Projektor do 3 tys + ekran do 1k

Jawosz

Member
Poprostu wiem ze oni sami serwisuja i nie wiem czy sprzet przez nich dystrybuowany ma wsparcie producenta. Na czyms oszczedzaja bo maja czasem bardzo konkurencyjne ceny. Moze jestem paranoikiem ale w takich sytuacjach zapala mi sie czerwona lampka w glowie. Mozesz zadzwonic i sie zapytac :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
D

Deleted member 121090

Guest
A co jest z nimi nie tak? W 2010r nabyłem u nich Acera H5360 i nie było problemu. Widzę ten dziwny zapis i szczerze nie wiedziałbym o tym gdybyś mi nie powiedział. Czemu serwisują to u siebie? A gwarancja producenta nie jest ważniejsza posiadając dokument zakupu? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Mów jak na spowiedzi :).
Opisywałem ostatnio moje przygody z redcoonem.
Jest tu temat na forum. Ogólnie nędza jak sprzęt padnie. Do tego u mnie mieli towar spoza naszej dystrybucji, więc serwis mi go nie przyjął. Musiałem gwarancję realizować bezpośrednio u nich.
Od momentu wysłania sprzętu do uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi czekałem 1,5 miesiąca. Kontakt z ich strony zerowy. Olewka klienta totalna.
I jeszcze istotna informacja, w razie realizacji gwarancji redcoon ,, uprzejmie'' informuje, że zgodnie z gwarancją ma 66 dni na załatwienie sprawy! Normalnie XXI wiek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

beataipawel

New member
Ja używam filtra ND2 do mojej Optomy HD131Xe.
Całkiem niedawno zdecydowalem się zakupić ten filtr.
Moje spostrzeżenia:

Wady:
1. Zmienia trochę kolorystykę obrazu. Kolory są jakby cieplejsze i trochę mniej dynamiczne (nasycone). Różnicę widać zwłaszcza jak się testuje tzn. zakłada i zdejmuje co chwila - kilka minut zabawy po zakupie ;-).
2. Biel już nie jest taka śnieżna i dynamiczna. Po kilku chwilach wzrok się jednak przyzwyczaja i jest OK.
To tyle wad.

Teraz zalety:
1. Poprzednio (bez filtra) coś przeszkadzało w oglądaniu filmu. Niby obraz super, wielkość oczywiście też ale w pokoju było po prostu zbyt jasno. Mam jasne ściany i sufit, a projektor ma prawie rok i świeci jeszcze bardzo jasno. Po założeniu filtra ogólna jasność w pokoju spadła. Ogląda się duzo lepiej bo można się teraz "zanurzyć" w filmie.
2. Zdecydowana poprawa w wyświetlaniu denerwujących czarnych pasów na dole i u góry ekranu przy formacie kinowym. Bez filtra pasy były za jasne i świeciły. Po założeniu filtra jest dużo lepiej. Czarne oczywiście nie są ale przynajmniej nie denerwują. ;-)
3. Poprzednio (bez filtra) zdarzało się, że obraz potrafił dosłownie oślepiać.
Zwłaszcza przy nagłej zmianie sceny z nocnej na dzienną (np. na plaży). Pierwszym odruchem było mrużenie oczu i chwilowe odwracanie głowy. Filtr w dużej mierze eliminuje to zjawisko.
4. Przyjemniej ogląda się takie filmy jak StarWars czy StarTrek

Jeśli, ktoś oczekuje, że filtr magicznie poprawi czerń może być rozczarowany. Nie ma co oczekiwać, że czerń nagle będzie smolista. Niemniej jednak komfort oglądania jest lepszy. Obraz jest bardziej kinowy.
Ogólnie polecam.

Dla użytkownikow takiej samej Optomy lub podobnej (HD25,HD25e, HD25-LV) - rozmiar filtra to 77mm.

Pozdrawiam:
Paweł
 

komanch

Member
beataipawel a jaki masz ekran (gain)?

i jeszcze pytanie laika, w projektorze jest regulacja jasności? jeśli tak, czy jej zmniejszenie nie poprawia sytuacji w przypadku zbyt wielkiej mocy lampy?
 

beataipawel

New member
Mam ekran biały Gain 1,0.
W projektorze jest regulacja jasności. Za jej pomocą można oczywiscie przyciemnić obraz. Problem jednak w tym, że zbytnie jej obniżenie powoduje dużą utratę szczegółów obrazu w ciemnych scenach.
 

beataipawel

New member
Jak prawie każdy kto kupował projektor mialem ten sam dylemat: ekran bialy czy szary. Wybrałem biały z dwóch powodów:

1. biały jest lepszy do 3D
2. już wtedy zakładałem, że zakupię filtr ND. Gdy lampa z czasem ściemnieje filrt można zdjąć i projektor znów "odzyska" jasność. Przy szarym ekranie wcześniej trzeba będzie wymienic lampę - tak przynajmniej sądzę
 

jedrek_1

New member
A ja sądzę jednak, że szary z mniejszym gainem to lepszy pomysł (szczególnie przy jasnych projektorach jak Optomy i chyba Benq1070 również).

