PS3 czy KINO DOMOWE - BluRay

pejotpe

New member
Bez reklam
mat74 napisał:
a)konsola ps3 znacznie lepiej radzi sobie z rozkodowaniem dzwieku niz wypasiony amplituner (co wydaje sie nieco zenujace dla firmy DENON)
No, ale główną "wadą" jest prądożerny rdzeń 3,2Hz+7 DSP, który nie ma wbudowanego przetaktowania i ciągle żre 200W (w sumie z kartą graficzną). A szum, mimo iż jest cichszy niż w przeciętnym lapku słychać wyraźnie (nie ma bezgłośnych PS3, chyba, że ktoś jest już głuchy).
Między innymi dlatego do słuchania CD używam jednak dedykowanego odtwarzacza, a nie PS3.

mat74 napisał:
b)przesyl dzwieku laczem spdif jest obarczony jakims bledem ktory powoduje degradacje dzwieku (niewykluczone)
Każde przekłamanie, które nie może być naprawione kodami korekcyjnymi spowoduje wyraźne "trzaśnięcie" w głośnikach. Zresztą - co to jest 1,5Mbps przy współczesnych potrzebach przesyłu danych?


mat74 napisał:
c)z przyczyn (mi) niewiadomych rozkodowanie dzwieku w odtwarzaczu daje lepsze efekty niz rozkodowanie go w amplitunerze
Zapewne kwestia implementacji i ewentualnie użycie dodatkowych filtrów (oversamplingu itp.) po rozkodowaniu...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
punkt 1-
dlatego wlasnie proponowalem koledze uzycie do testow rowniez innego odtwrzacza BD

punkt2-
testowany byl jedynie dzwiek z DVD - ale tu rowniez przydalby sie drugi player ktory potrafi wyslac zarowno bitsream jak i LPCM

punkt3 -
nie mam zielonego pojecia na ten temat ,ale ufam twojej wiedzy:)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
no tak....????

Jak na razie żadnych testów nie przeprowadzałem!!!
To o czym i w jaki sposób pisze to tylko moje
SUBIEKTYWNE odczucia słuchowe i na tej podstawie dzielę się informacjami z innymi użytkownikami forum.
Nie twierdzę i nie mam zamiaru udowadniać który sprzęt jest lepszy bo i po co?
Co się tyczy konsoli ps3 to jak dla mnie a czytając inne wątki także dla wielu innych użytkowników, był to wybór urządzenia które wszechstronnie można wykorzystać do różnej domowej rozrywki i to na bardzo przyzwoitym poziomie!
no panowie,takie są fakty!:mrgreen:
Oczywiści że jest to nowa zabawka ale jak wypasiona!
Na chwile obecną nie przewiduje zakupu ,,rasowego,,odtwarzacza blu ray który zapali mi niebieskie światełko z logiem HD w moim amplitunerze ponieważ tak jak w innych postach wspomniałem dźwięk uzyskiwany za pomocą konsoli w pełni mnie satysfakcjonuje i na prawdę robi wrażenie swoją potęgą!

Z wyrazami szacunku
Gadżeciarz :):):)

P.S. Dążenie do doskonałości to studnia bez dna,ja w swoich skromnych warunkach mieszkaniowych osiągnąłem pewien poziom jakości,taki który w pełni zaspakaja moje potrzeby przy obcowaniu z ulubionymi dźwiękami.
 
Ostatnia edycja:

centomaniak

New member
Nigdy nie porównujcie ps3 do stacjonarnego odtwarzacza br , to wa różne urządzenia , niech nikt sie nie łudzi że z filmu ok 700mb divix ps3 zrobi piękny obraz tak jak tu co niektórzy piszą , to bzdury(w to uwierza chyba tylko dzieci) a w dodatku oglądanie divix na plazmach o dużych przekątnych to musi być kicha no chyba że sie oddalimy z kilkanaście metrów do tyłu
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
gadzeciaz napisał:
Na chwile obecną nie przewiduje zakupu ,,rasowego,,odtwarzacza blu ray który zapali mi niebieskie światełko z logiem HD w moim amplitunerze ponieważ tak jak w innych postach wspomniałem dźwięk uzyskiwany za pomocą konsoli w pełni mnie satysfakcjonuje i na prawdę robi wrażenie swoją potęgą!


