PS3 jako odtwarzacz filmów Matroska (.mkv)?

houdini2008

New member
Cześć, nie ma problemu, poniżej masz ustawienia.Czasami zmieniam transcoding na always, a robię to w momencie gdy film ma niepełną rozdzielczość np: 1280x588 , wtedy M2V nie transkoduje i mam duży pas na dole, co mnie osobiście wkurza. Gdy do pełnej rozdzielczości brakuje niewiele linii, np: 1280x688 tylko muxuje bo paseczek kompletnie nie przeszkadza.
Pozdrawiam.
 

Attachments

  • ust M2V.jpg
    ust M2V.jpg
    38,9 KB · Wyś: 1407

DOMEL9

New member
Bez reklam
No witam dzieki za screen a ile u ciebie trwa transkodowanie ? bo ja mam slaby komp- moge miec ten duzy pasek nawet bo napisy sie tam ladnei mieszcza. Unikam transkodowania - te ustawienia mam podobnie oprocz dts - no bede kombinowal dalej
 

madziekman

New member
hmy...

Rzeczywiście musi to być problem nowego software`u PS3.

Przerobiłem Avatara 1280x720 w tsmuxerze z napisami i działa elegancko.
Następnie przerobiłem Little Miss Sunshine 1280x528 - brak obrazu, podręczne menu rozjechane , porażka.
Przerobiłem The Experiment 1280x528 = bra obrazu ten same efekt co powyżej - porażka.

Teraz będę przerabiał Black Hawk Down 1280x720 i obstawiam ,ze pojdzie.
Bedzie to oznaczac ,ze po najnowszym update PS3 ma problem z niestandardowymi rozdzielczościami HD innymi niz 720p czy 1080p.

Ciekawe czy to poprawią w najnowszym update ? Jak nie to będzie porażka:x
 

madziekman

New member
Tak jak myślałem , po przerobieniu 1920x1080 wszystko pięknie gra, tak samo 1280x720.
Pozostałe niestandardowe rozdzielczości porażka(czarny ekran).

Czekamy na poprawkę od Sony .
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
to ja mam takie pytanie. Napisy w pliku mkv ktore są wmuxiwane (nie mylić z whadcorowane) mozna je edytowac, czyli chodzi mi o zmiana czcionki, wielkosc, odsuniecie od dolu, kolor itd itp. natomiast jak to jest w odtwarzaczach stacjonarnych jak np ps3. tam przeciez niz z czcionką nie mozna zrobic. zakladając ze jest tak ze kazdy player na kompie otworzy sobie ten film i kazdy pokaze inna czcionke, to jaką pokaze ps3 ? gdzie jest informacja o tym jakie to są napisy.
 

Druss

New member
Jako nowicjusz i ja zacząlem sie bawic przerabianiem filmow z mkv na vob, no i mam pytanie.
Korzystam z mkv2vob 2.4.7 - chyba najnowszy to jest.

Ustawienia mam takie :
file split... - dvd5
video transco... - automatic
output file ex... - vob
output type - file
transco codec - x264(slow)
Opcje zaznaczone :
load subtitles from file
always transco DTS...
automatic update

A moj problem polega na tym ze czas transcodowania trwal wieeele godzin... Czy czas transcodowania zalezy od tego na jakim sprzecie to robie ? obecnie mam :
Procesor : P4 3.0Ghz z HT
Ram : 512Mb
HDD : 160

Czy mam dobrze wszystkie ustawienia pozaznaczane ??:hmm:
Wydaje mi sie ze output type powinienem miec cos innego niz file.

Dodam ze plik w mkv ma rozmiar ~4,4gb

Wspomne tez ze probowalem tez w roznych kombinacjach :
output file ex... - mpg + transco codec - XviD(miedium)
output file ex... - vod + transco codec - XviD(miedium)
zawsze wychodzilo mi 1,5min samego poczatku filmu i to wszystko.
Co bylo nie tak z ustawieniami ??

No to mysle ze to tyle jak narazie, napewno odezwe sie jak skonczy mi sie trascodowanie :)

Pozdrawiam, Druss
 

gianbuffon

New member
Kurcze. Próbowałem przerobić film mkv 1920x800, DTS, profile 4.1, 5 frames
Przy AVCHD tylko muxowało i nie działało na PS3, więc wybrałem output type - file, reszta standardowo.
Obraz jest, napisy też, ale dźwięk nie ma. Tzn. jest szum.
Po transkodowaniu wyszło: MPEG-TS, audio PCM

Ktoś się orientuje co źle zrobiłem? Może trzeba włączyć Always transcode DTS? Tylko, ze wtedy nie będzie DTS :(
 

gianbuffon

New member
Właśnie nie pamiętam :/
Bawiłem się to prawie 2 lata temu. A tak to AVCHD, dopóki przestał działać na PS3...
Przetestowałem teraz na pliku sample to samo z włączoną opcją always transcode dts i tak jak się spodziewałem działa. A dźwięk i tak jest dobry. Prawie nie słychać różnicy, czy to dts, czy ac3.Także problem rozwiązany.
Ale błagam, niech oni to naprawią :( Ostatnio to częściej oglądałem filmy niż grałem. A przerabiać film 7h, to jakaś masakra :( Może Dean coś wymyśli z multiavchd...
 

houdini2008

New member
A tak to AVCHD, dopóki przestał działać na PS3...

