PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

zieloony

New member
A więc ustawienia mam takie: (zał.)
I jeszcze może Media Info z pliku może się przyda: (dodam, że multiAVCHD mi się wysypuje na tym pliku (a mkv2vob go przerobił tylko jest mniejszy plik wyjściowy, tak jak pisałem wcześniej)

Ogólne
Pełna ścieżka : D:\Download\Odlot.2009.720p.PL.pchelpforum.pl\Odlot.2009.720p.PL.pchelpforum.pl.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 4,06 GB
Czas trwania : 1h 36 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.019 Kb/s
Zdekodowana data : UTC 2010-02-10 16:39:14
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v3.1.0 ('Happy up here') built on Jan 19 2010 12:09:24
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.9 + libmatroska v0.8.1
Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 9 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 36 min.
Przepływność bitów : 5.259 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.376 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.238
Rozmiar strumienia : 3,55 GB (87%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 84 r1416 fcf70c2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=9 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.9:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5376 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.80
Język : Polski
Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3
Czas trwania : 1h 36 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 442 MB (11%)
Język : Polski
 

Attachments

  • mkv2vob prtsc.JPG
    mkv2vob prtsc.JPG
    59 KB · Wyś: 312

sonic01

New member
Nie wiem co jest powodem ale od paru dni jak przerabiam filmy mkv na strukturę AVCHD lub do pliku m2ts to obojętnie czy robię to TS Muxer-em czy mkv2vob-em to po przeróbce dźwięk mam rozsynchronizowany z obrazem.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@zieloony
Plik wynikowy jaki ma dokładnie rozmiar?
Jeśli jest mniejszy o połowę to duże prawdopodobieństwo, że nie całość została przerobiona tylko jakiś fragment.

Czy jest jakiś konkretny powód dla którego masz włączoną opcje Use PCM instead of AC3?
Jeśli możesz to wrzuć też MediaInfo z pliku wynikowego.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
Jeżeli chodzi o ustawienia, to muszę się przyznać, że robiłem to na czuja, i nie mam pojęcia jak to powinno być (ale wydawało mi się rozsądne)

Plik wynikowy (media info)
gólne
ID : 1
Pełna ścieżka : D:\Wideo (kamera)\temp\Odlot.2009.720p.PL.pchelpforum.pl.mpg
Format : MPEG-TS
Rozmiar pliku : 2,69 GB
Czas trwania : 1h 2 min.
Całkowita przepływność bitów : 6.180 Kb/s
Maksymalna całkowita przepływnoś: 35,5 Mb/s
Wideo
ID : 4113 (0x1011)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 9 klatek
Czas trwania : 1h 2 min.
Przepływność bitów : 5.111 Kb/s
Nominalna przepływaność : 5.376 Kb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
Rozdzielczość : 8 bitów
Kolorymetria : 4:2:0
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.231
Rozmiar strumienia : 2,22 GB (83%)
Biblioteka zapisująca : x264 core 84 r1416 fcf70c2
Ustawienia kodowania : cabac=1 / ref=9 / deblock=1:-3:-3 / analyse=0x3:0x133 / me=umh / subme=10 / psy=1 / psy_rd=0.9:0.0 / mixed_ref=1 / me_range=48 / chroma_me=1 / trellis=2 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=0 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=0 / mbaff=0 / constrained_intra=0 / bframes=6 / b_pyramid=2 / b_adapt=2 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / wpredp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=60 / rc=2pass / mbtree=1 / bitrate=5376 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / aq=1:0.8
Audio
ID : 4352 (0x1100)
ID menu : 1 (0x1)
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
Czas trwania : 1h 2 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 640 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Surround: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
Rozmiar strumienia : 285 MB (10%)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Źródło:
Czas trwania : 1h 36 min.

Wynik:
Czas trwania : 1h 2 min.

