Ps 50A656

acc

New member
Widzę że od dziś do 21.6 w Saturnie jest wyprzedaż. I tak np PS50A656 jest w cenie 3500zł. Taniej niż na ceneo! Muszę się zastanowić, bo ostatnio napaliłem się już na serię B... A PS63A56 za 8000 ;) Ale to już dużo poza moim zasięgiem...
 

arsenal

Moderator
VIP
Tych kanałów już w DVB-T nie ma. Są za to TVP1, TVP2, TVPInfo, TVN, Polsat, TV4, TVPuls w MPEG4 na jednym multipleksie w MPEG4. Ten telewizor odbiera je bezproblemowo po zastosowaniu transkodującego modułu CI NP4.
 
Mam cyfrową TV w pakiecie max HD w UPC. W tym pakiecie nie ma TVP HD i TVP Sport, stąd moje pytania. Skoro interesujące mnie programy tj. TVP HD i TVP Sport nie są emitowane w DVB-T zakup modułu CI NP4 do odbioru DVB-T w MPEG-4 traci sens.

Jednakże informacja, na temat działającego modułu MPEG-4 w slocie CI, jest ważna.

Pojawia się zatem pytanie w jaki sposób można uzyskać sygnał tych dwóch programów i oglądać na TV z tytułu wątku, nie czekając na UPC.
 

jacky-x

New member
@smok-wawelski
Jako uzupełnienie wypowiedzi kol @arsenal, tobie zalezy głównie na TVP HD a wspomniany moduł nie radzi sobie z kanałami HD. Ja odbieram ponad 20 kanałów w DVB-T ze Skrzycznego, z Ostrawy, z Trzyńca jak była Chorągwica w MPEG2 to tez spróbowałem obrócic antene na ten nadajnik i takze tu szedł multiplex z kanału 25. Pozdr

krakow.jpg


PS
Jest to lista ulubionych, brakuje w niej pozycji radiowych, których tez jest kilka.
 
Ostatnia edycja:
@arsenal
TV "n" odpada. Mam umowę z UPC.

@jacky-x
prezentowany screen pochodzi z ... ?
Rozumiem że TVP sport odbierasz za pomocą modułu CI NP4.
Na screenie widać pod pozycją nr 22 TVP HD, skoro sobie moduł nie radzi z kanałami HD to jakie są "objawy"?
 

jacky-x

New member
@smok-wawelski
1)Screen pochodzi oczywiście z menu naszego TV
2)Modułu nie posiadam a informacje że sobie nie radzi z kanałami HD pochodzą od kolegi z netu, który takowy posiada i to sprawdzał, sprzedawcy też niejednokrotnie to podkreślają) .
3)Jako że mieszkam na śląsku TVP Sport odbieram w mpeg2 ze Skrzycznego więc moduł jest niepotrzebny, podobnie jak dla czeskich kanałów które równiez sa nadawane w mpeg2 (oprócz kilku wyjątków)
4) Co do TVP HD ten kanał zapisany jest z nadajnika krakowskiego (chorągwicy) głos normalny a zamiast obrazu napis rozdzielczość nie jest obsługiwana (podobnie w przypadku czeskich kanałów HD), z modułem na pewno będzie cos podobnego ale jak wcześniej pisałem osobiście nie sprawdzałem więc bez szczegołów.Pozdr
 
Dziękuję za podpowiedzi.
Wnioskuję tak. TVP HD w kolejce ... aż UPC to weźmie. TVP Sport muszę przemyśleć, jak brałem kablówkę, zlikwidowałem antenę zewnętrzną. W tej sytuacji instalacja anteny dla jednego kanału???
 

szerchan

New member
Witam od tygodnia jestem posiadaczem tego modelu sygnał odbieram za pośrednictwem c+, moja opinia dobry stosunek jakości do ceny przy 50'.mam pytanie czy są jakieś nowe softy i w jaki sposòb można przestawić 50hz na 60 Hz.starałem się dostać do menu serwisowego tak jak opisane to było wcześniej na pozycji St by ale jakoś ten tryb nie chce mi się uruchomić,może ktoś posiada idealne ustawienia tego telewizora to proszę o podanie
 

szerchan

New member
Właśnie udało mi się dostać do menu servisowego no i co dalej czy coś się tam ustawia?Prubowałem wejść w jakąś opcję np 4 ale zatwierdzając tradycyjnie nie mogę wejść dalej
 

znn

Member
Pojawił się w końcu dekoder który, wypuszcza sygnał 1080i 60Hz lub 50Hz, To Golden Interstar GI 980 HD, ma menu w HD, nagrywa na zewnętrzne dyski i działa na nim C+,Polsat, chyba go kupię i pozbędę się w końcu false contouringu bez łaski samsunga, który nie potrafi do dziś rozwiązać tego problemu.
 

