Projektor do 3 tys + ekran do 1k

armi

New member
Bez reklam
witma

sprawa jak w temacie
szukam :
projektora do 3 tys zł
ekran rozwijany najlepiej elektryczny /chyba/ tak do 1k

na całość mam 4k

odległość od ekranu ok 3m
podłaczony będzie HTPC + laptop w razie potrzeby więc mile widziane 2x hdmi
czy full hd ?? nie wiem - pewnie by było fajnie tylko boję się że nie ten przedział cenowy

pozdrawiam
armi
 

jdivision

New member
witma

sprawa jak w temacie
szukam :
projektora do 3 tys zł
ekran rozwijany najlepiej elektryczny /chyba/ tak do 1k

na całość mam 4k

odległość od ekranu ok 3m
podłaczony będzie HTPC + laptop w razie potrzeby więc mile widziane 2x hdmi
czy full hd ?? nie wiem - pewnie by było fajnie tylko boję się że nie ten przedział cenowy

pozdrawiam
armi

hej,
też jakiś czas temu też miałem dylemat jaki projektor wybrać do własnego kina domowego i sporo czasu spędziłem w internecie sprawdzając wszystkie możliwe opcje ... przyznam iż nie jest to łatwa sprawa, tyle tego jest że ciężko ogarnąć, ale pomaltku udało się jednak...
więc w tej cenie możesz mieć naprawdę dobry sprzęt HD-ready a jeśli dołożysz klika zł. to możesz już mieć Full HD bajer w domu. dla mnie full hd było za drogo więc musiałem sie zadowolić hd-redy i zdecydowałem się na model gt750 marki Optoma - byłem i ciągle jestem pod wrażeniem. możesz se jeszcze sprawdzić BenQ W700
oraz z full HD:Optoma HD230XBenQ W1060Acer H7531DOptoma HD23
 

armi

New member
Bez reklam
Benq w1060 już do odebrania :)
będzie u mnie w czwartek - opiszę wrażenia

co do ekranu - tu temat otwarty ale budżetu zostało kilka stówek więc będzie na sztukę raczej - do wymiany w dalszej perspektywie
 

Ultro

New member
brałem go poważnie pod uwagę ale zdecydowałem się na inny, ten benq wg. mnie to bardzo ciekawy model, napisz jak wrażenia.
 

armi

New member
Bez reklam
no i Benq odebrany :)

na razie obraz rzucony 'na scianę' :) a i tak wszytkim w domu kopary opadły

jedyny mankament to to że z 2.5-3m dość mały obraz rzuca ... u mnie na styk /tzn taką mam szerokość ściany akurat :) / ale myślałem że będzie większy

jak pare m-cy temu mówiłem w domu że chcę projektor to 'kobieta' stwierdziła że mnie pop...ło :) a teraz jest w szoku :)

za parę dni jak ogarnę temat to napiszę więcej - teraz większy problem jak to sensownie podłączyć do HTPC :( - tak żeby remontu pół chałupy nie robić
 

armi

New member
Bez reklam
male problemy z testowaniem - po prostu brak czasu.
Ekran caly czas 'w drodze'

Podczas zeszlego weekendu testowalismy projka u znajomych - było 8 osób i wszytkim szczeny opadły chociaż nie było profesjonalnych warunków do odwarzania

na razie zdanie mam takie - jeśli ktoś nie miał do czynienia z projektorem wcześniej - to zakup tego modelu jak i innych podobnych zapewni frajdę na wiele zimowych wieczorów

jeśli ktoś ma doświadczenie, porównanie to zawsze jakieś 'felery' znajdzie

z tego co ja bym 'zmienił' w tym sprzęcie to możliwość rzucania z bliższej odległości - czyli zwiększyłbym zoom
 

icemanxxx

New member
Odświeżę temat bo również w tym budżecie planuję zakup projektora.

Główne przeznaczenie to wieczorne oglądanie filmów więc na pewno musi być fullHD.
Będzie podwieszony pod sufitem ok 3,5m od ekranu o wymiarach 220x165, natomiast oglądać będę z odległości 4-4,5m.