P.S. Dążenie do doskonałości to studnia bez dna,ja w swoich skromnych warunkach mieszkaniowych osiągnąłem pewien poziom jakości,taki który w pełni zaspakaja moje potrzeby przy obcowaniu z ulubionymi dźwiękami.


po pierwsze -bardzo rozsadne podejscie do sprawy- najwazniejszy jest efekt a nie lampki...

po drugie - najwazniejsze zeby sprzet przynosil satysfakcje wlascicielowi i poczucie dobrze wydanych pieniedzy!:eek:k:

pozdrawiam
mat74
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
divix na plazmie?

Jak się ludzie uprą to można i tak tylko po co?
Obraz na ogól marnej jakości a czym większy ekran tym bardziej widoczna degradacja tegoż obrazu.
Jak dla mnie szkoda czasu na divix- y.
 

mikas

Member
mat74 napisał:
a moze problem byl po stronie amplitunera?- h/k mialy jakis problem w polaczeniu z ps3 ktory zostal usuniety dopiero w ostatnim firmware -ktorego jak mi sie wydaje <mikas> nie mial jeszcze wgranego....
Właśnie jestem po testach H/K AVR 255 na najnowszym sofcie + PS3 i dźwięk bitstream jest o wiele lepszy niż LPCM, jest to wyraźnie słyszalne bez jakiegoś wsłuchiwania się(piszę, bo zaraz ktoś powie że trzeba mieć ucho audiofila). Więc jestem ciekaw jak sobie poradzi PS3 z filmem Blu-Ray w porównaniu to innego odtwarzacza który może obsłużyć HD po bitstream, może ktoś ma możliwość porównania ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
a jaki format dzwieku i jakim laczem wysylales jako bitstream ?!
jeden z forumowiczow <gadzeciarz> w polaczeniu z DENONEM stwierdzil dokladnie co innego...?!:confused:
 

mikas

Member
mat74 napisał:
a jaki format dzwieku i jakim laczem wysylales jako bitstream ?!
jeden z forumowiczow <gadzeciarz> w polaczeniu z DENONEM stwierdzil dokladnie co innego...?!:confused:
DD po HDMI i sprawdzałem to na różnych filmach do tego puszczałem jeden i ten sam kawałek i różnica była bardzo dużo. Na bitstream dzwięk był bardzi dynamiczny i mocniejszy bas. Może na innych sprzętach wygląda to inaczej, daltego zawsze lepiej samemu posłuchać i sprawdzić niż kierować się opiniami innych użytkowników. Jestem tylko ciekaw jak by mój H/K zagrał jeszcze z innym playerem BR.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
tak zgadza się.

Cześć,tak właśnie twierdzę bo w MOJEJ ocenie tak właśnie jest.
Materiały prasowe niejako wszędzie gdzie się doczytałem wskazują jednoznacznie na LPCM. Lecz one są skorumpowane:mrgreen: i nie warto im wierzyć:mrgreen:

Ja mogę być głuchy choć komara w ciszy usłyszę bo ten dźwięk potrafi mnie wybudzić ze snu,ostatnie badania słuchu też bardzo dobre po mimo 43 lat,w życiu już trochę słyszałem różnych dźwięków,no i dobrze bo mam już jakąś skale porównawczą -nie mylić z audiofilem!;)
choć może troszeczkę w tym kierunku podążam.

Tak się składa że jak już gdzieś wspominałem mam piętro niżej sąsiada z hk 255 kupionym w grudniu 2008 z podobnym zestawem jbl,softy nie zmieniane.
W hk po bitstream jest jakby lepszy a lpcm bardzej przytępione i cichsze.
Z podobnymi uwagami spotkałem się na forum w dziale amplitunery gdzie użytkownicy hk 255 też zwracali uwagę na ten problem.

