[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Co w tym przykrego, przecież będzie upgrejd?
Człowiek cieszy się dwa razy, jak kupuje i jak sprzedaje ;)

Oczywiscie ze upgrade :)

Teraz bedzie wiekszy impuls.
Teraz beda powazne dylematy w co pojsc.

Glownym faworytem sa:
Heco MS900 5.0 za 3500zl i ampli Marantz 7010. (Denon 6200 szkoda kasy) Reszta kolumn jest taniutka wiec w mgnieniu oka rozbudowalbym system do 7.1.2. Problem zaczalby sie dopiero z wzmacniaczem dla frontow i koncowka dla 4 sufitowcow.

Zestaw wydaje siebbyc ok. No ale kusi, kusi.

Co mnie kusi?
Tannoye xt8f jaki jest ich wkoncu realny koszt po upustach? Ile kosztuje Central i surroundy?

To samo pytanie do R700 (nie wiem czy nie za male) lub R900


Podstawowe pytanie czy warto inwestowac w wyzsza polke do kina? Sprzedawca heco jak pytalem o celany 702 to powiedzial ze roznica jest bardzo spora, ale dopiero w stereo... Czy z tannoyami i kegami nie bedzie to samo? Czy nie szkoda proc portfela?

Powiedzmy nawet ze skusilbym sie na kefy czy tannoye co z reszta glosnikow, sufitowce na 100% heco, bo nie wieze ze cos lepszego byloby potrzebne, surroundy i central pewnie w cenie calego zestawu heco? Czy pojechac po bandzie i kupic fronty lepsze a reszta heco?


Bipo pytanie do ciebie, co bys zrobil? Poszedlbys w zestaw taki jak masz? Czy glosniki, ktore masz sa na wystarczajacym poziomie dla ciebie, Kupilbys to samo co masz czy dolozyl do czegos lepszego? Czego?
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze upgrade :)

Teraz bedzie wiekszy impuls.
Teraz beda powazne dylematy w co pojsc.

Glownym faworytem sa:
Heco MS900 5.0 za 3500zl i ampli Marantz 7010. (Denon 6200 szkoda kasy) Reszta kolumn jest taniutka wiec w mgnieniu oka rozbudowalbym system do 7.1.2. Problem zaczalby sie dopiero z wzmacniaczem dla frontow i koncowka dla 4 sufitowcow.

Zestaw wydaje siebbyc ok. No ale kusi, kusi.

Co mnie kusi?
Tannoye xt8f jaki jest ich wkoncu realny koszt po upustach? Ile kosztuje Central i surroundy?

To samo pytanie do R700 (nie wiem czy nie za male) lub R900


Podstawowe pytanie czy warto inwestowac w wyzsza polke do kina? Sprzedawca heco jak pytalem o celany 702 to powiedzial ze roznica jest bardzo spora, ale dopiero w stereo... Czy z tannoyami i kegami nie bedzie to samo? Czy nie szkoda proc portfela?

Powiedzmy nawet ze skusilbym sie na kefy czy tannoye co z reszta glosnikow, sufitowce na 100% heco, bo nie wieze ze cos lepszego byloby potrzebne, surroundy i central pewnie w cenie calego zestawu heco? Czy pojechac po bandzie i kupic fronty lepsze a reszta heco?


Bipo pytanie do ciebie, co bys zrobil? Poszedlbys w zestaw taki jak masz? Czy glosniki, ktore masz sa na wystarczajacym poziomie dla ciebie, Kupilbys to samo co masz czy dolozyl do czegos lepszego? Czego?

Jezeli planujesz stereo również to celowalbym w Celany... po negocjacjach zestaw 5.0 do wyrwania za 11-12 tys... co do KEF - to cena jeszcze wyżej. Heco Celan również lepiej grają w kinie, szczególnie centralny... musisz założyć sobie maksymalny pułap cenowy do którego dojdziesz.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A po co Ci końcówka do sufitowych?

Bo inaczej nie podepne sufitowcow? Mowa o 7.1.4. Niby sufitowce musza isc po preoucie, nie da sie ich przepisac pod terminale od frontow, a fronty do wzmacniacza.


Sebak mysle tez o celanach 701/702 moze central bym ogarnal i do tego a reszta juz MS-y, 701 sa uzywki na olx wiec starczyloby na centrala celana.

W sumie stac mnie byloby tylko na Fronty lepsze, reszta musialaby byc budzetowa np. kupie kefy R700 to reszta (central i surroundy Heco music style, lub podobne)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Maras 7010 i denek 6200 niby ogarniaja 5.1.4 i 7.1.2 bez koncowki, 7.1.4 z koncowka i to na sufitowce. Niby pionner ma mozliwosc przepisania sufitowcow pod terminale od frontow, a fronty puscic po preout.
 

