Projektor do 3 tys + ekran do 1k

mat_

New member
Oglądam z 4 m, ale projektor jest ustawiony jakoś 3,6 m przed ścianą.
BenQ nie miał gorszego obrazu, ale według mojej subiektywnej opinii, nie był on wiele lepszy od Epsona. A zdecydowałem się na Epsona bo w nim nie widzę żadnej tęczy, a w BenQ były jej niewielkie ilości.
 

kojak_ct

Member
Raczej benek zje tą Optomę na śniadanie. Jedyny wart zainteresowania z Optoma to model HD25 (6xRGBRGB), a HD25e i LV to 6xRYGBW więc efekt tęczy będzie dość widoczny tak jak i przy x131/141. Warta zainteresowania jest jeszcze Optoma HD30/33 ale to już inny przedział cenowy.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Zdaję sobie sprawę, że tak będzie, tylko nie chciałbym żeby ten WOW trwał krótko i po chwili powstał niesmak, że maszyna głośno chodzi albo czerń jest szara albo tęcza jak malowana.

Chcesz zrobić interes życia?? 3D rewelacja czerń także ,kupujesz i kończymy temat
 

beataipawel

New member
Ja mam Optomę HD131Xe i jest rewelacyjna. Efekt tęczy jest minimalny.Widzialem tęczę przez pierwsze kilka dni potem się przyzwyczaiłem. Teraz ją widzę sporadycznie. Również rozważałem zakup Benq 1070. Oto jakie czynniki w MOIM przypadku przeważyły na korzyść Optomy:

1. Lepsza czerń. Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony tym jak wygląda czarny kolor na tym projektorze. Sądziłem, że będzie to raczej szary kolor ale naprawdę jest dobrze.
2. Bez dwóch zdań lepsze 3D - Optoma ma port Vesa, więc mozna używać okularów RF, które dają dużo lepszy efekt niż DLP Link
3. Optoma jest cichsza

Rzeczywiście w zagranicznych testach jest potwierdzone, że ustawienia fabryczne Benq są trochę lepsze ale ściągnąłem z sieci ustawienia kalibracyjne do mojej Optomy i obraz jest super.

Na plus Benq przemawia lens shift oraz bardziej gładki obraz. Optoma ma trochę więcej ziarna w obrazie.

Generlanie wybor pomiędzy Optomą a Benq to w dużej mierze sprawa miejsca instalacji projektora (odległości od ekranu). Często tak wychodzi, że albo jednego albo drugiego nie można zastosować w danym pomieszczeniu.

Moim zdaniem oba i tak dają efekt WOW ;-)

Wydaje mi się, że Optoma 141 jest trochę za jasna do kina domowego.
 

kojak_ct

Member
A ja się jeszcze zastanawiam nad HD151x. Cena przekracza 3000zł ale może warto dołożyć. Tylko ta lampa 300W :). Może być za jasno do 2D. :)
 

kojak_ct

Member
Nie wiem po co oni władowali tam lampę 310W i jasności tylko 2800lumenów. Na co poszła ta ogromna ilość światła? Chyba, że koło jest ciemniejsze a w zamian kolory lepsze i automatycznie kontrast poszybował w górę? Jedyne czego się obawiam to słaba czerń przy tak mocnej lampie, głośności no bo przecież jakoś to ciepło odprowadzić trzeba i żywotności lampy. W trybie ECO 279W :D. Ładne mi ECO :).

Jeśli chodzi o pory dnia to używam w 99% w nocy. Na dzień mam rolety i pełne zaciemnienie. Teraz nivy mój Acer ma 3200l i jest ciutkę za jasno w pokoju bo ściany białe.

Stosował ktoś filtry przyciemniające obiektyw podobnie do tych dla fotografów? :)
 

kojak_ct

Member
Jednak zdecydowałem się na HD151x i jutro zamawiam. Będę jechał na ECO i może jakoś to będzie :). Z tego co piszą w świecie, 3D działa w trybie ECO. ;)0
 

kojak_ct

Member
A co jest z nimi nie tak? W 2010r nabyłem u nich Acera H5360 i nie było problemu. Widzę ten dziwny zapis i szczerze nie wiedziałbym o tym gdybyś mi nie powiedział. Czemu serwisują to u siebie? A gwarancja producenta nie jest ważniejsza posiadając dokument zakupu? Masz jakieś doświadczenia w tym temacie? Mów jak na spowiedzi :).
 
Do góry