Projektor w salonie

MarianPaz

Member
Problem z niezaadaptowanym pomieszczeniem wyeliminowałby ekranem MagicScreen który kosztuje 3,5k za 100 cali, więc można się potargować i wyrwać go kilkaset złotych taniej, zwłaszcza gdyby kupować razem z projektorem. Problem tylko w tym, że on chce go mieć na tej samej ścianie co tv, wiec przydałby się ekran zwijany a takiego jeszcze MS nie produkuje.
 

VanS

New member
No telewizor 85 cali kosztują z 15 k - akurat tyle na TV to by mi szkoda było. Jak już to bym wybrał polecanego Panasasa 75 cali
 

mr_roba

Member
0f9414850f866f0c8a548e13ef244f37.jpg

136fa602fd7acb5c9caa52f005fd467b.jpg

Tak wygląda to u mnie na zwykłej ścianie koloru ecru i białym suficie. Około 120”.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

mr_roba

Member
Wyglada bardzo fajnie, porównywałeś z telewizorem?


W sypialni mam OLEDA. Żaden projektor do niego nie ma szans. Ten to tylko 720p Benq 710ST. Ale i tak go uwielbiam. 120” bije wszystko. Tylko musi być ciemno bo każde światło psuje efekt. Ma szczęście korzystam z niego głównie wieczorami i mam dobę rolety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

VanS

New member
W sypialni mam OLEDA. Żaden projektor do niego nie ma szans. Ten to tylko 720p Benq 710ST. Ale i tak go uwielbiam. 120” bije wszystko. Tylko musi być ciemno bo każde światło psuje efekt. Ma szczęście korzystam z niego głównie wieczorami i mam dobę rolety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Też będę miał rolety. No tylko niestety ściany i sufit nie będą czarne
 

mr_roba

Member
Też będę miał rolety. No tylko niestety ściany i sufit nie będą czarne

Ja też nie mam bo salon ma być przede wszystkim salonem. Jak czytam ten wątek to widzę przerost formy nad treścią. Można wydać 20 tys na super projektor, ekran i farby po to by wieczorem mieć minimalnie lepszy obraz niż projektor za 3 tys.
Mój kolega tak popłynął i jak zobaczył jak to wyglada u mnie z projektorem za 2,4 tys. to się wkurzył, że naczytał się na forach i potem wdrożył to w życie.
Owszem gdybym miał swoją salę kinową to może bym pomyślał. Jedyne co muszę przyznać, że u kolegi przy włączonym z boku świetle obraz jest lepszy bo u mnie blednie. Ale światło można łatwo wyłączyć...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego, tu Ci odpowiem - w kontekście tv 82", a 120" projektor. Bo o takie zestawienie wrażeń pytałeś na priv.
To stare dylematy i już wielokrotnie omawiane.

Generalnie nie da się porównać, wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i przede wszystkim użytkowania.
Projektor da Ci kinowe wrażenia, tv 82" ich namiastkę - to jest coś pomiędzy typowym tv, a projektorem, w uproszczeniu.
W moim przypadku wygląda to tak:

Gdybym miał sam dla siebie wybierać (mimo, że mam to i to od lat), to naturalnie wolałbym tv 82"
TV nadaje się do wszystkiego i w każdych warunkach o każdej porze.
82" daje już fajne wrażenia i te seanse są przyjemne, cała reszta, jak YT, kablówka itp. naturalnie podobnie.
Odpalasz kiedy chcesz i co chcesz.
Nie wyobrażam sobie korzystania z małego tv do tego co użytkuje każdego dnia, ale to już moje przyzwyczajenia od lat z dużymi przekątnymi w tv.
Nie wyobrażam sobie też odpalania projektora za każdym razem, jak chce coś obejrzeć. Nie ma mowy.
Wstaje rano, chce obejrzeć materiał na YT, lub dokończyć serial i nie odpalam projektora, a tv.
Podobnie jest z grami. To wszystko, a jest tego sporo, mam na stosunkowo dużym ekranie i nie myślę o projektorze.
Tv jest do wszystkiego i wielokrotnie wręcz wolę na nim oglądać sporo treści.

Natomiast co daje projektor z dużą przekątną 120", to przede wszystkim wrażenia niemal kinowe, te seanse nabierają jeszcze większego wymiaru, o wiele większe jak 82".
Przenosisz się ze swoim filmem w inny - kinowy wymiar, to już jest niemal uczta.
Czyli wszystkie filmy na które faktycznie czekam (nie gnioty) i wiem, że chce je obejrzeć w najlepszej możliwej jakości jaką dysponuje spośród moich sprzętów, a projektor niewątpliwie w przypadku filmów da najlepsze wrażenia.

Często się pisze, że lepiej mieć projektor i jakiś tam mały tv do całej reszty. Taki schemat.
Tak, jeżeli ktoś tv traktuje po macoszemu i jest bo jest, albo nie użytkował takiego nigdy na co dzień.
Rozumiem to, bo wiem o co chodzi, ale ja tego absolutnie nie akceptuje.
Wiem co daje mi każdego dnia duży tv.
To jest mój punkt widzenia, bo posiadam już od lat duży tv.