Rafal7

Banned
Przecież X 6200 ogarnia 7.1.4 bez żadnych końcówek.
Wszyscy tu piszą ze 7010 to alternatywa właśnie dla X6200 a ja tu nie widzę alternatywy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Denon X6200 nie ogarnia samodzielnie 7.1.4
Żeby mieć 7.1.4 musisz mieć zewnętrzną końcówkę.
Ten Denek ma 9 końcówek, a nie 11.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
No to widać ze znawców mamy tu na forum od groma, pisali ze obsługuje 7.1.4 a tu lipa.
Nie ma to jak samemu sprawdzić.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bo "obsługuje", ale z pomocą zewnętrznej końcówki.
Jeżeli ampli ma 9 końcówek, to jak samodzielnie może zrobić z tego 11?
Do 11 (7.1.4) potrzebuje dodatkowego 2 kanałowego wzmacniacza. Denek ma ich 9.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak napisze do admina to tylko w jednej sprawie,
BAN PLEASE !!!

Krzysiek tak szczerze w KINIE jest kolosalna roznica pomiedzy Optikonami, Zensorami, Ikonami. Ty lubisz dali wiec jakie jest twoje odczucie?

Mysle tez na Klipschami - wkolko tylko Heco i Heco mialbym cos innego :)
 

lobos

New member
Bez reklam
W kinie aż takiej różnicy nie odczujesz Kolego.
Różnica spora jest w muzyce.
Zensor 7 do kina są wg mnie bardzo dobre w swojej cenie.
W muzyce też dają radę oczywiście, ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Lolo jeśli zaczynasz od zera bo pozbyles się poprzedniego zestawu to musisz założyć sobie budżet jaki chcesz przeznaczyć na kino bo z tego co napisałeś chcesz mieć system 7.1.4.
Chcesz mieć:
- zestaw 7 kolumn dolnych 8-12tys (heco ms - tannoy ), zestaw celan 702, 4 x302, 42 to koszt ok 15tys
- zestaw 4 kolumn/głośników instalacyjnych sufitowych ok 2tys
- blu-ray 500zl
- amplituner 5-6tys
- Sub ok3-4tys
- 5kan. Końcówka mocy ok 5tys
- okablowanie ok 2tys
Wiec podsumowując koszt ww. Sprzętu jako nowego to koszt ok 30 tyś chcąc zrobić na celanach lub tannoy.
Od razu Ci napiszę, że jak by mnie było stać to poszedł bym do końca w celan i na tym bym zakończył szukanie kolumn do kina oraz stereo. Czy jest różnica? owszem ale w stereo bo w kinie będzie dużo mniejsza ale będzie. Pytanie czy warto dopłacać dla poprawy tych niuansów w kinie, moim zdaniem jeśli zbierze sie do kupy wszystkie niuanse które poprawiamy na poszczególnych etapach to warto. Różnica pomiędzy celanami a style jest ale nie kolosalna. Odsłuchiwałem 702 i moje style 900 w bezpośrednim starciu. I pierwsze to co mnie naszło to to iż trudno mi było wyłapać różnice, dopiero po dłuższym odsluchu można było wyłapać iż góra w celanach jest czystrza i wyraźniejsza, natomiast bas jak dla mnie był identyczny. Dlatego od razu chciałem do kina lepszy central z uwagi iż w kinie wyrazistość dialogów dla mnie to podstawa po zamulonych poprzednich jamo.. ;-) Pamiętaj że w kinie tak jak Lobos napisał różnica będzie mniej odczuwalna niż przy stereo.
Wazne abyś przy doborze kolumn do kina pamiętał o dobrym subie który odpowiedzialny jest za masę efektów niskotonowych które źle oddane popsują cały efekt w kinie mimo najlepszych frontów. Dlatego na subie nie oszczędzaj! ;-) Do tego dobry ekran i projektor i pęknie 50tys.. ;-) I weź tu baw się w kino od zera...
Ps. Krzysiek dobrze to napisał ,,ładny mi to budżetowy system".. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Kprf

New member
Bipo. A ten Celany GT702 na 18m2 do stereo black rap, hip hop, funky, drum bass, rock beda sie nadawac:)? Ja ich nigdzie nie odsluchiwalem moze opisac ich tony niskie i wysokie. Jest bas?:) A wysokie nie skrzecza i nie gryza w uszy?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Ne ne az tak sie nie rozpedzam
Projektor i ekran pozostaje taki jaki jest w miare (srednio) zadowolony trgo nie ruszam.

Koncowek narazie tez nie planuje, dlatego bedzie musialo wystarczyc 7.1.2 lub 5.1.4. Auro odpada, bo mam skosy wiec nie da sie prawidlowo ustawic kolumn.

Subwoofer pozostaje "chwilowo" jamo sub360 bo nie bylo sensu go sprzedawac juz tetaz, lepiej dozbierac i kupic cos lepszego jak Velodyne 12.

Bluray moze kiedys... ale narazie skupiam sie na filmach po dlna z dysku, nie jestem fanem zbieraniania plytek.

