Projektor w salonie

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Takie produkty trafiają potem do outletu z wyrażnym opisem i obniżoną ceną.
Jesli tak jest to złoty sklep, choć powinno to być normą. Niestety, i to w dużych sieciówkach takie przechodzone towary sprzedawane są jako nowe, ba nawet takie, które rok po 12 godzin sa włączone na ekspozycji. Owszem, możesz negocjonwac, ale w takim sklepie na 99% usłyszysz, że to już ostateczna cena, że nie ma kierownika, że to i tak promocja, lub łaskawie obniżą cenę o symboliczne 50-100 zł, jesli podpiszesz dodatkowe pseudoubezpiecznie. Wolałbym dopłacić 500 zł do nowego, niż mieć rabat 100 zł na takiego z 4000 godzin na liczniku., bo to w przeciętnym domu nabijesz za 2 lata, czyli mozna się spodziewać, że niedługo coś w takim "nowym" padnie...
Sorry, taki mamy klimat.. :)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
projektorami o zwrotach trzeba zapomniec
Czemu tak? IMO jak najbardziej można zwrócić projektor. Jesteś w stanie podać ustawę, która to wyklucza?
Według ustawy ponosisz odpowiedzialność tylko za zmniejszenie wartości gdy korzystanie z projektora wykroczy poza jego normalne użytkowanie.
"ponosisz odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy zgodnie z wymaganiami art. 12 ust. 1 pkt 9 (Ustawa o prawach konsumenta Dz.U. z 2014 r. poz. 827)"

Włączenie i zobaczenie filmu czy dwóch jest konieczne do sprawdzenia charakteru, cech i funkcjonowania sprzętu jakim jest projektor. To, że sprzedawca mówi inaczej nie znaczy, że nie masz prawa go zwrócić.
 

bokciu

Banned
Kup, poużywaj i zwróć. Potem napisz jak było.

Miałem już do czynienia z takim przypadkiem i stanowisko sprzedawcy było jednoznaczne, lampa jest elementem eksploatacyjnym i jeśli udowodnią, że projektor był użyty - nie ma możliwości zwrotu. Ewentualnie możesz się sądzić, tylko pytanie czy komuś się chce.
Drugi przykład to pewien użytkownik tego forum, który swojego czasu zakupił nieopatrznie projektor ST i chciał go zwrócić - sytuacja okazała się nie tak prosta jak mu się wydawało i suma sumarum zwrotu nie dokonał.
 

Bluncik85

New member
Mozna spokojnie zwrócić projektor po tygodniu użytkowania, takie mamy prawo kupując przez INTERNET. Ze zwrotami moze byc jedynie problem kupujac cos przez neta gdy ta rzecz została wykonana pod danego klienta czyli np wielkoformatowy obraz na ktorym widnieje kupujacy z rodziną :)
 

sebex7

New member
Sebex, pomijając Twoje dylematy, to ten salonik z tymi oknami masz kozacki ; ) Ja bym tam u Ciebie poszedł w głośniki in-wall, bardzo konkretne są na rynku, tylko trzeba by zabudować resztę wnęki, a KD z ciśnieniem zrobił w dedykowanym skoro dysponujesz pomieszczeniem - te 15m2 wystarczy żeby już się cieszyć czymś więcej.
Pisząc tyły, masz na myśli konfiguracje 7.1.x, bo 5.1.2 lub 5.1.4, to nie tyły, tylko sufit. Tutaj też do tylnych przy 50-70cm za plecami warto.

Tyły miałem na myśli właście te dwie kolumny co zazwyczaj są za plecami w zestawie 5.1 - efektowe.
Czy one mają sens jeśli będą prawie od razu za uszami? Czy to nie za blisko. A te sufitowe do Atmosa to kolejne pytanie czy w takim pomieszczeniu będzie miało sens robić 2 lub 4 głośniki w suficie? :) Czy jak na 15m2 nie będzie tego wszystkiego za dużo? :D

Dzięki. Lubię przeszklenia. W salonie i jadalni (jest jeszcze do tego otwarta kuchnia ale to inny temat), które bez kuchni mają jakieś 35 m2 mam okno 376x230 cm, 404x230 cm i 140x230 cm. :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki. Lubię przeszklenia. W salonie i jadalni (jest jeszcze do tego otwarta kuchnia ale to inny temat), które bez kuchni mają jakieś 35 m2 mam okno 376x230 cm, 404x230 cm i 140x230 cm. :D
To nie tak dużo ;)

