Ps 50A656

chico99

New member
enter, co miałeś dokładnie na myśli pisząc, że po aktualizacji softu parametry jeszcze polepszyły się o kilka procent ? zastanawiam co nowego wnosi nowe oprogramowanie.
pozdrawiam
 

jacky-x

New member
@MAdam
Co do wypalania to nie zauwazyłem, dłużej chyba nie grał na jednym kanale jak 2,5godziny, najczęsciej oglądam C+HD (sport i film) więc loga dosć wyraziste, a jakiś pozostałości, jak wspomniałem nie widać. Porównac do starszych modeli nie mam jak ( wcześniej miałem CRT 32" który notabene był droższy:???: przy zakupie od obecnego) więc nie będę sie rozpisywał i zachwalał, czy ganił bez podstaw. Co do panasonica to zerknij do ich działu, tam też dużo piszą o problemie wypalania w ich modelach, więc jeśli juz problem wystepuje to nie dotyczy on tylko samsunga, ale także panasonica. Pozdr
 

popmart

New member
ja powidoki już miałem :

ogladałem film 1,5h w formacie 2,35:1 z marginesami i po przełaczeniu na tv dość szybko zostały ślady ... szybko zostały szybko znikły...

ale to ogólnie niefajnie :(
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niefajne to by było jakby to zostało na zawsze. Mnie wypaliło TVP1 ale za ok. 10 min nie było już po tym śladu :)
 

MAdam

New member
pełne 100Hz w A656 ???

Mam już taki mętlik, że nie wiem. Czy wiecej uzytkowników potwiedzi, że ma w swoim 656 100Hz i real 24p, bo ja też w specyfikacji niespecjalnie mogę to znależć:( ???
 

MAdam

New member
Dzięki, a czy można tak jak Panasie włączyć i wyłączyć 100HZ (tam było widać wielką różnice miedzy 50 a 100Hz)?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jest chyba opcja Demo 100 Hz, ale nie jestem pewien. Ja nie kojarzę w swoim 451, ale caluśkiego menu nie studiowałem.

ArtS :)
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
sprawdzenie czasu pracy TV w menu serwisowym

Nie wiem czy taki temat był już poruszany na forum, jeżeli tak to przepraszam. Zauważyłem taką rzecz przy mojej plaźmie PS50A551. Chodzi o czas pracy w godzinach który mozna odczytać z menu serwisowego TV. Mianowicie po aktualizacji oprogramowania (firmware), czas pracy TV liczony jest ponownie od początku. Można się w ten sposób nieźle naciąć na nieuczciwego sprzedawce który sprzedaje powystawowy telewizor :twisted:
 

jacky-x

New member
@popmart/ @pkonrad
Wracając do kilku postów wcześniej. W menu jest funkcja "ochrona przeciw wypalaniu" może dzięki niej jeszcze nie zauważyłem powidoków. Pozdr
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przed chwilą robiłem uptade firmware w modelu LE46A656 i wyglada to dokładnie to samo. Przed aktualizacją - 398h pracy panelu, po - 0h :D :hmm:
 

Arly

New member
Witam
Mam prośbe o wypowiedzi i wrazenia użytkowników plazmy Sama A 656 odnosnie odbioru tego tv w SD. Czy lepiej wypada ten model od A 551 ktory wg testu Kikiego w SD radzi tak sobie. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
W najbliższym czasie możemy się spodziewać test PS50A656. Moim zdaniem ten telewizor wypadnie podobnie jak model 551 a jest od niego o grubo ponad 1000zł tańszy. Jak Ci się nie spieszy z kupnem to poczekaj jeszcze troche na test Kikiego. Pozdr.
 

popmart

New member
- ochrona przeciw wypalaniu to przesuwanie o kilka pixeli ... imo lipa co z tego że logo przesunie się jak jest i tak znacznie większe niż te kilka pixeli ....

- 551 vs 656 ? widziałem w markecie na ustawieniu standard oba, czerń wyraźnie się różniła na korzyść 656 , poza tym 100Hz i lepsza powłoka imo warte te 1000pln

- nowe modele właśnie przeczytałem na zachodnich stronach specyfikacje 676... ma to co miała mieć seria 7 (mpg4 tuner i odtwarzanie z pendrive również kodeka HD, tylko pendrive ma mieć fat 32 więc 4GB max na plik .... więc w HD raczej klipy i filmy do 30min .... bez podjarki...
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja również widziałem jeden i drugi w markecie i według mnie nie ma żadnej różnicy. Powiem nawet, że obraż w 551 wydawał mi się lepszy. Ale ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie więc mogę się mylić.
 

jacky-x

New member
W MM w Czeladzi stoją obok siebie 4xx, 5xx i 6xx wg mnie a także przysłuchując sie opinii oglądających najlepsze wrażenie robił 6xx.

@popmart
Co do odtwarzania na FAT32 to możliwe że to ograniczenie do 4,29GB będzie miało rozwiązanie, nie bedzie tak źle i da mozliwosc współpracy z wiekszymi plikami. Przykładowo ferguson 8900 nagrywa materiał w TP0 (Strumień Transportowy), zapisując na dysk to co leci z satelity, bez kompresji, bez mozliwości ustawień, w 100% jakości nadawania, także HD i najczęsciej da sie nagrac ok godziny materiału HD, niekiedy trochę mniej (sam mam kilka koncertów i filmów nagranych w HD) i teraz najważniejsze, jesli materiał przekracza te wspomniane 4,29GB tuner tworzy nowy plik i nagrywa dalej, a wrazie potrzeby i trzeci. Przy odtwarzaniu łączy sobie te pliki w jeden ciąg i nie trzeba nic dodatkowo przełaczac, wszystko jest odtwarzane jako jedna całosc. Pozdr
 

popmart

New member
sztuczki z dzieleniem etc .... znane mi są ale to robi może ferguson a nie potencjalny 676 ....on raczej tego nie ma i trzeba przygotowywać pliki na PC po 30 min ... do tego napisy... masakra ... imo komuter jest jednak nadal niezastąpiony do kompresowanego HD ... i chodzi mi o odtwarzanie plików często z napisami;) a nie nagrywanie . koniec końcow fat32 jest wyjatkowo złym rozwiazaniem dla HD :(

imo taki prosty system : k-lite+best player 2.04 daje niebywale dobre efekty również z dopasowywaniem napisów (fajna opcja przesówania napisów w czasie i zapisania dobrego ustawienia do pliku napisów w praktyce przestał istnieć problem dopasowania napisów do wersji.)
 
Ostatnia edycja:
Do góry