Projektor do 3 tys + ekran do 1k

marny_popis

New member
Jestem posiadaczem od prawie 2 lat ekranu kraftmann business class białego w rozmiarze 120 cali w takiej srebrnej kasecie. Jesli chodzi o firme to uczucia mam mieszane. Na początku musiałem ekran reklamowac ze wzgledu na stukanie przy rozwijaniu i sam przebieg tej reklamacji to była droga przez mękę. Jednak...odpukać. .. do dnia dzisiejszego nic sie z nim nie dzieje. Przez prawie dwa lata sie nie pofalował , jedynie krawędzie się minimalnie wywineły. Wybrałem biały z racji tego że miałem oglądać dużo 3d. W rzeczywistości jednak aż tak dużo tego nie oglądałem. Jednak po prawie 2 latach oglądania wyświeciłem około 830 godzin i jasność w trybie eko zauważalnie spadła i nie wiem czy przy szarym już by mnie to teraz nie wkurzało. Dodam jeszcze ze znajomy zamówił z kraftmanna latem ekran 126 cali z rodziny smart i ten ekran się okropnie pozniekształcał i jakość wykonania zdecydowanie gorsza niż tego business class...

dzięki za odpowiedź, z uwagi że Ty przeszedłeś "drogę przez mękę" to sobie raczej odpuszczę tą firmę bo takie cyrki nie powinny sie dziać tylko powinni załatwiać sprawy szybko i sprawnie jeżeli jest jakaś wada, chyba wybór padnie na supreme andromeda raczej szary bo mama jasne ściany i sufit a kalkulator pokazuje gain 0.8. Wpadł mi jeszcze w oko Taga Harmony Karbonada z opisu spoko ale recenzji żadnych i bądź tu mądry
 

yogobela

New member
Soczewka w odległości od ekranu jakieś 4,3 metra, a oczy od 4 do 4,20 w zależności jak sobie wygodnie klapnę. Ale do 3d to potrafię nawet 2,5 metra od ekranu na pufie usiąść.
 

bigasslover

New member
Podlaczam sie pod temat bo operuje w podobnym budzecie.

Pokoj mam wysoki na 4m. Odleglosc od ekranu 3.5m Ekran chcialbym na wysokosci 100cm od podlogi.

Jaki projektor najlepiej wybrac do kwoty 3tys zl i jaki do niego ekran jakiej wielkosci najlepiej wyczytalm ze z takiej odlglosci 100" spokojnie wystarczy i nie ma co isc w wieksza projekcje.

Mysle o tym BENQ w1070 glownie dlatego ze Optomy zmienily cos z tym color wheels i nie sa takie dobre jak byl model HD25.

Projektor bedzie wyswietlal tylko material 1080p po hdmi. Bez zadnego 3D w ogole mnie ta technologia nie interesuje.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Benqu zdominowało rynek projektorów do 3 tys.Raczej nic innego nie ma.Jeszcze bym pomyślał o Epsonie 5200 i wszystko.To bym sam kupił na początek
 

bigasslover

New member
Benqu zdominowało rynek projektorów do 3 tys.Raczej nic innego nie ma.Jeszcze bym pomyślał o Epsonie 5200 i wszystko.To bym sam kupił na początek


Wlasnie go ogladam, co osobiscie polecasz?

Dobrze mysle o wielkosci ekranu ze z 3.5m najlepiej celowac w około 100"?

Jakie ekran w ramie bys polecil ?

Nic z rzutnikow Optomy ?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wlasnie go ogladam, co osobiscie polecasz?

Dobrze mysle o wielkosci ekranu ze z 3.5m najlepiej celowac w około 100"?

Jakie ekran w ramie bys polecil ?

Nic z rzutnikow Optomy ?

