PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

Mystek

New member
Use old format nie zmienilo nic wiec odznaczylem i wybralem AVCHD USB oraz file splitting NONE, wlaczylem i nic ale gdy wcisnalem trojkat pojawilo mi sie takie rozbudowane menu i wszedlem w ustawienia audio/wideo i w opcji format wyjscia audio zmienilem na Linear pcm i dzwiek jest ... Tylko czy to tak ma byc?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ale jaki to jest dźwięk? 6 kanałowy DTS?

Te pytania powyższe rozumiem, że poprawnie odnoszę do Linear PCM.

A co się dzieje jeśli masz tam zaznaczone Bitstream?

Pozdrawiam,
 

azet

New member
Bez reklam
przepraszam ale nie przerobię 100 stron ,ktoś może w skrócie podać co trzeba albo jak zrobić ?

exfat sięnie sprawdził

jeszcze jedno pytanie w podobnej kwestii -
ps3 widzi system plików fat32,ale na taki system nie można zapakować większej ilości danych np. film blue ray, sformatowanie np. pendriva na ntfs znowu nie jest widoczne dla ps3 ,coś można z tym zrobić ?

ps. odpowiadam sam sobie- znalazłem że system exfat, to jest właśnie to , ale dopiero będę testował
To Ci podpowiem - nie trać czasu na testowanie.
Opowiedzi są na forum w temacie o mkv.

Pozdrawiam,
 

zieloony

New member
musisz przerobić dany film programem multiAVCHD, on podzieli większe pliki na takie do 4 GB i konsola na to pójdzie. wszystko będzie dobrze śmigać.​
 

azet

New member
Bez reklam
musisz przerobić dany film programem multiAVCHD, on podzieli większe pliki na takie do 4 GB i konsola na to pójdzie. wszystko będzie dobrze śmigać.​

łał,:eek:k: jaka prosta i sensowna odpowiedź,bez smęcenia nie na temat, linków nie wiadomo z czym, dzięki .mam nadzieję ża tak samo będzie z obsługą programu

a tutaj mała instrukcja znaleziona ( mam nadzieję że prawdziwa)

1.Zakładka "Media" - tutaj ładujemy plik , na górze mamy wybór, co chcemy załadować, od mkv, m2ts, do struktury BD

2."Log" - wiadomo, programik zapisuje tutaj szczegóły operacji

3."Author"-zabawa z menu, ja się nie bawię i od razu zaznaczam "no menu". Może ktoś się bawił, to podzieli się swoimi doświadczeniami

4."Video" - wszystko właściwie ogranicza się do zaptaszkowania "force AVC level 4.1" pod kątem hulania na PS3. Przy plikach mkv należy zwrócić uwagę na rozdzielczość filmu. Jeśli odpowiada standardom 720 i 1080 to nic więcej nie robimy w tej zakładce. Jeśli nie (np.1920x800, 1280x544) to ptaszkujemy "force black fill NC files". Daje to tyle, że zamiast słynnego zielonego pasa na dole LCD, mamy czarny .Żadna radocha bo i tak obraz jest podniesiony do góry. Ja nie korzystam z multiAVCHD jeśli mam do czynienia z takimi dziwnymi rozdziałkami. Do tego używam mkv2vob.

5."Audio/Subtitles - zakładka strategiczna przy dodawaniu napisów pl, ptaszkujemy "add external..." , używam srt, należy pamiętać, żeby film i nasze napisy były pod tą samą nazwą w jednym folderze, np. test.m2ts, test.srt. Jeśli chcemy zachować inne napisy w kontenerze, to zaznaczamy "use embedded...". Poniżej mamy ustawienia Audio, analogicznie jeśli chcemy zachować wszystkie strumienie audio, ptaszkujemy "keep all audio tracks". Ja nie zaznaczam, programik domyślnie zachowa pierwszy strumień, z reguły jest on zawsze najlepszy. Uwaga, czasami ten najlepszy może być na drugim miejscu, warto to sprawdzić, żeby nie było po pracy przykrej niespodzianki. Można to zweryfikować za pomocą TsMuxer, jeśli taki DTS HD MA jest na drugim miejscu, to łatwo zamieniamy jego pozycję na pierwszą i tworzymy szybko poprawiony m2ts. Możemy też dodać, podobnie jak napisy, zewnętrzną ścieżkę audio np. polskiego lektora . Ja się w to nigdy nie bawiłem, preferuję klimaty kinowe z napisami. Można też pobawić się w kompresję dźwięku, np. w celu oszczędności ostatecznej wagi struktury wyjściowej. Też omijam z daleka taką możliwość.