Coś Ci już tutaj powinno zaświtać ;)


Źródło:
Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3
ID kodeka : A_AC3


Wynik:
Audio
Format : AC-3
Format/Informacja : Audio Coding 3


Jak widzisz Twoje ustawienie co do audio nic nie dało :cool:

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pewnie wszystko się na tym pliku wywali.
Możesz spróbować zdemuxować go i zmuxować ponownie korzystając z MKVToolniX.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
a nie skopiowałeo Ci na kartę pamięci ?
X:\PRIVATE\
??

Na czym Ty chcesz to odtwarzać, co wybrałeś po naciśnięciu start ? (było napewno kilka opcji min. PS3, karty pam. do TV panas, plytka DVD lub BD
hmm tak przy uruchom wyskakuje okienko , gdzie to będzie odtwarzane , więc wciskam że na ps3, ale... w programie mam napisane zapisz wyniki w .. i mam podane -C:\multiAVCHD\AVCHD\.....i tam coś jest zapisane, ale nic tam nie ma ,na wszelki wypadek zmieniłem dane zapisu, i podałem pendrive, ,wczytałem pliki video,program zobaczył film wielkości ponad 2 gb ,podałem gdzie ma zapisać, gdzie będzie odtwarzane , rozpoczoł prace i po 7 minutach skończył, na pendraivie utworzył katalog AVCHD w nim ,folder BDMV, a w nim jeszcze cztery foldery-a w nich nic nie ma. pozatym nie jest potrzebna angielska instrukcja bo wszystko jest po polsku .

ale w logu on coś pisze że jest nie tak,co jets nie tak ? jak wy to robicie ? nie mam plików blue ray ? to ważne ?

........
[19:27:31] Demuxing AVI video...
[19:29:26] AVI video demuxed successfully...
[19:29:59] Warning: Input file marked as MPEG-4, but not AVC!
[19:29:59] Warning: DivX/XviD encoded AVI files are not supported!
[19:29:59] Warning: Forcing video type to V_MPEG4/ISO/AVC... (probably will not work!)

[19:29:59] Detected video: ID#0:V_MPEG4/ISO/AVC 720x304, fps=23.976
[19:29:59] Detected display AR: 1:2.35
[19:29:59] Detected audio: ID#2:A_AC3 (48000Hz 6ch) Language: und
[19:29:59] Encoding AVI audio...
[19:34:22] Added audio: A_AC3, "C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\avidump.tn-2.und.ac3", lang=und, timeshift=-550ms
[19:34:22] Video height (304) not compliant (480/576/720/1080)! Final output may be distorted.
[19:34:22] AR of 16:9 will be set for this title.
[19:34:22] M2TS stream split set at 4000MiB...
[19:34:22] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...
[19:34:30] Cannot detect file size: (C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\20100217-193422-2218\BDMV\STREAM\00000.m2ts)

[19:34:30] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[19:34:30] Possible tsMuxeR failure to process your input file (D:\ghost rider\devise-ghr.avi).
[19:34:30] M2TS (media) file count: 1
[19:34:30] CLPI (clipinfo) file count: 0
[19:34:30] MPLS (playlist) file count: 0


[19:34:30] Skipping to next...

[19:34:30] ERROR: Compilation does not contain any HD-DVD/AVCHD/Blu-ray titles!

[19:34:30] Setting menu for 0 titles...
[19:34:30] Selected TV system: [NTSC]
[19:34:32] Done!

Compilation summary:
Format: Playstation 3 (USB/SDHC/MS)
Name : multiAVCHD
===============================================================================
===============================================================================

zresztą sam pokazuje że nic nie ma
Output size : 0 MiB (0 GiB)

[19:34:33] Warnings/errors for this compilation: 1
[19:34:33] H:\VIDEO\AVCHD folder created (AVCHD/Blu-ray output)!
[19:34:33] Copy H:\VIDEO\AVCHD to root of USB stick/disk or MemoryStick card or to X:\PRIVATE\ of SDHC/SD/MMC card.
[19:34:33] You may now remove temp folder (C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\).

[19:34:33] multiAVCHD finished in 423 seconds (00:07:03)!

[19:34:33] End of log.
 