Król jest tylko jeden...wszędzie wygrywa.
Test projektorów kina domowego - w domu jak w kinie - Foto/Audio/Wideo - PC Format



Koledze wyżej już doradzałem jaką wielkość osiągnie z tej odległości.Więc czytaj.
Na ekranach się nie znam
Optoma jest tańsza widziałem ,ale ona potrzebuje odległości by uzyskać np 120 cali .Jej potrzeba gdzieś z 4,8 metra by osiągnąć to co uzyska Benqu.A nie wszyscy mają takie możliwości.Z twojej odległości co podajesz uzyskasz 120 cali jak wskazuje rysunek wielkość rewelacyjna:)

vsaD8og.png
 
Ostatnia edycja:

mat_

New member
Jak pisałem kilka stron wcześniej wahałem się pomiędzy BenQ W1070 i Epson EH-TW5200.
Zdołałem porównać oba projektory. W 1070 widziałem małe ilości tęczy (dużo mniej niż w optoma HD26), ale ja chyba jestem na to zjawisko bardzo wrażliwy. Dla mnie wybór był prosty, kupiłem Epsona (2690zl).
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (to mój pierwszy projektor). Oglądam 109 cali z 4 m. Problemem Espona jest według mnie to, że 8% obrazu wyświetla poniżej soczewki, więc instalacja może być kłopotliwa. Mój 55 cm stolik jest dla niego stanowczo za niski.
Mam nadzieję, że komuś z Was ułatwi to wybór.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Jak pisałem kilka stron wcześniej wahałem się pomiędzy BenQ W1070 i Epson EH-TW5200.
Zdołałem porównać oba projektory. W 1070 widziałem małe ilości tęczy (dużo mniej niż w optoma HD26), ale ja chyba jestem na to zjawisko bardzo wrażliwy. Dla mnie wybór był prosty, kupiłem Epsona (2690zl).
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (to mój pierwszy projektor). Oglądam 109 cali z 4 m. Problemem Espona jest według mnie to, że 8% obrazu wyświetla poniżej soczewki, więc instalacja może być kłopotliwa. Mój 55 cm stolik jest dla niego stanowczo za niski.
Mam nadzieję, że komuś z Was ułatwi to wybór.


Wszędzie w testach wygrywa jednak Benqu , rewelacyjne 3D.Powiedz mi oglądasz z 4metrów i masz te 110 cali, jak sprawdziłem na fachowej stronie z tej odległości powinieneś mieć 130 cali zoomem to regulowałeś ??Czy po prostu tak jest;) Strona kłamie??. Sugeruję jak możesz na sufit daj projektor
 

komanch

Member
Jak pisałem kilka stron wcześniej wahałem się pomiędzy BenQ W1070 i Epson EH-TW5200.
Zdołałem porównać oba projektory. W 1070 widziałem małe ilości tęczy (dużo mniej niż w optoma HD26), ale ja chyba jestem na to zjawisko bardzo wrażliwy. Dla mnie wybór był prosty, kupiłem Epsona (2690zl).
Jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu (to mój pierwszy projektor). Oglądam 109 cali z 4 m. Problemem Espona jest według mnie to, że 8% obrazu wyświetla poniżej soczewki, więc instalacja może być kłopotliwa. Mój 55 cm stolik jest dla niego stanowczo za niski.
Mam nadzieję, że komuś z Was ułatwi to wybór.

Nie wiem na ile ten test jest obiektywny, ale Benq bije w nim Epsona porządnie
https://www.youtube.com/watch?v=MGnZV06WzxE
 

komanch

Member
A powiedzcie mi, bo się nie orientuję, wieszając Benka na suficie, trzeba go zamocować do "góry nogami"? on ma jaką opcję obrotu obrazu o 180[FONT=&quot]˚ ?[/FONT]
 

komanch

Member
... chyba wybór padnie na supreme andromeda raczej szary bo mama jasne ściany i sufit a kalkulator pokazuje gain 0.8
Możesz mi podpowiedzieć w jaki sposób kalkulator wskazuje wymagane gain? w kalkulatorze można przecież samemu tą wartość ustawiać, nie widzę żeby gain się zmieniał automatycznie ....
 

marny_popis

New member
Możesz mi podpowiedzieć w jaki sposób kalkulator wskazuje wymagane gain? w kalkulatorze można przecież samemu tą wartość ustawiać, nie widzę żeby gain się zmieniał automatycznie ....

