Ps 50A656

robaczniki

New member
wielka.woda napisał:
;) Bo gdybys byl "audiofilny" nie pytalbys o zestaw kina domowego za niewielkie pieniadze do sluchania muzyki na kolumnach z rtv-euro-agd;)

Sory ale 3000 to już nie są niewielkie pieniądze. Pytałem się, co sądzicie o tym kinie bo kino domowe trzeba testować w dobraych warunkach tak samo jak zakup LCD/PDP. Na pewno każde kino domowe na każdym zrobi dobre pierwsze wrażenie kiedy przesiada się z "pierdziałek" z TV na kino domowe. Ja tam nie chciałem nawet się wsłuchiwać w to badziewne MP3 z bitratem 128kb/s :grin: Żeby nie było kolejnych uwag to słucham muzy z dobrych głośników na kompie :p


Trochę naofftopowałem ;p Mi z tymi pikselami chodzi o to, że nawet na zdjęciach nie są na stałe zapalone, czyli szumią. Jutro może wrzuce film, jak będzie na nim to dokładnie widać.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ale fajnie...

A ja jestem sobie audiofilek,żona mówi stary dziad:D
ale lekko zwichnięty jestem.
no ale te szumienie i te pasy,wcześniej pisk elektroniki lub samoistne przygaszanie-uff coś mnie ominęło;)
Mam ubogą wersje i tylko malusi efekt FC,czasami....
 
robaczniki: ja tam sie nie znam, ale sredniej klasy amplituner wsrod amplitunerow kd, na ktorym da sie sluchac muzy, np hk255, kosztuje ok 2,5 kzl. Inny taki sredni amplituner to np denon 1909, za takie same pieniadze. Jeszcze inny sredni amplituner na ktorym da sie srednio sluchac muzyki, to np marantz sr 5003, za jakies 3,5 do 3,9 kzl. Do tego jakis sredni zestaw kolumn, zeby srednio gral (a juz bardzo srednio w muzyce), to minimum takie same pieniadze. No to dajmy na to razem 5 kzl - i bedzie srednio. Kiedys robilismy impre sylwestrowa na jakims amplitunerze kina domowego, bo akurat taki stal u kolesia na chacie. To, co sie wydobywalo z kolumn, to moze i byl dzwiek, ale nawet po powaznym pijaku byl poprostu nie do za a kce pto wa nia, o;). Tak wiec, problem sluchania stereo na amplitunerach kd istnieje, i jest powazny. Ale to tez nie watek o tym, przewertuj forum to znajdziesz mnostwo informacji od ludzi ktorzy znaja sie bardziej.
Mam podpiete do laptopa logitechy z4. To calkiem dobre kolumny - do komputera. Nadaja sie do sluchania radia internetowego, mp3, grania w gierki. Ale sluchac na nich muzyki oczekujac dobrej jakosci (takiej jakiej mozna uzyskac na sprzecie stereo), to tak, jak chciec sie opalic siedzac w piwnicy nakryty workiem z bombkami po ostatniej choince;)
Jesli lubisz ostra muze, i jak mowisz "czysty dzwiek, basy" to przynajmniej posluchaj gdzies podlaczonych do stereo,lub ktoregos z wyzej wspomnianych ampli kd, paradigmow, monitorow audio, jbl-ow,dali,jamo. Napewno bedziesz zadowolony z dzwieku.
 

popmart

New member
ah wielka.woda to już wiem cz3mu tak psioczysz na samsunga 656 .... moze nie purrysta ale ....

żeby nie było mam nienajgorsze audio i wiem czemu je mam i jaka jest różnica pomiedzy kompem z nawet najlepszymi głosnikami albo zestawem za 3000PLN (paradigm monitor i onkyo sprzed paru lat) ....

