PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Forest89

Active member
Bez reklam
Nadal nie mam dźwięku DTS, jest tylko szum.

A jeśli chodzi o AVCHD to po przerobieniu na kompie ładnie chodzi a na PS3 nie ma dźwięku.

Takie mam ustawienia, czy dobrze?

 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Pliki z Kamery HD na PS3 250GB slim -bez przeróbki !

nie potrzeba nic przerabiać - obrabiać , prosto z kamery na dysk PS3 lub na komp i przez USB działają świetnie -problem rozwiązany.
Pozdrawiam.
 

houdini2008

New member
fresh79 napisał:
Ponawiam prośbę z poprzedniej strony odnośnie sprawdzenia danych z mediainfo :(

Witam, miałem kiedyś taki sam problem (pisałem bodajże na tym forum).
Okazało się że było coś nie tak z plikiem napisów SRT, ale co to nie mam zielonego pojęcia. Dopasowałem inne napisy i problemu nie było.
Pozdrawiam
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Mam małe pytanie troszkę nie związane z M2V, ale podobnym tsMuxerGUI. Czy dzięki temu programowi będę mógł zostawić dźwięk DTS? w M2V jakoś sobie z tym nie mogę dać rady, a próbowałem kiedyś tym tsMuxerGUI i poszło, tylko nie jestem pewny czy wszystko na PS3 będzie chodzić?
 

Bambolo82

Banned
Forest89, nie ma żadnych problemów z zatrzymaniem DTS w pliku MKV przerobionym na format odtwarzalny w PS3. Od kilku rewizji mkv2vob to umożliwia (masz odpowiednią opcję w konfiguracji mkv2vob).

Jest tylko jedna rzecz o ktorej trzeba pamietać: trzeba ustawić w opcjach PS3 dzwięk na "normal". Naciskasz w trakcie odtwarzania takiego pliku "trójkącik", wybierasz z menu "volume control" i ustawiasz ten zielonkawy suwak głosności na środek ("normal"). Inaczej nic nie będzie słychać w DTS.

Wszytsko to już było w tym wątku.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Bambolo82 spróbowałem tak jak piszesz i też nie daję rady. Na kompie po przerobieniu nie mam DTS tylko szum a na PS3 w ogóle filmu nie otwiera, tylko występuje Data Corrupted, czy coś takiego...
 

siwyyy77

Member
Mam kilka pytań odnośnie wykorzystania PS3 jako odtwarzacza filmów;

-czy konsola wspiera dzwięk w formacie HD (true HD, dts HD MA) czy tylko go downmixuje.
-nie czytając 90 stron czy odtwarza już pliki mkv
-czy odtwarza obrazy ISO płyt bluray (jeśli tak, to czy wraz z menu)
 

cyber78

Member
Bez reklam
siwyyy77 napisał:
Mam kilka pytań odnośnie wykorzystania PS3 jako odtwarzacza filmów;

-czy konsola wspiera dzwięk w formacie HD (true HD, dts HD MA) czy tylko go downmixuje.
-nie czytając 90 stron czy odtwarza już pliki mkv
-czy odtwarza obrazy ISO płyt bluray (jeśli tak, to czy wraz z menu)

Potrafi robić kopie piracie filmów i gier, oraz wiąże krawaty.
Pozdrawiam
 

Surrender

New member
Witam
Otrzymuje w mkv2vob taki komunikat : no valid video track found.
Do tej pory wszystko bylo ok, przekonwertowalem kilkanascie filmow. Przeszukalem forum i nie znalazlem odpowiedzi. Prosze o pomoc.
 

gfunkmaster

New member
witam , mam maly problem z filmami .mkv

uzywam programu PS3 Media Server, wiec wchodze sobie z konsoli na dysk kompa i np. mam film w .mkv i kazdy pojawia sie w 3 wersjach, wersja zwykla i 2 transkodowane i problem jest taki ze na 2wersjach dzialaja napisy zwykle w .txt ale film sie tnie, naomiast w tej wersji w ktorej film chodzi idealnie -wogole nie wczytuje napisow

probowalem wgac napisy w film programem AVIAddXSub ale nie chce dzialac zreszta jak sama nazwa programu mowi:) , czy mozecie mi polecic jakis inny sposob?

pozdrawiam
 

jarql

Member
Witam

Używam MKV2VOB od dłuższego czasu i raczej nie miałem z nim większych problemów, ale dziś po przeróbce pliku MKV a był to film "Zapowiedź" 720p z lektorem, film ten zamiast wcześniejeszych 5,7GB' waży tylko 1,9GB ! Dodam tylko ze film po rozpakowaniu pokazał sie w dwóch plikach a nie jak zazwyczaj w jednym.Jeżeli ktoś wie o co chodzi to prosze o pare słów w tym temacie

Pozdrawiam

wrzuciłem dopiero teraz do konsoli i jego czas to zaledwie 40min, dlaczego tak go obcieło?
 
