[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

rabit

Active member
Bez reklam
Piękny ten Denon. Taki monstrualny... Tylko czarny kolor by mu się przydał. Oj, tak... Wygląda zarąbiście. W skali prezencji 10/10
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Chłopaki poważnie? Ktoś to jeszcze kupuje? Tyle dobrych sprzętów dookoła....

:)
Tyle dobrych a wymieniasz je co chwile xD

Trafila sie super cena, pewniak grzechem bylo nie brac. Dlugo nie myslalem, kierunek bydgoszcz i sprzecior moj. W kazdym momencie moge sprzedac go w cenie zakupu lub wyzej.

Chcialbym teraz poprawic akustyke pomieszczenia, zrobic to o wiele lepiej. U Bipa "niby gorsze ze slabszej serii glosniki" ale gra to zdecydowanie lepiej. Kluczem tu zapewne jest swietna akustyka. Tylko szczerze nie wiem jak sie za to zabrac, a wstawianie tony welnybyle jak nie usmiecha mi sie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
:)
Tyle dobrych a wymieniasz je co chwile xD

Trafila sie super cena, pewniak grzechem bylo nie brac. Dlugo nie myslalem, kierunek bydgoszcz i sprzecior moj. W kazdym momencie moge sprzedac go w cenie zakupu lub wyzej.

Chcialbym teraz poprawic akustyke pomieszczenia, zrobic to o wiele lepiej. U Bipa "niby gorsze ze slabszej serii glosniki" ale gra to zdecydowanie lepiej. Kluczem tu zapewne jest swietna akustyka. Tylko szczerze nie wiem jak sie za to zabrac, a wstawianie tony welnybyle jak nie usmiecha mi sie.

To, że Borixon wymienia, a właściwie wymieniał, bo chyba już na razie koniec :) to nie oznacza, że nie może mieć innego zdania.. :) Bo faktycznie jest teraz dużo elektroniki różnej i ciężko nie przyznać mu racji. Kwestia kto co lubi, co mu się podoba i ile chce wydać kasy.
Tobie się podoba zakup i to jest najważniejsze. Innym nie musi.. Wypożycz sobie kilka absorberów, w końcu tracisz tylko tyle co na kuriera, a w zastaw nie musisz dawać np. golfa nowego i zobaczysz czy coś u Ciebie tego typu "gadżety " poprawiają akustykę./
A ze sprzedażą różnie bywa z takimi rzeczami, bo sam szukałem chętnego na odtwarzacz sacd marantza... prosto nie jest, aby złapać przyzwoitą cenę.
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy Borixonie. Chodziło mi o aspekt wizualny. Pewnie wielu ludzi, powiedziałoby że ten Denon, jest 7x droższy niż Twój Moon, gdyby je porównać tylko naocznie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Troszkę jest takich integr, które wizualnie średnio, albo nawet i słabo wyglądają, a naprawdę fajne są brzmieniowo..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pierwsze testy z ambilightem na ekranie ramowym.

1. Narazie wstepnie zamontowalem i powiem szczerze ze jest w tym potencjal. U mnie przeszkadzaja slupy wiec jest troche slabo ale i tak robi efekt wooow.

Moze wywale dwie podpory, wysune ekran przed slupy na q10cm. I zrobie za ekranem skrzynke z bialym tlem.

Szybkie sceny ledy nie nadazajax ale plynny obraz jest bardzo OK.









Telefon przeswietla zdjecia, nie ogarnia szybkiej zmiany kolorow i jasnosci w roznych miejscach. Na zywo jest zdecydowanie lepiej
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
lolo filmik nagraj :)
a co do podpór to zostaw bo puscisz jakies trzesienie ziemii i ci sie dach zwali;) lepiej za ekranem da cienką mleczną plexi, tanie to a zasłoni co niema byc widac i rozproszy efekty wizualne tego ambilighta
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo filmik nagraj :)
a co do podpór to zostaw bo puscisz jakies trzesienie ziemii i ci sie dach zwali;) lepiej za ekranem da cienką mleczną plexi, tanie to a zasłoni co niema byc widac i rozproszy efekty wizualne tego ambilighta

Ale problem w tym ze podpory boczne przeszkadzaja.
Ogarne kogos madrzejszego i sie dowiem czy moge je wyrypac. Przeszkadza to tylko we wszystkim.