Zastanów się, jak i co będziesz oglądał. To jest podstawa.
Jeżeli korzystasz mało z tv, nie zależy Ci tam na żadnych wrażeniach, nie oglądasz seriali, materiałów na YT i setek innych pozycji które lubisz załączyć spontanicznie - a te nabierają innego wymiaru właśnie na dużym tv, to oczywiście, projektor się najlepiej sprawdzi.

Tylko nie daj sobie wmówić, że duży tv 82" nie ma sensu, jeżeli masz projektor.

Co do odbić, to tak jak Koledzy pisali,
Ja nie jesteś w stanie zapewnić sobie warunków, to nie kupuj drogich projektorów.
To jest następny absurd. Lepszy tańszy, z odpowiednio zaadoptowaną salką, jak droższy w jasnym pomieszczeniu z całą masą odbić które zdegradują tą jakość za którą zapłaciłeś.
Z przeciętnymi warunkami lokalowymi do seansów projekcyjny, tańszy (co nie znaczy najtańszy), sprawdzi się dobrze.
Będą degradacje z odbić, ale i tak będziesz miał sporo radochy. Bordery dużo też mogą zdziałać.

Na forach często są absurdy, których nie mogę pojąć.
Ultra drogie projektory i zupełnie przeciętne warunki, na kilometr widać, że to połowa możliwości projektora.
Coś na zasadzie, zastaw się, a postaw się.
 

MarianPaz

Member
. Można wydać 20 tys na super projektor, ekran i farby po to by wieczorem mieć minimalnie lepszy obraz niż projektor za 3 tys.
Mój kolega tak popłynął i jak zobaczył jak to wyglada u mnie z projektorem za 2,4 tys. to się wkurzył, że naczytał się na forach i potem wdrożył to w życie.
Chcesz nam powiedzieć że między projektorem 720p a takim typu JVC w przystosowany pomieszczeniu obraz jest minimalnie lepszy? Dobre żarty. Może uwierzylbym gdybym nie widział kilku projektorów w kinowej salce. Zresztą nie wyobrażam sobie jak można kupować drogi projektor opierając się na opiniach z internetu.
 

mr_roba

Member
Chcesz nam powiedzieć że między projektorem 720p a takim typu JVC w przystosowany pomieszczeniu obraz jest minimalnie lepszy? Dobre żarty. Może uwierzylbym gdybym nie widział kilku projektorów w kinowej salce. Zresztą nie wyobrażam sobie jak można kupować drogi projektor opierając się na opiniach z internetu.

Chcę powiedzieć aby nie dać się wciągnąć w „wyścig zbrojeń” na podstawie opinii z forum.
Jak zwykle wszystko jest kwestią indywidualnych potrzeb.
Kupując TV zdecydowałem się wydać więcej gdyż nie mogłem zaakceptować innego obrazu niż tego z OLEDA.
Co do projektora to ogromny ekran rekompensuje niedoskonałości. Jednocześnie nie musiałem rezygnować z fajnego wyglądu salonu. Gdybym miał prywatną salkę kinową popartą dużymi funduszami to zapewne bym poszedł na całość.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

MarianPaz

Member
Mi duży ekran nie rekompensowałby słabej jakości obrazu, choć to oczywiście pojęcie bardzo względne, bo każdy z nas pewnie nieco inne spojrzenie na tą kwestię. Jeden zadowoli się DVD podczas gdy kto inny będzie uznawał wyłącznie UHD.
 

bokciu

Banned
Chcesz nam powiedzieć że między projektorem 720p a takim typu JVC w przystosowany pomieszczeniu obraz jest minimalnie lepszy? Dobre żarty. Może uwierzylbym gdybym nie widział kilku projektorów w kinowej salce. Zresztą nie wyobrażam sobie jak można kupować drogi projektor opierając się na opiniach z internetu.

Ja tam nie widzę nic o przystosowanym pomieszczeniu. To porównanie tyczy się raczej słabo zaadoptowanych pomieszczeń, gdzie zacierają się różnice w klasach projektorów.
 

MarianPaz

Member
Napisał tak “można wydać 20 tys na super projektor, ekran i farby“ więc można by stawiać tezę że jednak przystosowane.

Wydawałoby się oczywiścią, że dla projektora samo zaciemnienie nie jest jedynym wymogiem, zwłaszcza gdy ktoś choć raz w życiu był w kinie.
 

Bluncik85

New member
Ja polecam Tobie kupic sobie projektor np Epsona Tw5300, niedrogi projektor ktory da już Tobie wiele frajdy i wrazenia domowego kina. Czy trzeba miec zaciemnione pomieszczenie? Powinno się takie mieć, ale niektórzy koledzy przesadzaja z adaptacją pomieszczenia , wedlug mnie najlepiej by bylo byś przygotowal sobie pokoj na tyle na ile pozwalaja ci na to warunki i kup projektor przez internet, pobawisz sie projektorem przez tydzien czasu i jak ci nie podpasuje albo stwierdzisz ze to jednak nie jest tak jak sobie wyobrazales to poprostu odeslesz projektor, meble poprzestawiasz na swoje miejsce i kupisz sobie wiekszy Tv :) Pozdrawiam
 
Do góry