Projektor w salonie

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I ten moment, jak zacina się w połowie ; )

Crash, sztuczne oświetlenie to inna para kaloszy jak zewnętrzne wpadające do pomieszczenia. Ja wieczorem przy zapalonym świetle, gdzie mogę wykonywać inne czynności, też mam całkiem fajną jakość z projekcji, ale już w południe gdzie światło wpada do pokoju, to kiszka totalna.
Dużo też zależy od konkretnego pomieszczenie i gdzie w jakim stopniu to światło wpada.

Do taki zastosowań, to ekrany magic screen, black diamond.

Sam gdybym miał teraz brać proja 4K, to zastanawiałbym się nad laserem, jak chociazby:
LG HU80KSW Laser 4K
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Do taki zastosowań, to ekrany magic screen, black diamond.

Sam gdybym miał teraz brać proja 4K, to zastanawiałbym się nad laserem, jak chociazby:
LG HU80KSW Laser 4K

A jaki ekran do kompletu? Zakładając że pokój dość ciemny, sa zasłony i rolety a ekran miałby być rozwijany z sufitu.
Po rozwinięciu przeslanialby zawieszony na ścianie tv.
Kwota to ok 2tys chyba że warto więcej
 

sebex7

New member
Kolego Sebex7, mam dla Ciebie idealne rozwiązanie.
Rozwijany telewizor :)
LG Signature OLED TV R
[youtube]cgOyWgKl7XY[/youtube]

Może kiedyś.... jak przejmę 50% akcji firmy Apple. :grin:

Ja tam jestem mega zadowolony z tego co mam w salonie. Ekran wysuwany, który jak nie oglądam to chowam i tak jakby go nie było. :smile:
Zostało jedynie kupić jakiś TV 65 cali do oglądania "na co dzień" i własny projektor. Pisałem tylko, że wiem, że w salonie w naszym wypadku (dla nas ma wciąż to być salon) nie ma sensu gonić za jakimś super obrazem, bo go się nie osiągnie w sensowych pieniądzach. Dlatego będzie jakiś zwykły projektor full HD. No chyba, że się trafi Sony za +- 4000/4500 zł.
Na pewno bym nie został tylko z projektorem, bo w dzień się tragicznie ogląda bez zaciemniania pomieszczenia. Teraz go głównie oglądamy (i załasniamy rolety), bo tv z poprzedniego domu ma 42 cale i wygląda w salonie jak .... tablet. :niewiem: Jak gram w fifę to muszę do tv podchodzić, żeby zobaczyć statystyki piłkarza. :fool: Wolę jednak w dzień jakiś program czy sport obejrzeć na TV przy wpadającym słońcu do salonu a nie cały czas robić ciemnice. Od razu się przyjemniej i weselej żyje.

Więc w mojej opini:
- projektor w salonie? Tak
- tylko projektor w salonie? Nie
- dążenie do idelanego obrazu za grube tysiące w nieprzystosowanym pomieszczeniu? Nie
- jak jest możliwość finansowa to zrobienie "jaskini" i wtedy kupno projektora za naście tysięcy? Tak
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Więc w mojej opini:
- projektor w salonie? Tak
- tylko projektor w salonie? Nie
- dążenie do idelanego obrazu za grube tysiące w nieprzystosowanym pomieszczeniu? Nie
- jak jest możliwość finansowa to zrobienie "jaskini" i wtedy kupno projektora za naście tysięcy? Tak
O właśnie, tak. I o to w tym wszystkim się rozchodzi ;)
 

sebex7

New member
Sebex zerknij na alledrogo. Wisi tam Sony HW 40 za fajne pieniądze.

Właśnie widziałem. Dzięki za cynk. Swoją drogą czy te Sony hw40, 45, 50, 55, 60 itd. czymś ważnym się różnią? Bo jeżeli to kwestia dodania np. 3D co mnie nie interesuje to brać ten na który lepsza oferta. Ale jeśli są konkretne różnice w jasności, kontraście itd. to na który warto patrzeć?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A jaki ekran do kompletu? Zakładając że pokój dość ciemny, sa zasłony i rolety a ekran miałby być rozwijany z sufitu.
Po rozwinięciu przeslanialby zawieszony na ścianie tv.
Kwota to ok 2tys chyba że warto więcej

Zrób ekran multiformat. Zmieścisz się w 2k, a efekt będzie lepszy od zwyczajnego który jest droższy.
 

sebex7

New member
A jaki ekran do kompletu? Zakładając że pokój dość ciemny, sa zasłony i rolety a ekran miałby być rozwijany z sufitu.
Po rozwinięciu przeslanialby zawieszony na ścianie tv.
Kwota to ok 2tys chyba że warto więcej

Ja kupiłem ekran niemieckiej firmy Esmart. 120 cali z napinaczami. Koszt ekranu to chyba 300 Euro i dostawa 700 zł :-x . Ale i tak się zmieścisz w tych 2 tysiącach.
Jestem zadowolony. Ekran nie jest pofalowany. Zrobię może kiedyś recenzję.