Ostatnia edycja:

da_holl

New member
Witam po pierwsze chciałbym podziękować Masta J za wkład do tego tematu który pomógł mi w rozwiązaniu paru problemów odnośnie przerabiania filmów na PSX3 .
I mam też problem mam film o takich parametrach


General
Complete name : J:\Cloverfield.1080p.Bluray.x264-1920\1920-cloverfield.mkv
Format : Matroska
File size : 7.95 GiB
Duration : 1h 24mn
Overall bit rate : 13.4 Mbps
Encoded date : UTC 2008-05-30 08:01:08
Writing application : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 5 frames
Muxing mode : Container profile=Unknown@5.1
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 1h 24mn
Bit rate : 12.5 Mbps
Nominal bit rate : 12.8 Mbps
Width : 1 920 pixels
Height : 1 080 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 23.976 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.252
Stream size : 7.40 GiB (93%)
Writing library : x264 core 59 r859 ce13bb6
Encoding settings : cabac=1 / ref=5 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=6 / brdo=1 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=0 / threads=3 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / bime=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=12793 / ratetol=1.0 / rceq='blurCplx^(1-qComp)' / qcomp=1.00 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=2:1.00

I mój problem jest taki MKV2VOB transkoduje mi ten film wyczytałem na tym forum i gdzie indziej że Format profile : High@L5.1 nie zgadza się względem Format settings, ReFrames : 5 frames dla PSX3 Format profile 4.1 i Format settings, ReFrames 4 .
I tu moje pytanie jakim programem obniżyć te parametry żeby MKV2VOB tego filmu nie transkodował i objaśnić jak to zrobić z góry Dziękuje
 

da_holl

New member
Dzięki za szybką odpowiedz a była by możliwość transkodowania innym programem przy zachowaniu wszystkich tych parametrów tylko obniżenie ReFrames do 4 ?
Jak tak to jakim? bo pózniej chciałbym to MKV2VOB przerobić na AVCHD-USB
 

da_holl

New member
Bo u mnie na kompie to koło 8 godzin będzie trwało myślałem że będzie jakiś szybszy sposób czyli niema sensu tylko od razu to wrzucić do mkv2vob i transkodować ?

Pozdrawiam
 

da_holl

New member
Witam mam jeszcze jedno pytanie jaką maksymalna wartość może być dla B frames dla formatu 4.1 aby psx to odpalił

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sonic01

New member
[B napisał:
darok][/b]Mój aparat kręci filmy w hd dokładnie 1280x720 i zapisuje je jako pliki mov,czy jest możliwość ich odtwarzania na ps3 bo w takim formacie konsola ich nie widzi,czy jest taka możliwość program co by można je przerobić z jak najmniejszą stratą jakośći pozdrawiam

sonic01 napisał:
Dołączę do pytania bo mój aparat kręci filmy w takim samym formacie i rozdzielczości.
Odpowiem sobie sam ale mam nadzieję że inni też skorzystają.
Jest to prosta i szybka metoda, używam programu Ultra MKV Converter i konwertuję nim pliki z aparatu (ale w zasadzie można każdy) do formatu
H264 - AVC MPEG-4 Format (*.mp4)
Można ustawić żeby plik wynikowy był w formacie 1280x720 i 1920x1080 (niższe rozdzielczości też).
Jeśli źródłowy plik jest super jakości np. film divx o wielkości 1,38 GB to można go spokojnie przekonwertować do rozdzielczości 1280x720 i obraz jest super. Konwertowałem nim chyba wszystkie formaty oprócz pliku w formacie rmvb i szczerze polecam szczególnie dla tych co mają problemy z innymi bardziej skomplikowanymi programami. Jest tylko jedno ale , dźwięk w pliku wynikowym po konwersji jest tylko w zwykłym stereo (ale w przypadku filmów z aparatu to nie ma znaczenia, też są w stereo).
 
Do góry