Jak to przestał działać?? Działa działa, tylko niepełne rozdziałki trzeba transkodować i tyle, do takich wniosków doszedłem u siebie. U mnie normalnie AVCHD z DTS-em śmiga jak dawniej. Nie oglądałem nigdy filmów z dużym pasem na dole, więc takie zawsze transkodowałem, natomiast jeśli brakowało kilka linii, i pasek na dole był mały, praktycznie niewidoczny, robiłem bez trankodingu i z tym jest problem :/. Górna lewa ćwiartka ekranu, odpalane z pliku strem ok, ale bez głosu. Mam nadzieje, że albo wprowadzą nową wersję M2V, albo poprawią soft przy najbliższej aktualizacji PS3.
Pozdrawiam.
 

gianbuffon

New member
No tak tak, miałem na myśli, że nie chodzą filmy o niestandardowej rozdzielczości, bo w takich jest 90% filmów. Przynajmniej u mnie na dysku. Wczoraj oglądałem serial The Walking Dead w AVCHD z DTS, wszystko było ok, bo rozdziałka 1280x720.
Ja nawet jak film miał 1280x544 to muxowałem, bo nie chciało mi się czekać min. 4h, żeby oglądnąć film, a przy tym marnować prąd na kompa. Do tego dużego paska na dole się przyzwyczaiłem.
A teraz jestem zmuszony oglądać filmy na PC, jednak zrobię wyjątek dla Incepcji. Film ma 11GB, 1080p, więc jakieś 8h transkodowania ;/ Jedna próba poszła na marne. Zapomniałem najpierw sprawdzić z plikiem sample ehh Teraz już wiem, że muszę jeszcze przerobić dts na ac3, żeby hulało...

Jak nic w tym kierunku się nie zmieni, tzn. nie poprawią to w nowym sofcie, w co wątpię albo w nowej wersji m2v, czy multiavchd, to pierdziele... kupię jailbreaka :x
 

houdini2008

New member
Jedna próba poszła na marne. Zapomniałem najpierw sprawdzić z plikiem sample ehh Teraz już wiem, że muszę jeszcze przerobić dts na ac3, żeby hulało...

Jak nic w tym kierunku się nie zmieni, tzn. nie poprawią to w nowym sofcie, w co wątpię albo w nowej wersji m2v, czy multiavchd, to pierdziele... kupię jailbreaka :x

Witam, a mógłbyś napisać co jest nie tak,czemu zmieniasz DTS na AC3? Sample robisz mkvmerge?
Pozdrawiam
 

gianbuffon

New member
Witam, a mógłbyś napisać co jest nie tak,czemu zmieniasz DTS na AC3? Sample robisz mkvmerge?
Pozdrawiam

Ściągnąłem film Inception.2010.1080p.BluRay.DTS.x264-REFiNED, tam już był plik sample.
Film ma 1920x800, chciałem przerobić w M2V na file z podziałem na FAT32. Po 8h transkodowania był obraz, napisy, ale dźwięk to sam szum. Dźwięk się przerobił bodajże na PCM.
Ale już rozwiązałem problem. Żeby z file było ok, to musiałem zaznaczyć opcję always transcode dts. Sprawdziłem na sample i było ok, z tym, że dźwięk był ac3. Ale i tak teraz robię na AVCHD. Jednak wolę ten format. Sprawdziłem na sample i tam nic nie trzeba zmieniać, tzn. nie muszę zaznaczać always transcode dts, bo z dźwiękiem jest ok :) Tylko trzeba włączyć video transcode na always. Transkoduje się już 3,5h i jest 7cm paska na 18cm :p
 

masta_slowik

New member
Wita
Przepraszam za lekki offtop, ale zauważyłem, że sporo osób używa programu MULTIAVCHD, a mam mały problem z konwersją filmu do odtworzenia na PS3:

[18:24:46] Important files missing (clpi/mpls/m2ts)...
[18:24:46] Possible tsMuxeR failure to process your input file (F:\Martynka\BDMV\PLAYLIST\00100.mpls).
[18:24:46] M2TS (media) file count: 1
[18:24:46] CLPI (clipinfo) file count: 0
[18:24:46] MPLS (playlist) file count: 0

Czy ktoś może spotkał się z podobny problemem?
 

artur_2047

New member
Jestem nowym użytkownikiem PS3 i próbuje od kilku dni za pomocą mk2vob przerobić plik .mkv na format obsługiwany przez ps3. Film ma być nagrany na pendriva. Do tej pory robiłem kilka prób ale za każdym razem po włożeniu dysku do PlayStation jest komunikat że nie ma żadnych tytułów do odtworzenia. Co może być przyczyną?
 
Do góry