Ps 50A656

zoll

New member
Witam robaczniki , ja taki "szum" mam na analogowej kablówce ale z 30 cm od tv (więc spoko) , no zdjęcia z pena są super , zero "pixelków", z kamery to nie wiem bo nie posiadam.aaaa... i mam 656 , jakby co:)
 

robaczniki

New member
No właśnie na zdjęciach piksel powinien być zapalony na stałe, a nie szumieć. Mniejszy szum mam na 10 letnim Samsungu CRT, analogowej antenie i na kablu antenowym z takim fajnym napisem: "сделанo b CCCP" :D
 
Ostatnia edycja:

bc_leszcz

New member
wielka.woda napisał:
Mercedes serii 7 ?? Wrrrrr
Jak mozesz nabijac sie tak z mojego telewizora ;)
A jak wrazenia z bieli tego tv ? Bo dla mnie byl to spory problem
pozdro

Masz na myśli A756? Faktycznie szaro trochę, jest ogólnie ciemniejszy od B450 ale to chyba kwestia przyzwyczajenia - w domu, w ciemnym pomieszczeniu nie stanowi to problemu i nie czuję w związku z tym żadnego dyskomfortu.
 
Od jakiegoś czasu w temacie Samsunga PDP 50A656 pojawiają sie posty dotyczące innych modeli Samsunga. Z jednej strony dobrze, można poczytać ale, z drugiej strony po to jest podział na tematy na forum żeby można było coś znaleźć. Innymi słowy pozwalam sobie zaproponować kolegom, tym kórzy opisują inne modele Samsunga, zakładać nowe tematy, lub korzystać z wątków już utworzonych.

Stwierdzam, że od dłuższego czasu nie było posta z informacją o TV z tytułu wątku. Pozwolę sobie podzielić moimi spostrzeżeniami na temat obrazu jaki daje PDP 50A656 z filmu nagranego w Divix. Tak, 50" plazma full HD albo jak ktoś woli HD Ready 1080p kontra Divix. Osobiście nie byłem zwolennikiem Divix, stałem się nim z konieczności. Dostępność filmu La Grande bouffe na DVD z polskimi napisami jest żadna. Mam wprawdzie ten film na VHS, jednak na hard core - 50" kontra VHS nie poszedłem. Jakie spostrzeżenia. Jestem pozytywnie zaskoczony. Nie jest to jakość DVD jednak jest nieźle. Do odtwarzania posłużył PS3. Nie miało znaczenia z czego odtwarzałem, czy to z pendrive, czy to z wypalonej płytki, jakość obrazu zadowalająca a nawet pokusiłbym się o określenie bardzo dobra.
 

zoll

New member
Witam smok-wawelski , jakby co ,to się przyłączam do opinii o divx'ie - jest poprawnie , chociaż widzę te jakby to powiedział robaczniki - "wędrujące" pixelki (ale z 0,5 metra , bo z 2-3 metrów już się "uspokajają":)).
Aaaa , dzisiaj z rana sprawdzałem jeszcze raz jakość zdjęć z pena na moim 50A656 , miodzio ( a nos miałem prawie w matrycy , he,he- pixele "stabilne").
Pozdrawiam
 

ecolab250

New member
Smok... pisze, ze Divx to "nie DVD", wszystko zalezy do materialu zrodlowego, kompresji, ogolnie ustawien kodeka. W tym wypadku zrodlo bylo juz pewnie miernej jakosci. Zabawa w Divx zaczyna byc ciekawa, jak rozsadnie dobierze sie wysztkie parametry, zostawi oryginalny dziwiek i zakoduje wideo w w tej samej rozdzialce. Mozna zawsze pojsc na skorty i dac opcje kodowania na 2GB, bo chyba wieksze pliki nie sa obslugiwane przez playery z certyfikatem Divx. W przypadku PS3 moze byc inaczej.
 
Mój sosunek do Divix był ambiwalentny. Skorzystałem z tej technologii z powodu braku dostępu do innej w przypadku konkretnego filmu. Jestem koneserem filmów. Koledzy którzy zabierają głos w sprawie Divix, @ecolab250 i @Marcin_gps prawdopodobnie mają rację. Jak wnioskuję z ich wypowiedzi, temat jest im znany empirycznie i może być jeszcze lepiej. Mi chodziło o kwestię Divix w kontekście jak sobie z tą technologia radzi TV z tytułu wątku. Proszę zwrócić uwagę na rok produkcji filmu a co za tym idzie jaki był materiał źródłowy. Pomimo tego mogę powiedzieć, że konfrontacja plazmy PDP 50A656 z filmem w Divix wypadła znakomicie.
 

BeyerBrown

New member
Marcin_gps napisał:
Dobry DivX dwuprzebiegowy jest imho lepszy niż DVD.
Nie bardzo rozumiem... jak może być lepsze coś, co zostało ponownie skompresowane (z DVD - MPEG2), tyle, że innym kodekiem (do DivX)?
Nie następuje czasem kumulacja błędów? Zjawisko dość dobrze znane i opisane w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów.
Wg. mnie może być co najwyżej (prawie) tak samo - pod warunkiem, że kodek DivX daje znikome błędy kompresji. Z tą różnicą, że film będzie zajmował mniejszą objętość :)

Co innego jeżeli ktoś kompresuje do DivX materiał nieskompresowany (RAW) - taki wzięty wprost z taśmy filmowej ;) :D Wtedy jest to zupełnie inna bajka :)
 
Ostatnia edycja:

ecolab250

New member
Zabawa w divx ma snens w przypadku x264 tzn. jezeli chcemy sobie plik mkv przeniesc do rozdzielczosci PAL i wrzucic do naszego stacjonarnego plaeyera. A co do jakosci, to oczywiscie druga kompresja powoduje bledy. W moim wypadku chodzi glownie o zapisywanie nagranych programow TV w rozsadnej jakosci i divx sprawdza sie tutaj doskonale.
 

znn

Member
Dziś wieczorem sprawdze jak w końcu dojade do domu. Ostatnio po wgraniu 1021 miałem tak jak w załączniku.
 

Attachments

  • P1020309.JPG
    P1020309.JPG
    800,2 KB · Wyś: 107

znn

Member
U mnie jest inczej

T-PRLPEUS-1004.0
T-PRLPEUMD-1022.0
T-PERLDEUC-1012.3
Apr. 23 2009

Porównam w wolnej chwili co zmienili w Advanced menu w stosunku do wer 1021. Natomist T-Perldeuc 1012 mam starszy niż Bodex pisze, pewnie nowszy TV.
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
Sprawdziłem wszystkie zakładki w Advanced menu po wgraniu softu 1022 - wszędzie są identyczne nastawy z tymi które były w wersji 1021.
 

robaczniki

New member
Mam PS50A756 i może wiecie dlaczego po wyjściu plazm serii B, co raz trudniej znaleźć ten model? Np. PS50A656 jest bardzo łatwo dostać. Czyżby Samsung wycofał się z produkcji PS50A756? Ja szczerze mówiąc jestem niezadowolony z PS50756. Może akurat trafił mi się wadliwy model. Czy przy reklamacji (jeszcze na gwarancji) można za dopłatą wymienić go na np. PS50B850?
 
Ostatnia edycja:
Od marca nadajnik na Chorągwicy rzekomo przejął nadawanie DVB-T z Krzemionek. Czy ktoś z posiadaczy TV z tytułu może się wypowiedzieć na ten temat, jak sobie radzicie z odbiorem.
 
Do góry