Ps 50A656

Kiender

New member
Pytanie techniczne

Mój 50A656 przy oglądaniu jasnych scen wydaje z siebie bzyczenie/buczenie które jest dosyć słyszalne kiedy głos jest przyciszony. Przy ciemnych scenach bzycznie praktycznie nie występuje. Dźwięki wydobywają się z tyłu obudowy gdzieś pośrdoku TV.
Nie wiem czy wcześniej też tak było ale pod paru dni jakoś nie mogę przestać zwracać uwagi na ten dziwny dźwięk
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
A ku ku ;-)

Jeszcze żyje i telewizora nie zmieniłem kolega i sąsiad też :p
Cóż po różnorakich próbach ustawień oraz poszukiwań muszę potwierdzić że efekt tęczy czasami daje się we znaki,po roku czasu śmiem jeszcze raz stanowczo stwierdzić że dość rzadko ale JEST.
Po poszukiwaniach optymalnych ustawień zatrzymałem się na razie na takich
balans bieli i tu w skrócie
-10
-18
-23
-10
-17
-21
gamma +2
zimny 1
reg.czer. maks
kntr.dyn.maks
kontrast-75
jasność-62
ostrość-50
odcień skóry 45-55
oszczędność energii wedle uznania.
Reszta ustawień też a te podane to do sygnałów z RGB reszta wedle waszych gustów.

Żadnego bzykania przy jasnych scenach :shock: w telewizorze oczywiście.
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
Kiender
Podobną sytuację miałem z plazmą LG. Po przyjeździe serwisu dowiedziałem się, że tak dzieje się z transformatorem napięcia. Gdy ekran wyświetla więcej jasnych scen potrzebuje więcej prądu a tym samym transformator jest bardziej obciążony i wydaje z siebie to co akurat słychać. Podobno jedne bzyczą głośniej inne ciszej, wszystko zależy na jaki egzemplarz trafimy. Wymiana tej części wcale nie musi spowodować obniżenie bzyczenia, może się wręcz nasilić. Serwis twierdzi, że to bzyczenia mieści się /od...do../w normie.
 

[Tigro]

Member
Panowie, podałby ktoś ustawienia swojego TV do cyfrówki UPC? Bo od dwóch dni mam pełny pakiet UPC z HD, ale niektóre programy nie wyglądają tak, jakbym sobie tego życzył :)
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
[Tigro] napisał:
Panowie, podałby ktoś ustawienia swojego TV do cyfrówki UPC? Bo od dwóch dni mam pełny pakiet UPC z HD, ale niektóre programy nie wyglądają tak, jakbym sobie tego życzył :)
A próbowałeś tych podanych przeze mnie?
Tylko z gamma pokombinuj -3 do +3
 

znn

Member
Gadzeciaz, coś chyba nie tak w ustawieniach które podałeś, odcień skóry to ma od -15+15 regulacje, skąd masz 45?. A i jaki masz obecnie poziom koloru bo ja mam 26.
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
troszkę

To z nudów :):):):)

tylko z tą gamą skaczę tam i z powrotem,w zależności jakiej jakości jest program
-1,-2 lub +2
 
Ostatnia edycja:
Po 11 miesiacach uzytkowania swojej plazmy powiem Ci, ze ta cala kalibracja, przesuwanie o 2 jedna,a 3 w druga, i tego typu dzialania, to kompletna bezedura. Twoja, i moja plazma, jak i nowe modele plazm Samsunga, zostaly skutecznie spierniczone, czasem szczegolami, ale w konsekwencji szczegolami bardzo waznymi. Nasza seria (656,756) miala podstawowa wade, jaka byla i jest reprodukcja bieli,czyli tej bieli brak. Pamietam zazarte dyskusje,w ktorych sam barlem udzial, tych ktorzy bieli nie widza, i tych ktorzy widzieli jej az nadto. Byli nawet tacy umyslowi ekstremisci,ktorzy kalibrowali nasze tv w trybie kinowym ustawiali jasnosc panela na 5/6, tryb cieply, i widzieli sniezna biel. Wybaczam im . Niektorzy mieli taki konik, pozjezdac z ustawieniami jasnosci i podswietlenia na maksa w dol, po czym napisac posta ze biel wypala mozg.
A ja przedwczoraj zaczalem wreszcie korzystac z tv. Zrezygnowalem z nic nie wnoszacej kalibracji szczegolowej, wlaczylem tryb dynamiczny, w tym trybie zmniejszylem wartosci podswietlenia i jasnosci do takich samych jak mialem w trybie standardowym. wlaczylem tryb dNie, i okazalo sie,ze wbrew firmie Samsung, ktora zrobila wszystko zeby spieprzyc mi wrazenia z ogladania tv, obraz stal sie dla mnie akceptowalny,poniewaz tryb dNie "zdejmuje" czesc bursztynowo-brazowej powloki, ktora zawdzieczam filtrowi antyrefleksowemu, ktorego drugim zadaniem jest polepszenie czerni. Wystarczy wlaczyc tryb demo zeby sie przekonac, jakie zmiany zachodza w obrazie,zeby juz nigdy z tego trybu nie zrezygnowac. Warto dodac,ze tymi filtrami Samsung potrafi zgasic skutecznie biel nawet w panelach lcd.
 
