[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tu foty przy zapalonym swietle, nie patrzcie na ostrosci obrazu bo projektor nie byl jeszcze ustawiony. Ale widac roznice ktory ekran to ktory, szczegolnie jak pomnienszycie obraz.

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zgadza się, bo oszukujesz wzrok podświetlaniem z tyłu, tyle, że nie wiem czy chciałbym oglądać seans z ledami z tyłu (mam takie rozwiązanie).
Wolę mieć mrok całkowity, ale MS akurat tutaj fajnie się sprawdza.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
jak poogladam kilka filmow to dam znac czy ledy sa ok. Akurat, ja ogladam filmy w nocy, zazwyczaj oczy mam wymeczone po calym dniu w pracy przed kompem i telefonem. Wiec jezeli bedzie cos nie tak - bede sie czul nie komfortowo, to zrobie bordery, juz mam pomysl aby wykozystac samodomykacze od szuflad.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Fajnie, dlatego ja nadal cisnę na rolecie za 200 zł i nie spieszno mi do ekranu :)
ALe u mnie musi być ciemnica. NIe mógłbym oglądać niz niebieska ramką do okoła ekranu ;)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Teraz przenieś te ekrany do salonu z oknami i zrób zdjęcie w dzień. To będą warunki dla jakich stworzony został ekran ALR. Taki ekran w twoim przypadku nie ma za bardzo sensu. Na portalu konkurencyjnym portalu jest test MS i tam masz pokazaną różnicę wraz z pomiarami w takich warunkach. ALR miażdży zwykły ekran. W takiej salce jednak celowałbym w zwykły (nie ALR) ekran dla lepszej bieli i braku hot spotów. Do tego projektor JVC, żeby w pełni cieszyć się obrazem, którego na Sony nie uzyskasz. Chyba, że pozornie z LEDami ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
LOLO, zajebiście. Gratulacje. Nie przeszkadza Ci to światło?
Teraz masz kino domowe. Miodzio.
LOLO, dywan, please. Toporem, na kawałki.:p
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ze swiatlo mi nie przeszkadza o ile jest to kolor ciemno niebieski. Wszystke inne mi nie pasuja.

Przy wlaczeniu ledow, kontrast dostaje takiego kopa ze hej. Dlatego obramowanie mam teraz biale hehe... a nie czarne bordery. Zmiana o 180°
No i efekt na wejsciu do salki to robi sie usmiech.



Co ci tak ten dywan przeszkadza savronie. :) To akustyczny dywan.


Teraz tylko trzeba cos wykombinowac co zrobic ze skosami po bokach i tylnia sciana. Jakos to zaaranzowac. Plakaty przykleic to raczej slabo... moze jakies panele 3d na tylniej scianie.


A to tak, jakby ktos nie pamietal.
obrazki jpg

szkoda ze nie mam juz tej foty z ekranem z przescieradla.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Pokój nabrał wyglądu...bravo :)
Kolejny etap zaliczony...:)
Ps.nie taki mały upgrade bo nowy projektor i ekran doszedł..:)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zdjecie telefonem, z youtuba, nawet nie wiem czy zalaczylo mi sie fullHD na youtube.

Nie wiem czy czasem lampa nie jest na wykonczeniu. Podobno miala miec 700h, a w ustawieniach ma prawie zero. Wiec albo ktos wyzerowal licznik albo.... Musialbym porownac z pewnym epsonem hw50/hw55

Bo juz powoli nie ma na co zwalac winy, projektor model ok, ekran ok, zaciemnienie ok, obraz puszczony z chromecasta (nie z PC)

PS
No ale nie ma co bronic obrazu. Rafal ma racje. Sam takze po tych ostatnich zakupach liczylem na o wiele wjecej. No ale na najblizsze 2 lata musze dac sobie spokoj. Nie stac mnie na zakup projektora z natywnym 4k.
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
ŁOŁO, mam dla Ciebie super rozwiązanie twoich problemów z podgrzewaniem wody.
Tanio, ekologoczny i niezawodny .
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Savronie.
Tym pierwszym to bym se krzywde zrobil w dzisiejszych czasach. A to drugie dzien dzien grzeje mi mózg.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo2 jak wrażenia z ekranu Magicscreen po miesiącu użytkowania?


Hmm.
Powiem ze srednio.

Do dedykowanej salki szkoda pieniedzy.

W moim przypadku na plus
ciut lepszy kontrast.
Podswietlenie led, ktore uzywam
Efekt wow wizualny - cieniutka ramka.

Na minus:
Czym wiekszy ekran / czym blizej siedzisz tym wieksze ciemne spoty masz po bokach ekranu.
Cena


Jak juz wspomnialem przy pierwszym zdaniu. Jak ktos ma dedykowana salke, brak zewnetrznego swiatla w szczegolnosci slonecznego (ze sztucznym mozna zrobic tak by nie przeszkadzalo), jezeli mamy czarny sufit i najblizsze otoczenie od ekranu.
To mysle ze nie potrzebujemy ekranu ALR i jest to nawet nie wskazane.

Co innego jak mamy salon i w dzien chcemy swiecic projektorem np. tak jak tu.

[youtube]Ld1tzuwT5oo[/youtube]
 
Do góry