znn

Member
A to nie wiedziałem, ten GI980HD nie jest na linuksie, dziś go dostałem to przetestuje jak to działa, czy nie degraduje sygnału 50Hz po przestawieniu na 60.
Ty widzę juz problemu nie masz:) Gratulacje.
 

klaus71

New member
Bez reklam
zmiana Hz w sygnale to się nazywa w skrócie FRC
może niestety powodować coś a'la judder - szarpanie
ale na avforum ludzie mówili że samsung a656 ma cos skopane w 100hz (ma jakiś rodzaj flicker'a) że nawet zmiana na 60hz nie powoduje jakiegoś istotnego pogorszenia bo eliminuje ten flicker
więc w sumie jest w zasadzie nie gorzej

@znn
wybrałem to rozwiązanie bo trafił mi się Kuro bardzo tanio (nieco ponad 7tys z nogą, dolnym głośnikiem, z DSV)

i to co mogę powiedzieć że tv wart jest zdecydowanie kasy.
taka krótka ocena porównawcza:
- biel i kontrast jest boski - to uważam teraz jest/było chyba największą bolączką samsunga
- czerń bardzo dobra ale i na samsungu była dość satysfakcjonująca - tylko że na samsungu na niektórych kanałach była kiepska a na Kuro jest zawsze świetna (relatywnie, bo czerń Kuro nie jest tak czarna jak ramka jak to niektórzy próbują wciskać)
- przetwarzanie ruchu - świetne - bardzo mały FC/posteryzacja (po przygodzie z samsungiem na Kuro tez widzę czasami ten efekt (ale tu rzeczywiście występuje tylko na podłej jakości przekazu)
- największa zaletą Kuro to chyba jest też to że niezależnie co podłączysz i po jakim wejściu to bez ustawień/kalibracji obraz na trybie MOVIE jest rewelacyjny - chodzi o kolory, ich nasycenie i naturalność, kontrast, wyrazistość obrazu

wady
- przydałaby się super-elektronika ze świętej pamięci FUGI - eliminująca judder zawsze - czyli np. jakiś super tryb 1200hz dający płynność bez artefaktów i efektu teatru
 
Ostatnia edycja:

znn

Member
@Klaus71: jeśli w Kuro widzisz też FC to mnie podłamałeś, czyli w zasadzie nie ma żadnej plazmy która potrafi prawidłowo w trybie 50 Hz pokazać ludzką twarz w ruchu, bez FC? Liczyłem po cichu jeszcze na jakiś soft który pozwoli na wyłączenie układu 100Hz w 50A656 ale już chyba po ptakach i wezmę sie w końcu za tryb niezgodności z umową. Nadal jednak tak naprawdę nie rozumiem dlaczego w trybie 60Hz nie ma żadnego problemu z FC a w trybie 50Hz jest.
 

klaus71

New member
Bez reklam
no jest ale w porównaniu do samsunga to tak jakby go nie było.
w pionku po pierwsze by wystąpił to musi byc słaby sygnał źródłowy - na kanałach HD FC nie zauważyłem
poza tym to co jest to wymaga naprawdę wyczulonego oka i specjalnego szukania - w oglądaniu praktycznie jest niewidoczne.
zauważysz jak jakiś materiał puścisz kilka razy i odnajdziesz sobie kawałek obrazu na którym to się objawia.
poza tym w przypadku Kuro nie mam pewności czy czasami FC nie jest zawarty w materiale źródłowym - z powodu np. niedoskonałości kamery o (ile takie cos jest możliwe).
w tym względzie na Kuro FC z twojego punktu jest taki jak na samsungu w trybie 60Hz - praktycznie niezauważalny.

poza tym na Kuro też wydaje mi sie że występuje minimalny green ghosting ale znowu jest tak minimalny że nie wpływa na odbiór obrazu.

ogólnie dla mnie między a656 a Kuro jest przepaść - i to na filmie nagranym na HD-DVD (np. transformers) - po prostu wszystko to co mnie drażniło w a656 nie występuje w Kuro lub jest na poziomie nieistotnym.

w zasadzie jedyny problem Kuro to występujący od czasu do czasu judder ale wg mnie i tak Kuro lepiej sobie radzi z ruchem niż a656 - obraz dużo stabilniejszy

podsumowując - śmiało kuro mogę polecić
w zasadzie z kupionych gadżetów z ostatnich 3 lat - na pierwszym miejscu jest kuro - praktycznie współczynnik satysfakcji na max.
i co ważne - nic nie trzeba kalibrować a obraz jest że szczęka opada
 
Ostatnia edycja:
Do góry