[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

Savron

Well-known member
Bez reklam
Tzn, mieszkam w domu, nie mieszkaniu wiec tak. Na poddaszu mam 2 pokoje i lazienke docelowo maja to byc pokoje dla dzieci, ale to zapewne za kilka dobrych latek. (Coreczka ma 1,5 roku a nastepne w drodze).

W razie "w" to w piewnicy mam kilka pomieszczen gdzie w jednym z nich moge zrobic salke, ale to jak z poddasza bedzie trzeba zrezygnowac. Piwnica surowy stan,.nawet posadzek - chudziaka nie ma wylane.



Ale pomieszcze do mojego uzytku nie oznacza ze chce w nin robic "demolke" zadnych dzior w.regipsach, malowania scian itp narazie nie planuje.... nie widze sensu. W salce musze zaprojektowac jeszcze specjalne mebelki na kolekcje moich monet 2 zlotowych xd Tak jak macie wyeksponowane swoje lalki tak chce wyeksponowac swoja kolekcje monet :)


Ps. Dodam ze poddasze ma jeden minus bo bas tak buczy ze dziecko nie moze spac, wiec z glosnoscia musze uwazac... A w piwnicy mam pomieszczenie pod garazem wiec....

Ech...wielka szkoda. Masz wyśmienity warunki żeby "zaszaleć".
Wszystko co chciałem napisać idzie do kosza.
Jeżeli ja oraz większość ( zdecydowana większość na tym forum) miała by take warunki , to zrobił by z tego poddasza sale kinowa marzeń. ;-)
LOLO, kto Ci podpowiedział żeby kupił okrągły dywan? Możesz dać go adres i namiary. Obiecuje że długo męczyć Go nie będę. Szybko. Sprawnie. Bezboleśnie. Wyjątek to kobiety i dzieci.
LOLO, na jaja szatana, dla czego OKRĄGŁY dywan? Dla czego?
Masz możliwości , to zrób osobne systemy. Kino domowe osobno. Stereo osobno. Żadnych pre-aut, pre-zad , prze -in i pre-pre. Po prostu osobno. Podłogowe kolumny na kino. Stereo podstawkowe. Nie kombinuj. Na stereo jakiś wzmacniacz+CD. Najlepiej z Anglików.
W kinie jakiś ampi od Japończyków. Powodzenia.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ten dywan byl w salonie, tam sie bardzo szybko znudzil (ciezej utrzymac w czystosci), zona chciala sie go pozbyc z salonu to go przygarnolem do kina.
To bylo kolejne "budzetowe" rozwiazanie hehe.

Stereo narazie mnie jakos "narazie" nie interesuje :) Bardziej jestem filmoszem.

A co wedlog ciebie "brakuje" w tej salce, co chciales napisac zebym zrobil? Nowe pomysly zawsze mile widziane.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tak czytajac na spokojnie min to co napisaliscie powyzej naszla mnie inna mysl, w razie "w" zrobic tak jak pisze savron.

Czyli jak bede chcial stereo, to kupie sobie Monitory zapewne uzywane, ktorych koszt bedzie 3000 - 4000zl plus dla szpanu Lampe.
Ale to jak dorosne do stereo...

A teraz w kinie nie codowac, skoro roznica bardzo slaba i skupic sie na Heco Music Style. Byc moze tylko centrala wziasc Celana 42.

Dzieki zakupie MS zamiast celanow roznica niecale 4000zl to juz praktycznie mam na suba, lub monitory do stereo.

Jakie macie zdanie na ten temat? Jest to dobry, kompromis, ktorego nie powstydzilby sie sredniej klasy audiofil?

Oczywiscie Heco 1000 i Denka 1500ae pomijam, bo to znalazlo swoje miejsce w salonie i z tamtad tego nie rusze.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo jeśli masz stereo osobno w salonie to moim zdaniem niema sensu ładować się w drogie kolumny pod kino. Jeśli kupisz zestaw np. Marantz 7010 + 5 kanałowa końcówkę 7055 i do tego np. heco style oraz porządny sub dużo więcej zyskasz w kinie niż byś się ladował w Celany ale bez końcówki. Zrobienie zestawu do kina na zew.końcówkach mocy da Ci dużo więcej niż trochę lepsze i droższe kolumny podpięte pod sam ampli.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Stereo w salonie to nie "stereo". To zwykle dwa burczybasy. Zawsze to powtarzam mam tak slaba akustyke w salonie ze: to nie gra i grac nigdy nie bedzie. No ale o tym zapomnijmy.

To jednak na 90% pojde w heco music style 900. Tylko powiedz warto glosnik centralny kupic Celana?