No można samemu tylko jak się ustawi zbyt duży gain to zapala się czerwony komunikat który oznacza że światło padające na ekran jest za mocne i obraz będzie za jasny. Pisałem do przedstawiciela supremy i potwierdził mi że do kina matt grey a sprzedawcy w sklepach wciskają matt white i bądź tu mądry, może uda mi się udać na jakąś prezentację to wtedy sam się przekonam
 

robertuss

Active member
Bez reklam
A powiedzcie mi, bo się nie orientuję, wieszając Benka na suficie, trzeba go zamocować do "góry nogami"? on ma jaką opcję obrotu obrazu o 180[FONT=&quot]˚ ?[/FONT]

Pod sufitem to zawsze jest do góry odwrócony.Lub robisz półkę odpowiednią i leży normalnie.Lub montujesz windę za 5 tysięcy sufitową:) Każdy juz teraz ma możliwość odwrócenia obrazu.Jakby nie to to kupę roboty by nas czekało
 

komanch

Member
Pod sufitem to zawsze jest do góry odwrócony (...) Każdy juz teraz ma możliwość odwrócenia obrazu.Jakby nie to to kupę roboty by nas czekało
No to extra :)
W takim razie jestem już zdecydowany na Benka W1070, jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje to ta jego głośna praca przedstawiana jako wada, faktycznie jest tak źle?
nie lubię szumów itp "przeszkadzaczy", komputer to inny temat ale kilka razy zmieniałem u siebie jego obudowę i chłodzenie aż uzyskałem całkowicie bezdźwięczną jednostkę :)
w przypadku projektora oczywiście dochodzą dźwięki np kina domowego, nie mniej jednak w przypadku spokojniejszego kina, czy ta głośna praca jest męcząca?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
No to extra :)
W takim razie jestem już zdecydowany na Benka W1070, jedyne co mnie jeszcze powstrzymuje to ta jego głośna praca przedstawiana jako wada, faktycznie jest tak źle?
nie lubię szumów itp "przeszkadzaczy", komputer to inny temat ale kilka razy zmieniałem u siebie jego obudowę i chłodzenie aż uzyskałem całkowicie bezdźwięczną jednostkę :)
w przypadku projektora oczywiście dochodzą dźwięki np kina domowego, nie mniej jednak w przypadku spokojniejszego kina, czy ta głośna praca jest męcząca?




Więcej info u sprzedawcy u którego kupisz.On to sprzedaje to ci powie.
 

lll

New member
Więcej info u sprzedawcy u którego kupisz.On to sprzedaje to ci powie.

Bardziej obiektywną informację masz szansę uzyskać na forum (zwłaszcza jako "średnią" kilku wypowiedzi) czy u sprzedawcy zainteresowanego zyskiem (istota prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży produktów)?

@komanch jeśli o mnie chodzi, to wybrałem Optomę, właśnie ze względu na poziom hałasu deklarowany przez producenta. Mam niski "próg akceptacji" hałasu, gdyż filmy oglądam głównie wieczorami, przy dość cichym poziomie głośności dźwięku kina domowego. Dla mnie Optoma jest całkiem głośna - w cichym pomieszczeniu i w bliskości projektora. Oczywiście w normalnym użytkowaniu, w pewnym oddaleniu uszu od projektora i przy dźwięku kina domowego - nie ma problemu. Jednak nie chciałbym mieć projektora głośniejszego od Optomy. A Benq W1070, po porównania parametrów podanych przez producentów, wydaje się sporo głośniejszy.
 
Do góry