Sufitowe MS- 200f to (chyba) koszt 700 / za pare wiec nie drogo
Surroundy MS - 200 to koszt 700 zl za pare (sprawdzona cena) czyli razem 1400zl w sufitowe napewno nie bede pakowal wiecej, a nad surrondami zdrowo sie zastanawiam.

Podsumowujac mamy 2100zl za 3 pary surroundow (boki, tyl, gora)

Pozostaje central i fronty.
Music style to koszt 2900zl

Celanow nie znam cen
702 nowki bodajze 6000zl
Center 42 - nie wiem ile kosztuje pewnie cos kolo 2200zl
Czyli przod z celanow 8200zl
Lub uzywki celan 701 3000zl + central.
Tu wlasnie trzeba sie dobze zastanowic, bo w uzywkach roznica okolo 3000zl i mam celany zamiast Music style.

Czyli podsumowujac gdybym skupil sie na Heco
Music style wyszloby 5000zl
Celan (niepelny) 10200zl. Czy gra warta swieczki... ?

Skoro piszesz ze bas jest identyczny a roznica nie wielka to chyba spapuguje po tobie Centrala Celan kupie a reszta Music style. Reszte pieniazkow odstawie na Velodyne 12, moze projektor 3D.

Czyli kino zamknalbym sie MSy 5000 + Marantz 7010 5500zl (ampli musi byc nowka na firme z tad ta cena)


Kino za 10 000zl to nadal budzetowe kino xD (w porownaniu co tu inni kupuja :) )
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
LOLO, ja mam jedno pytanko do Ciebie. Czy to poddasze należy w całości do Ciebie? Mam na myśli że , całkowicie do Twojej dyspozycji? Tak?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jak napisze do admina to tylko w jednej sprawie,
BAN PLEASE !!!

Krzysiek tak szczerze w KINIE jest kolosalna roznica pomiedzy Optikonami, Zensorami, Ikonami. Ty lubisz dali wiec jakie jest twoje odczucie?
Mysle tez na Klipschami - wkolko tylko Heco i Heco mialbym cos innego :)
Nie miałem kinowego porównania Zensor, Opicon, Ikon - tylko stereo. Poza tym, już pisałem nieraz - Dali Dali nie równe i tu nie generalizowałbym. Zensory - nie moja bajka, Rubicon - super, Lektor - nie moja bajka, Ikon - chciałem od razu 5.1 w HG White i w zaplanowanym ówczesnym budżecie brzmieniowo najbardziej mi podeszły. Jeśli Dali wypuści jakiś chłam, to nie napiszę, że lubię, bo to Dali :)
Wg mnie w kinie fajne są charakterystyki typu V (ale bez przesady) - bas - wiadomo, a i szczegółowa góra, np. dźwięk tłukącego się szkła, itp. Mogę natomiast napisać, że odczuwam przyrost jakości w miarę rozbudowywania systemu. Co ciekawe, bardzo podatny na zmiany w kinie jest kanał centralny - rozróżnisz bez problemu nawet zmianę okablowania, a gdy teraz idzie przez końcówkę jest bardziej wyrazisty, ewidentnie brzmi szerzej i słychać z niego jakby szersze pasmo i ładniejszą średnicę. Efektowe - moje ucho nie odbiera już zbytnio takich zmian. Tak jak pisze Bipo, tu trudniej zaobserwować różnicę po wymianie jednej drobnostki, ale jeśli tych drobnostek będzie kilka to co innego :)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
LOLO, ja mam jedno pytanko do Ciebie. Czy to poddasze należy w całości do Ciebie? Mam na myśli że , całkowicie do Twojej dyspozycji? Tak?

Tzn, mieszkam w domu, nie mieszkaniu wiec tak. Na poddaszu mam 2 pokoje i lazienke docelowo maja to byc pokoje dla dzieci, ale to zapewne za kilka dobrych latek. (Coreczka ma 1,5 roku a nastepne w drodze).

W razie "w" to w piewnicy mam kilka pomieszczen gdzie w jednym z nich moge zrobic salke, ale to jak z poddasza bedzie trzeba zrezygnowac. Piwnica surowy stan,.nawet posadzek - chudziaka nie ma wylane.



Ale pomieszcze do mojego uzytku nie oznacza ze chce w nin robic "demolke" zadnych dzior w.regipsach, malowania scian itp narazie nie planuje.... nie widze sensu. W salce musze zaprojektowac jeszcze specjalne mebelki na kolekcje moich monet 2 zlotowych xd Tak jak macie wyeksponowane swoje lalki tak chce wyeksponowac swoja kolekcje monet :)


Ps. Dodam ze poddasze ma jeden minus bo bas tak buczy ze dziecko nie moze spac, wiec z glosnoscia musze uwazac... A w piwnicy mam pomieszczenie pod garazem wiec....
 
Ostatnia edycja:
Do góry