[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

Drunk

New member
Bez reklam
To rzeczywiście konkret, pozazdrościć :), a wysokość do sufitu? Nic tylko zamurować okno i jaskinia kinowa gotowa.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To rzeczywiście konkret, pozazdrościć :), a wysokość do sufitu? Nic tylko zamurować okno i jaskinia kinowa gotowa.


Jedno male okno jest, i niech pozostanie bo zadnej wentylacji ruchu powietrza bym nie mial.

Wysokosc na gotowo bedzie chyba cos kolo 2.5m
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moj projekt streamer na raspberry.



Ekran touchscreen bardzo wyrazny i czytelny



Calosc sterowana ze smartfona



Teraz brakuje dobrego zasilacza i obudowy.

Dzieki dla HQ150 za podsuniecie pomyslu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No, no, zacnie wygląda szata graficzna na ekranie.
Jak dobrze pokombinujesz z obudową, to fajny projekt wyjdzie.

Też chciałem budować to samo, pomysły wrzucałem w innym wątku, ale odpuściłem.
Ile Cię to całościowo wyszło?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Narazie "grosze", nie pamietan dokladnych cen, wczesniej w, moim watku sa powinny byc ceny.

Ekran dotykowy 345zl

Oficjalny EKRAN Dotykowy WYŚWIETLAC 7 Raspberry PI (6973746087) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Raspberry niecale 200zl

Nakladka
Hifibery DIGi+ Pro tez ponizej 200zl, mam jedna wiecej sprowadzone na sell.

Do tego uzywam Dac Magic 100.

Jeszcze wypadaloby kupic dobry zasilacz no i obudowa, musze cos zaprojektowac, raczej stalowa 2 czesciowa, wypalana laserem.

A skusil mnie ten projekt:
audiostereo.pl/raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy_121319.html/page__st__5010

Do linku trzeba dodac www

Funkcjonalnosci.
Baza radii internetowych tez jest.
Nasa jeszcze nie konfigurowalen bo nie mam plikow muzycznych na NAS.
Rozne skorki do wyboru.
Sa jeszcze inne oprogramowania do wyboru, ale nie probowalem.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Było brać ode mnie obudowę od HTPC Origena którą miałem, sam miałem na tym robić, ale chciałem jeszcze upakować tam CD i generalnie inne sprzęty, tak, żeby miejsca nie marnować, a wykonanie, to Mercedes.

Tak czy inaczej, wybór skrzynek na to jest spory, ale ja chciałem zrobić na bazie firmowych, czyli Onkyo czy u Ciebie Marantz.
Trzeba tylko znależć w okazyjnej cenie urządzenie i wybrać to w którym wpasuje się wyświetlacz do wycięcia.
Wówczas mamy wizualne cud miód orzeszki, jak pójdziesz tą drogą, to pozamiatasz.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
QUEENWAY Z004 jednostronnie CNC pełna aluminiowe podwozie DIY Audio pole/moc wzmacniacza przypadku 320mm * 140mm * 268mm 320*140*268mm
QUEENWAY Z004 Single side CNC full aluminum chassis DIY Audio box / power amplifier case 320mm*140mm*268mm 320*140*268mm-in Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard

Marantz QUEENWAY 4315 CNC pełna aluminiowe podwozie czystej klasy wzmacniacz mocy case box 436mm * 150mm * 395mm 436*150*395mm
QUEENWAY Marantz 4315 CNC full aluminum chassis pure class power amplifier case box 436mm*150mm*395mm 436*150*395mm-in Amplifier from Consumer Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group to Clipboard

Moras ma oko na srodku, wiec wycinajac ekran trzeba je zlikwidowac. Moze ta pierwsza obudowe kupie, chociaz w tej "oryginalnej" marantza mamy wlacznik on/off. :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie te oryginalne obudowy nie pasuja do Raspberry + hifiberry + pozadny rca na WBT , za duzo sie tego robi :)


To moja wersj pierwsza obudowy. Troche ja polamalem, jest z akrylu w wysokim polysku czarna. No i musze inaczej poprowadzic kable, narazie wywalilem do gory bo strasznie ciezkie te kable.

Dodatkowo wgralem system bardziej "audiofilski" MoodeAudio. Niz to co mialem wczesniej.

Z plusow to podobno o wiele lepszy dzwiek i co najwazniejsze jest obsluga Tidala bezposrednio z urzadzenia, zapisujemy playliste i fajnie to obslugujemy

. image hosting site no sign up




Zdjecia bardzo dupowate bo slabe oswietlenie w pokoju (musze cos z tym zrobic) i telefon slaby tez go zara podmienie :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolo a jak miałeś możliwość zaadoptowania pomieszczenia w piwnicy na salę kinową to dlaczego zrobiłeś ja na poddaszu? W piwnicy taniej by wyszło z akustyką i generalnie lepiej jest pod tym względem w tego typu pomieszczeniach. Byłem w tamtym roku u kogoś, kto ma taką salę w piwnicy i rewelka.. Zresztą jeden Kolega z forum również ma w piwnicy taką salkę, może bardziej służy do stereo , ale filmy pewnie też tam ogląda, choć bez projekcji..

A propo samego KD to co napisałeś w wątku Bipa.. Tak jak napisał Armanig maż dedykowane pomieszczenie do oglądania filmów jak i słuchania muzyki, nie ma lepszego komfortu jak właśnie tego typu pomieszczenie dla tego typu hobby. Kwestia tylko czy chce się to dopieścić czy też nie, ale jeśli sam napisałeś, że jakoś specjalnie nie masz chęci na ulepszanie (i nie chodzi o $) a po prostu, że nie czujesz takiej potrzeby to oznacza, że to co masz na Twoje wymagania Ci w zupełności wystarcza i efekt jaki masz satysfakcjonuje Ciebie. A chyba o to w tym chodzi.. oczywiście zawsze można lepiej, więcej, ładniej, profesjonalniej.. pytanie tylko czy na pewno chce się tego i czy chce się wydać na to pieniądze? Które możesz przeznaczyć na inne hobby...