Pokój nie będzie specjalnie zaciemniany, ale jak pisałem głównie będę oglądał wieczorami.

Pierwsze pytanie to która technologia wyświetlania lepiej nadaje się do domu? DLP czy 3LCD. U mnie w okolicy nie na salonów gdzie można iść i przetestować w realu kilka modeli.

Na chwilę obecną mam dwa typy:
BenQ W1070
Epson EH-TW5200

Czy może są lepsze typy niż moje w budżecie 3tyś
 

mat_

New member
Również rozważam te 2 modele (BenQ W1070 i Epson EH-TW5200), nie mam możliwości ich przetestowania.
Testowałem Optoma HD26 i miała dla mnie za dużo tęczy. Obawiam się o skalę tego zjawiska w BenQ W1070, chociaż on ma koło RGBRGB i chyba obraca się ono szybciej niż w Optoma HD26. Z kolei w Epsonie martwię się o kontrast i czernie.
Jeśli ktoś ma doświadczenia z tymi projektorami proszę o radę.
Jeśli ktoś posiada któryś z tych modeli we Wrocławiu i zgodziłby się na to żebym zerknął na to jak wygląda obraz z tych urządzeń to stawiam piwo/wódeczkę/czekoladki ;].
 

marny_popis

New member
Też jestem z Wrocławia i też rozważam zakup proja z tych które wymieniłeś plus optoma hd 141 ale nie ma gdzie zobaczyć co potrafią, może na krakowskiej w projektory.pro udało by się zobaczyć prezentację.
 

marny_popis

New member
Również zastanawiam się co wybrać, wymieniacie głównie BenQ W1070 .... a co myślicie o Optomach? są dużo cichsze ...

Ja osobiscie nie przywiazuje za bardzo uwagi ktory bedzie cichszy bo i tak ogladam przez kino takze projektora nie bede slyszal,wazniejsze jest dla mnie ktory bedzie mial lepszy obraz,kolory,czern i mozliwosc ustawien, tez mysle nad optoma 141 ale to nowosc i nikt jeszcze nic o nim nie napisal a zobaczyc prezentacji nie ma gdzie:( , nie wiem czy nie bedzie za jasny, jeszcze troche poczekam ale juz bym chcial miec proja w domu
 

Jawosz

Member
Ja mam Benq i jestem z niego zadowolony. Podczas ogladania nie slychac go. Teczy tez nie zaobserwowalem. Jak masz pytania to jestem do dyspozycji.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Właśnie ten Benqu 1070 jest najbardziej popularnym projektorem do 3tys i zajmuje 1 miejsce w kategorii poniżej 1500 $. Ludzie cos tam pisali o jego głośności ale jest to do zniesienia.Drugi jaki bym brał pod uwagę to Epson 5200 (nowość) także uplasował się w czołówce .Ostatnio testowałem na stronie internetowej poświęconej projektorom(wtajemniczony wie jaka to strona) Optomy które są tańsze niż ten Benqu 1070 to fakt i lepsze parametry to fakt (papier przyjmie wszystko) ale optoma potrzebuje odległości aby uzyskać ekran 120 cali potrzebuje 4,80 metra.Wspomniany Epson i Benqu 3,5 metra.Jak zejdę poniżej 3,5 metra to sam zadam teraz pytanie co oznacza ten komunikat?? "Recommended Image brightness for rooms with ambient light" Greater room light requires a brighter Image
 

komanch

Member
Ja mam Benq i jestem z niego zadowolony. Podczas ogladania nie slychac go. Teczy tez nie zaobserwowalem. Jak masz pytania to jestem do dyspozycji.
Ja mam pytania :)
1. rozumiem że masz model 1070?
2. powiedz mi jak wygląda jego głośność pracy przy cichych fragmentach filmu?
3. chciałbym projektor powiesić na suficie będzie w odległości mniej więcej 3,30m od ekranu, jakiej wielkości ekran powinien kupić?
4. jakiej firmy ekran proponujesz i jakiego koloru?
 
Do góry