PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

da_holl

New member
Witam polecam program E.M. total video converter tylko HD wersje i jest mały problem nie jest darmowa poszukaj napewno znajdziesz.

a i jest jeszcze jeden sposób Vinavi + vobsub napisy są nakładane na klatki filmu i konsola bez problemu to odpali nie trzeba zmieniać na MKV

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
Witam.
Pewnie bylo juz na ten temat, ale jako, ze zalozony zostal ponad rok temu, spytam: Czy laptop za ok 2500 zl poradzi w sobie w miare szybko z przerobka filmow .mkv na format zjadliwy dla PS 3? Jesli tak, to jakie parametry powinien owy laptop posiadac? Zapewne bylo juz pisane w tym watku na ten temat, ale czas biegnie nieublaganie, a ceny laptopow rowniez znaczaco spadly od zalozenia tegoz tematu
pzdr.
 

sonic01

New member
da_holl napisał:
Witam polecam program E.M. total video converter tylko HD wersje i jest mały problem nie jest darmowa poszukaj napewno znajdziesz.

a i jest jeszcze jeden sposób Vinavi + vobsub napisy są nakładane na klatki filmu i konsola bez problemu to odpali nie trzeba zmieniać na MKV

Pozdrawiam.
Użyłem E.M. total video converter HD i tam jak wybiorę konwersję na PS 3 to później mogę tylko wybrać xvid high i ustawić żeby np. była taka sama rozdzielczość no i jakość obrazu po przeróbce jest taka sama jak pliku pierwotnego ale "waży" 2 razy więcej a dźwięku nie ma już wcale nawet na kompie choć program Media Info pokazuje że w powstałym pliku dźwięk jest, zresztą podczas odtwarzania powstałego pliku programem vlc pokazuje on że jest dźwięk 6-cio kanałowy jak w pliku oryginalnym ale po prostu nic nie słychać.
Jakieś wskazówki i pomysły ?
Spróbuję jeszcze ten Vinavi ale pytanie czy on ma możliwość konwersji do rozdzielczości HD i zachowania dźwięku AC3 6-cio kanałowego ?
 

da_holl

New member
Witam
total converterem nie konwersja na psx3 tylko do formatu mkv wybierz
więc tak odpalasz program dajesz new task jak dodasz plik wyskoczy kilka zakładek pocket player , convert & burn i kilka jeszcze ty dajesz Video File tam dajesz MKV.
i przejdzie do okna takiego jak byś go odpalił program tylko z załadowanym plikiem filmu dajesz zakładkę settings audio channel ustawiasz na auto audio codec ac3 video option codec h264 reszta na original i powinien wyjść ładny MKV jak coś jescze to sprawdzę jutro i dam znać czy się w czymś nie pomyliłem

Pozdrawiam
 

ps_user

New member
Bez reklam
drosophilia napisał:
Czy laptop za ok 2500 zl poradzi w sobie w miare szybko z przerobka filmow .mkv na format zjadliwy dla PS 3? Jesli tak, to jakie parametry powinien owy laptop posiadac?
Cena nie jest odpowiednią charakterystyką lapka :p Podałbyś szczegóły to by ci ktoś pomógł szybciej :p
HP530 (Centrino Duo 1,66GHz + 1GB Ram + Vista) radzi sobie wystarczająco. Przekodowanie 720p, bez mieszania w audio, około 2H - może mniej.
 

da_holl

New member
Witam
sonic01 więc takie ustawienia jak podałem wcześniej i śmiga później napisy i mkv2vob powinno być.
a ja mam pytanko z innej beczki mam film przerabiam go w mkv2vob wszystko jest ok niby tylko gdzieś około piątej minuty znikają napisy i do końca filmu ich niema jakaś rada ? na kąpie idą napisy normalnie

Pozdrawiam
 

da_holl

New member
znalazłem ale to nie napisy tylko film jest uszkodzony na 5 minucie i na 36 da się to jakoś naprawić jakimś programem ?
udało mi się napisy do 46 minuty były ale pierwsze mkvmerge GUI wpakowałem napisy a później mkv2wobem i dalej lipa po 36 minucie


Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pisałem o napisach bo z samym filmem uszkodzonym raczej jest ciężko coś zrobić ale możesz spróbować przepuścić go przez MKVToolniX do nowego mkv i wtedy mkv2vob.

Pozdrawiam,
 

Kaszan

New member
Poddaję się... przeczytałem 20 pierwszych stron tematu, 20 ostatnich, wydawało mi się, że coś wiem, a okazuje się, że nie wiem nic. Może pośród oburzonych moją niewiedzą znajdą się życzliwi ludzie, który powiedzą co przeoczyłem...:) do rzeczy- pliczek:
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 8,75 GB
Czas trwania : 1h 52 min.
Całkowita przepływność bitów : 11,2 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-11-16 10:38:55
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.9.8 ('C'est le bon') built on Aug 13 2009 12:49:06
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 52 min.
Przepływność bitów : 9.421 Kb/s
Nominalna przepływaność : 9.642 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 1.040 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 24 bity
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.197
Rozmiar strumienia : 7,38 GB (84%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 79 r1332 70f8869
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=12 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=0 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=9642 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Język : Angielski

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 52 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,18 GB (14%)
Język : Angielski

