PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

laush

Member
zgodność z L4.1

witam
dozo wczesniej na forum jest napisane ze materialy o niskiej rozdzielczosci (mniej niz 1280x584 ) oraz o dozym reference frames trzeba transkodowac
czy ta zasada obowiazuje w dalszym ciagu ?
czarne pasy oraz niecentryczny obraz mnie nie strasza
pzdr
 

PeterMac

New member
Bez reklam
no PS3 Media Server jest swietny od dawna tego uzywam, a jak juz to polecam mkv'y w 1080p :) tez sie wyrobią na PS3 tyle ze podłaczenie nie moze być WiFi tylko kablem.
 

laush

Member
Raczej tak.

Pozdrawiam,

a moglbyc powiedzeic jakim programem/z jakimi parametrami transcodowac filmy tego wymagajace aby zajmowalo to jak najmniej czasu?
mam na mysli taka sytuacje wynikowa aby obraz byl widoczny na ekranie ale niekonieczie musi byc wysrodkowany/wycentrowany (co bodajze mkv2vob robi standartowo)
o ile brak tego centrowania przyspieszy operacje
pzdr
 

sonic01

New member
Mam problem z filmem a mianowicie wyświetlił mi się błąd 80029941 i komunikat że tego filmu wideo nie można odtworzyć. Film zrobiłem programem mkv2vob do formatu AVCHD i powstałe foldery BDMV i CERTIFICATE nagrałem na płytę dwuwarstwową i niestety przy próbie odtworzenia w PS3 wyświetla się w/w błąd. Robiłem już takie filmy i nagrywałem na płyty DVD 4,7 GB i te chodzą bez problemu. Miałem też od kolegi dwa filmy w/g niego też w formacie AVCHD ale różniły się od moich tym że komp tych filmów nie widział, skopiowałem je programem DVD Decrypter na płyty DVD dwuwarstwowe i one w moim PS 3 działają i uruchamiają się automatycznie i tu pytania jak są zrobione że odpalają się automatycznie i że komp nie widzi zawartości tych płyt ale PS 3 je odtwarza a moja płyta się nie chce odpalić ? Szukałem na naszym forum ale nie znalazłem odpowiedzi a na innych forach nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi lub odpowiedzi wskazujące na błędy przy nagrywaniu które u siebie wykluczyłem bo inne nagrane przeze mnie płyty działają.
 

sonic01

New member
To proponuję zacząć.

Pozdrawiam,
Czyli z listy wybrać po kolei :
ustawienia ręczne
partycja fizyczna
udf 2.50 ?
I dla pewności na płytę nagrywam oba foldery czyli BDMV i CERTIFICATE ?
Czy te udf 2.50 stosować tylko do płyt dvd 9 czy do dvd 5 też ?
Jaka jest różnica w tych ustawieniach udf-ów jeśli możesz wytłumaczyć ?
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
Przepraszam że piszę post pod postem ale nie było już możliwości edycji a przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa a mianowicie dlaczego niektóre moje płyty konsola pokazuje jako dysk AVCHD i na tych film startuje automatycznie a niektóre pokazuje jako dysk z danymi i na tych film muszę uruchamiać ręcznie wchodząc do podfolderu STREAM ?
 

styka

New member
Witam jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie muxowania mkv do PS3. Jest jakiś sposób by plik końcowy nie zmieniał rozmiaru? Gdy film w mkv ma 4.34GB to po zmuxowaniu ma kolo 4.6 GB i nie da się go nagrać na DVD5 a głupio ny nagrywać na dvd9?
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
Dlaczego nie mogę odtworzyć przez TVersity filmu .mkv z pc w ps3(przez wi-fi) filmy avi idą bez problemu.Ktoś zna odpowiedź ,będę wdzięczny.
 

zieloony

New member
Witam jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie muxowania mkv do PS3. Jest jakiś sposób by plik końcowy nie zmieniał rozmiaru? Gdy film w mkv ma 4.34GB to po zmuxowaniu ma kolo 4.6 GB i nie da się go nagrać na DVD5 a głupio ny nagrywać na dvd9?


Nie wiem, czy dobrze Cie rozumiem, ale jak chcesz stworzyc strukture AVCHD z pliku .mkv (ja robie to w multiAVCHD) i tam jak wrzucisz plik to dajesz opcje "dopasuj" i jest opcja "destination media" i tam wybierasz 4480 MiB (DVD-5), wtedy powinno to pomóc, miałem ten sam problem tylko z płytą dwuwarstwową, materiał lekko za nia wykraczał i jak dałem opcję DVD-9 zadziałało.
 

styka

New member
Nie wiem, czy dobrze Cie rozumiem, ale jak chcesz stworzyc strukture AVCHD z pliku .mkv (ja robie to w multiAVCHD) i tam jak wrzucisz plik to dajesz opcje "dopasuj" i jest opcja "destination media" i tam wybierasz 4480 MiB (DVD-5), wtedy powinno to pomóc, miałem ten sam problem tylko z płytą dwuwarstwową, materiał lekko za nia wykraczał i jak dałem opcję DVD-9 zadziałało.