Center 2
Prz. nisko-średniotonowy 2 x 125 mm
prz. wysokotonowy 1 x 25 mm

Celan 42
prz. nisko-średniotonowy 2 x 170 mm
prz. wysokotonowy 1 x 30 mm

Roznica w wielkosci jest i to dosyc spora.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem warto bo to dwie różne kolumny zarówno pod względem wykonania jak i użytych przetworników . Dlatego ja wybrałem ten centralny a nie z serii style. Sam 30mm wysokotonowy jest dużo lepszej klasy niż w style. Ponadto tutaj mam 2x 170mm głośniki srednioniskotonowe podobnie jak w kolumnach frontowych.. ;-) Dodatkowo masz możliwość regulacji wysokich tonów +/- 3db poprzez wzorki co przydaje się w regulacji dialogów. Tak więc central wart swojej ceny ;-)
Ps. Zawsze możesz wypożyczyc dwa centralne do domu i porównać, jeśli nie bedziesz slyszal różnicy to nie ma sensu kupowac prawie 3 razy droższą kolumnę. Dla mnie celan grał bez porównania lepiej i dlatego wybrałem ten tyle że ja słyszałem różnice.. ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bipo, ale Lolo ostatnio pisał, że nie chce mu się przenosić skrzynek z salonu na góre, a Ty mu piszesz żeby jeżdził po salonach i wypożyczał ;)
To wygodny Gość ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
No właśnie I dlatego ciężko mu cokolwiek napisać bo jak kupi bez odsłuchu, opierając się tylko na naszych opisach i mu się nie spodoba to będzie wszystko na nas.. ;-)
Ja na miejscu jego mając do wydania taka kasę to bym podjechał do salonu i poprosił o podłączanie zestawów aż do momentu kiedy bym miał banana na twarzy. Nie miałbym to jadę do następnego aż do skutku.. ;-) I jestem pewien co kupiłem. A na forum my tylko możemy zasugerować co można z czym połączyć i ewentualnie jakie kolumny odsłuchać.
Ps. Klipsche Lolo obowiązkowo odsłuchać bo one specyficznie grają górą. . ;-) mnie np. za bardzo tną po uszach i nawet w kinie przy dłuższym odsluchu na końcówkach mocy nie pomogło. . ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bipo, ale Lolo ostatnio pisał, że nie chce mu się przenosić skrzynek z salonu na góre, a Ty mu piszesz żeby jeżdził po salonach i wypożyczał ;)
To wygodny Gość ;)


No właśnie I dlatego ciężko mu cokolwiek napisać bo jak kupi bez odsłuchu, opierając się tylko na naszych opisach i mu się nie spodoba to będzie wszystko na nas.. ;-)

Na kogos wina byc musi...


Z odsluchami ciezko wszedzie daleko, i pracuje praktycznie od pn do soboty. A od przyszlego tygodnia znow szkolenia przez 3 tygodnie wiec nawet w Polsce mnie nie bedzie. I tak w kolko macieju...

W ta sobote jedynie mam wyjazd do trojmiasta, musze popytac Baliego gdzie jest mozliwosc posluchania..

Warto by bylo odsluchac i porownac no ale
Heco
Tannoy Merkury
Klipsche
Wszystkie podobny przedzial.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dokładnie masz przedział finansowy w którym mieści się wiele zestawów a z tych co wymieniłeś każdy gra zupełnie inaczej.
Dlatego odsłuch przede wszystkim.. ;-) w tedy nie będzie na nas.. ;-)
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak interesuje Ciebie tylko KD , obowiązkowo posłuchaj Onkyo RZ 900 i Klipsch serii RF lub RP. Jest moc i dynamika . Żadnych problemów z wysokimi . Dźwięk fajnie dociążony.
Inwestując serię RF możesz sporo zaoszczędzić , jako sourand obowiązkowo RS na tyły.
Jest troszkę używek .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Klipsh z Onkyo w KD fajnie wypada, pisałem kiedyś o tym przy okazji odsłuchu. Nawet te tańsze zestawy dają radę, ale to temat rzeka, lepiej już iść do salonu i osobiście się przekonać.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W salonie ciezko posluchac KD i porownac. Co pytalem to maja max jeden zestaw, reszta to stereo.

Tez myslalem nad Klipschem ale kompletnie na nich sie nie znam, nie ogarniam modeli, ktory lepszy, ktory gorszy itp. Zawsze byloby to cos innego niz heco...
Jakas odskocznia.


Jeszcze zobacze w sobote czy cos uda mi sie odsluchac trojmiescie, jak nie to chyba klepne Heco MS, dla filmosza powinno to starczyc.


Najlepsze jest to ze dzisiaj rodzinka oddala mi moj stary zestaw Jamo s608 i ampli xD Nie przypasilo wujkowi, kolumny zajmowaly pol pokoju hehe.

Zaraz bede jak jakis Burżuj, w salonie stereo, salka kinowa i jeszcze do sypialni wrzuce jamo.... prawie w kazdym pokoju pierdulka w stylu Hejt End zamiast jedno a porzadne.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
W Trójmiescie masz kilka sklepów do odsłuchania, ale musisz być w każdym umówiony praktycznie:
- Albatros - mają KEF R300
- Cinematech - mają napewno Heco Celan GT302 i MS200
- jeszcze jest PremiumSound - warto odwiedzić
- jeszcze jest sklep na ulicy Kubusia Puchatka w Gdansku, ale bardziej sprzet audio car, chociaż mają w fajnej cenie MA Silver 6 białe...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Czyli ktore to modele F

Na fronty:
rf-82
Czy R-26f
Domino ma jeszcze inne F

Surround
Rs 41
Rs 42
Rs 52

A centralny
Rp-440c
Rp-450c
Nie wiem.jakie centrale sa dla serii f.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Spoko :) Tego akurat nie musiales pisac, gorace tematy sledze na biezaco. Juz nawet robilem rekonesans u Drunka za ile kupil onkyo rz1100, ale nie chce zdradzic :)

I jak wyzej pisano, RP niby gozej graja od RF. Rf-y uzywki sa za niecale 3k a RP to koszt 8k. Wiec warto pytac i sie dowiadywac.

Wygladem Klipsch mi sie strasznie nie podobaja, ale to najmniej wazne xD
 
Do góry