszystko, tak ??
Badź zgodnie z tym co Pan napisał nawet nie muszę kupować przenośnego dysku tylko zgrać to na dysk konsoli za pomocą np. Media Server








Niestety nic nie zrozumiałeś ale chwała Ci za to, że chociaż wziąłeś się za lekturę bo większość tutaj po prostu idzie na łatwiznę.

Nie istnieje taki kontener jak m2tk - przynajmniej na mój stan wiedzy obecnie.
torrent to protokół wymiany plików i nie ma z kontenerem nic wspólnego.
Prawdopodobnie chodzi Ci o m2ts ale też chyba nie bo raczej o mkv - dopóki sam się nie określisz to będzie bida dojść do tego :smile:

Z tym DTSem w AVCHD tak było kiedyś, od dłuższego już czasu można cieszyć się DTSem normalnie z pliku czyli File Output.
Jeśli korzystasz już z AVCHD-USB to nic nie trzeba wybierać w File Splitting (poza tym widzę, że nawet nie próbowałeś bo się po prostu nie da przejść z ustawień na inną zakładkę jeśli w FS masz coś wybrane) bo w tym trybie materiał automatycznie jest dzielony na odpowiednie wielkości - z tego względu, że jedyna możliwość by odtworzyć takie AVCHD-USB to nagranie takiej struktury na pendrive'a USB albo dysk twardy na USB - a jak wiadomo takie PS3 widzi tylko, jeśli są sformatowane w FAT32 a co za tym idzie maksymalna wielkość pliku to 4 GB.

To nie dysk wewnętrzny konsoli ma limit do 4 GB TYLKO dyski zewnętrzne na USB, o których pisałem powyżej - wobec czego nie ma żadnego problemu by plik 10 GB przekopiować na dysk wewnętrzny konsoli np. przez Media Server.

PS. Takie wątki jak ten dobrze jest czytać od końca bo czytając od początku informacje mogą być już nieaktualne.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
To co masz to pełna struktura BluRay, w tej formie nie odtworzysz tego na PS3, mkv2vob również nic tutaj nie poradzi.
Coś by się chyba dało z tym zrobić za pomocą MultiAVCHD.

Pozdrawiam,
 

djslavko

Member
Jak poradzić sobie z przesunięciem dźwięku?

Witam!
Jak sobie z tym poradzić? Film 720p w mkv. i rozjechany dźwięk. Oczywiście Media sever.
Pzdr
 

zeusrulez

New member
To co masz to pełna struktura BluRay, w tej formie nie odtworzysz tego na PS3, mkv2vob również nic tutaj nie poradzi.
Coś by się chyba dało z tym zrobić za pomocą MultiAVCHD.

Pozdrawiam,

Dziękuje za wyjaśnienie, będę musiał posiedzieć pewnie kolejne 3 dni żeby przeczytać o MultiAVCH, żeby cokolwiek z tego zrozumieć.

Pamiętam napisał Pan , że pobiera (przerabia) Pan tylko filmy w rozdzielczości 720p lub 1080p i przerabia za pomocą M2V, wszystko co znajduje w sieci ma o wiele mniej, więc moje pytanie brzmi skąd wziąść pliki o takiej rozdzielczości. Skorowszystkie .mkv które znajduje mają rozdzielczość 1920X800 lub mniejsze.
A jedynie co znajduje to tak jak wyżej "pełna struktura BluRay" a z tym to na pewno na razie sobie nie poradze...
Pozdrawiam

P.S. Chyba, że miał Pan na myśli materiał źródłowy o rozdzielczości 720p lub 1080p i to możliwe, że po zmianie na .mkv ma rozdzielczość 1920x800 ??
 
Ostatnia edycja:
Do góry