ale wszystko jest już jasne
 
Bo widzisz popmart,lepiej jest wydac z sensem 5-6 kzl niz wyrzucic w bloto 3 kzl. Piszemy w watku o plazmie, ale madrzejsi ode mnie we wlasciwych miejscach nie raz, i nie dwa, pisali juz,ze amplitunery kd, a juz napewno ponizej pewnej polki - nie nadaja sie do stereo, o czym mi, jak i o wadach plazm samsunga 656 i 756 zdarzylo sie juz przekonac. Dlatego pisze o tym koledze "robaczniki", liczac na to,ze chlop nie bedzie mial mi tego za zle :)Skoro sie nudzisz, to oblec posty "robaczniki" i napisz o puryzmie tym ktorzy mu radza wydac wiecej. Masz jakas taka wredna maniere gryzienia po kostkach ;) Nie zachecam Cie do dyskusji ze mna, i widze ze koledzy "odpuszczaja" Ci, bo probujesz wysmiewac ich argumenty i ich samych. W swoich postach zdazylo mi sie tez chwalic moja plazme, czyli 756. Ale nie jest mi przykro z takiegoz to powodu,ze jak kilka jeszcze osob nie przylaczam sie do chorku ktory twierdzi ze tv jest bez wad bo wady ktore ma to nie sa wady-a Ty do tego chorku nalezysz. I jakos trudno Ci jest to zniesc. Niektorzy z moich rozmowcow podjeli ze mna dosc merytoryczna dyskusje, el greco (niestrudzony piewca pochwal n/t 656/756 na niejednym forum;), klaus71, gadzeciarz,ivf. Smok-wawelski np chwalil biel tej plazmy w sposob taki,ze rozumiem czemu to robi i choc nie zgadzam sie z nim, szanuje jego punkt widzenia i nie w glowie mi na ten punkt widzenia pyszczyc. Fakt ze nazwales ludzi wytykajacych wady plazmy 656/756 cienkimi w uszach burkami bez kasy ktorzy kupuja co moga i jeszcze narzekaja, niezbyt dobrze swiadczy o Tobie, jak i o tym ze w sumie poza mowieniem "to sprzedaj, co boisz sie, moze masz kompleksy,moze cos z toba nie tak,no sprzedaj" niewiele masz do powiedzenia. Moze Ty masz kompleksy ? Kupiles za wszystko co miales plazme, a jest wiosna, jesz na obiad lebiode z pokrzywa, a tu jacys kolesie na nia teraz narzekaja.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
trzy grosze...

Z perspektywy czasu który minął na użytkowaniu tego tv i początkowym swoim własnym szaleństwie porównywania
50 calowych telewizorów pozostałem mimo wszystko przy swoim ps50a656.
Był to mój własny wybór oraz czas na wymianę 10 dni bez łachy.
Nie zrobiłem tego!
Obecnie jestem jeszcze bardziej utwierdzony o słuszności wyboru.
Temat o ps50a656 jest już tak pełen informacji na temat tego modelu że spokojnie można przemyśleć decyzję o zakupie lub ewentualnej zamianie po (nie daj panie Boże)
stwierdzeniu u siebie jakiej kolwiek z opisywanych tu wad.
Po co się męczyć,nie podoba się to (BIERE INNY):)
 

popmart

New member
wielka.woda napisał:
Bo widzisz popmart,lepiej jest wydac z sensem 5-6 kzl niz wyrzucic w bloto 3 kzl. Piszemy w watku o plazmie, ale madrzejsi ode mnie we wlasciwych miejscach nie raz, i nie dwa, pisali juz,ze amplitunery kd, a juz napewno ponizej pewnej polki - nie nadaja sie do stereo, o czym mi, jak i o wadach plazm samsunga 656 i 756 zdarzylo sie juz przekonac. Dlatego pisze o tym koledze "robaczniki", liczac na to,ze chlop nie bedzie mial mi tego za zle :).

to jest radzenie ? :

wielka.woda napisał:
Bo gdybys byl "audiofilny" nie pytalbys o zestaw kina domowego za niewielkie pieniadze do sluchania muzyki na kolumnach z rtv-euro-agd:wink:.


wielka.woda napisał:
Skoro sie nudzisz, to oblec posty "robaczniki" i napisz o puryzmie tym ktorzy mu radza wydac wiecej. Masz jakas taka wredna maniere gryzienia po kostkach ;) Nie zachecam Cie do dyskusji ze mna, i widze ze koledzy "odpuszczaja" Ci, bo probujesz wysmiewac ich argumenty i ich samych. W swoich postach zdazylo mi sie tez chwalic moja plazme, czyli 756. Ale nie jest mi przykro z takiegoz to powodu,ze jak kilka jeszcze osob nie przylaczam sie do chorku ktory twierdzi ze tv jest bez wad bo wady ktore ma to nie sa wady-a Ty do tego chorku nalezysz. I jakos trudno Ci jest to zniesc. Niektorzy z moich rozmowcow podjeli ze mna dosc merytoryczna dyskusje, el greco (niestrudzony piewca pochwal n/t 656/756 na niejednym forum;), klaus71, gadzeciarz,ivf. Smok-wawelski np chwalil biel tej plazmy w sposob taki,ze rozumiem czemu to robi i choc nie zgadzam sie z nim, szanuje jego punkt widzenia i nie w glowie mi na ten punkt widzenia pyszczyc. .

