PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

sonic01

New member
da_holl napisał:
Witam
też nie mam pojęcia mi wyszło ok a dźwięk jest rozjechany na całej długości filmu ?
odeśle cię jeszcze gdzie indziej a najlepsze rozwiązanie będzie to co pisałem o wklejeniu napisów do avi a tu masz wszystko formaty com pl zakładka avi z napisami a tylko zależy jaką wersje programu ściągniesz to FFDeshow do starszej wersji a do nowszej vobsub a na mkv też tam jest .

Pozdrawiam
Dźwięk jest rozjechany już od samego początku, sam obraz też już jest gorszej jakości niż w oryginale a do napisów nic nie potrzebuję bo w zasadzie mam filmy tylko z lektorem lub dubbingiem a jeśli już się coś trafi z napisami to z nimi nie mam problemu. Pierwszy raz mi się zdarzyło że po konwersji w mkv2vob mam rozjechany dźwięk i pogorszoną jakość obrazu. Najgorsze jest to że nie wiem co jest powodem tego.
 

Kaszan

New member
Masta_J napisał:
Jak się chociaż troszkę znasz czyli innymi słowy zastosujesz wiedzę z tego wątku to konwersja na PS3 trwa tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału.
10 godzin to relikt przeszłości :D

Pozdrawiam,

Przewertowałem większość tematu, ustawiłem program jak kilka postów wyżej- mija 7h transkodowania a zostało jeszcze ze 30%... komp to Core 2 duo T8100 2.1 GHz i 4 gb ramu. Film to 1080p 8,74Gb w który wkodowuje napisy. Czy coś robię nie tak?
 

Kaszan

New member
Kajam się i proszę o przebaczenie:) znalazłem wśród ok 950 odpowiedzi tą, która mnie interesowała. Trochę to trwało:) swoją drogą najlepszym wyjściem byłoby zrobienie podsumowania całej wiedzy z tego wątku w pierwszym poście, który byłby na bieżąco aktualizowany, na wzór np forum xda-developers. Pozwoliłoby to uniknąć wielu z tych powtarzających się pytań i stanowiłoby swego rodzaju tutorial. Pozdrawiam
 

sonic01

New member
Kaszan napisał:
Kajam się i proszę o przebaczenie:) znalazłem wśród ok 950 odpowiedzi tą, która mnie interesowała. Trochę to trwało:) swoją drogą najlepszym wyjściem byłoby zrobienie podsumowania całej wiedzy z tego wątku w pierwszym poście, który byłby na bieżąco aktualizowany, na wzór np forum xda-developers. Pozwoliłoby to uniknąć wielu z tych powtarzających się pytań i stanowiłoby swego rodzaju tutorial. Pozdrawiam
Bardzo dobry pomysł, może jakiś fachowiec się tego podejmie a co do cytatu z twojego przedostatniego postu w którym :

"Napisał Masta_J
Jak się chociaż troszkę znasz czyli innymi słowy zastosujesz wiedzę z tego wątku to konwersja na PS3 trwa tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału. 10 godzin to relikt przeszłości "

Ja już tyle razy czytałem ten wątek i sporo się nauczyłem ale nadal nie wiem wszystkiego chociażby tego jak zrobić aby konwersja na PS3 trwała tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego po przekodowaniu filmu w mkv2vob i wmuxowaniu do niego polskich napisów mam krzaczki zamiast polskich czcionek? Plik txt był OK, plik srt powstały z .txt też jest poprawny. Używam najnowszej wersji mkv2vob i zaznaczam opcję preffered subtile language na Polish.
 

gianbuffon

New member
czy napisy PL byly wbudowane w film? jesli tak, to mysle, ze to jest przyczyna krzaczkow. ja tez zawsze jak przerabiam filmy z wbudowanymi napisami, czy to w mkv2vob, czy multiavchd mam krzaczki albo nie ma polskich znakow. dlatego pobieram napisy osobno a tych wbudowanych nie uzywam
sprawdz jeszcze, czy na pewno dobrze skonfigurowales mkv2vob. czy wybrales w opcjach subtitle - polish oraz load subtitle from file. w ps3 tez w opcjach napisy zobacz, czy sa jeszcze inne zrodla. moze masz kilka napisow i te polskie nie sa domyslnie.
jak nic nie pomoze, to nie wiem czemu tak sie dzieje
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz, mam ustawione subtitle - polish oraz load subtitle from file. czarnula nie wykrywa innych napisow, gdyz wkodowalem je do pliku (do filmu) za pomoca mkv2vob. podaje jej tylko plik z filmem, bez osobnego pliku z napisami, jak to niekedy robie dla DivXow. A moze mam wyłączyc encode subtiles?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak, pamiętam. Zawsze tak robie, ze folder z filmem, a w nim napisy i film mają taka sama nazwe. Mam takie kilkuletnie DVD, ktore tylko tak odtwarza DivX, wiec to niejako zostało mi z przyzwyczajenia ;)
 

Jericho

New member
Witam

Mam pytanie odnośnie "przerabiania" matroski dla ps3, a mianowicie czy istnieje podobne oprogramowanie do mkv2vob na mac osx?