To tak jak ze mną było, kiedy chciałem namówić na projekcję żonę , przyjechała firma pokazała jakby to wyglądało i co trzeba by było zrobić, aby dało się oglądać i niestety patrząc ile by trzeba było włożyć kasy i dalej oglądanie byłoby wyłącznie późnym wieczorem i nocą to sensu w tym nie było, chociaż jakby żona się zgodziła, pewnie bym to zrobił.. :)
Ale z perspektywy czasu już inne mam podejście do tego i jakoś specjalnie nie cierpię z tego powodu. Więc widać, że specjalnym fanem filmu nie jestem patrząc, że musiałbym z salonu użytkowego zrobić salę kinową, co nie wchodzi w grę z kilku powodów i nie tylko chodzi o aprobatę "połówki".. Co nie zmienia faktu, że gdybym miał dom podpiwniczony to sala by była, ale bardziej dla stereo niż dla kina, choć projektor wtedy byłby na 200%. Bo uważam, że do kina nie ma nic lepszego jak projektor..

Wracając do Twojej sali kinowej masz wielkie szczęście, bo masz dedykowane pomieszczenie i trzeba się z tego cieszyć, bo takowe ma kilka osób na krzyż na tym forum. I sprawa projektora, pewnie jakbyś miał takiego Soniaka byłoby lepiej (dla mnie jest to bardzo dobry projektor) ale masz inny i jeśli sprawia Ci to radość to nie ma sensu się zastanawiać nad tym co by było jakbyś dołożył i kupił lepszy.. Oglądaj filmy, słuchaj muzyki, a resztę kasy wkładaj w inne hobby, które Ci również przyniosą uśmiech na Twojej twarzy jak i Twojej rodziny.. Bo życie jest tylko jedno, a przyjemności dużo i niestety one również kosztują.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
W piwnicy nie moge zaadaptowac bo jest w stanie surowym, dopiero w tym roku posadzki wylalem, musze naprawic drenaze, zniwelowac podworko potem wytynkiwac i hydroizolacje zrobic. Nie moge dostac sprzetu i ekipy tymczasowo bo robia gdzie indziej.

Salka na poddaszu zrobiona bo jest wolne pomieszczenie to czemu nie skorzystac, zreszta to taka salka wiesz.... ekran, szmaty sciagam glisniki przenosze w inne miejsce i jest wolny pokoj, jedynie otwory po wieszakach po tylnich glosnikach. Zadnej dziury w scianie wiecej nie mam.

Wiesz mialo byc budzetowo (set jamo + jakis dobry avr) a jest jak jest. Coraz ladniejsze foty wychodza.

 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W piwnicy nie moge zaadaptowac bo jest w stanie surowym, dopiero w tym roku posadzki wylalem, musze naprawic drenaze, zniwelowac podworko potem wytynkiwac i hydroizolacje zrobic. Nie moge dostac sprzetu i ekipy tymczasowo bo robia gdzie indziej.

Salka na poddaszu zrobiona bo jest wolne pomieszczenie to czemu nie skorzystac, zreszta to taka salka wiesz.... ekran, szmaty sciagam glisniki przenosze w inne miejsce i jest wolny pokoj, jedynie otwory po wieszakach po tylnich glosnikach. Zadnej dziury w scianie wiecej nie mam.

Wiesz mialo byc budzetowo (set jamo + jakis dobry avr) a jest jak jest. Coraz ladniejsze foty wychodza.


Masz co robić.. niestety dom to skarbonka, a drenaż musi być dobry jak masz podpiwniczenie.. a nawet jak u mnie gdzie nie mam piwnic, a sąsiad z jednej strony przez pewien okres czasu nie zrobił u siebie drenażu to po dobrej ulewie Jego koty mogły pływać po podwórku.. :)

A na razie jak To co masz Ci wystarcza to tak jak napisałem tylko oglądać :) i cieszyć się tym co się ma..
 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
Cuda można tu zrobić, a Ty chodzisz i narzekasz.
Ja bym tam w tydzień zrobił top Polskich for.

Właśnie.Aż popłakać się chcę.:(Ty LOLO, kiedy do roboty zamierzasz wziąć się?
W tym Twoim "pokoju" cuda dasz się zrobić, a Ty zamiast tego po Egyptam błąka się. Basen mały możesz w tej salki postawić i nurkować sobie do woli:D
Ech, mają ludzi teren do roboty , a nie wykorzystują. ;-) Chociaż doniczki postaw , zieleniny, statuę, polakieruj te belki i td.
A fotki tak, coraz łepszę wychodzą. Pozdrawiam.
 

Noisy

Member
Kufa fajnie tu masz Lolo :D Za duzo czytania więc zapytam, rolety zaciemniajace na okna dachowe masz ? :D bo bez tego to chyba za jasno troszke jest co nie ?
Jak u Ciebie z Atmosem ? bo ja po kilku miesiacach ochłonąłem i zaczynam szukać dziury w całym i dzis zjebe dostałem od kobity ha ha ha
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Savronie zielenina jest, po lewej stronie zdjecia widac listki :)

Noisy, w oknach rolety i markizy wiec ciemnia. sufin i najblizsze boki tez czarne jak widac. Biale sciany juz daleko i nie maja zbytnio wplywu.

Atmos jak dla mnie super i nie zamierzam rezygnowac. Przyzwyczailem sie do niego.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak człowiek się przyzwyczai do czegoś to już nie ma odwrotu.. człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego..
 
Do góry