Też ps3 W KTÓRYM TRZEBA LPCM USTAWIĆ najlepiej ręcznie.

W moim denonie ten sam LPCM dostaje jakby drugie życie,zdecydowanie lepsze!!!!

Proszę nie traktować moich wypowiedzi jako wyrocznie!!! :))))
To forum dla mnie to cudowne miejsce dzięki internetowi gdzie mogę podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz skorzystać z porad innych formułowiczów oraz poznać ich zdanie na tematy mi bliskie!;)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
no coz...
musicie wziasc pod uwage jeszcze inne aspekty tych porownan-otoz porownywanie jakosci dzwieku przy uzyciu staych formatow to troche jak puszczanie mp-3 na dobrej klasy sprzecie stereo...trzeba wziasc pod uwage ze DD czy zwykly DTS to sa formaty skompresowane wiec to ze na jednym amplitunerze to polaczenie brzmi lepiej a na i innym tamto moze byc spowodowane poprostu faktem ze dzwiek jest inaczej "obrabiany" przez amplituner- czyli mowiac krotko ampli podczas dekodowania bardziej "podbija" jakosc dostarczonego mu mowiac szczerze kiepskigo materialu, moze daje to lepszy efekt "odsluchowy" tylko pytanie czy nie jest to wlasnie "efekciarstwo"?!?! trudno na podstawie odsluchu formatow "okrojonych" rozpatrywac ktore polaczenie jest lepsze a juz napewno nie mozna roztrzygac ktore daje przekaz "bardziej prawdziwy". czesto niektorzy sugeruja sie glosnoscia polaczenia- LPCM jest z reguly cichsze -co jednak tak naprawde o niczym nie swiadczy. czesto tez paradoksalnie fakt ze cos brzmi gorzej na sprzecie swiadczy o tym ze jest on bardziej "neutralny" a poprostu material zrodlowy jest kiepski (niechodzi mi tu nawet o jakosc zapisu a "jakosc dzwieku" danego materialu) . wedlug mnie zeby okreslic jaka konfiguracja jest lepsza (czy nawet ze sa np.rownowazne) trzeba uzyc zrodla z dzwiekiem jak najbardziej "zgodnego z prawda" czyli niskompresowanego LPCM lub formatow bezstratnych.
wszystko zalezy tez czego oczekujemy.... jedni wola przekaz bardziej "efektowny" drudzy bardziej "prawdziwy".....;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<mikas> a sprobuj jescze w;aczyc jakis dosc dobrze nagrany koncert najlepiej w DTS i wsluchac sie (nie szukaj wiekszej dynamiki czy basu -sprobuj sobie raczej wyobrazic jak to mogloby brzmiec gdybys siedzial na widowni)
 
Ja napisałem tak.
smok-wawelski napisał:
Dlaczego skompresowany?