ja należę do chórku ludzi którzy twierdzą ze ten tv jest bez wad ..... nie umiesz nawet czytać ze zrozumieniem: oto kilka ostatnich postów :

"nigdzie nie napisałem że nie widzę FC, wręcZ przeciwnie widzę doskonale nawet miałem taki moment że widziałem tylko FC ..... przestało mi to przeszkadzać, pojawia sie u mnie stosunkowo żadko, w 80% działa psychologia jak cie coś denerwuje to widzisz to "częściej" bo się doszukujesz .... GG na smie też widzę ale jest naprawde marginalny .
dlamnie gwoździem do trumny panasa jest cena i dostpność modeli 46" bo akurat V8 jest cieniutki i nie przesadzaj że lepszy od 656"

"nie no pare postów yzej napisałem ze widzę wady tego odbiornika doskonale, tylko przestałem się nimi "delektować"

to tylko 2 ostatnie na ten temat ... i to nie mi trudno jest to znieść tylko TOBIE !

a już ostatnie twoje zdanie to już jawne oszustwo : piszesz że :

wielka.woda napisał:
Fakt ze nazwales ludzi wytykajacych wady plazmy 656/756 cienkimi w uszach burkami bez kasy ktorzy kupuja co moga i jeszcze narzekaja, niezbyt dobrze swiadczy o Tobie, jak i o tym ze w sumie poza mowieniem "to sprzedaj, co boisz sie, moze masz kompleksy,moze cos z toba nie tak,no sprzedaj" niewiele masz do powiedzenia. Moze Ty masz kompleksy ? Kupiles za wszystko co miales plazme, a jest wiosna, jesz na obiad lebiode z pokrzywa, a tu jacys kolesie na nia teraz narzekaja."

fakt ?!!! że nazwałem burakami bez kasy ??? który to fakt ?? gdzie ten fakt ? wciskasz ciemnotę kolego i tyle !

ja nigdzie nie naśmiewałem się z ludzi których stać na to czy tamto, a już szczególnie burakami bez kasy - to TY to napisałeś!!!

ja naśmiewam się z ludzi którzy pomimo wysokich wymagań kupują sprzęt średni oczekują od niego czegoś więcej i nie są nawet na tyle odważni aby się go pozbyć jak im sie nie podoba tylko mnozą w 10 postów swoje zale oczekujac wsparcia innych którzy także ich zdaniem powinni być niezadowoleni !!!

to ty wysmiewasz ludzi któzy nie mają na kino domowe 6KPLN i im wystarczy takie za 3 KPLN .. twoje ostatnie zdanie to klasyczmna "projekcja" psychologiczna.... powtarzam ja nigdy nie wyśmiewałem ludzi którzy nie mają lub ich na coś nie stać to TY to robisz ! kolega wyraźnie napisał że 3KPLN to dla niego i tak dużo a ty z pełnym rozbrajającą radioscią muwisz mu ze za 3KPLN to kupi SZMELC !!!

TO TY KOLEGO CHCIAŁBYŚ MIEĆ PIONIERA A KUPIŁEŚ SAMSUNGA ...... JA CHCIAŁEM SAMSUNGA I KUPIŁEM SAMSUNGA.

moje wypowiedzi fakt bywaja uszczypliwe i zaczepne ... ale ty sobie z tym nie radzisz i twoje riposty są CHAMSKIE i KŁAMLIWE ! co udowodnię Ci ile tylko razy sobie zazyczysz (pisząc je) .
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
chłopaki jadą po sobie, trzeba ich olać i pisać konkrety ;)

robaczniki napisał:
Nieważne skąd. Z USB, z DVD, czy nawet na nieruchomych obrazach z TV.
rzeczywiście z każdego żródła wygląda to identycznie? dziwna sprawa.. przyczyny mogą być różne.

o USB ktoś już pisał, że zdjęcia z pendrive'a są tragicznie skalowane (bodajże w poprzednim modelu)

jeśli chodzi o DVD, to mówisz o zdjęciach z płyty czy stop klatce z filmu? jak ja robię u siebie stop klatkę na dekoderze kablówkowym, to niezależnie od tego jaki jest podłączony TV, obraz jest tragiczny.. niektóre DVD mogą mieć podobną wadę.. jednak zdjęcie (nie stop klatka) powinno być w porządku..