W sumie to nie robiłem struktury płyty BD tylko muxowałem do ts lub m2ts i zawsze pliki końcowe wychodziły większe, ale spróbuje Twój sposób. Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jeśli chcesz zmniejszyć rozmiar końcowy to raczej czeka Cię żmudne transkodowanie wielogodzinne - w tym przypadku o szybkim, kilkunastominutowym muxowaniu można zapomnieć.

Pozdrawiam,
 

styka

New member
No właśnie mam pare filmów 7GB a moja nagrywarka coś nie chce wypalić DL Platinum a zreszta jak ściągne film 4.34GB i zmuksuje do ts to mam 4.6 i nie ma innego wyjścia jak wypalić na DL albo dzielić pliki na mniejsze ale co to za oglądanie filmu :(
 

sonic01

New member
Po kilkukrotnym przeczytaniu tego wątku oraz wielu innych informacji z innych stron w końcu jakoś opanowałem tworzenie struktury AVCHD z plików mkv tyle że przerzuciłem się z programu mkv2vob v.2.4.6 na tsMuxeR_1.10.6 a to dlatego że ten pierwszy niektóre filmy przerabiał szybko a niektóre całe wieki natomiast tsMuxeR te same filmy przerabiał w mig i ta zaleta oraz to że wszystkie filmy które nim przerobiłem działają na PS 3 bez zarzutu spowodowały przesiadkę na tsMuxeR (dlaczego mkv2vob tak długo przerabiał filmy które tsMuxeR przerabiał w mig nie wiem, może coś miałem źle poustawiane choć wydaje mi się że wtedy wszystkie filmy przerabiał by tak długo). Zadowolony z tsMuxeR oddałem się przyjemności oglądania filmów ale to było zbyt piękne aby mogło trwać wiecznie. Otóż poddałem przeróbce film o parametrach :

Ogólne
Pełna ścieżka : E:\FILMY HD\Shrek.Trylogia.x264.1080p.PL.DUB\Shrek 1.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,16 GB
Czas trwania : 1h 30 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.616 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2007-11-29 10:34:39
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 2
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L5.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 11 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@5.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 29 min.
Przepływność bitów : 6.036 Kb/s
Nominalna przepływaność : 6.189 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.121
Rozmiar strumienia : 3,79 GB (91%)
Tytuł : H.264
Biblioteka zapisująca : x264 core 54 svn-614M
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=8 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=hex / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=2 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=6189 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30
Język : Angielski

Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 30 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 448 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 289 MB (7%)
Tytuł : Polish


i pod koniec pracy program tsMuxeR wywałił komunikat : "Reading buffer overflow. Possible container streams are not syncronized. Please, verify stream fps."
Pomyślałem trudno spróbuję to przerobić programem mkv2vob ale ten po ok. 3 godzinach pracy wywalił komunikat że program mencoder zostanie zamknięty. Okno błędu zamknąłem i mkv2vob muxował materiał niestety po wielkości pliku wiedziałem że nie będzie prawidłowy. Nagrałem strukturę AVCHD na płytę i uruchomiłem ją w PS 3 i film leci , jakość dźwięku i obrazu super, myślę sobie dziwne ale jak zacząłem przewijać celem sprawdzenia całości to okazało się że długość filmu się zgadza ale niestety tylko dźwięk jest do końca natomiast obraz stanął na 25-tej minucie tak jakby klatka stop no i klapa.
Mam do przeróbki wszystkie trzy odcinki Shreka a tylko ten pierwszy ma
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s, pozostałe dwa odcinki mają 25 kl/s ale podczas przeróbki tamtych dwóch mam te same komunikaty w obu programach.
Ktoś orientuje się gdzie leży problem i jak to przerobić. Może ktoś da screena z ustawieniami mkv2vob.
Byłbym zobowiązany za okazaną pomoc i radę.
Pozdrawiam wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nic z tym raczej nie zrobisz bo Twoje mkv mają zmixowane framerate'y jeśli chodzi o video i audio. Ktoś bierze PAL video i łączy z NTSC audio i takie są potem kwiatki.

mkv2vob jest najlepszy bo w danym trybie wie kiedy ma transkodować a kiedy wystarczy tylko przemuxować.

Ten materiał i tak musi być transkodowany więc przepuszczenie go przez tsMuxeRa i tak nic nie da.

Pozdrawiam,
 

sonic01

New member
Nic z tym raczej nie zrobisz bo Twoje mkv mają zmixowane framerate'y jeśli chodzi o video i audio. Ktoś bierze PAL video i łączy z NTSC audio i takie są potem kwiatki.

mkv2vob jest najlepszy bo w danym trybie wie kiedy ma transkodować a kiedy wystarczy tylko przemuxować.

Ten materiał i tak musi być transkodowany więc przepuszczenie go przez tsMuxeRa i tak nic nie da.

Pozdrawiam,
Dzięki za odpowiedź, szkoda że nic się z tym nie da zrobić i nadaje się to tylko do usunięcia bo konwersja na gorszy format mnie nie interesuje.
A przy okazji zapytam czy jest jakiś prosty programik który z moich filmików HD z aparatu cyfrowego automatycznie je skonwertuje i utworzy strukturę AVCHD z menu wyboru filmiku ?
 
Do góry