A projektor montuj i nie oglądaj się na innych, żeby uzyskać dobry obraz wcale nie musisz worka pieniędzy wydawać.
Kilka trików ze zniwelowaniem odbić w newralgicznych punktach i będzie lepiej niż dobrze ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zacznij od 5.1, to jest podstawa i daje kupe radochy.
Instalacje możesz poprowadzić już pod ew. tylne czyli będzie to oznaczenie 7.1, te 70cm jak rozstawisz tylne dodatkowo lekko na bokach, to nie będzie żle. Kalibracja Ci je wyciszy i będzie lekko uzupełniać tylną ściąne.
To się może fajnie sprawdzić, jak będziesz miał boczne surroundy po bokach, czyli lewo/prawo, a nie faktycznie napaćkane obok siebie.
Sufitowe też możesz, dlaczego nie, będzie coś grać z góry ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A sorry, nie odpowiedziałem Ci wcześnieś i zrozumiałem "jak używam" ;) a nie jaki. Benq W2000, ale będzie nowy.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kup, poużywaj i zwróć. Potem napisz jak było.

Miałem już do czynienia z takim przypadkiem i stanowisko sprzedawcy było jednoznaczne, lampa jest elementem eksploatacyjnym i jeśli udowodnią, że projektor był użyty - nie ma możliwości zwrotu. Ewentualnie możesz się sądzić, tylko pytanie czy komuś się chce.
Drugi przykład to pewien użytkownik tego forum, który swojego czasu zakupił nieopatrznie projektor ST i chciał go zwrócić - sytuacja okazała się nie tak prosta jak mu się wydawało i suma sumarum zwrotu nie dokonał.
"jeśli udowodnią, że projektor był użyty nie ma możliwości zwrotu" - bzdura. Jakaś podstawa prawna na to?

Stanowisko sprzedawcy nijak ma się do ustawy. Przed sądem zostaje jeszcze rzecznik praw konsumenta :) Część eksploatacyjna to żadna wymówka. Napisałem Ci wyżej jak sprawa wygląda, a dalej powielasz to co Ci wcisnął sprzedawca :D Trzeba znać swoje prawa.
Jak dalej chcesz w to brnąć to przytocz ustawę gdzie jest wykluczenie o części eksploatacyjnej ;)

P. S. Jak bym był sprzedawcą to też wciskałbym takie farmazony klientom, którzy przed zakupem pytają o zwrot :S
 
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Człowieku, jaki Ty uparty jesteś. Prawo konsumenckie prawem, a realia są nieco inne. Dlatego mówię - kup, poużywaj i zwróć. Jest sporo kruczków prawnych, na których bazują prawnicy układający sklepowe regulaminy, a o których zwykły śmiertelnik nawet nie ma pojęcia. Jeśli lubisz i masz czas na przepychanki, kłótnie, pisma, pozwy i dochodzenie swoich praw przed sądem - droga wolna. Miałem przyjemność gościć u rzecznika praw i to nie raz, więc wiem jak to się kończy. Okazuje się potem, ze sami nie wiedzą jak sprawę ugryźć i rozkładają ręce. Przytoczyłem dwa przykłady z autopsji i nie chce mi się już dalej uskuteczniać tej czczej gadki.
 

sebex7

New member
To nie tak dużo ;)

A projektor montuj i nie oglądaj się na innych, żeby uzyskać dobry obraz wcale nie musisz worka pieniędzy wydawać.
Kilka trików ze zniwelowaniem odbić w newralgicznych punktach i będzie lepiej niż dobrze ;)

Też uważam, że nie jest to jakoś nadzywczaj dużo. Ponad przęciętną i tyle :D Ale nie żałuje.

Projektor na pewno kupię. Tylko w salonie nie będę dożył do coraz to lepszego obrazu, bo to się wiąże z kosztami a pomieszczenie nie jest przystosowane. Jakiś full hd i do oglądania tv czy pograniu na konsoli wystarczy. :)

Zacznij od 5.1, to jest podstawa i daje kupe radochy.
Instalacje możesz poprowadzić już pod ew. tylne czyli będzie to oznaczenie 7.1, te 70cm jak rozstawisz tylne dodatkowo lekko na bokach, to nie będzie żle. Kalibracja Ci je wyciszy i będzie lekko uzupełniać tylną ściąne.
To się może fajnie sprawdzić, jak będziesz miał boczne surroundy po bokach, czyli lewo/prawo, a nie faktycznie napaćkane obok siebie.
Sufitowe też możesz, dlaczego nie, będzie coś grać z góry ; )

