Ps 50A656

laufer

New member
chyba macie racje byc moze nie zauwazylem symbolu LE z przodu.Sorry ale wizualnie dokladnie takie same i koncowka oznaczenia rowniez stad ta pomylka .sorry:(
 

popmart

New member
NO I JEST !:grin: PS50A656 (T1FXXH) made in SLOVAKIA :roll:

dlamnie rewelacja ! odebrałem dziś

krótko:

obraz SD z "Antena" Aster rewelacja duzo lepszy niż w markecie w którym oglądałem ten model . na kreskówkach "prawie jak HD" jestem oszołomiony.

sporo testów z PC ... Mass Effect; Racedriver GRID, Call of duty4; FULL HD 4xAA max detale powoduje hipnozę .... szczegóły i ostrość poprostu masakra wizualna ... PS3 .. xbox360... może powąchać stopy jedynie :twisted:

podłaczenie PC właściwie tylko D-sub (zrobiłem błąd kupujac kabel hdmi 3m do komputera) ... mozliwość regulacji parametrów obrazu korygowania pozycji , ostrość, kolor .... biją na głowę to co oferuje HDMI a ten model obsługuje FULL HD przez D-sub !:eek:k: zachowując się przy tym jak rasowy monitor przeznaczony wyłącznie do PC

DVD na razie tylko z maca (hackintosha) ... wygląda również malinowo.

PS czerni nie potrafię ocenić bo mam za małe spektrum porównawcze ;)
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
Nazwy modeli nie są te same ponieważ różnią się początkiem nazwy plazma ma literki PS a lcd literki LE i taka jest różnica w nazwie reszta nazwy tej samej serii jest taka sama, więc można czasem się pomylić i też mogli w sklepie pomylić nazwy tv, bo na pewno były to LE40551 i LE40656:D
 

WaJa

New member
Jaka plazma?

Szukam na różnych wątkach porady - Jaką plazmę kupić?
Czy może, któryś z kolegów miał sposobność porównania Samsunga PS50A656
z Panasonic TH50PY800? - (zadałem już to pytanie na tym forum - bez odp.)
Jakie główne różnice - poza ceną - występują pomiędzy tymi modelami?
Chodzi mi o takie różnice jak - kontrast, kolory, czerń, łatwość obsługi, itp.
Który model lepiej sprawuje się w stosunkowo jasnym pomieszczeniu (efekt odbicia)?
Oraz, który model lepiej się prezentuje zewnętrznie? - (argument na "Wife Acceptance Factor"),
Który model wybralibyście i dlaczego?


pozdrawiam :) .
 

gofer

New member
Najpierw musimy poczekać na testy obydwóch tv czyli 50py800 i 50a656, a to może chwile potrwać, myślę ze na razie nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi ponieważ mało jest użytkowników tych plazm jak na razie, ponieważ są to świeżutkie tv:D:D
 

jacky-x

New member
Czekałem na panasonica 50 Py800 (juz od kwietnia) i będac w mediamarkt w Chorzowie stały panasonici py80 i py85 oraz model z tematu Ps 50A656, porównałem i... dzisiaj juz gra u mnie w domu, tak mi się spodobał i design i obraz. Zakupiłem oczywiście przez neta za niecałe 5400zł (w media 7500zł :p ) testy nie były mi potrzebne ( choć ten do którego link podał kolega wcześniej mnie bardzo zainteresował, dzieki), po prostu dla mnie najważniejsze sa własne odczucia, a to porównanie mi wystarczyło aby zrezygnować z panasa 800-tki. Po wstępnym przeglądnięciu kanałów satelitarnych (ferguson 8900) bardzo na plus zaskoczył mnie obraz SD jest naprawde dobry, a tu miałem największe obawy, HD cóz żyletka, bajka itd to tak na przywitanie w dziale samsunga ( wczesniej oczywiście przeglądałem ten wątek i to właśnie tu zainteresowałem sie tym modelem). Pozdr
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
2 dzień ....

podłaczyłem swoje DVD Yamaha nieco leciwe średniej klasy kablem s-video

znowu opad szczęki ...

to zadziwiające co może zrobić ten TV ze średniej i kiepskiej jakości sygnałem ....

ja najbardziej lubię tryb GRA do DVD i PC fajnie ostrzy kontury ;)

jutro podłącze PC i będe miał sample full HD ale nie myśle że będzie kiepsko ....8)

pozdro
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
gofer napisał:
Nazwy modeli nie są te same ponieważ różnią się początkiem nazwy plazma ma literki PS a lcd literki LE i taka jest różnica w nazwie reszta nazwy tej samej serii jest taka sama, więc można czasem się pomylić i też mogli w sklepie pomylić nazwy tv, bo na pewno były to LE40551 i LE40656:D

Zobaczcie sobie aukcje na Allegro plazm Samsunga :hmm:
Nie chce mi przyjąć linków więc podam numery aukcji:
400269031
402011986

Gość chyba za bardzo nie wie co wystawia :grin:

PS50A551 dzisiaj przyszedł do mnie. Obraz rewelacyjny. Obraz SD w porównaniu do LCD LE52A656 mojego ojca jest o NIEBO LEPSZY !!! Nie wiem jak jest w HD bo jeszcze nie sprawdzałem. Jedyne do czego mogę się przyczepić to powłoka odbijająca światło - jest według mnie taka sobie. Mogła by być lepsza. Według specyfikacji techniczej model PS50A656 ma leszą powłokę (Ultra FilterBright) 551 - nie ma przedrostku Ultra. Ciekawe jak to będzie wygladać w praktyce w bezpośrednim porównaniu.