Kupiłem PS3 bo takie sa moje obecne potrzeby. Chciałem mieć odtwarzacz BR który ma możliwość separacji transferu video od audio i rozkodowuje nowe formaty audio na wypadek gdybym w przyszłości wymieniał ampa. PS3 video przesyła po HDMI a audio po optycznym. Video wykorzystuję w 100%. Co do audio, to moja decyzja, wynikająca z tego że mój amp nie ma HDMI. Jak widać, jest krok do przodu. Transfer danych audio ze ścieżki dżwiękowej dts HD MA w moich warunkach sprzętowych jest 1,5 Mbps czyli ok. 4x lepiej niż DD 5.1 z DVD lub 2x lepiej niż dts z DVD. Powiem tak, że różnice słyszę na korzyść, jest to wyraźna różnica. Te teoretyczne 24,5 Mbps ze ścieżki dts HD MA to dla mnie nowe zakupy. Nowy amp. Potem by się mogło okazać, że trzeba wymienić kolumny i znowu dylemat, czy nowe 5.1 czy już nowe 7.1 ... bo przecież te teoretyczne 24,5 Mbps. Jak na razie delektuję się wspaniałym obrazem i bardzo dobrym dźwiękiem. Jestem zadowolony. Na razie.
Kolega mat74 napisał tak.
mat74 napisał:
no widzisz - ten krok do przodu to tak nie do konca.....
po pierwsze- jezeli nie wykluczasz w przyszlosci zakupu nowego ampli z HDMI ktory napewno bedzie mial dekodery HD wiec to ze ps3 rowniez je posiada w dodatku zawsze dekoduje dzwiek HD i wysyla jako LPCM powoduje ze dekodery w ampl do niczego sie nie przydadza (nie masz mozliwosci wyboru gdzie ma byc dzwiek dekodowany) czyli dekodowanie dzwieku przez ps3 ani w tej chwili ani w przyszlosci do niczego ci sie za bardzo nie przyda.....
po drugie- gdybys kupil odtwarzacz BD ktory rowniez dekoduje dzwiek HD ale posiada wyjscia analogowe moglbys juz teraz miec dzwiek HD po podlaczeniu odtwarzacza do gniazd analogowych amplitunera...(podejrzewam ze twoj amplituner napewno je posiada)
po trzecie-patrz jak wyzej- przy wymianie sprzetu KD wiedzialbys juz czy chcesz koniecznie 7.1 czy 5.1 wystarczy...
tak wiec jak widzisz zakup ps3 byl najlepszym rozwiazaniem w twoim przypadku jedynie jesli zalezalo ci na konsoli do gier

pozdrawiam
To „po pierwsze”, widzę tak: http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html

To „po drugie”, gdybym kupił odtwarzacz XRay to …, ale nie kupiłem. Co więcej nie wspomniałem o parametrach mojego ampa. Podejrzenie to brzydkie słowo i pejoratywnie mi się kojarzy. Proponowałbym „przypuszczam”, a nawet gdyby to i tak nietrafnie.

To „po trzecie”, nie posiadam sprzętu KD, a nawet gdyby to przy wymianie tegoż sprzętu nie wiedziałbym jaki układ głośników 5.1 czy 7.1. O tym decydują inne okoliczności „niż wymiana sprzętu KD”.

Odnośnie tego co ja widzę. Kupiłem urządzenie o nazwie PS3. Kupiłem dlatego żeby oglądać filmy w jakości HD z nośnika BR. To że dźwięk obecnie jest przesyłany z PS3 do ampa opticalem to mój wybór. To także informacja dla tych którzy mają starsze sprzęty (ampy), że się da. Mogę powiedzieć że obraz na plaźmie 50” full HD jest znakomity. Dźwięk ściezki dts HD MA „czytanej” przez PS3 i wysłanej jako dts core jest lepszy niż dts z DVD. Napisałem że jestem zadowolony. O grach nie wspominałem. Nie rozumiem zatem tej nuty uszczypliwości gdy piszesz że „zakup ps3 byl najlepszym rozwiazaniem w twoim przypadku jedynie jesli zalezalo ci na konsoli do gier”. Zakładam że była to tylko uszczypliwość a nie złośliwość i chciałeś mnie w taki frywolny sposób poinformować w jakim celu SONY dołączyło do swojego produktu pudełko z płytą o tytule Killzone2. Bez urazy.
 

mikas

Member
A czy znajdę (bo nic nie znalazłem)gdzieś w necie próbki dźwięków HD, wiem że one pójdą tylko po LPCM ale chciałem po testować na PS3.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
smok-wawelski napisał:
J



To „po pierwsze”, widzę tak: http://www.cinematic.pl/wiedza/uzyskanie_DTS-HD.html

To „po drugie”, gdybym kupił odtwarzacz XRay to …, ale nie kupiłem. Co więcej nie wspomniałem o parametrach mojego ampa. Podejrzenie to brzydkie słowo i pejoratywnie mi się kojarzy. Proponowałbym „przypuszczam”, a nawet gdyby to i tak nietrafnie.