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam
 

Jericho

New member
dzięki za szybką odpowiedź i rozwianie wątpliwości, i mam jeszcze jedno pytanko odnośnie samego mkv2vob (co prawda już zadawałem to pytanie ale nie uzyskałem odpowiedzi):
W niektórych filmy po "przerobieniu" przez mkv2vob na AVCHD-USB przestawało wyświetlać napisy w trakcie filmu, wygląda to tak jakby były one dodawane tylko do pierwszego pliku po podzieleniu dużego mkv na mtsy po 4gb przez mkv2vob, orientujesz się co może byc przyczyną.
Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
 

Jericho

New member
Kurcze pytanie teraz co jest uszkodzone film czy napisy(można to jakoś sprawdzić?), bo jak odpalam na kompie film z pliku źródłowego to napisy wyświetla w całym filmie, a po przerobieniu d.... zbita.

Dzięki i pozdrawiam
 

sonic01

New member
Witaj Masta_J
Kiedyś napisałeś :
"Jak się chociaż troszkę znasz czyli innymi słowy zastosujesz wiedzę z tego wątku to konwersja na PS3 trwa tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału.
10 godzin to relikt przeszłośc"
Czy jest szansa że pokrótce podpowiesz jak to wykonać ?
Już oczy mnie bolą od czytania tego wątku ale tego jakoś nie umiem zrobić.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i Zdrowych Świąt.
 

gianbuffon

New member
sonic01 napisał:
Witaj Masta_J
Kiedyś napisałeś :
"Jak się chociaż troszkę znasz czyli innymi słowy zastosujesz wiedzę z tego wątku to konwersja na PS3 trwa tyle ile przekopiowanie w inne miejsce całego materiału.
10 godzin to relikt przeszłośc"
Czy jest szansa że pokrótce podpowiesz jak to wykonać ?
Już oczy mnie bolą od czytania tego wątku ale tego jakoś nie umiem zrobić.
Pozdrawiam i życzę wszystkim Wesołych i Zdrowych Świąt.

Też jestem tego ciekaw jak to wykonać i niecierpliwie czekam na odpowiedz :)
U mnie co prawda konwersja trwa tyle co kopiowanie, ale dotyczy to filmów ze standardowymi parametrami, tj. rozdziałka dla 720p nie mniejsza niż 1280x688, ref frames max 9 (dla 1080p chyba max 4), profile container 4.1. Dla filmów nie spełniających te kryteria konwersja trwa kilka godzin. Więc co zrobić, aby przyspieszyć czas konwersji w mkv2vob? :)
 

zbynio28

New member
Też jestem tego ciekaw jak to wykonać i niecierpliwie czekam na odpowiedz :)
U mnie co prawda konwersja trwa tyle co kopiowanie, ale dotyczy to filmów ze standardowymi parametrami, tj. rozdziałka dla 720p nie mniejsza niż 1280x688, ref frames max 9 (dla 1080p chyba max 4), profile container 4.1. Dla filmów nie spełniających te kryteria konwersja trwa kilka godzin. Więc co zrobić, aby przyspieszyć czas konwersji w mkv2vob? :)
Najlepiej nie robic "NIC" :D . Czyli nie transkodowac , obraz bedzie nie wysrodkowany , jak ma sie odpowiednio dobry lcd z dobra czernią to wcale tak mocno nie przeszkadza i napisy maja miejsce. Pozdrawiam.
 

punias007

New member
Odtwarzam mkv na PS3 !!!!

Witajcie koledzy i koleżanki ;-)

Jestem tu nowy i raczej zielonyale chce się podzielić moimi doświadczaniami z odtważaniem mkv na PS3.

Zaczołem po raz pierwszy sciągać filmik dla mojej córki w jakości HD. Padło na G-force. konkretnie taki plik:

G-Force.2009.720p.BluRay.(AC3-Polish).x264-HDEX
Wersja tylko z polskim dubbingiem, 3.66 GB*
*-Wersja HDEX o rozmiarze 4.37 GB ma dodatkowo dubbing angielski.


3,66 GB (bajtów: 3 940 605 952), 18x200 + 1x158 MB
Video: Kontener MKV, x264, 5582 kbps, 1280x536, 25 fps
Audio: AC3 5.1 384 kbps, polski dubbing, 1h 24 min

ze znanej zapewne wszystkim stronki peb

w czasie zasysania pomyślałem jak to odpale itd no i po kłębku trafiłem tutaj. Czytając ten wątek poprostu opadły mi ręce bo transkodowanie i dekodowanie i jak niektórzy piszą kilku godzinne konverterowanie ;-) filmów nie jaest dla mnie.
Zainstalowałem nawet mkv2vob i pomyslałem 1 i ostatni raz ;-)

Ale co sie okazało po rozpakowaniu pliczku ?
Ma prawie 4 MB i format .mkv
Moja bajeczka ładnie śmiga po WiFi przy urzyciu programu o nazwie Java PS3 Media Server v1.10.51.

Filmik siedzi sobie na moim dysku w kompie a odpaliłem go bezpośrednio na PS3 z folderu transcode jaki się wyświeltla przy każdym filmie jaki mam na dysku.

Niewiem czy trace coś na jakości czy na dżwięku bo niebardzo umiem to rozpoznać ale film śmiga płynnie i bez żadnych zacinek.

Pewnie nie odkryłem ameryki ;-) ale może i inni mniej "zaawansowani" użytkownicy PS3 będą równie miło zaskoczeni że nietrzeba nic przerabiać tylko PLAY i jedziemy ;-)

Wiec polecam instalacje Java PS3 Media Server i oglądanie zasobów video z dysku na plejce3

pozdrawiam punias007
 
Do góry