PS3 czy KINO DOMOWE - BluRay

MMrozo

New member
Co do ścisłości to PS3 nie odtwarza plików mkv, trzeba je przerobić na format zgodny z PS3 jest do tego bardzo dobry program mkv2vob http://www.mkv2vob.com/showthread.php?tid=1. Co do jakości materiału mkv to jest "taki divx" dla BD więc tak jak w przypadku ripów z płyt DVD są różne wersje np. z dzwiękiem DD lub DTS i zależy to do użytkownika (mkv jest kontenerem i można tam wrzucać co się chce) jednak ma to wpływ na wielkość pliku. Typowa ścieżka dzwiękowa DD zajmuje około 500MB a DTS około 750MB lub więcej (Pasja 1,5GB). Analogicznie dzwięki HD zajmują większą ilość miejsca i raczej nie praktycznym jest ripować filmów z BD z dzwiękiem HD, chociaż zdarzają się i takie o pojemności około 25GB, gdzie typowy mkv ma od 4,5 do 8GB.
Zgadzam się, że mkv to kastrat w porównaniu z BD ale każdy wybiera sam.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
MMrozo napisał:
Zgadzam się, że mkv to kastrat w porównaniu z BD ale każdy wybiera sam.

dokladnie jeden kupuje odtwarzacz BD zeby miec najlepsza jakosc - drugi "po to zeby miec" i zadowala sie badziewiem....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
nie- poniewaz dzwiek ulegl kompresji stratnej podczas kodowania ac3 wiec rozkodowanie go do postaci LPCM nie spowoduje "dodania" informacji utraconych w trakcie tej operacji
 

Didek_

New member
Ok a jeszcze chcialem sie dowiedziec jedną rzecz. Jak nagram sobie pliki w formacie MLP na płyte DVD (musi być zakodowane w LPCM (to MLP) z tego co widzialem we wszystkich programach) to strace jakosc ? i wtedy MLP bezstratne jest na marne ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
powiem ci tak- komputerowym fachowcem nie jestem ,ale z tego co wiem to MLP Lossless jest forma kompresji bezstratnej- wiec nie jest na marne, jesli to rozpakujesz do LPCM -czyli rozkodujesz format kompresji bezstratnej to uogolnijac nie powinno byc strat informacji
 

ipkiss

New member
Wracając do tematu to wg mnie:

Zalety PS3:
- niski koszt nabycia
- uniwersalność (gry)

Wady PS3:
- napęd nie chodzi cicho i dodatkowo wentylator...- jak ktoś twierdzi inaczej to porównajcie z dobrymi BD playerami
- brak bitstreamu - oczywiście zależy kto jakie ampli ma
- pilot na BT uniemożliwia integrację z popularnymi uni-pilotami - wiem że można kupić przystawkę BT-Irda ktota potrafi wlaczyc/wylaczyc konsole, ale to wydatek grubo ponad $100.

Obecnie mam PS3, ale już podjalem decyzje o zakupie dedykowanego urzadzenia to odtarzania BD.
 

redfive

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wybrałem PS3.
1. Żadnego cyrku z profilami.
2. Jakość filmów DVD w porównaniu z Panasonic S53 (hdmi) ewidentnie lepsza. Musiałem od nowa kalibrować telewizor.
3. Dźwięk podobna sytuacja.
4. Net.
5. Granie. Chociaż Wii i tak sobie kupię. Najpierw opancerzę telewizor:twisted:
Dwie wady hałas i przciąganie kurzu.

Jeśli chodzi o porówanie dźwięku z LPCM i bitstream. Jeżeli dam pure audio w Onkyo 605 to Audyssey jest wyłaczone, podobnie przy LPCM. to już wystarczy by odczuć zmianę dźwięku na gorsze.

Polecam PS3.
 
Kolejnym plusem po stronie PS3 jest możliwość odtwarzania Divix.

Piszę o tym z jednego powodu. Uprzednio nie byłem zwolennikiem tego formatu. Stałem się nim z konieczności. Posiadam film La Grande bouffe na VHS. Po zakupie plazmy 50" full HD wracam do starszych tytułów. Ponieważ nie stwierdziłem dostępności tego filmu z polskimi napisami na DVD, obejrzałem go w formacie Divix. Umożliwił mi to mój odtwarzacz Blue Ray - PS3.

PS3 obsługuje Divix zarówno z nośników optycznych jak i z nośników USB. Warto podkreślić że w przypadku filmów na USB które są w katalogach razem z napisami, PS3 czyta bez problemów. Są takie odtwarzacze wyposażone w USB które muszą mieć wrzucony film na USB bez katalogu, w przeciwnym wypadku nie odczytają.

Jeszcze uwaga na temat jakości filmu w Divix na plaźmie 50" full HD. Nie zgadzam się w tym miejscu z wypowiedziami niektórych poprzedników (bo są też głosy pochwalne np. Divix z PS3 na plaźmie wygląda jak DVD) którzy piszą i zapewniają że to musi być kicha. Jakość obrazu bardzo dobra. Nie jest to może rasowe DVD, jednak jest nieźle.
 

