PS3 czy KINO DOMOWE - BluRay

mat74

Well-known member
Bez reklam
jarmalik dzięki za włożony trud.
tak więc podsumowując można stwierdzic że wbrew zdecydowanej opini asoz dzwięk wysyłany przez p3 jako pcm a nie jako bitstream wcale nie jest gorszy
niż dzwięk dekodowany w amplitunerze,wobec czego subiektywne oceny użytkowników p3 wcale nie są wcale sprzeczne z teorią!
wydaje mi się że opinia iż najlepszy dzwięk uzyskuje się po jego zdekodowaniu w amplitunerze wziął się z powszechnej opinii że dzwięk rozkodowywany i przesyłany przez bądz co bądz budzetowe playery blu-ray (czyli np.panas 55 lub sony 550) jest gorszy ze wzgledu na średniej jakości tory audio ,co jednak nie ma przełożenia do faktu przesyłania strumienia przewodem hdmi.

ps.osobiście akurat wcale nie jestem entuzjastą p3 jako idealnego BD co jednak nie znaczy że trzeba go zaraz dyskwalikować-tymbardziej że akurat w tym przypadku raczej niesłusznie
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jest jeszcze jeden kruczek w ocenie jakości dźwięku LPCM vs bitstream: różna głośność tych ścieżek, nawet na wyjściu cyfrowym (HDMI). Jest to powszechny błąd konstrukcyjny (oprogramowania). A od zawsze wiadomo, że w porównaniu to co głośniejsze wydaje się lepsze...

Ja osobiście z różnych (chyba) poważnych źródeł czytałem sprzeczne opinie, albo za beatstream albo za LPCM. I co ciekawe, w obu przypadkach winnym miał być niby jitter. Ale może być też tak, że dekodowanie z DTS HD MA do LPCM na pokładzie odtwarzacza (i niewazne, PS3 czy stacjonarnego BD - hmmm, a PS3 to niby portable jest? ;) ) obarczone jest jakimś błędem...
 

pejotpe

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Ja osobiście z różnych (chyba) poważnych źródeł czytałem sprzeczne opinie, albo za beatstream albo za LPCM. I co ciekawe, w obu przypadkach winnym miał być niby jitter. Ale może być też tak, że dekodowanie z DTS HD MA do LPCM na pokładzie odtwarzacza (i niewazne, PS3 czy stacjonarnego BD - hmmm, a PS3 to niby portable jest? ;) ) obarczone jest jakimś błędem...
Możliwości są dwie:
- błąd dekodera,
- problem z buforowaniem większej ilości danych (jakby nie było dźwięk kodowany w HD potrzebuje nieco mniejszej - acz nie zawsze - przepływności od postaci zdekodowanej do PCMa)...

W sumie DTS HD MA to całkiem rozsądny format: z jednej strony lecą dane w "zwykłym" DTSie (maksymalnie 1,5 Mbps), a obok nich (nie interpretowane przez stare dekodery) lecą dane zawierające różnicę między wersją stratną a oryginalną (w sumie do 24 Mbps z małym "hakiem"). Kwestia, gdzie zostaną zdekodowane nie jest już aż tak ważna (pod warunkiem, że amplituner przyjmuje dźwięk wielokanałowy). W tym przypadku PS3 może okazać się przyszłościowym rozwiązaniem, bo poprawki do softu nadal pojawiają się dosyć często i mogą zawierać kolejne dekodery, których jeszcze nie ma w użyciu - procesory strumieniowe to naprawdę mocna część CELLa...
 
Ostatnia edycja:

macbat

New member
A czy jakiś posiadacz PS3 mógłby sprawdzić, czy konsola będzie czytać pliki nagrane kamerą Samsung VP-HMX20C? Teoretycznie wyczytałem, że powinna, bo czyta pliki mp4 i obsługuje kodek h.264, jednak chciałbym się upewnić, że w praktyce nie ma z tym problemu.
Chodzi mi o to, żeby pliki mp4 z tej kamery nagrać sobie na płytkę dvd, nawet bez żadnej obróbki i odpalić to pod ps3 (lub np. odtworzyć po sieci lokalnej).
 

tymczasowy

New member
Hej,
przygladam sie dyskusji i doszedlem do wniosku, ze kupuje PS3, bo praktycznie kazdy tani ampli z WE HDMI przeczyta mi i poda na glosniki dzwiek najlepszy z mozliwych. Nie musze sie zastanawiac jakie dekodery zawiera/niezawiera ampli. Wazne zeby mial wejscie cyfrowe audio. Dobrze kumam?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Nie. Tanie (takie za 500-600PLN) ampli często w ogóle nie obsługują dźwięku po HDMI. To co musi obsługiwać (przy PS3), to:
- dźwięk po HDMI
- wielokanałowy LPCM (dostępny praktycznie tylko po HDMI).
 