Przede wszystkim lepszy kontrast i czerń.
Po drugie 3d używane jest stosunkowo rzadko (no chyba że ktoś gra dużo na konsoli w 3d, albo ogląda często kanały z satelity/kablówki w 3d) bo większość filmów ogląda się w 2d.
A koszt zakupu nowej lampy (np. 500zł dla optomy hd141x) to nie taki dramat po dobrych kilku tysiącach h oglądania, czyli niezłym kawałku czasu.
 

THX2

New member
I co z tym hałasem tego wentylatora w tym projektorze , znośny jest ?

Projektor przyjdzie w czwartek/ piątek do mnie :(
zastanawiam się nad tanimi ekranami od 104" do 110" bo przy 120" będą kolumny przy samych ścianach

Który z tych mam wybrac przy ostatnim linku facet pomylił cenę ale ekran ma duży pas rozbiegowy

http://www.amazon.co.uk/PCW106ME-Pr...17431924&sr=8-2&keywords=projector+screen+106

http://www.amazon.co.uk/Optoma-inch...17432123&sr=8-1&keywords=projector+screen+109

http://www.ebay.co.uk/itm/New-110-E..._Vision_Projector_Screens&hash=item2c823b61bc
 
Ostatnia edycja:

Tasix95

New member
Rowniez mam benq w1070 i potwierdzam ze nie jest taki glosny jak go pare osob oposywalo fakt chodzi glosniej ale nie jest slyszalny podczas ogladania filmu czy grania tylko slychac delikatne buczenie jesli jest scena bez dzwieku;)
 

kojak_ct

Member
Mam już HD151x. Na wstępie, sporo jaśniejszy od Acera H5360, który na papierze jest jaśniejszy :p. Czerń gorsza od Acera oraz kolorystycznie też gorzej. W trybie ECO obraz się pogarsza. Efektu tenczy brak, ktora na Acerze jest bardzo widoczna. Projektor rzuca na gain 1.0. Przetestowałem filtr od kolegi fotografa i tu jednak biel traci na jakości ale czarny wygląda podobnie do Acera. Chyba ekran gain 0.8 będzie najlepszym wyjściem. Nigdzie nie mogę znaleźć kalivracji do tego sprzętu bo może by się jakościowo zbliżył do Acera :D. Piszę tego posta z fona stąd taki chaos ale nie mam dużo czasu. Jak macie pytania to śmiało. Dziś idę porównać z W1070.
 

THX2

New member
I co z tym hałasem tego wentylatora w tym projektorze , znośny jest ?

Kurier dostarczył mi dziś projektor i szumy nie są tak straszne jak je malują;)
.
Z tego względu że jeszcze nie kupiłem ekranu, to na szybko rzuciłem obraz na chropowatą tapetę w trybie eco przez telefon i muszę powiedziec że mina żony bezcenna:p jak powiedziałem pół żartem pół serio że do drugiego pokoju też by się przydał to przytaknęła nooo :D:D



 
Ostatnia edycja:

hermez

New member
Witajcie!

Mam od pewnego czasu dylemat. Otóż noszę się z zamiarem kupna projektora + ekranu. Cenowo około 3k projektor + ~1k ekran.

Zastanawiam się, na ile dobrym rozwiązaniem jest Benq 1070 (tak popularny w tym temacie) do następujących warunków: pokój jasny (jasne ściany/sufit + okna), ale projektor przede wszystkim do filmów wieczorami/nocą (w dzień raczej nie, ale są zasłony). Wymiary na poniższym schemacie:

Kod:
|----380----| (przy czym użytecznej długości jest może z 300 cm)
|
|
350
|
|   x x x   | - tu planuję siedzieć
|--------==-| - tu jest taki uskok w środku pokoju (3 schodki + balustrada)
|

Ekran planuję powiesić na suficie (chyba, że jakiś mobilny na statywie?), ale już projektor w suficie odpada (światło, którego, póki co, pozbyć się nie mogę). W związku z tym projektor będzie musiał być ustawiany na czymś...

Zastanawiam się czy Benek nie jest czasem za mocny na takie warunki?
A druga sprawa, jak najlepiej podpiąć projektor do źródła? Komp stoi w pokoju obok, ale pewnie 10m HDMI wystarczy, a może WiFi? Albo odtwarzanie z telefonu?

Proszę o jakieś porady, co tu w takiej sytuacji zrobić... No i jaki ekran wybrać?

PS
Patrzyłem na kalkulator projectorcentral i to przez niego boję się, że będę miał za wielki/jasny obraz...
 
Do góry