PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli gianbuffonie musisz mieć ampli, który da radę obsłużyć Audio HD po HDMI co najmniej jako LPCM lub ampli z dekoderami HD żeby zobaczyć jeden ze znaczków HD audio na ampli.

Pozdrawiam,
 

zieloony

New member
Koledzy kilka pytań:
1. Nagrałem płytkę Audio CD (DTS) i pytanie czy da się ją zgrać na dysk PS3 lub dysk zewn. tak aby dźwięk był DTS
2. Mam filmik w formacie mp4 MPEG, filmik chodzi bez dźwięku, na kinie wyskakuje znaczek mpeg (na kompie film chodzi).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. W takiej formie raczej nie bardzo, ale mkv2vob potrafi patchować DTS tak by dało się go odtwarzać z pliku z dysku konsoli, więc w tą stronę by trzeba było coś pokombinować albo z dysku zewnętrznego to zapisać ten dźwięk w strukturze AVCHD.

2. MediaInfo z tego pliku w trybie tekstowym wskazane.

Pozdrawiam,
 

zieloony

New member
1. mkv2vob potrafi patchować DTS, na jakiej zasadzie się to robi? przd nagraniem płytki miałem dwa pliki WAV+CUE, czy zmieni się jakość po takim zabiegu. Jeżeli chodzi o sttukturę AVCHD to dla mnie jest gorsze rozwiązanie (konsola widzi jedną strukturę, a taką już mam do filmów z kamery)

2. MediaInfo:
Ogólne
Pełna ścieżka : H:\Inne\IngloriousBastards_720P_H264_BDRip\Inglour ious Basterds.mp4
Format : MPEG-4
Profil formatu : Base Media
ID kodeka : isom
Rozmiar pliku : 2,54 GB
Czas trwania : 2h 32 min.
Całkowita przepływność bitów : 2.380 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-11-19 08:46:40
Znakowana data : UTC 2009-11-19 08:46:40
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 3 klatki
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding
Czas trwania : 2h 32 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 2.008 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 8.935 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 544 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.120
Rozmiar strumienia : 2,15 GB (84%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 79 r1342_DANGEROUS
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=4 / deblock=1:-1:-1 / analyse=0x3:0x113 / me=umh / subme=9 / psy=1 / psy_rd=1.0:1.0 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-4 / threads=3 / slices=4 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / fgo=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / wpredp=0 / keyint=300 / keyint_min=1 / scenecut=54 / rc_lookahead=0 / rc=2pass / mbtree=0 / bitrate=2008 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / vbv_maxrate=50000 / vbv_bufsize=40000 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1 / aq-metric=0 / aq-strength=1.00 / aq-sensitivity=10.00 / aq-ifactor=1.00 / aq-pfactor=1.00 / aq-bfactor=1.00 / aq2=0
Zdekodowana data : UTC 2009-11-18 20:57:01
Znakowana data : UTC 2009-11-19 08:47:55
Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja : Advanced Audio Codec
Wersja formatu : Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR : Nie
ID kodeka : 40
Czas trwania : 2h 32 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 368 Kb/s
Przwpływność maksymalna : 377 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Rear: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 402 MB (15%)
Zdekodowana data : UTC 2009-11-19 08:47:43
Znakowana data : UTC 2009-11-19 08:47:55
 
Ostatnia edycja:

gianbuffon

New member
Czyli gianbuffonie musisz mieć ampli, który da radę obsłużyć Audio HD po HDMI co najmniej jako LPCM lub ampli z dekoderami HD żeby zobaczyć jeden ze znaczków HD audio na ampli.

Pozdrawiam,

ale jak mam to połączyć? PS3-TV kabel HDMI i amplituner-TV kable HDMI?

i jeszcze chciałbym wrócić do tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/477685-post1002.html
w obydwu przypadkach mam strukture BDMV. Więc zostaje tylko multiAVCHD? I czy jakość dźwięku pozostanie nie zmieniona?
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
Co ty z tym tv w torze audio ? Tv jest ostatni.

ps3->amplituner->tv wszystko po hdmi

co do twojego pytania. Mi za cholere nie chciało ruszyc BDMV jak nagrałem to na płytę. Więc zrobiłem strukture AVCHD tym programem co podałeś i.....
ło matko !!!

Jak mi ktoś znowu powie że nie ma róznicy między DD, DTS a DD true HD wraz z DTS MA to parskne smiechem w twarz.