To „po trzecie”, nie posiadam sprzętu KD, a nawet gdyby to przy wymianie tegoż sprzętu nie wiedziałbym jaki układ głośników 5.1 czy 7.1. O tym decydują inne okoliczności „niż wymiana sprzętu KD”.

Odnośnie tego co ja widzę. Kupiłem urządzenie o nazwie PS3. Kupiłem dlatego żeby oglądać filmy w jakości HD z nośnika BR. To że dźwięk obecnie jest przesyłany z PS3 do ampa opticalem to mój wybór. To także informacja dla tych którzy mają starsze sprzęty (ampy), że się da. Mogę powiedzieć że obraz na plaźmie 50” full HD jest znakomity. Dźwięk ściezki dts HD MA „czytanej” przez PS3 i wysłanej jako dts core jest lepszy niż dts z DVD. Napisałem że jestem zadowolony. O grach nie wspominałem. Nie rozumiem zatem tej nuty uszczypliwości gdy piszesz że „zakup ps3 byl najlepszym rozwiazaniem w twoim przypadku jedynie jesli zalezalo ci na konsoli do gier”. Zakładam że była to tylko uszczypliwość a nie złośliwość i chciałeś mnie w taki frywolny sposób poinformować w jakim celu SONY dołączyło do swojego produktu pudełko z płytą o tytule Killzone2. Bez urazy.

wiec kolego <smok wawelski>
co do uszczypliwosci lub co gorsza zlosliwosc - naprawde jestem jak najbardzie daleki od takich zachowan- poprostu bylo to zwykle stwierdzenie faktu (czy moze postawienie tezy-to chyba bardziej pasujace stwierdzenie)
w kwesti uzytego przeze mnie slownictwa - moze faktycznie slowo "podejrzewam" uzyte zostalo niepotrzebnie i nalezalo uzyc innego okreslenia -ale mysle ze dobrze wiesz jak to jest jak sie pisze,mysli,i jeszcze czasem ktos glowe zawraca ,a jeszcze chodzi telewizor...wiec nie lapmy sie za slowka bo to przeciez nie o to chodzi- tyle w kwesti formy mojej wypowiedzi przejdzmy do tresci

podtrzymuje cala wartosc merytoryczna mojej wypowiedzi w punktach od jeden do trzy.
wyjasniam jeszcze raz dlaczego-pierwsza sprawa-artykul owszem ciekawy i mi dobrze znany tylko w jaki sposob ma byc on odpowiedzia na moja teze?! wlasciwie to tylko ja potwierdza!- pokrotce- sa 3 sposoby przesylu dzwieku HD - analogowo(rozkodowany), HDMI (rozkodowany w postaci LPCM) ,HDMI (bitstream) wracajac do mojej opini co do przydatnosci PS3 w przypadku zakupu nowego amplitunera- otoz praktycznie wszystkie (lub znaczna wiekszosc) amplitunerow KD posiada w tej chwili lacze HDMI w wersji 1.3 i potrafi rozkodowac dzwiek HD - przyjalem ze Ty wymieniajac swoj sprzet w blizszej lub dalszej przyszlosci kupisz wlasnie taki amplituner poniewaz uwazalem ze bedzie to napewno sprzet markowy i to "dobrej" marki...
w takim wiec przypadku zaleta jaka posiada ps3 (szczegolnie wazna dla posiadaczy amplitunerow ze zlaczem HDMI np.1.1- byl na forum taki watek gdzie kolega posiadal bardzo dobrego h/k z takim wejsciem i nie chcial sie go pozbywac)-czyli puszczanie zdekodowanego dzwieku w postaci LPCM do niczego ci sie nie przyda poniewaz amplituner rownie dobrze (wedlug niektorych nawet lepiej) poradzi sobie z dekodowaniem tego dzwieku.
kwestia druga - no tak faktycznie nie kupiles - a ja bylem przekonany ze posiadasz amplituner KD w ukladzie wielokanlowym poniewaz piszesz na temac jakosci dzwieku DD 5.1 i DTS uznalem wiec ze oceniasz jego parametry odtwarzajac na sprzecie ktory jest go w stanie przekazac...
w kwesti trzeciej nie zrozumiales mojej mysli- chodzilo mi o to ze gdybys juz
w tej chwili (majac inny odtwarzacz BD) mogl odtworzyc format dzwieku HD to przy okazji wymiany swojego sprzetu wiedzialbys czy 5.1 cie calkowicie zadowala czy jednak zainwestowac wiecej i pojsc w 7.1 (co wcale nie jest tak oczywiste biorac pod uwage ze ponoc te dwa dodatkowe kanaly i tak sa "wymixowane")