Ares78

New member
smok-wawelski: sam się nie spotkałem, ale podobno mogą się zdarzyć divixy które nie pójdą na PS3 (nie wiem od czego to zależy). Jakość zależy od samego pliku, ale wiadomo rewelacji nie ma, sam oceniłbym na trochę wyżej niż SD przyzwoitej jakości. W tych starszych wersjach były jeszcze czytniki kart- jak już pisałem świetne do lustrzanek cyfrowych.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
redfive napisał:
Jeśli chodzi o porówanie dźwięku z LPCM i bitstream. Jeżeli dam pure audio w Onkyo 605 to Audyssey jest wyłaczone, podobnie przy LPCM. to już wystarczy by odczuć zmianę dźwięku na gorsze.

Polecam PS3.

a to ciekawe.......:confused: - "dzwiek jest gorszy ,wiec polecam" ?!?!
 

asoz

New member
Co to za brednie ?! Co ma Audyssey do LPCM albo Bitstream ?!

Kilka stron wcześniej już ktoś pisał, że Bitstream brzmi lepiej od LPCM.
I nie widzę w tym nic dziwnego. Gdyby było na odwrót,
to PlayStation 3 oferowała by lepszy dźwięk niż Marantz, Denon, Pioneer itd. :D

A jest tak pewnie dlatego, że LPCM poprzez HDMI
to pewnie coś baaardzo podobnego do analogowo podłączonego player'a
który dekoduję wszystko na pokładzie. A tam klasa sprzętu jest bardzo istotna,
a że PS3 to konsola do gier...
 
asoz napisał:
(...) a że PS3 to konsola do gier...
Między innymi tak.

Ares78 napisał:
smok-wawelski: sam się nie spotkałem, ale podobno mogą się zdarzyć divixy które nie pójdą na PS3 (nie wiem od czego to zależy). Jakość zależy od samego pliku, ale wiadomo rewelacji nie ma, sam oceniłbym na trochę wyżej niż SD przyzwoitej jakości. W tych starszych wersjach były jeszcze czytniki kart- jak już pisałem świetne do lustrzanek cyfrowych.

Tak, jakość Divix jest jakością Divix. I nie ma się co spodziewać nie wiadomo czego. Przypadek filmu La Grande bouffe był koniecznym wyjątkiem. Nie mam pojęcia jakie „rodzaje” Divix PS3 nie jest w stanie odtworzyć. Mogę wyrazić przypuszczenie, że PS3 powinna sobie poradzić z każdym Divix.

Co do czytników kart w PS3 – świetnych dla lustrzanek. Moja ma na froncie 2 USB, podpinam lustrzankę kablem i oglądam fotki bezpośrednio z aparatu (karty pamięci w aparacie). Przeglądarka zdjęć w PS3 jest znakomita. Oferuje funkcję usuwania plików. Można dokonać wstępnej selekcji oglądając na dużym panelu, w moim przypadku 50”.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
asoz napisał:
Co to za brednie ?! Co ma Audyssey do LPCM albo Bitstream ?!

moj dopisek-tutaj masz calkowita racje....

A jest tak pewnie dlatego, że LPCM poprzez HDMI
to pewnie coś baaardzo podobnego do analogowo podłączonego player'a
który dekoduję wszystko na pokładzie. A tam klasa sprzętu jest bardzo istotna,
a że PS3 to konsola do gier...
ale tu juz nie do konca- przesyl LPCM przez HDMI jest przesylaniem sygnalu cyfrowego i jest to calkowicie co innego niz przesyl przez lacza analogowe, to czy dzwiek jest rozkodowany przez odtwarzacz czy przez amplituner nie powinno miec teoretycznie zadnego znaczenia- jak jest w rzeczywistosci trudno powiedziec....jedni chwala to inni tamto...;)

klasa sprzetu faktycznie ma znaczenie ale tylko jesli chodzi o przesyl analogowy - wszystko zalezy od torow analogowych odtwarzacza (glownie,dochodzi jeszcze problem kabli itd.)
 

asoz

New member
Mimo wszystko uważam, że coś w tym jest, inaczej różnic by nie było, a są o czym pisał jeden z użytkowników, chyba nawet w tym temacie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
pewnie "cos w tym jest" ... a opini jest tyle co dyskutantow...;)
dlatego tez mam zamiar znalesc wolna chwile i na wlasne potrzeby porownac wszystkie 3 mozliwosci przesylu dzwieku HD na tym samym sprzecie -teoretycznie w mojej konfiguracji "najgorszy" powinien byc dzwiek po analogu- ale musze sie sam przekonac..;)
 

asoz

New member
Ja bym z pewnością porównał LPCM do Bitstream, tyle, że BDP-LX71 nie ma opcji wysyłania LPCM. Chyba, że się mylę i nie potrafiłem znaleźć. Jeśli tak, dzisiaj wieczorem na forum będzie porównanie :D
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
hm... nie mialem co prawda okazji "grzebac" przy tym pioneerze , ale wydaje mi sie ze napewno ma mozliwosc wyslania LPCM co prawda nie wiem czy potrafi to zrobic ze wszystkimi formatami (pytanie czy dekoduje DTS HD MA ?!) sprawdz w ustawieniach audio czy mozna przestawic bitstream na downmix to PCM - powinna byc taka mozliwosc (osobno dla DD i osobno dla DTS) , wez plyte z formatem DD TRUE HD i ....proba ;)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
cześć

ano pisał pisał,i dalej tak twierdzę.
a co lepsze to przez lpcm można posłuchać płyt dvd,tak tak
spróbujcie to sami się przekonacie co potrafi taki przesył zrobić z ze starym DD i DTS.
Swoją kolekcje płyt odkrywam dźwiękiem na nowo!!!
 
Do góry