Ps 50A656

klaus71

New member
Bez reklam
popmart napisał:
dowolny panas 46" ma za to green ghosting (w panasach szczególnie widoczny w porównaniu z innymi) i w tej kategorii cenowej modele dostępne są słabsze .... ale cóz rzecz gustu ... modele dobre zaczynaja sie od 6000-7000 i tez maja GG a jeszcze trudno je kupić .... a wtedy kiedy ja kupowałem były wręcz niedostępne . (sierpień 2008)
jak nie widzisz FC w samsungu to green ghostingu na panasie tez nie zobaczysz. więc ten argument odpada jako definitywny gwóźdź do trumny dla panasa.
na samsungu GG też jest, świetnie widoczny na np. SinCity, jest mniejszy niż na panasie ale wolę GG niż FC.

no na 60hz to samsung jest niezłym zakupem dlatego go nie opchnąłem.

@wielka.woda
pomyśl o zaletach twojego modelu - wadą jest przygaszona biel ale tak pozatym to fajny tv (zwłaszcza 756).
mnie z szarpania się wyleczyło to, że każdy tv ma coś zrypane (także pionier) i co nie kupisz to możesz być niezadowolony.
 
jacky-x, nie moglem zwrocic tv bo taki byl uklad. 656 i 756 to praktycznie jeden czort, 756 ma troche lepsza elektronike..,ale ten sam panel. Moje zrodlo to cyfra+ z kanalami hd,analogowa MM (bo polsat i formula 1) i dvd. Nie ma sensu rozpalac tego tv do poziomu 9-10, szkoda przyrody, prad sie marnuje. Ustawiony jest na 6/7 w zaleznosci od zrodla bo sie dociera, i chyba sie juz dotarl bo spory czas juz minal,a nie chce mi sie sprawdzac bo jak wejde w menu serwisowe to wiadomo....ustawienia pojda w......;) Tv ustawiony jest podobnie jak nam tu i owdzie proponowal kolega gadzeciarz, w tym i "zimny 2". Co prawda widzialem propozycje ekstremistow polegajaca na ogladaniu tv na ustawieniach kinowych, cieply 2, i podswietleniu na 10, kontrast 95 i tak dalej, ale od takiego obrazu nerwy moglyby czlowieka rozbolec..Przy krotkich kablach mysle nie ma sensu inwestowac w takie hdmi za ..set zlotych, bez znaczenia wiec czy hdmi bedzie za 30 czy 100zl.
A, no i pozdro zwrotnie ;)
Klaus71, docieral sie tv docieral sie wraz z nim wielka.woda. Nie wiem co podkusilo samsunga zeby przyciemnic ten panel, nie mialbym do tv uwag,a przy tak rozbudowanych mozliwosciach jesli chodzi o kalibracje, zostawienie tego panela w spokoju pozwoliloby zabawic sie obrazem kazdemu jak tylko wujenka raczy sobie winszowac.
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
klaus71 napisał:
jak nie widzisz FC w samsungu to green ghostingu na panasie tez nie zobaczysz. więc ten argument odpada jako definitywny gwóźdź do trumny dla panasa.
na samsungu GG też jest, świetnie widoczny na np. SinCity, jest mniejszy niż na panasie ale wolę GG niż FC.

no na 60hz to samsung jest niezłym zakupem dlatego go nie opchnąłem.

nigdzie nie napisałem że nie widzę FC, wręcZ przeciwnie widzę doskonale nawet miałem taki moment że widziałem tylko FC ..... przestało mi to przeszkadzać, pojawia sie u mnie stosunkowo żadko, w 80% działa psychologia jak cie coś denerwuje to widzisz to "częściej" bo się doszukujesz .... GG na smie też widzę ale jest naprawde marginalny .
dlamnie gwoździem do trumny panasa jest cena i dostpność modeli 46" bo akurat V8 jest cieniutki i nie przesadzaj że lepszy od 656
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
jeśli komuś bardzo przeszkadza FC to uważam że 656 jest wtedy totalna klapą - przegrywa pewnie także w takim przypadku z każdym LG i nawet gorzej - nawet z plazmą manty.
wyjściem awaryjnym jest tryb 60hz i w moim przypadku to właśnie uratowało ten.