ogolnie w calej mojej wypowiedzi chodzilo mi o to ze nie zawsze i nie dla kazdego (jak tu na forum probuje sie to czesto na sile udowodnic) kupno ps3 jako odtwarzacza BD jest najlepszym rozwiazaniem i wymaga glebszego zastanowienia ,szczegolnie w przypadku posiadaczy starszego sprzetu KD.
wlasciwie to nawet nie odniosl bym sie wtedy do twojego postu gdyby nie fakt ze zmyliles mnie tym DD 5.1 i DTS

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
W sprawie podłączenia PS3 i uzyskiwania dźwięku. Ja mam podłączony mój odtwarzacz Blue Ray (PS3) łączem optical do amplitunera ponieważ tylko taką mam możliwość w chwili obecnej. Video jest przekazywane bezpośrednio z odtwarzacza Blue Ray (PS3) łączem HDMI do TV (50" plazma fullHD). Czyli da się separować dźwięk i obraz. Obraz mam w jakości fullHD, dźwięk - uzyskuję transfer 1,5 Mbps ze ścieżki dźwiękowej dts HD MA. Na moich kolumnach w układzie 5.1 daje to bardzo dobry efekt. Jak dla mojego ucha lepszy niż dźwięk ze ścieżki dts transferowanej opticalem do tego samego amplitunera z DVD. Jak wymienię amplituner na posiadający łącze HDMI i obsługujący MultiChannel LPCM i podłączę go do mojego odtwarzacza Blue Ray (PS3) będzie jeszcze lepiej oczywiście w sprawie dźwięku. Co do obrazu już jest wyśmienicie.

Dlaczego.

Już dwa razy o tym pisałem. Dwa razy odpowiadałeś, co więcej mój argument w postaci linku do artykułu traktującego m.in o połączeniach i uzyskiwaniu dźwięku HD wykorzystałeś na poparcie twoich tez. Skoro nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności to juz ty wiesz najlepiej dlaczego.

Odnośnie posiadania, lub nie posiadania przeze mnie czegokolwiek, amplitunera, sprzętu KD, itd. itp. opisywania przeze mnie spostrzeżeń odnoszących się do dźwięku DD 5.1 i dts, czytaj proszę moje posty - wtedy nie będziesz czuł się zmylony.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<smoku wawelski>
po raz kolejny przeczytalem twoje posty naprawde uwaznie , nie ma sensu zebym cytowal fragmenty twoich wypowiedzi bo wystarczy przewinac strone a oboje przeciez wiemy co pisales-wiec w jednym poscie piszesz ze podlaczyles ps3 opticalem do amplitunera, gdy odpisuje ci ze gdybys mial stacjonarny BD z wyjsciami analogowymi moglbys go w ten sposob podlaczyc do swojego amplitunera (napewno je posiada - no bo napewno nie jest to jakis plastikowy miszmasz -nie do TV 50"..) - ty mi wtedy odpisujesz nie masz sprzetu KD.....:confused:!?!?!
w kwesti nowego amplitunera-pisze ci ze wlasciwie wszystkie nowe amplitunery obslugujace dzwiek z HDMI posiadaja dekodery dzwieku HD wiec fakt ze PS3 wypuszcza rozkodowane LPCM niczego ci nie zmieni (wrecz przeciwnie-nie masz mozliwosci wyboru gdzie dzwiek ma byc dekodowany) a ty przysylasz mi artykul ktory mowi o tym samym- czyli o sposobach dekodowania formatow HD ....:confused:?!?!
pisze ci ze do starszych amplitunerow ktore nie posiadaja zlacz HDMI bardziej zdalby egzamin odtwarzacz dekodujacy formaty HD do analogu i przesylajacy je w ten sposob (laczami analogowymi) jako dzwiek rozpakowany aczkolwiek nieskompresowany czyli de facto (znacznie upraszczajac) dzwiek HD - a ty mi odpowiadasz ze PS3 jest lepsze poniewaz wysyla CORE (czyli skompresowany) formatow HD opticalem....:confused:
?!?! -przeciez kazdy BD player to potrafi!
piszesz ze PS3 mozesz podlaczyc tylko opticalem do swojego amplitunera-
czyli dokladnie o tym co ja ci tlumacze!-ze gdybys kupil odtwarzacz z wyjsciami analogowymi moglbys go rowniez w ten sposob podlaczyc!

