Projektor do 3 tys + ekran do 1k

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja mam pytania :)
1. rozumiem że masz model 1070?
2. powiedz mi jak wygląda jego głośność pracy przy cichych fragmentach filmu?
3. chciałbym projektor powiesić na suficie będzie w odległości mniej więcej 3,30m od ekranu, jakiej wielkości ekran powinien kupić?
4. jakiej firmy ekran proponujesz i jakiego koloru?

Odnośnie 3.Prościejszej metody nie znam .Zawieś go, odpal i zmierz obraz jaki ci się pojawi na ścianie :)
 

komanch

Member
Odnośnie 3.Prościejszej metody nie znam .Zawieś go, odpal i zmierz obraz jaki ci się pojawi na ścianie :)
Taki sposób to znam, chodzi mi o to, że nie mam projektora, nie chciałbym takiej sytuacji, że kupię projektor, odpalę go i się okaże że będę potrzebował bardzo duży ekran, który mi się nie zmieści, albo odwrotnie, że obraz będzie zbyt mały.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Taki sposób to znam, chodzi mi o to, że nie mam projektora, nie chciałbym takiej sytuacji, że kupię projektor, odpalę go i się okaże że będę potrzebował bardzo duży ekran, który mi się nie zmieści, albo odwrotnie, że obraz będzie zbyt mały.

Zacznij od projektora , to oczywiste.Obraz 120 cali zmieści ci się?? 2,7 metra w podstawie pokazuje na stronie...
 

marny_popis

New member
Ja jestem zdecydowany na benq na 99% wymiar ekrany tez mniej wiecej i ze bedzie matt gray tylko nie mam pojecia jakiej firmy, czy to bedzie reczny czy elektryczny to drugorzedna sprawa wazniejsze jest dla mnie to zeby ekran byl jak najbardziej prosty, wiem z napinaczami sa idealne ale cena zabija, moze ktos cos doradzi z ekranem?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wymiary pokoju w sumie niewiele dadzą bo dochodzą meble itp przeszkody, ale może inaczej podam...
max wysokość ekranu netto (czyli ten fragment na którym będzie wyświetlany obraz) to 125cm, odległość projektora od ekranu to 350cm (nie 330 jak wcześniej podawałem)


Kalkulator pokazuje 100 cali (125cm wysokość) zmieścisz na swojej ścianie z odległości 2,90cm.Im dalej to większy.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tutaj mamy jasnosc a szerokosc ekranu?


nie wiem do kogo piszesz.Szerokość 222cm ciekawe czy się zmieści mu.


8hf17k.jpg
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak, praktycznie idealnie wejdzie :)
wracając natomiast do tego co napisałeś:

Czy da się zachować tą wielkość obrazu/ekranu (222x125) przesuwając projektor trochę dalej od ekranu?


Pisząc w tym wątku sam czekam na odpowiedzi.Przyda mi się to w przyszłości.Ta odległość nie jest rekomendowana do tego projektora chociaż i tak zalicza się do tych który potrzebuje małych odległości.Zeszliśmy poniżej zaleceń producenta.Pojawia się czerwony komunikat związany z oświetleniem , przydało by się by ktoś to przetłumaczył sprawnie(na zdjęciu).Im dalej projektor tym obraz raczej większy.Pewnie są projektory nie zależnie jaka odległość od ekranu i regulujesz wielkość w calach.Jak widzę na tym kalkulatorze im bliżej projektor to i nie musisz mieć idealnie zaciemnionego pokoju.Nie dziwi mnie to bo projektor będzie bliżej wyświetlanego obrazu czyli wiązka światła będzie mocna.Niech się ktoś jeszcze do wątku tego dołączy to dowiemy się więcej;)
 
Ostatnia edycja:

marny_popis

New member
Najlepiej jak nie ma TV:) Rozwinięty cały czas na stałe płótno , unikniemy gniecenia się płótna po przez zwijanie i rozwijanie ciągłe.Ja to będę odpalał na ścianie obraz.

Nie ma szans tv do uzytku dziennego musi byc, bede szukal czegos w miare dobrego i zwijanego, suprema podobno dobra, moze ktos kto ma sie wypowie
 

lll

New member
A nie masz możliwości postawienia telewizora w innym miejscu? My powiesiliśmy go z boku na ścianie - właśnie do "codziennego użytku", zerknięcia na Wiadomości gdzieś w tle. A główne miejsce w pokoju będzie zajmował duży ekran ramowy. ;)
 

komanch

Member
Nie ma szans tv do uzytku dziennego musi byc, bede szukal czegos w miare dobrego i zwijanego, suprema podobno dobra, moze ktos kto ma sie wypowie
Wstępnie przymierzam sie na ten:
Ekran BusinessClass 225x125 16/9 Matt Grey HD

czytałem w paru miejscach, że KraftManny serii BusinessClass nie falują i nie gniotą się, potwierdzają to również osoby które je posiadają, umiejscowienie tv w pokoju mam takie same jak Ty, czyli ekran miałby się rozwijać przed tv, zastanawiam sie tylko czy gain 0,8 będzie odpowiedni czy 1.0 (white mat)
 

marny_popis

New member
Wstępnie przymierzam sie na ten:
Ekran BusinessClass 225x125 16/9 Matt Grey HD

czytałem w paru miejscach, że KraftManny serii BusinessClass nie falują i nie gniotą się, potwierdzają to również osoby które je posiadają, umiejscowienie tv w pokoju mam takie same jak Ty, czyli ekran miałby się rozwijać przed tv, zastanawiam sie tylko czy gain 0,8 będzie odpowiedni czy 1.0 (white mat)

Tez mi sie podobaja te ekrany bo maja super kasete (zona) tylko ciekawe czy jest naprawde tak jak mowisz ze nie faluja tak jak tansze odpowiedniki, no i jak kupisz u nich projektot to daja 15% rabatu na ekran zawsze to 300 zl, jak by dobrze pogadal moze jeszcze by cos urwal. U mnie ekran racze matt grey bo mam jasne sciany i sufit no i benq tez jasno swieci,a gdzie czytales o ekranie te dobre opinie?
 

yogobela

New member
Jestem posiadaczem od prawie 2 lat ekranu kraftmann business class białego w rozmiarze 120 cali w takiej srebrnej kasecie. Jesli chodzi o firme to uczucia mam mieszane. Na początku musiałem ekran reklamowac ze wzgledu na stukanie przy rozwijaniu i sam przebieg tej reklamacji to była droga przez mękę. Jednak...odpukać. .. do dnia dzisiejszego nic sie z nim nie dzieje. Przez prawie dwa lata sie nie pofalował , jedynie krawędzie się minimalnie wywineły. Wybrałem biały z racji tego że miałem oglądać dużo 3d. W rzeczywistości jednak aż tak dużo tego nie oglądałem. Jednak po prawie 2 latach oglądania wyświeciłem około 830 godzin i jasność w trybie eko zauważalnie spadła i nie wiem czy przy szarym już by mnie to teraz nie wkurzało. Dodam jeszcze ze znajomy zamówił z kraftmanna latem ekran 126 cali z rodziny smart i ten ekran się okropnie pozniekształcał i jakość wykonania zdecydowanie gorsza niż tego business class...
 
Do góry