Tekst
ID : 3
Format : UTF-8
ID kodeka : S_TEXT/UTF8
ID kodeka/Informacja : UTF-8 Plain Text
Język : Angielski

Moje ustawienia to:
Prefered audio: ENG
File splitting: none
Video transcoding i Output file extension: Automatic
Output Type: File
Preferred Subtitle Language: POL (lub ENG- bez znaczenia)
Transcoding Codec: x264 (slow) (choc próbowałem też mpeg-2 i nic)
z boku zaznaczone: Load subtitles from file, automatic update (probowalem z use old format, always encode subtitles)
Przeczytałem "no sound, static..", plik napisów w txt mam w jednym folderze z filmem (plik o tej samej nazwie)
Chce otrzymać niezmieniony dźwięk w DTS i napisy z pliku - nie mogę otrzymać ani jednego ani drugiego... co robię źle?
 
Ostatnia edycja:

Redundantor

New member
Kaszan napisał:
plik napisów w txt mam w jednym folderze z filmem (plik o tej samej nazwie)
Chce otrzymać niezmieniony dźwięk w DTS i napisy z pliku - nie mogę otrzymać ani jednego ani drugiego... co robię źle?

Na pewno plik napisów powinien być w formacie srt. Txt się nie nadaje.

Co do dźwięku - nie słyszysz go wogóle? Na kompie czy już na ps3?

Ustawienia mam zawsze:
mkv2vob.jpg


Oczywiscie USB możesz zamienić na file - nie ma to znaczenia
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Zgadza się, nie konwertowałem napisów do srt- myślałem, że skoro teraz opcja nazywa się "Load subtitles from file" , a nie from srt jak w starych wersjach programu to nie trzeba. Natomiast dźwięku przy odpalaniu na kompie nie ma wogole- w mpc jest po prostu nieaktywna ikonka głośnika. Na konsoli nie probowałem. Z Twoich ustawień nie probowałem jeszcze tylko overscan compensation ale to chyba nie jest przyczyną braku dźwięku... popróbuje jeszcze, w każdym razie dzięki za pomoc.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie będziesz miał dźwięku na PC w ogóle.
Ten DTS jest odtwarzany TYLKO na PS3 podłączonej po optyku lub HDMI do ampli obsługującego DTS.

Pozdrawiam,
 

Kaszan

New member
Zatem rozumiem, że po przegraniu filmu na ps3 i podłączeniu go do ampa odbierającego DTS, wszystko będzie działać. Dziękuję w takim razie za pomoc, problem niby prozaiczny a doprowadzał mnie wczoraj do szału, bo nie mogłem niestety osobiście przetestować tego na ps3, które czeka w szafie do wigilii;) pozdrawiam.
 

zieloony

New member
Współczuje koledzy :( Ja na szczęście wytłumaczyłem żonie że nie ma takiej potrzeby (leżakowania w szafie) i od piątku się bawię.

Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim za taką pomocną lekturkę.
Osobiście korzystam z multiAVCHD i zarówno z pendriva, jak i struktur nagranych na płytce wszystko śmiga aż miło.
 
Ostatnia edycja:

kazek103

New member
zieloony napisał:
Współczuje koledzy :( Ja na szczęście wytłumaczyłem żonie że nie ma takiej potrzeby (leżakowania w szafie) i od piątku się bawię.

Korzystając z okazji, dziękuję wszystkim za taką pomocną lekturkę.
Osobiście korzystam z multiAVCHD i zarówno z pendriva, jak i struktur nagranych na płytce wszystko śmiga aż miło.
Witam
To opisał by kolega pokrótce jak uzyskać struktury avchd na płytce i jakich programów najlepiej użyć , po kolei do łączenia ewentualnie jakiś link gdzie mogę o tym poczytać . Materiał z kamerki Hd , konsolka w szafie do Wigilii niestety Pozdrawiam
 

sonic01

New member
da_holl napisał:
Witam
sonic01 więc takie ustawienia jak podałem wcześniej i śmiga później napisy i mkv2vob powinno być.
a ja mam pytanko z innej beczki mam film przerabiam go w mkv2vob wszystko jest ok niby tylko gdzieś około piątej minuty znikają napisy i do końca filmu ich niema jakaś rada ? na kąpie idą napisy normalnie

Pozdrawiam
Dzięki za wskazówki, przekonwertowałem ten AVI HD do MKV i powstał ładny pliczek, super jakość i obrazu i dźwięku ale jak już ten MKV przekonwertowałem w programie mkv2vob to nastąpiła zmiana rozdzielczości ale najgorsze jest to że dźwięk się rozsynchronizował z obrazem , w pliku AVI HD i MKV synchro było OK.
To pierwszy plik który po przeróbce w mkv2vob ma rozjechany dźwięk i nie wiem dlaczego. Przerabiałem już inne pliki i zawsze było wszystko OK.
 

da_holl

New member
Witam
też nie mam pojęcia mi wyszło ok a dźwięk jest rozjechany na całej długości filmu ?
odeśle cię jeszcze gdzie indziej a najlepsze rozwiązanie będzie to co pisałem o wklejeniu napisów do avi a tu masz wszystko formaty com pl zakładka avi z napisami a tylko zależy jaką wersje programu ściągniesz to FFDeshow do starszej wersji a do nowszej vobsub a na mkv też tam jest .

Pozdrawiam
 
Do góry