[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ale w salce chce zrobic cos szybkiego latwego i taniego.

Wlasnie obijam zaslona. Moze dzisiaj ogarne jeden zastrzal hehe
 

Bipo

Active member
Bez reklam

Ostrzegałem, pamiętasz mój post nr 84.... ;-) (U mnie taki ekran by szybciej był za oknem niż bym się zaczął denerwować...
Lolo, jak by coś to ostrzegałem... ;-) pisze serio, patrzę na ten ekran co chcesz kupić i już widzę że będzie problem z pofalowaniem. Powierzchnia projekcyjne nie będzie idealnie płaska, świadczy o tym listwa dociążajaca którą w tym przypadku charakteryzuje jakaś cieniutka rurka... będzie ewidentny problem z falowaniem.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Barburian.
Bardzo ale to bardzo ciekawy pomysl. Pewnie Ikar mial to samo na mysli ale ja sobie wyobrazalem sznur nie wiadomo jaki.

Bipo wiem wiem, wiedzialem ze to wypomnisz ale przeczuwalem ze to bedzie tak sie zaginalo. Mi zalezalo najbardziej na materiale a nie "rolecie". Chcialem rozwinac i naciagnac i zostawic na lata.

Przed chwila zonka szarpala za ekran i niestety zerwal sie z wieszakow spadl i czarna dolna ramka sie rozprola na ponad metr... dobze ze jej nie zabil... kurna nie wiem jak ja to mocowal.

I tyle na dzis... ide spac.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I tak nie zamierzał, to teraz nie dość, że pofalowany jak tyłek Kardashian, to jeszcze z dziurą.
Pytanie po co żona szarpała, przecież to się rozwija...
Moja teoria jest taka - żona pewnie estetka to pociągneła bo nie mogła na to patrzeć. No i ja się nie dziwię.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Ależ Wy sadyści. U LOLO był ciężki dzień. A Wy jemu jeszcze ognia do paleniska dokłada cie.
Cóż ja tutaj mroczny obraz widzę. LOLO, proszę bez nerwów.
Jeden "taśmę sznurowadłową" proponuje, (w prostych słowach "sznur") , drugi jeszcze gorsze "taśmą klejącą"?! " Czarna taśma sznurowadłowa też może fajnie wyglądać obwinięta w koło słupa". To Wasze słowa , nie moje!! Klejącą to dla czego? To, żeby szanse nie miał. tak?
I to wszystko powiązane ( taśmy i sznury) ze slupami w pokoju??! Serio? Niedobrze to wygląda. Mało tego , trochę a żona mogła dostać urazu od waszych audio-filskich zapędów oraz "pomocy" !
LOLO, trzymaj się kolego! I żadnych myśli o slupach, taśmach i kleju.!
Modle się za Ciebie. Dobrej nocy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No dzisiaj nowy dzien, na szczescie.


Przespalem, przemyslalem i jednak sznury sobie odpuszecze, moze fajnie by to wygladalo (prawdziwy gruby sznur) nie te tasiemki ale ... narazie obije materialami.

Kurna nie wiem jak ten ekran zlecial, sprawdzalem szarpalen niespadlo zonka zlapala za jeden bok i chciala go rozwinac i spadl. Musze zabezpieczyc podwojnie bo kurna dzieci szarpna ekran spadnie na glowe i bedzie bieda...

Ekran zrobie, to porwane jest na dole a ekran jest 4:3. I tak w sumie kupowalem ten ekran tylko iwylacznie z mysla o ceratce dobrej jakosci. Wiec cos sie wytnie cos pospawa mlotkiem dwa razy puknie i bedzie jakos. Bedzie lepiej niz oryginalnie xD

Sie jeszcze zastanawiam jak zrobic ruchome bordery gora dol. Moge na slupach zrobic jakies prowadnice, plisy czy cos innego. Tylko z czego powinny byc bordery? Plyta pomalowana na czarno 2,5m szeroka? Tkanina bedzie chyba slaba, moge zrobic z blachy ale to bedzie ciezkie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolo, dałeś za ten tani pofałdowany ekran tyle, co ja kiedyś na roletę na zmówienie bez pomarszczeń...
Teraz jeszcze urwany. Jak to się mówi:
- tanie mięso...
- nie stać mnie by kupować tanie
- chytry 2 x traci
- i wiele innych na ten temat..
Mój kolega kiedy słyszy, że ma być tanio i dobrze, jeszcze mówi: po co Ci dwa? ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Krzysiek nie kop już leżącego, Lolo coś wymyśli: tu taker, tam gwózdek jakoś się naciągnie... ;-)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dzisiaj Bipo i tak pobil wszystko i wszystkich no ale coz.... tez pochwale swoja robotka. Zonka oglada geslerowa to mozna bylo porobic w kinie.




Ekran ze pognieciony to juz wiemy. W tygodniu sie nim zajme juz mam prawie wszystko przygotowane aby go zrobic.


W pokoju powoli robi sie mrocznie, ciemnosc niedlugo mnie pochlonie. XD
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolejna mała aktualizacja, najchętniej to wszystkie poprzednie zdjęcia bym usunął, bo wstyd jak to prędzej wyglądało.

No ale powolutku, małymi kroczkami zbliżam się do czegoś na kształt salki kinowej, której nie będę musiał się wstydzić. :

Obite slupy na czarno
Zrobiony czarny sufit
Zrobione naciagi na ekran, teraz jest prosciutki




Ps. Co do kwesti Audio, to wiem wszystkim marudze, wkolko sie wypytuje a praktycznie nic nie kupuje... No ale musicie zrozumiec jestem czlowiekiem, ktory wszystko musi przemyslec, szukam innych cziekawych rozwiazan, a dopiero wtedy dzialam...
Na dzien dzisiejszy jest jako taki plan, pieniazki odlozone tez, brakuje tylko tego impulsu..... :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No i niestety dzisiaj spotkala mnie przykra przygoda..... :(

Sprzedalem stary poczciwy amplituner oraz zestaw jamo z mojej salki kinowej. Od dzisiaj zadnego filmu w 5.1 nie obejze...
Zostalo stereo.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No i niestety dzisiaj spotkala mnie przykra przygoda..... :(

Sprzedalem stary poczciwy amplituner oraz zestaw jamo z mojej salki kinowej. Od dzisiaj zadnego filmu w 5.1 nie obejze...
Zostalo stereo.

Łączę się w boolu.
Ja sprzedałem PS3 i brak źródła do wszelkich płytek.
Dobrze, że jest Netflix więc da się jakoś przeżyć do 10-tego. ;)
 
Do góry