a co do panasa pv8 - jesli tylko będzie dawał obraz lepszy od pv60 - no to powiem szczerze twoja opinia nie jest obiektywna - mój stary panas w wielu aspektach spokojnie daje radę samsungowi - głównie brakuje czerni i full hd ale tak poza tym to chyba nie jest gorszy a w bieli i FC wygrywa zdecydowanie
 

jacky-x

New member
@wielka.woda
Jesli jeszcze cię nie zadawala zimny1 czy 2 i podswietlanie (nie martw się o przyrodę nic nie straci jak dasz dwie kreski więcej na podświetlanie ;) a poprawi biel o która walczysz) to pora na ostatniego juz chyba mojego asa w sprawie bieli a mianowicie wykorzystanie trybu dynamicznego o którym się najmniej pisze a można z niego wyciągnąć fajny obraz mimo ograniczeń ustawień. Warto zejśc z podświetlaniem jedna dwie kreski i kontrastem na 80-85 reszta wg upodobania, ale najważniejsza jest tu funkcja DNiE co robi jest opisane na papierze, ale jej działanie jest porządane szczególnie dla osób z takimi oczekiwaniami jak twoje odnosnie bieli(poprawia także kontrast, czerń ogólnie obraz i robi to także w rzeczywistości nie tylko w teorii, wiec jesli to nie pomoze( nie zadowoli cię, zobacz rózniece w demo tej funkcji) to więcej propozycji już chyba nie mam :( i wypadnie nam pozostac przy swoich opiniach na temat bieli w tym modelu.Pozdr
 

pborowa

New member
sam656...

chlopaki macie czy nie macie jak jednak macie to sie powinni cieszyc ten model jest naprawde dobry ...mam 2 mie... i 400 godzin na oczko zapodane troche ustawien i gitara gra pozdr..a nie klutnia ........
 

popmart

New member
klaus71 : panas v8 kosztuje ok 3800 , więc na co czekasz ? lenistwo ? jakby mi tak kuł w bucie mój 656 to bym się nie zastanawiał , męczył innych, ja nie wiem o co halo ?

bez problemu zamienisz a jak jesteś dobrym handlowcem to jeszcze parę groszy w kieszeni zostanie ? czemu trzymasz śmiecia (FC, biel, czerń lepszy panas starszej generacji ? wogóle katastrofa), przecie czytam twoje wypowiedzi od dobrych 2-3 mc ?

ja tego nie rozumiem poprostu ? możesz mi wytłumaczyć bo innego rodzaju wytłumaczeń jak lenistwo, może strach albo co nie potrafię sobie wyobrazić .. a jest jeszcze jeden masohizm ;) .... na to nie poradzę :p ani chyba nikt z forum nie poradzi

zawsze myślałem że fora są od wymiany doświadczeń również oczywiście negatywnych, ale pisanie po raz 100 żali jest poprostu kiepskie.
 
Ostatnia edycja:

zerjo

New member
Podrzućcie jak dobrac się do menu serwisowego w ps50a656? Od 2 miesięcy jestem posiadaczem tego Sama i nie miałem okazji jeszcze się nim pobawić. Z tego co się dzisiaj na forum naczytałem (w fabryce) to chyba mam jeszcze tryb sklepowy.
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@zerjo
Ty sie lepiej nie baw menu serwisowym, bo będzie płacz:grin: , ale zajżeć oczywiście możesz. TV na czuwaniu i po koleji info-menu-mute-power.Pozdr

@wielka.woda
... i jak sprawdziłeś z ta bielą jak ci pisałem, tylko nie mów że nie jest lepiej ;) .Pozdr
 
Ostatnia edycja:

zerjo

New member
100Hz

@jacky-x
Gdzie można sprawdzić czy ps50a656 podaje w 100Hz. Na cyfrze gdy sprawdzam pod info podaje mi rozdzielczośc FullHD ale tylko 50Hz. Wina dekodera czy telewizor daje tylko 50Hz?
 

klaus71

New member
Bez reklam
popmart napisał:
klaus71 : panas v8 kosztuje ok 3800 , więc na co czekasz ? lenistwo ? jakby mi tak kuł w bucie mój 656 to bym się nie zastanawiał , męczył innych, ja nie wiem o co halo ?