6."Muxer" - jeśli mamy wyciągnięty m2ts ze struktury BD, to zaznaczamy "keep original chapters", jeśli mkv, to warto zaznaczyć "add chapters each 5 min". W ustawieniach napisów nie mieszam, to co wychodzi na ekranie według ustawień domyślnych, jest moim zdaniem piękne . Na dole wybieramy Version 002 (trzeba iść z duchem czasu, choć materiał wyjściowy może być nie czytany przez starsze, nie aktualizowane modele odtwarzaczy BD, jednak ręki nie dam sobie uciąć) i zostawiamy domyślne wielkości "split". Na górze mamy jeszcze opcje "cut", gdzie możemy np. obciąć napisy końcowe filmów, żeby całość zmieścić na BD-25. Czasami to ostatnia "deska ratunku"

7.Settings - ustawienia samego programiku, zostawiam domyślne, na pewno warto mieć włączoną automatyczną aktualizację, dzięki temu przy odpalaniu będzie on zawsze aktualny. Nie używam z automatu "use ImgBurn after Multi BD". Wolę samodzielnie odpalić "wypalarkę" i samodzielnie wrzucić zrobioną strukturę

8. Na koniec wybieramy co nas interesuje na wyjściu: "create multiAVCHD"-pod nośniki USB, bądź "create multiBD"-pod płytki
 
Ostatnia edycja:

zieloony

New member
No mniej więcej tak to wygląda, ale programik ma zdecydowanie więcej możliwości :) a jeżeli chodzi o menu to naprawdę warto, właśnie w testach jest najnowsza wersja programu i tam będzie prawdziwy szał zabawy, jeżeli chodzi o menu, dla przykładu pokażę jak wyglądają wersję testowe menu
 

Attachments

  • untitled.jpg
    untitled.jpg
    60 KB · Wyś: 412

Mystek

New member
Ale jaki to jest dźwięk? 6 kanałowy DTS?

Te pytania powyższe rozumiem, że poprawnie odnoszę do Linear PCM.

A co się dzieje jeśli masz tam zaznaczone Bitstream?

Pozdrawiam,

No film z DTSem tak jak w opisie ktory ci podalem, Jak jest na bitstream to niema dzwieku ani syczenia, po przestawieniu na linear pcm, jest dzwiek ale jak sie niemyle to znaczy ze oszukujemy konsole i siebie i juz ten prawdziwy DTS nieleci mam racje ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No film z DTSem tak jak w opisie ktory ci podalem, Jak jest na bitstream to niema dzwieku ani syczenia, po przestawieniu na linear pcm, jest dzwiek ale jak sie niemyle to znaczy ze oszukujemy konsole i siebie i juz ten prawdziwy DTS nieleci mam racje ?
Pytam się o dźwięk kolego, mówiłeś, że dźwięk jest - jaki to jest dźwięk?
Słychać w każdym głośniku?

Dalej.

W przypadku AVCHD dźwięk DTS powinien byś słyszalny zawsze niezależnie czy masz w konsoli ustawione LPCM czy Bitstream - różnica jest taka, że w pierwszym przypadku konsola dekoduje dźwięk i do ampli jako lpcm podaje już rozkodowany dźwięk; przy Bitstream zakodowany dźwięk leci do ampli i on zajmuje się jego rozkodowaniem - Twój ma z tym problem i tutaj szukaj przyczyny.

Pozdrawiam,
 

Mystek

New member
Pytam się o dźwięk kolego, mówiłeś, że dźwięk jest - jaki to jest dźwięk?
Słychać w każdym głośniku?



Dalej.

W przypadku AVCHD dźwięk DTS powinien byś słyszalny zawsze niezależnie czy masz w konsoli ustawione LPCM czy Bitstream - różnica jest taka, że w pierwszym przypadku konsola dekoduje dźwięk i do ampli jako lpcm podaje już rozkodowany dźwięk; przy Bitstream zakodowany dźwięk leci do ampli i on zajmuje się jego rozkodowaniem - Twój ma z tym problem i tutaj szukaj przyczyny.

Pozdrawiam,

Mowiac twoj masz na mysli amplituner czy ps3 czy co ?

co do dzwieku to tylko przod i centralny
 

EBORE1

New member
FILM 4.37GB skraca tylko do 15min . Nagrywam filmy na płyty dvd a nie odtwarzam z pen drive jakie zrobić ustawienia optymalne w mkv2vob. Cos mi się po przestawiało i nie mogę tego naprawic
JAK ustawic mkv2vob
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mowiac twoj masz na mysli amplituner czy ps3 czy co ?

co do dzwieku to tylko przod i centralny
Amplituner.
Jeśli jest tylko stereo to jest jeszcze gorzej niż myślałem, może trzeba przestawić coś jeszcze w amplitunerze? Nie wiem, nie znam tego Panasia.
W każdym bądź razie amplituner z obsługą DTSu z AVCHD powinien odtwarzać po optyku 6 kanałowy dźwięk DTS czy to przez LPCM czy to Bitstream - jeśli to osiągniesz to może coś z tego będzie.

Pozdrawiam,
 

Mystek

New member
Z przenosnego dysku, po wejsciu na urzadzenie USB pojawia mi sie folder i odrazu wciskam X bez rozdrabniania go na podfolodery.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czyli robisz to jak najbardziej prawidłowo.

Wszystkie ustawienia w konsoli masz na Bitstream?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Coś mi się wydaje, że ten sprzęt jako amplituner to jest raczej porażka.

Zerknij sobie na 47 stronę instrukcji obsługi do tabelki na samej górze.

Pozdrawiam,
 

Mystek

New member
Instrukcja od kina ma 40 str ;)

Ale jest pare ustawien ktorych nierozumiem/nieznam ?

Gdy leci z optyka do wyboru mam 4 nastepujace opcje:

BRC ON/OFF

PCM FIX ON/OFF

MAIN, MAIN/SAP, MAIN + SAP, SAP

SRD ENH, EQ, R.C. FCS

Przestawialem wszystkie ale bez zmian na bitstream ale linear PCM leci juz ze wszystkich glosnikow.
 
Do góry