A teraz pytanie za 100 pkt. ps3 dekoduje DD plus ? Bo wychodzi na to ze nie.
 

gianbuffon

New member
Co ty z tym tv w torze audio ? Tv jest ostatni.

ps3->amplituner->tv wszystko po hdmi

co do twojego pytania. Mi za cholere nie chciało ruszyc BDMV jak nagrałem to na płytę. Więc zrobiłem strukture AVCHD tym programem co podałeś i.....
ło matko !!!

Jak mi ktoś znowu powie że nie ma róznicy między DD, DTS a DD true HD wraz z DTS MA to parskne smiechem w twarz.

ale jak ps3 podłącze HDMI do amplitunera, to co z obrazem??
długo zajęło Ci przerobienie BDMV z DTS-HD MA na AVCHD? Rozumiem, że efekt mnie położy na łopatki? :D
dzięki!
 

vasyndrom

New member
obraz jest "przepuszczany" przez amplituner wiec o to sie nie martw

nie nam odpowiedzi na drugie pytanie .... po prostu 80% filmow ktore mnie interesuja kupuje :p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
BDMV mam nadzieję, że wiecie, że musi być nagrane na płytę w UDF 2.50.
Jeśli macie BDMV to najprościej zająć się tym w multiAVCHD.

@gianbuffon
Zależy jaki masz amplituner, jeśli ma obsługę audio po hdmi to wszystko możesz podłączyć tak jak pisał mataman; jeśli nie masz obsługi audio po hdmi to podłączasz PS3 --> hdmi --> TV i PS3 --> optical --> Ampli.

Pozdrawiam,
 

mataman

New member
Bez reklam
ale jak ps3 podłącze HDMI do amplitunera, to co z obrazem??
długo zajęło Ci przerobienie BDMV z DTS-HD MA na AVCHD? Rozumiem, że efekt mnie położy na łopatki? :D
dzięki!

To co przerabialem to były pliki różnej wielkości od kilku mb do kilkuset. Razem ok 8,5GB, trwało to razem z wygenerowaniem menu ok 20min. Efekt ? Stary jak do tej pory słyszałeś zwykle DD i DTS to spadniesz z fotela. Bitrate dźwięku DTS MA 11mb/s przy góra 1,5mb/s w zwykłym DTS. Miazga !
 

zieloony

New member
Pytanie:
1. Jak zrobić w multiAVCHD taką rzecz: mam film w strukturze BD (44GB) i chciałbym wczytać strukturę do multiAVCHD, następnie wyrzucić różne opcje językowe (audio i napisy- zostawić polski i ang.) następnie nagrać jako struktura AVCHD na płytkę DVD 8,5GB
Domyślam się że obraz przekoduje do rozdzielczości 720p (ale ok bo tv mam HD ready).
Domyślam się również że to długo potrwa, ale OK , chcę spróbować i zobaczyć jaki będzie efekt.
Wie ktoś jak się za to zabrać ?

2. Masta_J pisałeś że da się audio CD z DTS patchować w mkv2vob aby móc to później zrzucić na konsolkę (dysk wew.) i odtwarzać DTS.
Napisz proszę jak się za to zabrać, pobrałem już mkv2vob i nigdzie nie widzę takiem opcji ?
poza tym mam pliki wav + cue (przed nagraniem na CD)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. Dawno nie bawiłem się multiAVCHD ale wtedy jak się bawiłem to nie bardzo miał on opcję przekodowywania materiału do mniejszej objętości wobec czego raczej wyposaż się w dwuwarstwową płytę BluRay 50 GB.

2. Czytaj uważanie, nie pisałem o audio CD z DTS tylko o DTS.

Pozdrawiam,
 

zieloony

New member
1. wcześniej robiłem w multiAVCHD coś takiego tzn. miałem film ok 9 GB (na płytę dvd 8,5 sie nie mieścił) i przy wyborze nośnika jak wybrałem opcję DVD 8,5 to on to wcisnoł, tylko nie wiem co zrobił, musiał chyba to jakoś przekodować ? myślałem że tu zrobi tak samo.