Ostatnia edycja:

gadzeciaz

Member
Bez reklam
ach ten zamzung ZONG

I tak naprawdę o to chodzi.
Ja teraz mam trochę więcej czasu to tak jak napisałem z nudów poszukuję ustawień w tym tv które w jak największym stopniu zniwelują ten efekt tęczy,a próbuję ustawić coś na podobieństwo trybu dynamicznego w trybie standard. Biel tak jak piszesz na zimny 2 lub 1.
Jak coś ciekawego w ustawieniach mi wyjdzie to napiszę to se menu odkurzycie.
Mam już kolejne ustawienia lecz po obserwuję trochę czy warto dupę nimi zawracać ;)

p.s. A nowe samsungi też mają takie wady bo powoli się przymierzam do 55 lub 60 cali.
lub ewentualnie jakiś najnowszy sam 50 cali
 
Ostatnia edycja:
Z ciekawosci sledze wiadomosci o nowych samsungach, serii 650 i 850. Zajrzyj i zobacz co tam sie dzieje. 650 w gazetowych testach uznana zostala za plazme o bardzo malej jasnosci - poza tym, telewizor ma byc godny polecenia. Nie wiem wiec, jak jest z biela. Ale w 50 calowej 850 Samsung dal d... na calego. Otoz elektronika brzeczy, i to glosno. Ludzie wywalaja z kielni kase,jak kto madrzejszy to ponad 5 tys, jak idiota to prawie 8 w MM, przytarguja do domu super hiper mega turbo wypasiony tv plazmatyczny samsunga - a on brzeczy tak ze nie da sie go ogladac,a co dopiero sluchac. Oczywiscie samsung wie ze puscil baka, ale wk...klientom tlumaczy ze wedlug norm firmy samsung,model ten ma prawo brzeczec z glosnoscia do 30db (czyli tyle ile wynosi polska norma jesli chodzi o halas w porze nocnej w pomieszczeniach mieszkalnych) i to jest normalne, wiec jak masz pretensje to zamelduj o tym koniowi. Uparci klienci wysylaja tv do serwisu,a tenze wklada w kilka miejsc gabki i zwraca tv jako naprawiony:D Dobrze ze gabki,a nie slome, choc to w tym wypadku jeden herr fluck. Oczywiscie, sa tez tacy narzekajacy na biel w obu tv. Pewnie samsung znowu uzyl profesjonalnego filtra zeby zepsuc ludziom krew. Dla mnie tacy narzekajacy sa bardziej wiarygodni niz rozne dostajace spazmow na opisanie wrazen z ogladania tej plazmy czopki. I pomyslec,ze kiedys postanowilem,ze zaden samsung u mnie w domu nie postanie....