Zamiast plexi najlepszy chyba bedzie jakis rozwijany ekran najtanszy. Chce ambilighta rozwijam ekran za ekranem ramowym, chce jaskinie zwijam ekran i mam czarne tlo :)
 

DrWredman

Active member
Ale problem w tym ze podpory boczne przeszkadzaja.
Ogarne kogos madrzejszego i sie dowiem czy moge je wyrypac. Przeszkadza to tylko we wszystkim.

Mam nadzieję, że nie znajdziesz żadnego głupiego architekta, który ci powie "spoko możesz wyciąć te podpory".
Podtrzymują konstrukcję dachu aby się nie złożył przy większej wichurze, albo opadach śniegu. Jak wyrzucasz podporę z jednego miejsca to wstawiasz dwie kolejne przed i za miejscem usuniętej podpory. Ale w Twoim przypadku raczej nie da się tak zrobić.
Ewentualnie można chyba zastąpić stalowymi kątownikami.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mam nadzieję, że nie znajdziesz żadnego głupiego architekta, który ci powie "spoko możesz wyciąć te podpory".
Podtrzymują konstrukcję dachu aby się nie złożył przy większej wichurze, albo opadach śniegu. Jak wyrzucasz podporę z jednego miejsca to wstawiasz dwie kolejne przed i za miejscem usuniętej podpory. Ale w Twoim przypadku raczej nie da się tak zrobić.
Ewentualnie można chyba zastąpić stalowymi kątownikami.

Bez przesady aby na szerokosci i dlugosci 7.40 metra musza byc dwa slupy i jeszcze z zastrzalami. Plus spiete mam to wszytko jetkami co 60cm.
Na moje "oko" ten dach jest przewymiarowany.

Pierdykne blache 3mm wygieta w katownik przykrece do slupa i do belki, ktora ma trzymac (chociaz belka i tak jest na zamkach).

Ale najpierw i tak rysunek i krotkie pytanie to konstruktora / projektanta czy bedzie OK.

Wtedy, moglbym miec nawet wiekszy ekran aniezeli 115" na przyszlosc xD

Ciekawa farbe japonce maja:

[youtube]xz_m_DlYz8E[/youtube]
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Fajnie to wygląda - zupełnie jak prawdziwy Ambi !

Jak ktos ma TV powieszony na uchwycie na bialej scianie, albo ekran ramowy i tez miala sciana to moze byc efekt bardzo Super.

U mnie wiadomo slupy, dupy nie urwie ale,
dla mnie ten ambilight byl poprostu zabawa, wydanie 138zl na jakis fun. A wyszlo lepiej niz myslalem xD

Ekran 115" 3 strony podswietlenia to praktycznie maks, co chinczyk oferuje. 5 metrowa tasma, 300 diód / stref ktore mozna zaprogramowac osobno.
Ambilight troche laguje przy bardzo szybkich scenach ale w filmie jest ok.

Mozna programowac rozne profile dla filmu 16:9 inny profil dla 21:9. Praktycznie dowolnosc ustawien.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Drobne zmiany...

Troche sie nudzi i szukam sobie zajec od czasu do czasu. Musialem zadbac o lepsze oswietlenie






No i calkowicie chyba zaczyna mi doskwierac kryzys wieku sredniego, bo zastanawiam sie czy nie zwalic szmat z sufitu, tylko zbieranina kurzu.

Pomalowalbym pokoj na jakis ciemno szary gleboki mat. A te jetki na czarno. Co o tym myslicie?
Czy moze pobawic sie a jakis sufit podwieszany (rozpinany) w stylu gwiezdziste niebo etc.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak już to czarny mat, bo to co było to tak jak napisałeś zbieranona kurzu.... I może to nie jest kwestia wieku średniego, a fakt że oglądanie filmów sprawia Ci mniejszą przyjemność, niż to miało miejsce powiefzmy 3 lata temu. Tak jest u mnie, a patrząc jak dużo filmów jest na 20 min. to nie jesteś ostatnim co ma różne refleksje w tej materii...
 
Do góry