bez problemu zamienisz a jak jesteś dobrym handlowcem to jeszcze parę groszy w kieszeni zostanie ? czemu trzymasz śmiecia (FC, biel, czerń lepszy panas starszej generacji ? wogóle katastrofa), przecie czytam twoje wypowiedzi od dobrych 2-3 mc ?

ja tego nie rozumiem poprostu ? możesz mi wytłumaczyć bo innego rodzaju wytłumaczeń jak lenistwo, może strach albo co nie potrafię sobie wyobrazić .. a jest jeszcze jeden masohizm ;) .... na to nie poradzę :p ani chyba nikt z forum nie poradzi

zawsze myślałem że fora są od wymiany doświadczeń również oczywiście negatywnych, ale pisanie po raz 100 żali jest poprostu kiepskie.
tak samo nudne jest pisanie przez fanklub samsunga (czyli m.in. Ciebie) po raz setny że telewizor nie ma wad skoro ma oczywistą - kiepski tryb 50/100hz.

a czemu nie sprzedaję:
- chciałem kupic tani tv na max 2 lata zanim nie wyjdzie pionier następnej generacji (niestety mogę się tego nie doczekać),
- miał mieć obrotową nogę i bardzo dobrą współpracę z kompem (za 2 lata będzie robił za ekran do konsoli) - i samsung jest w tej kwestii przynajmniej teoretycznie bardzo dobry (bezproblemowa współpraca z kompem na 60hz),
- mieć możliwość ustawienia wszystkiego z menu tv (np. balansu bieli),
- miał mieć tuner dvb-t, jak najwięcej wejść HDMI (minimum 4) i wyjście audio (optyczne)
- współpraca z tunerem n-ki (mogłoby być lepiej ale i tak jest ok)
- z dodatkowych zalet które okazały się po czasie: możliwość samodzielnego update'u softu, działający slot CI dla modułu transkodującego MPEG4 (może jak będą po 100zł to dokupię)
- FC i posteryzacja u mnie występuje tylko na tunerze Nki, wszystkie inne tunery i urządzenia mam podłączone w trybie 60hz

a dzięki temu że mam tuner Nki to cały czas widzę jak można było spartolić ten tv w trybie 50/100hz.
na tych programach gdzie widać FC/posteryzację w szczególnie widoczny sposób nie ma on żadnych szans z moim poprzednim panasoniciem pv60 więc zakładam że także z modelami pv8 nie ma szans - stąd moja opinia.

poza tym jakbyś czytał dokładnie moje opinie to ja widzę głównie jedną wadę: FC/posteryzację kilka razy większą niż na innych tv, biel przeboleję bo ogólnie odbiór kolorów/czerni jest całkiem fajny
 
Ostatnia edycja:
jacky-x: sorry za zwloke, ale swieta i sam rozumiesz,w swieta najlepiej sie grzeszy,itd ;)
Jak juz swiat troche na jakis czas zwolni, to rozsiade sie z pilotem i piwem i poklikam ;)
Ja wiem, ze ten tv ma kilka mozliwosci podrasowania obrazu. Jak zaczynalem o nim czytac, to ci z posiadaczy,ktorzy mieli wlaczony np kontrast dynamiczny, slyszeli tylko "wylacz, sciemnij,przygas,zmiejsz, to nie lampa-to tv,nie znasz sie" itd. Jakby robili cos super glupiego :) Ja sciemnilem np do 6 przy hdmi, bo podniesienie do 8 to za mala zmiana, a tv mial sie docierac. Juz sie dotarl, wiec mozna w sumie troche "rozpalic". pozdro
 

zoll

New member
robaczniki , jeśli widzisz te "szumiące" piksele z dwóch metrów ( i więcej) to bym się martwił , ale jak z 0,5 metra( i mniej).....to bym o nich zapomniał:).
Pozdrawiam
 
Mam 756 i nie wiem o czym mowisz kiedy mowisz o "szumiacych pixelach". Moze Ty przewrazliwiony jestes a nie "videofilny" ? ;) Bo gdybys byl "audiofilny" nie pytalbys o zestaw kina domowego za niewielkie pieniadze do sluchania muzyki na kolumnach z rtv-euro-agd;)
U mnie tez w 756 nic nie buczy i nie ma pasow. Ale to akurat watek o 656, i choc to wlasciwe takie same tv,to jednak elektronika roznia sie miedzy soba.
 
Do góry