Zdenerwowała mnie tylko jedna rzecz. TV zamawiałem w środę (przyszedł dzisiaj) i zapłaciłem za niego 4355zł + 45zł wysyłka, a w tej chwili cena spadła do 4260zł + 35zł wysyłka. 2 dni i 100zł w plecy (patrz ceneo) :( Mam nadzieje że za kilka dni nie będę żałował również, że nie wziołem droższego modelu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

popmart

New member
na 1 rzut poszło IMAX Cosmic Voyage 1080p (mpg2) przez d-sub z komputera ....

ogólnie super co tu dużo mówić ...jedno mnie martwi : czasem obraz full hd z kompa ma przeskoki ... zastanawiałem się może Power Dvd 8 Ultra nie daje sobie rady idealnie ... może zastosować inny player jaki ? a moze filmy ogladać przez HDMI ? :hmm:


właśnie nadchodzi IMAX Blue Planet 1080p zobaczymy ....

PS : tego posta pisze na moim samsungu 656 :-D
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli hd z kompa ma przeskoki to albo proc za wolny albo trza format/defragmentacja a także polecam program reclock. To jedyna aplikacja która sprawia że filmy z kompa chodzą płynnie a nie skokami.
 

jacky-x

New member
Duzo sie pisze o zaletach obrazu, i to jest szczera prawda, ja może wspomne o innych zaletach, przykładowo o tunerze DVB-T (naziemna cyfrowa) w tej plazmie, szkoda że to mpeg2, bo docelowo ma byc u nas mpeg4, ale skoro mam na obecną chwilę mozliwość przetestowac ten element to opisuje. Bez problemu wyłapał pakiet kanałów TVP 1,2,3 i Sport z nadajnika "skrzyczne" (80km od nadajnika). Obraz zblizony do może nie bardzo dobrych, ale dobrych kanałów SD ze satelity. Jest tez wejście common interface, które po włozeniu Neotiona MPEG-4 powinno (nie mam mozliwości przetestować, może ktoś taka ma i opisze) obsługiwac także naziemną w mpeg4.

Jest tez funkcja WISELINK pozwalająca na przeglądanie fotek, słuchanie mp3 z pamięci zewnętrznej USB. Mozna to zorganizowac razem tworzac pokaz slajdów z podkładem muzycznym, fotki najczęsciej mamy w dużej rozdziałce, wiec wiadomo, obraz super i bardzo przyjemnie sie to ogląda. Pozdr
 

gofer

New member
Jak na razie nikt nie pisał nic o jakiś poważnych wadach, co naprawdę cieszy:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Wczoraj miałem okazje porównać sobie na żywo samsunga 50a656 i panasonica 50pz800 i powiem szczerze że obraz samsunga bardziej mi się spodobał, był bardziej naturalny, szczegółowy i ta czerń jest naprawde niesamowita, w dodatku obok stal jeszcze pionieer 428xd i jak na moje "oko" obraz samsunga był najbardziej naturalny zwłaszcza jeżeli chodzi o hd, z sygnałem sd najlepiej dawał sobie rady pionneer, ale 428xd kosztował sporo więcej niż samsung i jak narazie nie widze powodu żeby dopłacać do panasonica, a tym bardziej do pioneera!! do tej pory byłem fanem panasonica ale od wejścia 6 serii plazm samsunga coraz bardziej się przekonuje do tego koreańsko-słowackiego produktu:)
SAMSUNG 50A656 GÓRĄ:krol::krol::krol::krol::krol::krol:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Telewizory HD Ready z natury dają sobie lepiej radę s sygnałem SD, gdyż nie muszą go tak mocno skalować.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
hejo kolejny raport :

zwykły marny Divix 800Mb wygladał zadziwiająco dobrze :)

na szarpanie pomogła instalacja dobrych kodeków teraz HD najlepiej gra Best player ... choć mam kłopoty z przesłaniem dzwięku DD na spdif :roll:
 

RheeTCT

New member
WaJa napisał:
Czy może, któryś z kolegów miał sposobność porównania Samsunga PS50A656
z Panasonic TH50PY800?
Jakie główne różnice - poza ceną - występują pomiędzy tymi modelami?
Chodzi mi o takie różnice jak - kontrast, kolory, czerń, łatwość obsługi, itp.
Który model lepiej sprawuje się w stosunkowo jasnym pomieszczeniu :)
Przyłączm się do pytania - coraz bardziej mnie intryguje Sam.
gofer - gdzie widziałeś te 3 tv i czy to był Panas PY800 czy 80?
 

WaJa

New member
Mam pytanie do kolegów, którzy już zakupili samsunga PS-50A656.
Jak sobie panel radzi z odbiciami w nasłonecznionych pomieszczeniach?
Sorry, za powtórne pytanie, ale jest to dla mnie bardzo ważne.

I następna sprawa - doszły mnie słuchy, że po prezentacji IFA, (we wrześniu) mają wejść na rynek nowe modele plazm i LCD z technologią "LED Local Dimming"
- ta technologia ponoć ma zrewolucjonizować rynek telewizorów.
Jeżeli obecny model PS-50A656 jest taki dobry jak opisujecie, to jaki może być nowy model PS-50A750?
Wydaje mi się, że tylko lepszy. Zapewne Pioneer ze swoim "Kuro" powinien się już bać i to nie firmy panasonic a firmy samsung.
Czy warto czkać? A jeżeli tak - to znowu podstawowe pytanie, plazma czy LCD?
No i najważniejsze - czy ceny nowych modeli, również będą atrakcyjne
w stosunku do konkurencji?

Pozdrawiam :) ,
 
Ostatnia edycja:
Do góry