2. to w takim razie nie rozumiem. nie ma opcji zgrania na dysk muzyki w jakimkolwiek formacie z DTS ? pozostaje tylko stuktura AVCHD lub CD
 

zieloony

New member
nie mogę już edytować poprzedniego postu, więc pisze pod nim.
1. Pisałem w tej sprawie do autora programu multiAVCHD (deank) i otrzymałem odpowiedz, że multiAVCHD potrafi coś takiego zrobić, ewentualnie inny program, który tylko do tego służy to "BD Rebuilder". Różnica jest taka, że BD Rebuilder ponownie transkoduje obraz, a multiAVCHD nie. Dodatkowo multiAVCHD ma dwie opcje
1) RE-author dla zatrzymania oryginalnego menu
2) Normal authoring można samemu zrobić menu (lub z nigo zrezygnowć)

Więc teoretycznie multi... zrobi to szybciej (ale czy lepiej) zobaczymy, robię testy.

2. Odnośnie pkt. 2, czekam na jakieś wskazówki.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
1. Żeby z 44 GB zrobić 8,5 GB to raczej przekodowanie będzie potrzebne. Moim zdaniem to zwykły nonsens bo zamiast bawić się w przerabianie 44 GB można od razu pobrać właściwy materiał w 720p a i będzie on zajmował mniej niż DVD9.

2. Co do muzyki nie wiem. DTS w filmie z dysku da się odtwarzać. Jeśli więc dasz radę to audio CD zamienić na format DTS to reszta już powinna pójść z górki.

@Mystek
Opisz jak masz podłączone PS3, TV, ampli.
Daj z trybu text z MediaInfo dane o pliku źródłowym i wynikowym.
Daj screena z zakładki Configuration w mkv2vob.
Napisz w jaki sposób to później odtwarzasz.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Mystek

New member
PS3 > HDMI v1.4 > Plazma

PS3 > optical > Kino panasonic

Plik orginalny:

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 12 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 2h 29 min.
Przepływność bitów : 5.851 Kb/s
Nominalna przepływaność : 6.000 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 534 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.357
Rozmiar strumienia : 6,12 GB (77%)
Tytuł : Video: x264_L4.1 @ 6000 Kbps
Biblioteka zapisująca : x264 core 68 r1179M 96e2229
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=12 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=9 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=32 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-4 / threads=24 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=8 / b_pyramid=1 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=1 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / rc=2pass / bitrate=6000 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:0.80
Język : Angielski
Audio #1
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 2h 29 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,58 GB (20%)
Tytuł : Audio: English DTS 5.1 @ 1509 Kbps
Język : Angielski
Audio #2
ID : 3
Format : Vorbis
Ustawienia formatu, poziom : 1
ID kodeka : A_VORBIS
Czas trwania : 2h 29 min.
Przepływność bitów : 80,0 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 85,8 MB (1%)
Tytuł : Commentary: English Vorbis 2.0 @ 80 Kbps
Biblioteka zapisująca : libVorbis 1.1.1/1.1.2 (UTC 2005-03-04)
Język : Angielski


Plik przerobiony :

Pełna ścieżka : H:\Transformers.Revenge.of.the.Fallen.2009.720p.BluRay.DTS.x264-Prestige.part1.mpg
Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 3,99 GB
Czas trwania : 50 min.
Całkowita przepływność bitów : 11,2 Mb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : MPEG Video
Wersja formatu : Version 2
Profil formatu : Main@High 1440
Ustawienia formatu, BVOP : Nie
Ustawienia formatu, matryca : Domyślny
Czas trwania : 50 min.
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 8.899 Kb/s
Nominalna przepływaność : 30,0 Mb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 534 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.543
Rozmiar strumienia : 3,17 GB (79%)
Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : PCM
Ustawienia formatu, bez endiana : Big
Ustawienia formatu, znak : Signed
Tryb multipleksowania : Blu-ray
Czas trwania : 50 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów : Front: L R
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozdzielczość : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 560 MB (14%)



Kopiuje na przenosny dysk fat32 jak wszystkie inne filmy, wlaczam i sprawdzam ustawienia pod trojkatem i niema dzwieku a jak zmienie glosnosc chocny jeden suwak to syczy.

dzieki
 

Mystek

New member
Aha i dodam ze w ustawieniach kina w opcjach audio, mam Dolby digital, DTS, Mpeg i sa wszystkie 3 ustawione na BitStream w tej chwili a moze jeszcze byc PCM
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moja propozycja na teraz jest taka byś spróbował wszystko tak samo zaznacz tylko jeszcze Use Old File Format.

Jeśli to nic nie da to spróbuj czy będziesz słyszał DTS przy opcji AVCHD - USB.

Rozumiem, że firmware w konsoli masz najnowszy?

Wszystko powyższe przetestuj na jakimś małym sampelku co by długo nie czekać na efekty.

Pozdrawiam,
 
Do góry