Anija

Member
Czytam i czytam, poddaje sie . Mam ampli Yamaha RX-V340rds chce do tego dokupić BD i pytanie. Jeśli będę chciała kupić PS3 to będzie on pasować do mojego ampli??? czy lepiej coś stacjonarnego?
 
Od tygodnia mam PS3. Mogę powiedzieć, że na chwilę obecną zakup zgodny z oczekiwaniami. Odnośnie projekcji obrazu to jest moim zdaniem znakomita. Konsolę połączyłem kablem HDMI z Samsungiem PDP 50A656. Odpaliłem grę Killzone 2 (była w pudełku z konsolą). Już po obejrzeniu intro stwierdziłem że ten duet (konsola+TV) dostarczy jeszcze wielu wrażeń. Film "Angielska robota" na BR. Jakość obrazu przeszła moje wyobrażenie jak zobaczyłem odblask białego światła na czarnych oprawkach okularów jednego z aktorów. Odtwarzanie dźwięku. Konsola połaczona z ampem kablem optical. Odtwarzana "Angielska robota" (ścieżka dźwiękowa DTS HDMA) dawała stałe 1,5 Mbps czyli ok. 4x więcej niż DD 5.1 odtwarzane z DVD. Moje spostrzeżenia słuchowe. Dźwięk bardzo wyraźny, soczysty, dynamiczny właściwie bez uwag. Odtwarzanie DVD. Odnoszę wrażenie, że obraz jest ostrzejszy. Jak na razie nie mam spostrzeżeń dlaczego.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
brawo

Cześć, a nie mówiłem! Wrzuć blu ray Hell boy II i wybierz dts hd a poczujesz i zobaczysz po co zrobiono nowe technologie,oczywiście film jak film ale technicznie
SUPER!:D
Pozdrawiam!
 
@gadzeciarz,
dzięki za podpowiedzi do PS3. Masz swój udział w tym że ją kupiłem. Puściłem sobie trailera Hell Boy II z netu. Niezła bajeczka. Ale sprawdzę cały film, skoro piszesz że nieźle zrobiony.
 

landr

Member
Witam, kolega napisał,że podlączył amplituner optykiem z PS3 i był zachwycony dzwiękiem , ale gdyby połączył amlituner po hdmi z PS3 to byłby dopiero fantasryczny pełny dts HDMA, a po optyku ze względów technicznych jest tylko dts core-tzw sam rdzeń (ale i tak lepszy niż z dvd).Pozdrawiam.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
landr napisał:
a po optyku ze względów technicznych jest tylko dts core-tzw sam rdzeń (ale i tak lepszy niż z dvd).
Lepszy? Dziwne. Strumień HD w tym przypadku składa się z dwóch części: zwykłego strumienia DTS, który jest interpretowany normalnie oraz różnicy między wersją skompresowaną i nie (to ta duża część :D). Jeśli ampli nie wie, jak to odtworzyć, to pomija te dane. To oczywiście przy HDMI. Co do PS3 - ona formaty HD wypuszcza tylko jako Multi Channel LPCM, a nie bitstream (różnica w sumie żadna, byle ampli akceptował wielokanałowy PCM).
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Wydaje mi się że nie dziwne.

DTS Core to 1,5 Mbps, dla DVD typowo 768 kbps.

DD Core to 640 kbps, dla DVD 384 lub rzadziej 448 kbps.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
co przynajmniej teoretycznie powinno spowodowac roznice w dzwieku miedzy DTS z DVD a DTS z BD wieksza niz miedzy DD a DTS na DVD - wiec napewno zauwazalna! wiec stwierdzenie kolegi o lepszym dzwieku jest jak najbardziej wytlumaczlalne...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
<pejotpe> nie za bardzo rozumiem co chcesz powiedziec?!
1.5 mbps to raczej bardzo duzo jak na DVD skoro taki przesyl DTS wlasciwie sie nie zdaza! skoro roznica miedzy DD (384 kbps) a DTS (768 kbps) jest zauwazalna to roznica miedzy 1.5 mbps a 768 kbps powinna byc zauwazalna tak samo...-nie uwazasz?!
 

mikas

Member
A ja powiem wam, że bawię się od kilku dni H/K AVR 255 i PS3 i podłączam go na różne sposoby i daje różne ustawienia. I teraz wiem, że filmy w DD lepiej brzmią jak ustawie na konsoli bitstream a nie LPCM. Dźwięk jest wyraźniejszy i bas bardziej ostry, przełączałem to ustawienie wielokrotnie i odsłuchiwałem ten sam kawałek filmu i wiem że do DVD zostawię bitstream, jak będę chciał zobaczyć BR to włączę LPCM.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie mam ps3 -wiec zapytam- to ps3 jednak wysyla bitstream?
a sprobuj jeszcze wlaczyc jakis koncert i sprawdz ktore polaczenie daje dzwiek bardziej naturalny?
 

asoz

New member
PS3 wysyła jako bitrstream, ale nie formaty dźwięku w HD. A więc jednak, do dźwięku HD raczej stacjonarny odtwarzacz.
 
Do góry