No to już jest plan! :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam trochę większą powierzchnię oszkloną w salonie z jadalnią, zwłaszcza w wydzielonej strefie, gdzie wisi projektor.
Miejsce nie jest ciemnią, a salonem "użytkowym" z kilkoma patentami podejrzanymi u Bipa i uzyskiwany obraz z projektora mam więcej niż zadowalający, więc śmiało ;)
To fotki z telefonu w trakcie projekcji, bez zatrzymywania więc są widoczne pewne rozmycia
http://www.hdtv.com.pl/forum/1506202-post2370.html
 

sebex7

New member
Ja mam trochę większą powierzchnię oszkloną w salonie z jadalnią, zwłaszcza w wydzielonej strefie, gdzie wisi projektor.
Miejsce nie jest ciemnią, a salonem "użytkowym" z kilkoma patentami podejrzanymi u Bipa i uzyskiwany obraz z projektora mam więcej niż zadowalający, więc śmiało ;)
To fotki z telefonu w trakcie projekcji, bez zatrzymywania więc są widoczne pewne rozmycia
http://www.hdtv.com.pl/forum/1506202-post2370.html

Niezły efekt! A możesz powiedzieć jakie to patenty? :D
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Człowieku, jaki Ty uparty jesteś. Prawo konsumenckie prawem, a realia są nieco inne. Dlatego mówię - kup, poużywaj i zwróć. Jest sporo kruczków prawnych, na których bazują prawnicy układający sklepowe regulaminy, a o których zwykły śmiertelnik nawet nie ma pojęcia. Jeśli lubisz i masz czas na przepychanki, kłótnie, pisma, pozwy i dochodzenie swoich praw przed sądem - droga wolna. Miałem przyjemność gościć u rzecznika praw i to nie raz, więc wiem jak to się kończy. Okazuje się potem, ze sami nie wiedzą jak sprawę ugryźć i rozkładają ręce. Przytoczyłem dwa przykłady z autopsji i nie chce mi się już dalej uskuteczniać tej czczej gadki.
Zdajesz sobie sprawę, że regulamin sklepu nic nie daje, gdy jest sprzeczny z ustawą? Tym zdaniem pokazujesz jak mało wiesz. Zwracałem już różne rzeczy i nigdy nie było problemu. W przypadku projektora też dostałbym zwrot :) To, że Ty nie potrafisz egzekwować swoich praw nie znaczy, że ktoś inny też.
Twoje przykłady z autopsji są śmieszne bo opierają się na tym co powiedział sprzedawca...
 

bokciu

Banned
Zdajesz sobie sprawę, że regulamin sklepu nic nie daje, gdy jest sprzeczny z ustawą? Tym zdaniem pokazujesz jak mało wiesz. Zwracałem już różne rzeczy i nigdy nie było problemu. W przypadku projektora też dostałbym zwrot :) To, że Ty nie potrafisz egzekwować swoich praw nie znaczy, że ktoś inny też.
Twoje przykłady z autopsji są śmieszne bo opierają się na tym co powiedział sprzedawca...

Gdybyś może przeczytał moją wypowiedź z należytą uwagą i zrozumieniem, to dowiedziałby się, że nie tylko ja mało wiem, ale i rzecznicy praw konsumenta. A teraz Cię zaskoczę - wyobraź sobie, że również zwracałem mnóstwo rzeczy z powodzeniem. Dlatego powtórzę po raz enty - zwróć używany projektor i się pochwal.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Gdybyś może przeczytał moją wypowiedź z należytą uwagą i zrozumieniem, to dowiedziałby się, że nie tylko ja mało wiem, ale i rzecznicy praw konsumenta. A teraz Cię zaskoczę - wyobraź sobie, że również zwracałem mnóstwo rzeczy z powodzeniem. Dlatego powtórzę po raz enty - zwróć używany projektor i się pochwal.
Bzdury. Zmień rzecznika w takim razie. Będę kupował projektor tylko po to, żeby go zwrócić. Przeczytaj to sam jeszcze raz i zobacz jakie głupoty piszesz. Napiszę poraz ostatni: podaj podstawę prawną dlaczego nie można zwrócić projektora. Póki tego nie podasz dalsza dyskusja nie ma sensu. To co powiedział sprzedawca możesz sobie włożyć między bajki. W jego interesie jest, aby taki klient jak Ty żył w przekonaniu, że nie możesz dokonać zwrotu.
 
Do góry