Ps 50A656

gofer

New member
Coś mi się wydaje że ta plazma może sporo namieszać zwłaszcza przy tych cenach:krol::krol::krol::grin::D:D:D już się nie mogę doczekać testu:popcorn:
 

efor

New member
Witam.
Bardzo dokładnie obejrzałem obydwa modele 50a656 i 50a551. Stoją obok siebie w Saturnie na Targówku. Obydwa mają 100 HZ a obraz z punktu widzenia płynności jest identyczny. Pragnę podkreślić iż jest to zupełnie inne 100hz jak w plazmach serii 4. Pragnę stwierdzić iż w plazmach seri 5 i 6 jest ta sama elektronika odpowiedzialna za ruch co w LCD seri f oraz a656. I jak również w/w można regulować płynność ruchu skończywszym na teatrealnym. Różnica i to odrazu żucająca się w oczy to czerń. W serii 6 powala na kolana.
Śmię twierdzić iż jest zbliżona do KURO. Model lx-5090 został sprzedany przez ze mnie w promocji z głośnikami Frree wczoraj na alegro więc mogę na ten temat wypowiadać się. Poand to Kiki porównuję serie 5 a nie 6. To tak w woli sprostowania.
 
Ostatnia edycja:

gofer

New member
no i co z tym teścikiem:hmm:

A co z resztą obrazu tez jakość zadowalająca czy tylko czerń powala, chodzi mi o obydwa tv, powiedz coś więcej na ten temat jeżeli możesz bo mam trochę daleko do tego Saturna:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarektg

New member
ArtS007 napisał:
Obawiam się, że już w przyszłym roku muże się to zmienić.

ArtS :)
a może jednak już w tym?
LaserTV już w 3 kwartale tego roku w 65 i 75 calach. 65 cali ma kosztować w stanach ~2200$ - (!) i zżerać pożej 200W.
Have no fear: the blacks are black, the brights are bright, and the viewing angle puts DLP to shame.
Już wkrótce przekonamy się czy faktycznie jest to "LCD & Plasma killer" :) i czy w końcu będziemy mieli następce CRT.
 
Ostatnia edycja:

enter

New member
Ps50a656

Drogi kolego Kiki ,podziwiając Twoje zaangażowanie i dobre porady na tym forum , z niecierpliwością czekamy na wyniki testu PS50A656.Czyżby zagrażał Pioneer-owi "kuru".Czemu w ofercie sklepu Loco brak jest ww Samsungów.Pozdrawiam wszystkich enter.
 

efor

New member
gofer napisał:
no i co z tym teścikiem:hmm:

A co z resztą obrazu tez jakość zadowalająca czy tylko czerń powala, chodzi mi o obydwa tv, powiedz coś więcej na ten temat jeżeli możesz bo mam trochę daleko do tego Saturna:(


W 551 w świetle lamp sklepowch obraz jest jaśniejszy niż w 656. Da się to odrazu zauważyć. Lecz przez bardziej intensywną czerń w 656 obraz wydaje się być bardziej kontarstowy co w efekcie oglądając go w warunkach domowych (wieczornych) będzie bardziej efektowne. Obok 656 stoi jeszcze 58pf96 i tu różnica w kontaście i kolorze jest jeszcze większa ponadto mimo iż czerń w 656 jest głębsza to i biel jest bielsza niż pf 96.
Biel w 551 z uwagi na to, iż sama matryca jest jaśniejsza niż w656 jest bielsza. Nie widzaiłem obydwóch modeli w ciemnościach mam namyśli 6 i 5 ale jeżlei chodzi o 6 to czerń jest bardzo zbliżona do KURO.
Kolory i w 6 i 5 są intensywne i głębokie a obraz plastyczny lecz w 6 jak KIKI napisł w teście lx-6090 czerń odczuwa się w każdym kolorze co prawdopodobnie mogło być myślą przewodnią inż. z SAMSUNGA. Jako ciekawostkę dodam iż obydawa modle poza jak wcześniej pisałem reulacją płynności ruchu, mają regulację podświetlenia co jest nowością w plazmach ogólnie.
 

gofer

New member
dzięki za rozwiniecie tematu:krol: i po tym co napisałeś jestem coraz bardziej jestem przekonany do samsunga 656, jednym słowem samsung goni konkurencje i to mnie bardzo cieszy zwłaszcza że cały czas bylem nastawiony na kupno panasonic 50py80, ale zawsze fajnie jak zostanie w kieszeni troszkę kasy na inne zabawki:D
pozdrawiam i czekam na teścik
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ja rowniez nie moge sie doczekac porownania PSA451, A55X oraz A656 glownie z Panasami PV/PY i apeluje do Kikiego o tonowanie emocji ;)
 

gofer

New member
coś mi się wydaje że ten test samsunga zaginoł w czasie obrabiania-bo podobno już był gotowy a tu dalej nic:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 

chico99

New member
kupiłem watomierz, więc mogę się podzielić informacjami na temat zużucia energii przez ten tv:
- bieg jałowy 16W.
- normalne ustawienia do oglądania, czyli w moim wypadku około 55-65% wartości fabrycznych, oszczędzanie energii maksymalne około 250-280W.
- normalne ustawienia do oglądania, czyli w moim wypadku około 55-65% wartości fabrycznych, oszczędzanie energii wyłączone około 290-360W.
- nienormalne ustawienia, czyli poświetlanie, kontrast, jasność i ostrość na 100%w wartości fabrycznych, oszczędzanie energii wyłączone około 500W.
czyli nie jest tak źle:)
maksymalnego zużycia 550W nie udało mi się osiągnąć.
reasumując przy normalnym oglądaniu zużycie będzie oscylować w granicach 300W.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Na biegu jałowym wartość może być zawyżona przez moc pozorną, która jest mierzona przez takie urządzenia.

ArtS :)
 

gofer

New member
To nie ma tragedii z takim zużyciem prądu:grin:, możesz napisać coś więcej na temat wrażeń lub jakiś zastrzeżeń w stosunku do tego tv??
pozdrawiam i dzięki za każdą informacje
 

WaJa

New member
Witam fanów nowego samsunga, właśnie przeczytałem test „Panasonic TH-50PZ85U vs. Samsung PN50A650 Plasma TV Review” (to taki amerykański odpowiednik) na stronie - „Plasma TV Buying Guide” - i pewnie niejeden by się zdziwił ale samsung wygrał nieznacznie ten test:???: .
 
Do góry