co do obrazu- czy ja cos pisalem na ten temat?!-nie - rozmawiamy o dzwieku!

odpowiem jeszcze na twoje pytanie-
nie!- naprawde nie widze szprzecznosci w tym co pisze!
jezeli ty je zauwazasz to bardzo prosze wskaz (zacytuj) dokladnie te fragmenty gdzie one sa.

pozdrawiam

ps.gdybys czul sie urazony ze nie uzywam wielkiej litery zwracajac sie do ciebie-przepraszam to nie lekcewazenie -zawsze mi sie placcze z tym wlaczaniem caps lock- od nikogo tez tego nie wymagam
 

ojciec250

New member
Witam. Mam pytanie do Mat74. Jaki blu-ray byś polecił do yamahy rx-v663, bo jak zrozumiałem ps3 do tego ampla nie bardzo pasuję. Waham się między ps3, a SONY BDP-S350. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie- to nie chodzi o to czy pasuje czy nie- nie jestem przeciwniliem ps3 jako odtwrzacza BD ,raczej rozsadnego wyboru wzgledem potrzeb.
wszystko zalezy od tego czego oczekujesz od odtwarzacza BD , jakosc obrazu
przy ps3 i sony 350 bedzie taka sama i jestem przekonany ze w slepym tescie 99% procent ludzi nie rozpozna co jest podlaczone do TV .
co do dzwieku - zarowno jedno i drugie sie nadaje posiadasz ampltuner ktory odbiera dzwiek przez HDMI jak rowniez posiada dekodery formatow HD wiec potrafi go rozkodowac jesli przeslany bedzie bitstream.
roznica polega na tym ze ps3 zawsze wysyla LPCM a sony 350 robi to w formie bitstream lub tez w formie LPCM (z tego co wiem na poczatku nie potrafil rozkodowac DTS HD MA ale nowy soft mial to wprowadzic)
ps3 odtwarza formaty mkv ktore jednak wedlug mnie sa raczej lipnymi kopiami BD poniewaz nie sa wstanie przeniesc dzwieku HD co w przypadku filmow w jakosci BD jest dla mnie nonsensem.... a juz napewno jesli ktos nie ma projektora - wtedy moze wielkosc ekranu nadrabia "kastracje" dzwiekowa....
ps3 jest konsola do gier z mozliwoscia odtwarzania BD w jakosci nie ustepujacej stacjonarnym odtwarzaczom - i w ten sposob powinno byc traktowane- w szczegolnych sytuacjach nie spelnia wszystkich funkcji innych odtwarzaczy stacjonarnych - ale ciebie to nie dotyczy
tak wiec pozostaje wlasciwie kwestia ceny i funkcjonalnosci....
ja osobiscie wolalbym wziasc odtwarzacz ktory spelnia moje wymagania, wyglada jak odtwarzacz , i jest sterowany normalnym pilotem a roznice przeznaczyl na zakup dobrego materialu w BD (dla mnie warte zakupu sa koncerty w tym formacie) lub wypozyczenie filmow z wypozyczalni...
za te kilka stowek juz troche mozna poogladac...
 
Do góry