"czy nawet na nieruchomych obrazach" - tego nie kumam.. stop klatka w z pilota TV?

jeśli udałoby się ograniczyć wspomnianą wadę do jednego tylko źródła to przyczyną mógłby być jeszcze sam kabel lub zastosowany sygnał przypisany dla tego źródła. nie sądzę, aby te same zdjęcia wyświetlane z podłączonego komputera były również zaszumione, przyczyna wg mnie musi być inna niż wada TV ;)
 

popmart

New member
ja po nikim nie jadę , napisałem tylko że kolega wielka.woda ma wysokie wymaganie co do sprzetu (co potwierdził wpisami o kinie domowym) nazwałem go zartobliwie purrystą (nie wiem dla kogo moze mieć to pejoratywne znaczenie) i napisałem ze w tym kontekscie rozumiem czemu samsung mu sie nie podoba, a obrzucony zostałem stekiem kłamstw (co napisałem powyżej) i chamskich osobistych wycieczek ... zresztą już 2 raz, bo za pierwszym osobiste wycieczki były w strone mojej połowicy .... ja nie mam nic przeciwko temu aby admin tym sie zajoł. (tylko niech przeczyta a potem wydaje sądy)
 
napisal popmart: "ale miałem okazje porównać inne TV ..... i co z tego wyszło na forum piszą popaprańcy któży kupują sama choć pragną wysokich panasów czy pionka ... ale są za krótcy w uszach i co robią nazekaja bo ich sam za 4500 gra gorzej niż tv za 10.000 czy nawet 7.500 , no odkrycie ... pozdrawiam"

rozumiem,ze napisales nie to co miales na mysli ? I to wcale nie sa popaprancy za krotcy w uszach na pionka i panasa ?
Poza tym, wcale nie robisz bledow ortograficznych (któży, nażekac) i wcale nie edytujesz dlugie dziesiatki minut swoich postow ?

Ja nie kupilem sredniego tv, tylko topowy model samsunga, ktory byl niewiele tanszy od topowego panasa50py800 - ktory niestety stal sie niedostepny.

Popmart, jestes cudowny w przeinaczaniu faktow, moze masz cos wspolnego z polityka...
Wybaczam Ci;) Odpuscmy sobie. Poprostu nie wstawaj juz rano zeby mi odpisac i pospij dluzej. Koledze robaczniki szumia pixele. Powiedz mu ze nie szumia. A ivf ze obraz ze stopklatki jest super, bo na samsungu zawsze jest super, a jak nie jest super, to mozna sie przestac tym delektowac,i super sie stanie. EOT

I poprawnie pisze sie zajął. Admin sie zajął.
 

ivf

New member
pisze się. admin się zajął ;)

już Cię chyba nerwy poniosły bo coś wyrywkowo czytasz i zapominasz co kto pisał.. napisałem, że ze stop klatki ciężko uzyskać dobry obraz, a dobry musi być jeśli wyświetlane będzie zdjęcie z kompa

i proszę się odpimpać bo ja się nie wtykałem w wasze przepychanki, ba, nie rozumiałem aluzji skierowanej do mnie już z poprzedniej Twojej wiadomości, jednak olałem to bo to najlepsze rozwiązanie. teraz jednak ponownie coś mi insynuujesz.. chcesz, sprawdź co do tej pory pisałem, same konkrety, własne spostrzeżenia i ewentualnie analizę przedstawianych przez kogoś faktów (vide rozmowa z Tobą o filtrze i jego wpływie na biel). wyluzuj(cie) ;)
 

popmart

New member
wyroby firmy samsung (tv) są z definicji średnie i powinieneś to wiedzieć choćby po cenie .

czepianie się ortografii to jedna z erystyk , jak niebardzo ma się argumenty.

obrażasz mnie konkretnie i prer ty.

owszem napisałem ze ludzie którzy kupili samsunga a oczekują cudów to Popaprańcy.
 
