PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Mystek

New member
Przeczytalem, czy chodzi ci o te zdanie:

W przypadku tego połączenia można tylko odtwarzać Dolby Digital i PCM.

 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak, nie przyjmuje po optyku bitstream z PS3.
Musisz pokombinować z LPCM na konsoli i w ustawieniach ampli.

Pozdrawiam,
 

Mystek

New member
To jak wtedy przerabiac film w mkv2vob ? normalnie jak mialem na file i fat32 z wylaczonym transcodem?

JEsli na kansoli bedzie LPCM to czy ten dzwiek dalej bedzie DTSem ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem powinieneś w ampli w menu hdmi ustawić Audio Out na OFF.

Z PCM FIX musisz potestować raz tak raz tak bo tam niby jest przyjmowanie tylko PCM albo DD i PCM - nie wiem jak to ampli się będzie zachowywało w obu wypadkach.

Co do różnic między Bitstream a LPCM to już o tym pisałem Ci przed momentem.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Mystek

New member
Dzieki wielkie za pomoc, wieczorem bede probowal, a jest jakas rada na przesuniety dzwiek w filmach z lektorem ? I dodam ze 50% po przerobieniu leci dobrze tylko niektore nie wspolgraja z obrazem ....
 

zieloony

New member
Koledzy kilka pytań:
1. Nagrałem płytkę Audio CD (DTS) i pytanie czy da się ją zgrać na dysk PS3 lub dysk zewn. tak aby dźwięk był DTS
...

No i mam odpowiedź:
Płytkę CD Audio należy zgrać na kompa (bezstratnie np. programem Audiograbber)
I takie pliki bez problemu już będą działać na konsolce

W "Ustawieniach Muzyki" bitmapping musi być wył. - i gra muzyka :)

Takie proste, a nigdzie o tym nie piszą.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No i mam odpowiedź:
Płytkę CD Audio należy zgrać na kompa (bezstratnie np. programem Audiograbber)
I takie pliki bez problemu już będą działać na konsolce

W "Ustawieniach Muzyki" bitmapping musi być wył. - i gra muzyka :)

Takie proste, a nigdzie o tym nie piszą.
Ciekawe informacje.
Jaki format ma plik wynikowy z Audiograbbera?
Czy efekt finalny jest 6 kanałowy?

I jaki rozmiar w stosunku do oryginału DTS ma plik po Audiograbberze?

@Mystek
Teraz jedyne co Cię ratuje to ustawienie Linear PCM w konsoli wszędzie gdzie się da, tak samo ustawić w ampli ten pcm fix raz tak, raz tak i próbować.
Audio Out na Off w hdmi menu musi być na pewno żeby dźwięk nie szedł przez hdmi bo w dokumentach pisało, że jak idzie po hdmi to na innych wyjściach nic nie ma.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się, że tak - ale spróbuj raz z tym, raz bez tego.
Chociaż bez tego to myślę, że DTS zostanie skonwertowany do stereo.

Pozdrawiam,
 

zieloony

New member
Ciekawe informacje.
Jaki format ma plik wynikowy z Audiograbbera?
Czy efekt finalny jest 6 kanałowy?

I jaki rozmiar w stosunku do oryginału DTS ma plik po Audiograbberze?

Pliki z audiograbbera to WAVy (oryginalnie miałem wav+cue), ale nie wiedziałem jak go podzielić na poszczególne piosenki. Po nagraniu płytki Audio komp widzi tylko jakieś małe pliki na płytce (ale Audiograbber widzi pliki wav).
Finalny efekt to dźwięk 6 kanałowy DTS.
Waga wszystkich piosenek odpowiada oryginalnemu jednemu plikowi Wav (czyli wszystko bezstratnie).
 

azet

Member
Bez reklam
musisz przerobić dany film programem multiAVCHD, on podzieli większe pliki na takie do 4 GB i konsola na to pójdzie. wszystko będzie dobrze śmigać.​

hej ludzie , znalazłem ten program, jakąś instrukcję, ale coś nie bardzo pasuje do tej wersji co ja mam, czy mógłby ktoś machnąć jakąś instrukcję co i jak robić, nie bardzo mi wyszło przerobienie

ps. co jest nie tak ?

[10:11:57] Warnings/errors for this compilation: 1
[10:11:57] C:\multiAVCHD\AVCHD-20100216-100044 folder created (AVCHD/Blu-ray output)!
[10:11:57] Copy C:\multiAVCHD\AVCHD-20100216-100044 to root of USB stick/disk or MemoryStick card or to X:\PRIVATE\ of SDHC/SD/MMC card.
[10:11:57] You may now remove temp folder (C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\).

[10:11:57] multiAVCHD finished in 673 seconds (00:11:13)!

[10:11:57] End of log.
 

zieloony

New member
Sprawdź czy działa (powinno)
Jeżeli chodzi o sam program to ostatnia stabilna wersja to 3.0 (729) jest już wersj 3.1 (730) ale ciągle testowana.
 

azet

Member
Bez reklam
tu jest film ? (powinien być?)
[10:11:57] C:\multiAVCHD\AVCHD-20100216-100044 folder created (AVCHD/Blu-ray output)!
[10:11:57] Copy C:\multiAVCHD\AVCHD-20100216-100044 to root of USB stick/disk or MemoryStick card or to X:\PRIVATE\ of SDHC/SD/MMC card.

nic tam nie ma:?:
 

zieloony

New member
a nie skopiowałeo Ci na kartę pamięci ?
X:\PRIVATE\
??

Na czym Ty chcesz to odtwarzać, co wybrałeś po naciśnięciu start ? (było napewno kilka opcji min. PS3, karty pam. do TV panas, plytka DVD lub BD
 

zieloony

New member
Koledzy, wiekszośc z was używa mkv2vob, czy w jakiś sposób zmiejsza on jakość pliku ?
Pierwszy raz użyłem tego programu i plik końcowy jest o połowe mniejszy od oryginalnego. Czy to tak ma wyglądać, czy może coś źle mam ustawione ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy kolego od Twoich ustawień.
Na początek więc wrzuć proszę screena Twojej zakładki Configuration w mkv2vob.

Pozdrawiam,
 
Do góry