Nie probowales poprostu pokorzystac z tej plazmy ktora masz zamiast bawic sie w jakies czary mary, suwaczki, wzajemne relacje kolorow, itd ? Wlaczyc tryb dynamiczny i dNie ? Przeciez to jedyny sposob zeby ogladac ten tv bez "ciemnych okularow"
 

gadzeciaz

Member
Bez reklam
Moje ustawienia

Pokaże wam ustawienia które po wielokrotnym grzebaniu w menu określiły pewien kompromis obrazu który wykorzystuję do codziennego oglądania TV,bly ray,itp.
Ustawienia HDMI lecz takie same parametry przyjołem dla innych wyjść.
Obecnie jedynie jasność dostosowuję na bieżąco w zależności od nadawanego obrazu.
Mam trzy tryby wpisane do pamięci i tu dokonuję wyboru.

dynamiczny






film









standardowe














I na koniec dodam że po roku użytkowania tego telewizora te ustawienia przyjąłem dla siebie jako właściwe i pozwalające znacznie zredukować efekt X wiecie który,a jeżeli możecie skorzystać i ocenić te parametry to będzie bardzo ciekawie a może ktoś ma inne pomysły na obraz w tym TV.
 
Ostatnia edycja:

kosmacz

New member
Witam

Tak z nudów wrzucilem sobie dzis do PS50A656 FW w wersji T-PRLPEUMD-1022.0 (oryginalnie mialem 1021.0) i jedyne co zauwazylem ze zmian to nie swieca mi teraz diody czerwone na dotykowym bocznym panelu :D nawet dioda POWERa :roll:

Mozna to gdzies wlaczyc spowrotem ? czy tylko powrot do starszego FW ?

pzdr
kosmacz
 
Proponuję wpisać ile godzin przepracowanych maja wasze TV :smile:

Proponuje także proste obliczenie "intensywności używania" tj. podzielcie ilość godzin eksploatacji panela przez ilość dni używania, pozwoli to na ustalenie średniego dobowego czasu użytkowania panela.

Napiszcie także czy zauważyliście jakieś zmiany w jakości obrazu.

Mój "wynik" 4240 godzin pracy panela, 819 dni eksploatacji, średnio 5 h i 11 min. na dobę.

W mojej ocenie TV sprawuje się bez zarzutu a jkość obrazu nie uległa zmianie i jest taka jak na początku czyli znakomita.
 

Brodaty

New member
Fw 1022.0

Witam.
Mam ten TV od października 2008 r. Jestem zadowolony. Sygnał mam z "n"-ki. Obraz super, szczególnie programy HD. Może jestem już ślepy, ale nie widzę żadnych mankamentów w obrazie. Telewizor pracuje po 7, 8 godzin dziennie. Nic nie piszczy i nie brzęczy. Jedynie słychać szum twardego dysku rekordera "n"-ki. Mam niezmienione oprogramowanie i zastanawiam się czy warto wgrywać nowe. Pani z Info Samsunga wyjaśniła, że poprawia obraz i dźwięk, ale nie powiedziała, że gasną diody - jak napisał kosmacz. Może ktoś napisze czy zauważył jakieś zmiany po wgraniu FW w wersji T-PRLPEUMD-1022.0
 

RobGee

New member
witam , jestem zadowolonym posiadaczem tego telewizorka od ok trzech lat , denerwuje mnie tylko przełączanie źródeł , klawiszem z pilota to masakra trzeba przejsc wszystkie zródła by dotrzec do odpowiednieko zazwyczaj HDMI , przełączenie przez menu jest szybsze ole rownie niewygodne :(

i teraz moje pytanie czy nie mozna w jakiś w menu serwisowym wyłączyc analogowych zrodel typu scart czy video(RCA) a zostawic same HDMI,PC ewentualnie component , w ten sposób przełączanie źródeł klawiszem SOURCE będzie w miarę wygodne
 
Ostatnia edycja:
niestety ten model tak ma, ja przełączam źródła naciskając klawisz MENU itd. w ten sposób widzę co wybrać, zamiast naciskać w kółko przycisk SOURCE. Jest to jakieś obejście problemu a nie jego likwidacja. W modelu plazmy samsunga, kupiony ok. 6 mieś po moim właśnie w ten sposób rozwiązano ten problem, że po naciśnięciu przycisku SOURCE na ekranie wyświetla się lista źródeł, strzałkami "góra dół" przechodzimy do żądanego i wybieramy naciskając ENTER. Sposób w którym ja to robię jest podobny przy czym muszę nacisnąć najpierw menu strzałkami przejść do WEJŚCIE i dopiero wybrać źródło
 
Do góry