Ogólnie ja nie miałem wyboru. Nie mogłem sobie pozwolić na wydanie 4/5 tysięcy złotych a tyle kosztują ekrany renomowanych firm. (oczywiście w tym metrażu i z napinaczami) Jednak jestem bardzo zadowolony i nie wiem czy bym zmienił teraz na jakiś inny. Tak jak pisałem wcześniej to salon i niektóre droższe inwestycje po prostu nie mają dla mnie uzasadnienia. :-o
 

vectrako

Member
Witam
Ja tez sie zastanawiam nad tym ekranem firmy Esmart. W tej cenie w Polsce nie ma szans na zakup ekranu elektrycznego z pilotem i napinaczami.
Chciałbym zapytać Cie sebex7 jaki masz model,poniewaz sa do wyboru dwa.
Jeden jest szary a drugi biały.W opisie obydwa mają Gain 1.0 nie wiem dlaczego?Jaki masz projektor do tego ekranu i jaką odległość do ekranu przy tych 120 calach?
Dzieki,pozdrawiam
 

sebex7

New member
Witam
Ja tez sie zastanawiam nad tym ekranem firmy Esmart. W tej cenie w Polsce nie ma szans na zakup ekranu elektrycznego z pilotem i napinaczami.
Chciałbym zapytać Cie sebex7 jaki masz model,poniewaz sa do wyboru dwa.
Jeden jest szary a drugi biały.W opisie obydwa mają Gain 1.0 nie wiem dlaczego?Jaki masz projektor do tego ekranu i jaką odległość do ekranu przy tych 120 calach?
Dzieki,pozdrawiam

Nie mogę teraz znależć. Ja mam wersję za 300 Euro z triggerem. Ze względu na rozmiar puszki. Ta wersja, którą ja mam ma puszkę mniejszą o ok 15 cm od tej za 250 Euro. Na początku był zamysł inny na powieszenie i te parę centymetrów miało dla mnie duże znaczenie. Na koncu się okazało, że wisi inaczej niż było planowane i mógłby być w tej samej cenie 133 cale.

Mam biały ekran. Akurat szarych nie było. Wydaje mi się, że gain w tym moim jest 1.1.

Co do projektora to jest to stary kilkunastoletni projektor pożyczony od taty. Nie ma jeszcze full HD tylko 720p. Jakość i tak jest fajna. Planuje kupić ze względu na warunki (posty wyżej) jakiś zwykły Full HD lub jak będzie okazja to Sony hw. Głowa od ekranu aktualnie jest ok 330-350 cm. Ekran na pewno nie jest za duży. :)

EDIT
Sprawdziłem. Pomyłka. Z innej strony była dostawa jakaś kosmicznie droga. Ja zamawiałem przez stronę producenta. Mój ekran to Esmart Haiser Pro Tension Leinwand Tatenso 266x149. Cena: 399,99 Euro + dostawa 44,90 Euro. Strona z tym dokładnie ekranem nie jest aktywna. Nie wiem, może tą wersje wycofali.
 
Ostatnia edycja:

vectrako

Member
Dzieki sebex7
Pisząc o rozmiarze puszki masz na uwadze rozmiar obudowy tak?
I jeszcze jedno ten górny pas czarny rozbiegowy jest maksimum w rozmiarze 50 cm?
Pozdr
 

sebex7

New member
Dzieki sebex7
Pisząc o rozmiarze puszki masz na uwadze rozmiar obudowy tak?
I jeszcze jedno ten górny pas czarny rozbiegowy jest maksimum w rozmiarze 50 cm?
Pozdr

Tak, obudowa. Nie wiem czy to długość czy szerokość ale chodzi mi o tą wartość ok 300 cm. W tym co jest teraz na sprzedaż jest chyba 315cm. U mnie jest 299 cm. Miał byc ekran zabudowany a w końcu wisi "wolno" więc nie ma znaczenia i teraz bym wziął ten tańszy.

Czarny pas ma 50cm. U nas jest 280 cm wysokość (ekran wisi przyczepiony do sufitu) i do oglądania z sofy zawsze zjeżdża na sam dół i jest ok. Chociaż dodatkowe 20 cm też by mogły być ale jest dobrze. :grin:
 

vectrako

Member
Tak szerokosc obudowy tego za 260 euro jest 314 cm.
Zastanawia mnie tylko dlaczego przy szarym i białym jest podany taki sam Gain czyli 1.0, powinien wg mnie byc rózny.
 

sebex7

New member
Tego to ja już nie wiem. "Całe życie" ogłądałem na białej ścianie a teraz wiedziałem, że albo ten albo jakiś ręczny bez napinaczy więc się nie zastanawiałem. :) Aż tak bardzo w przypadku ekranu nie patrzę na te podane rzeczy tylko jak w praktyce się ogląda. :D
 

Murinio_86

Member
Ja kupiłem ekran ivolum tension za 900 tylko mój ma 90", ale jak dobrze pamiętam były też większe z napinaczami i pilotem, sprawuje się bardzo dobrze, boki jak na razie się nie zwijają, schowany w zabudowie tylko puszka widoczna od sterowania :)
 

sebex7

New member
Ja kupiłem ekran ivolum tension za 900 tylko mój ma 90", ale jak dobrze pamiętam były też większe z napinaczami i pilotem, sprawuje się bardzo dobrze, boki jak na razie się nie zwijają, schowany w zabudowie tylko puszka widoczna od sterowania :)

Ja znalazłem największy 240 cm szerokości. A nie chciałem mniejszego niż 266 (120 cali). :) ale jak potrzebuje mniejszy to jest to opcja :)
 
Salon

Ja mam w salonie 120 cali i w dzień wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu.
 

Attachments

  • IMG_20190224_144735.jpg
    IMG_20190224_144735.jpg
    321,3 KB · Wyś: 106

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na zdjęciu widać, a raczej nie widać mebli, czyli nie jest to dzień.
Ja tam widzę raczej półmrok ; )
 
Ten aparat tak robi zdjęcia. W nocy jest tak jak poniżej.
 

Attachments

  • IMG_20190224_220722.jpg
    IMG_20190224_220722.jpg
    489,3 KB · Wyś: 123
Ostatnia edycja:

bokciu

Banned
Same jasne ujęcia. Przecież największą bolączką projektorów jest wyświetlanie ciemnych obrazów, gdzie każde, nawet najmniejsze światło degraduje obraz. Tak więc nie ma sensu prezentowanie mocno jasnych scen.
 
Do góry