Ostatnia edycja:

sidnej1

New member
witam

czytam wątek dotyczący mkv2 vob , jest imponujący ale też przeraźliwie wielki i ciężko tam już wyłapać te najważniejsze kwestie

mam pytanko czy mógłby ktoś zamieścić screen z ustawieniami mkv2vob któe były by optymalne do przerabiani plikóv mkv na ps3?

odrazu zaznaczam nie potrzebne mi wklejanie napisów (wątek staraasznie dużo na to poświęca), mam poprstu pliki zawsze z polskim lektorem staram się aby były z dzwiękiem dts i w 1080 p (oczywiście 720 p również się zdzrazają) i zależy mi na jak najlepszym pzrekonwertowaniu takich plików na format który by łykał ps3

wielkość po przerobieniu nie ma znaczenia zależy mi na jak najlepszym dźwieku i obrazie i aby oczywiście ps3 to łykało
 

sonic01

New member
Czy ktoś pomoże w moim problemie a mianowicie to nie wiem co jest powodem ale od paru dni jak przerabiam filmy mkv na strukturę AVCHD lub do pliku m2ts to obojętnie czy robię to TS Muxer-em czy mkv2vob-em to po przeróbce dźwięk mam rozsynchronizowany z obrazem.
Macie jakieś sugestie ?
 

azet

Member
Bez reklam
a co robisz wcześniej ?
jak dodajesz pliki i jakie to są pliki
Dodajesz tam AVI ?
hmmm
uruchamiam program, jest zakładka wczytaj plik video (zakładka media umożliwia wprowadzenie projektu ale tylko plików
mpf- to są chyba pliki programu) ,więc wczytuję plik AVI wielkości ponad 2 gb, i film ten pokazuje się w -podgląd, już nie bawię się więcej,klikam- uruchom, wyskakuje ramka, gdzie wybieram ps3,program uruchamia się i ........ nic z tego nie wychodzi

ps.

Wprowadza do programu syf to i dostaje syf.

Pozdrawiam,

te jasnowidz,skąd wiesz ? (o ile to mnie się dotyczyło ) spamujesz,znowu :spam::spam:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sam spamujesz i weź już schowaj te swoje tabliczki ze spamem bo żałosny się robisz.
Czy to nie Ty przypadkiem dałeś loga z programu?! :hmm:

Wyobraź sobie, że zapisy w tych logach dla pewnych ludzi na świecie są zrozumiałe...
Więc powtarzam raz jeszcze, wprowadzasz syf = dostajesz syf.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
Czy to nie Ty przypadkiem dałeś loga z programu?! :hmm:

Wyobraź sobie, że zapisy w tych logach dla pewnych ludzi na świecie są zrozumiałe...
Więc powtarzam raz jeszcze, wprowadzasz syf = dostajesz syf.

Pozdrawiam,
wyobraź sobie że forum jest od tego by Ci co rozumieją podzielili się z tymi co nie rozumieją (oczywiście jeżeli chcą, jeżeli nie chcą nie piszą nic albo jak Ty spamują nie na temat )
Syf ? jasnowidz czy co ? raczej spamer - wstawiam film który jest odtwarzany na komputerze ,ale dla Ciebie to syf, mimo iż go nawet nie widziałeś, jeżeli syf to wytłumacz dlaczego syf
,jeżeli nie potrafisz -zamilcz
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
wyobraź sobie że forum jest od tego by Ci co rozumieją podzielili się z tymi co nie rozumieją (oczywiście jeżeli chcą, jeżeli nie chcą nie piszą nic albo jak Ty spamują nie na temat )
Owszem, ale jeśli Ci, którzy nie rozumieją są tak bezczelni i zachowują się tak jak Ty (nie szanują w ogóle zasad panujących na forum, walą posty pod swoimi postami zamiast edytować poprzednie, nie korzystają z wyszukiwarki tylko co im przyjdzie na myśl to od razu tworzą nowe wątki zaśmiecając tym samym forum - CZYLI SPAMUJĄ), to Ci którzy rozumieją mogą mieć pewne opory by im pomóc.

