[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Oczywiscie.

Widzialem ze koles wymienil wzmacniacz na Macintosha to odrazu pomyslalem ze Celany sa dla niego za cienkie i sie ich pozbywa. Koles podobno byl dzisiaj na odsluchach kolumn 10 000 - 20000zl i nic mu nie przypasilo bardziej niz celany. Wiec wieze ze dobry zakup zrobilem.

Chce na nich zbudowac kino domowe i stereo. Tylko najgorsze jest ze na dzien dzisiejszy kupilem kolumny ale nie mam ich do czego podlaczyc. Heh..
 

Rafal7

Banned
Jak to nie masz do czego?
Ty zabierz ten sprzęt z tego salonu bo on się tam marnuje i chyba tylko estradowki zagrały by mocno w Twoim salonie.
W Twoim salonie z tego co piszesz nie ma przyjemności ze słuchania muzyki.
Wynies wszystko do dedykowanego pokoju i tyle.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To fakt, marnuje sie, w zyciu nie sadzilem ze tak akustyka wplywa.
Najlepsze zdziwienie mialem jak:
Mialem podlaczone ampli 5x40w do jamo s608 i zwykly tv sluchalem na 80% glosnosci to byl normalny poziom dzwieku.
Pozyczylem ten zestaw wujasowi, ma malutki pokoj (nascie metrow) podlaczylismy i podlaczylismy pod taki sam tv (bo tez ma szajsunga tego co ja) i przy 80% chcialem wyjsc przez okno. Tak glosno bylo ze masakra. Nie wiedzialem ze jamo moga grac tak glosno :)

Zreszta nawet ampli 7009 sobie slabo radzil w salonie Denek 1500ae juz w miare ogarnia, ale spokojnie moge go rozkrecic na maksa i nikt nie oglochnie. (Chyba).

Etapem koncowym w salonie bedzie wymiana denka na jakis wzmacniacz z wbudowanym DAC plus jakas sieciowka.

Denek 1500 poszedlby wtedy do salki jako koncowka mocy.


Plany ambitne, ale narazie brakuje mi z 20 000zl.. nie ma kto pozyczyc na wieczne nieoddanie?
A moze Armanig lub Krzysiek oddadza mi swoje wiezyczki za 1/5 ceny heh. Tez by styknelo.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Poddasze niestety nie jest dobrym miejscem, troche basu i po domie sie niesie :( Zara dostaje sms z dolu: "scisz bo chuczy" xD
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Poddasze niestety nie jest dobrym miejscem, troche basu i po domie sie niesie :( Zara dostaje sms z dolu: "scisz bo chuczy" xD

Teraz savronie daj mi namiastke twej "sztuki", "fachu" abym wzial sie za siebie i zrobil bordery i dyfuzory ;) Wszystko niezbedne jest tylko checi i czasu brak.

Lolo to tak nie działa, Władca Ciemności wybiera sam i nigdy nie wiadomo na kogo padnie...:grin: aż w końcu dostaje się wezwanie do stawienia się w Mordorze i nie wiadomo czy się powróci...:grin:
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Gratuluje zakupu. Widziałem je przez "chwile" na allegro, jak widać trzeba polować na takie aukcje. Gdyby były białe - byłby wyścig :)...

Te czarne GT302 - to pewnie te które są za 2399 zł?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo to tak nie działa, Władca Ciemności wybiera sam i nigdy nie wiadomo na kogo padnie...:grin: aż w końcu dostaje się wezwanie do stawienia się w Mordorze i nie wiadomo czy się powróci...:grin:


Nie chodzilo mi o gadzety, chodzilo mi o zdolnosci manualno-intelektualne, bo narazie wypalilem sie i rozleniwilem. Potrzebuje bodzca do dzialania (np. Audiofilski kopniak w dupe)

Usowam ostatnia wypowiedz bo wychodze na gbura :p

Sebak, dokladnie te. Czarne do czarnych by pasowaly.

Fakt ze Celany wykonanie inne ale efekt piano jest po bokach wiec w normalnym uzytkowani nie ma roznicy pomiedzy ms a celan.

Wtyki glosnikowe calkiem inna liga niz w heco, banany wchodza do samego konca, musze potestowac jeszcze rozne konfiguracje.
Maskownica srednio mi sie podoba, mogli ladniej wykonac, tzn. Plastik slabej jakosci - slabo wykonczony nie wyszlifowany.

Ja bialych Celanow bym nie chcial bo by sie wszyscy smiali ze mam glosniki zrobione z szafek kuchennych (biale piano).
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
Nie chodzilo mi o gadzety, chodzilo mi o zdolnosci manualno-intelektualne, bo narazie wypalilem sie i rozleniwilem. Potrzebuje bodzca do dzialania (np. Audiofilski kopniak w dupe)

Usowam ostatnia wypowiedz bo wychodze na gbura :p

Sebak, dokladnie te. Czarne do czarnych by pasowaly.

Fakt ze Celany wykonanie inne ale efekt piano jest po bokach wiec w normalnym uzytkowani nie ma roznicy pomiedzy ms a celan.

Wtyki glosnikowe calkiem inna liga niz w heco, banany wchodza do samego konca, musze potestowac jeszcze rozne konfiguracje.
Maskownica srednio mi sie podoba, mogli ladniej wykonac, tzn. Plastik slabej jakosci - slabo wykonczony nie wyszlifowany.

Ja bialych Celanow bym nie chcial bo by sie wszyscy smiali ze mam glosniki zrobione z szafek kuchennych (biale piano).

U mnie białe muszą być koniecznie jako GT302 - miejsce gdzie stoją to taki pokój dzienny, gdzie zona zazyczyła sobie wszystko na biało. Powiem szczerze - nie wyglada to jak szafki kuchenne czy zrobione z nich, ale optycznie powieksza tą część mieszkania.

Najważniejsze jest to abyś Ty był zadowolony i jak widzę jesteś. Jak bedziesz widział Celany w kolorze białym piano w promo - pisz na PW.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Elegancko wyglądają.
Te oringi wokół przetworników są aluminiowe?
Czy płytka gdzie są terminale jest aluminiowa czy plastikowa?
Terminale w kolumnie zawsze można sobie wymienić.
I jak one grają?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Elegancko wyglądają.
Te oringi wokół przetworników są aluminiowe?
Czy płytka gdzie są terminale jest aluminiowa czy plastikowa?
Terminale w kolumnie zawsze można sobie wymienić.
I jak one grają?

Amelinium.

Bassreflexy o wiele wieksze niz MS1000 i z dziwnego materialu, jak wyjolem z kartonu to myslalem ze z zeliwa zrobione, chropowate i zimne jak cholera wiec jakis metal.

Na temat grania to trzeba na spokojnie, narazie jeszcze podnieta wiec sie nie wypowiadam. Napewno kontrola dzwieku i basu jest inna, kolumny "tak dziwnie" rozsunolem tylko do zdjec aby bylo porownanie. Celany przysuniete nawet na 10cm do sciany nic se z tego nie robia.

Narazie nie chce czarowac ale.wydaje mi sie zakup za 3500zl warto na sto procent. Ale czy za 6000zl? Takiego wyroku jeszcze nie wydam.


Sebak, juz wiele razy pisalem. Jest poglos i echo i ogolnie kicha z akustyka, ale stereo coraz bardziej zaczyna byc ok. Lepsze kolumny coraz lepiej sobie radza z niedogodnieniami
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Bass refleks większy?
Średnica otworu od strony wewnętrznej kolumny wygląda na taką samą jedynie w kierunku zewnętrznym się rozszerza, i ciekawe czy to ma jakiś wpływ.
 
Do góry