Ivf, ale gdzie ja tam zdenerwowany:)
Dobrze wiem co napisales,ale na mysli mialem to uzywajac Twojego nicka,ze ktos Ci moze napisac,ze stopklatka dziala w samsungu super a Ty sie nie znasz- w sumie to nie dziwie sie, ze nie czytasz dokladnie. A w poprzedniej insynuacji wspomnialem wlasnie o Tobie a`konto naszej na wskros merytorycznej rozmowy o filtrze.
Oj bo sie dopiero wnerwie i bedzie;)
 

bc_leszcz

New member
Dołączyłem wczoraj do grona posiadaczy PS50A756

po tygodniu użytkowania telewizora HD-Ready PS50B450 wymieniłem go właśnie na starszy model bo chciałem mieć Full-HD.

Nie wiem czy to kwestia zmian jakie Samsung dokonał w nowych telewizorach serii B ale pod wieloma względami obraz SD na podstawowym modelu B450 był w moim odczuciu lepszy niż na tym mercedesie serii 7 z poprzedniej serii A.

Wygląda na to że wszystkie istotne technologie dostępne w modelach A tylko w wyższych seriach 6,7,8 trafiły w nowych modelach B do już do podstawowych serii, czyli 4 i 5

Funkcjonalnie to tuner wbudowany w A756 jest do bani - przełączanie z kanału na kanał w A756 trwa ok 1,5 sek i do tego w tym czasie telewizor wygasza obraz, w B450 przechodzenie z kanału na kanał odbywa się praktycznie natychmiast - jak dla mnie to spora wada A756 bo nie da się "poserfować" na kanałach.

Widziałam też nowe telewizory PS50B650 ale cena jest chwilowa nieatrakcyjna, ale wygląda na to że Samsung ma godnych następców dla starych modeli A.

Ja jestem mimo wszystko zadowolony z zamiany - PS50A756 to solidny telewizor, dobrze wykonany, powiedziałbym: poprawny choć niewybitny ale przy aktualnie spadających cenach serii A po wprowadzeniu nowych modeli B to teraz najlepszy wybór za te pieniądze (5200zł)

Co do gadżetów w postaci WiselinkPro to nie wiem ... byle ferguson czy Kiss robi to samo więc nie kierowałem się tym w wyborze PDP - ot wartość dodana - będzie dobrze działać to fajnie, nie to nie.

Co do dźwięku - 20-letni wzmacniacz i 15-letnie kolumny ważące po 20kg sztuka i warte może ze 100zł nie zostawiły na wbudowanych pierdziawkach suchej nitki, jak dla mnie mogliby te telewizory robić bez głośników - może byłoby taniej ?
 
Mercedes serii 7 ?? Wrrrrr
Jak mozesz nabijac sie tak z mojego telewizora ;)
A jak wrazenia z bieli tego tv ? Bo dla mnie byl to spory problem
pozdro
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
wielka.woda napisał:
Ivf, ale gdzie ja tam zdenerwowany:)
Dobrze wiem co napisales,ale na mysli mialem to uzywajac Twojego nicka,ze ktos Ci moze napisac,ze stopklatka dziala w samsungu super a Ty sie nie znasz
po tym sprostowaniu przeczytałem wiadomość ponownie i zrozumiałem o co chodziło, sorki. opacznie to odczytałem przez brak odmiany mojego nicka. jakbyś użył zwrotu "ivf'owi" lub "koledze ivf", z pewnością poprawnie zinterpretowałbym wiadomość ;)

mniejsza już z tym, tu się nie ma o co kłócić, tu trzeba wyjaśniać. byle nie wyjaśniać dlaczego ktoś jest jełop..

z bielą w moim TV (A451) też nie było za różowo, bo było za szaro :mrgreen: póki nie podłączyłem komputera i zobaczyłem, że "podświetlenie" w menu też jednak ma na coś wpływ.. w tym modelu :cool:

a seria 7 to faktycznie nie mercedes klasy jakiejkolwiek, to po prostu daewoo - ino leganza, a nie matiz :-D (może to też złe porównanie bo przeciez daewoo ma także i plazmy w ofercie hehe)
 
Do góry