Syf ? jasnowidz czy co ? raczej spamer - wstawiam film który jest odtwarzany na komputerze ,ale dla Ciebie to syf, mimo iż go nawet nie widziałeś, jeżeli syf to wytłumacz dlaczego syf
,jeżeli nie potrafisz -zamilcz
Tak, syf. Nie, nie jasnowidz.
To, że coś jest odtwarzane na komputerze NIE MA KOMPLETNIE ŻADNEGO ZWIĄZKU z tym czy odtworzy się na PS3.
Nie muszę widzieć syfu by stwierdzić, że to syf.
Z propozycji podanych przez Ciebie wybieram tą pierwszą czyli tłumaczę loga:

[19:27:31] Demuxing AVI video...
[19:29:26] AVI video demuxed successfully...

Jako plik wejściowy podajesz plik AVI.
To już w dużym stopniu może oznaczać, że ten plik to syf.


[19:29:59] Warning: Input file marked as MPEG-4, but not AVC!

Tutaj dostajesz ostrzeżenie, że ten plik to syf: jest oznaczony jako MPEG-4 ale nie jest zakodowany w AVC. AVC to część standardu MPEG-4 - to tak tylko gdybyś nie wiedział.

[19:29:59] Warning: DivX/XviD encoded AVI files are not supported!

Tutaj kolejne ostrzeżenie, że ten plik to syf: jest to DivX lub XviD a takich kodeków w kontenerze AVI program NIE OBSŁUGUJE!

[19:29:59] Warning: Forcing video type to V_MPEG4/ISO/AVC... (probably will not work!)

Program wymusza oznaczenie pliku jako V_MPEG4/ISO/AVC ale ostrzega, że prawdopodobnie nic to nie da bo plik wejściowy to syf.

[19:29:59] Detected video: ID#0:V_MPEG4/ISO/AVC 720x304, fps=23.976

Hehe, i wszystko jasne, plik wejściowy to nędzny DivX o rozdzielczości 720x304 pixele - innymi słowy po prostu syf.

[19:29:59] Detected display AR: 1:2.35
[19:29:59] Detected audio: ID#2:A_AC3 (48000Hz 6ch) Language: und
[19:29:59] Encoding AVI audio...
[19:34:22] Added audio: A_AC3, "C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\avidum p.tn-2.und.ac3", lang=und, timeshift=-550ms
[19:34:22] Video height (304) not compliant (480/576/720/1080)! Final output may be distorted.

My już wiemy, że plik wejściowy to syf. Program informuje nas o tym po raz kolejny ponieważ wysokość tego filmu czyli 304 pixele nie są kompatybilne z programem. Program obsłuży nam 480, 576, 720 i 1080). I kolejne ostrzeżenie, efekt końcowy z wejściowego syfu również może okazać się syfem i być zwichrowany.

[19:34:22] AR of 16:9 will be set for this title.
[19:34:22] M2TS stream split set at 4000MiB...
[19:34:22] Creating clip and playlist info (tsMuxeR)...
[19:34:30] Cannot detect file size: (C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\201002 17-193422-2218\BDMV\STREAM\00000.m2ts)

[19:34:30] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[19:34:30] Possible tsMuxeR failure to process your input file (D:\ghost rider\devise-ghr.avi).
[19:34:30] M2TS (media) file count: 1
[19:34:30] CLPI (clipinfo) file count: 0
[19:34:30] MPLS (playlist) file count: 0

[19:34:30] Skipping to next...

[19:34:30] ERROR: Compilation does not contain any HD-DVD/AVCHD/Blu-ray titles!

[19:34:30] Setting menu for 0 titles...
[19:34:30] Selected TV system: [NTSC]
[19:34:32] Done!

Compilation summary:
Format: Playstation 3 (USB/SDHC/MS)
Name : multiAVCHD
================================================== =============================
================================================== =============================

zresztą sam pokazuje że nic nie ma
Output size : 0 MiB (0 GiB)

[19:34:33] Warnings/errors for this compilation: 1
[19:34:33] H:\VIDEO\AVCHD folder created (AVCHD/Blu-ray output)!
[19:34:33] Copy H:\VIDEO\AVCHD to root of USB stick/disk or MemoryStick card or to X:\PRIVATE\ of SDHC/SD/MMC card.
[19:34:33] You may now remove temp folder (C:\Users\azet\AppData\Local\Temp\_multiTMP\).

[19:34:33] multiAVCHD finished in 423 seconds (00:07:03)!

[19:34:33] End of log.

Reszta to już tylko komunikaty o tym, że program nie radzi sobie z tym syfem.

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
co za człowiek , trzeba było od razu tak pisać a nie walić 2 posty spamerskie bez sensu , a skąd ja mam wiedzieć czy program to obsługuje czy nie ,zielony w to jestem, jakbym wiedział o co chodzi nie siedziałbym na forum i czytała Twoje spamy.Program miał obsługiwać duże pliki nikt nie pisał ,że ważne są jeszcze jakie to są pliki , wolisz spamować zamiast napisać " program jest dobry ale nie do wszystkich rodzajów", Ty wolisz pisać bez sensu ,żeby tylko licznik sobie podbić.

Dobra to może ktoś teraz napisze , jakie pliki obsługuje ten program , żeby znowu nie było że jakiś plik niby jest widziany przez program, ale nie nadaje się do dalszej obróbki
 

Mystek

New member
przerabiam film Resident.Evil.2002.PL.1080p.BluRay.x264-SQNX86, i po podlaczeniu do ps3 druga czesc filmu opisana jest jako NIEOBSLUGIWANE DANE.

Wie ktos czemu tak sie dzieje i z tylko z tym filmem ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
co za człowiek , trzeba było od razu tak pisać a nie walić 2 posty spamerskie bez sensu , a skąd ja mam wiedzieć czy program to obsługuje czy nie ,zielony w to jestem, jakbym wiedział o co chodzi nie siedziałbym na forum i czytała Twoje spamy.Program miał obsługiwać duże pliki nikt nie pisał ,że ważne są jeszcze jakie to są pliki , wolisz spamować zamiast napisać " program jest dobry ale nie do wszystkich rodzajów", Ty wolisz pisać bez sensu ,żeby tylko licznik sobie podbić.

Dobra to może ktoś teraz napisze , jakie pliki obsługuje ten program , żeby znowu nie było że jakiś plik niby jest widziany przez program, ale nie nadaje się do dalszej obróbki
Właśnie o tym mówiłem:!:
Odpisze się Tobie, pomoże - ale Ty masz to gdzieś i dalej jedziesz po człowieku i stękasz. Nawet dziękuję nie potrafisz powiedzieć, co za kultura!
Nie zasługujesz na pomoc, od początku o tym wiedziałem.

@Mystek
Jeszcze się nie nauczyłeś?
MediaInfo źródło + wynik, screen z ustawieniami programu...

Pozdrawiam,
 

azet

Member
Bez reklam
masta - odpowiedziałeś dopiero za 3 razem, po co te spamy wcześniej ? dzięki za tę 3 odpowiedź, ale nadal spamujesz nie na temat,zadałem proste pytanie - co zrobić z dużymi plikami, podaliście że ten program jest od tego , nie napisałeś że nie wszystkie pliki nadają się do tego, za to potem napisałeś że wpakowałem syf- to jakie pliki można wpakować do tego programu ?
podsumujmy ps3 czyta format fat 32, ale na fat 32 nie wchodzą duże bliki np.filmu blue ray, podaliście , że powinien poradzić sobie z tym problemem progra multiavchd,ale po wczytaniu filmu 2 gb -oewgo, okazało się że nie wszytskie pliki są do przerobienia przez ten program - to jakie pliki przerobi ?

ps. na szacunek trzeba sobie zasłużyć ,za stary jestem na ustawianie po kątach ( zajrzyj do GT 5 na swoje odpowiedzi na moje pytania ) , słowo -dziękuje nie jest mi obce, ale Twoje zachowania są mi obce, dlatego prosiłem Cię byś nie fatygował się do odpowiadania na moje pytania i będzie dobrze
 
Ostatnia edycja:
Do góry