[Nasze Zestawy AV] Projekt budżetowego kina

DrWredman

Active member
lolo2, mam pytanko w kwestii poddasza, bo zaczyna mi chodzić po głowie budowa domu.
Ile tam masz metrów albo podeślij link do projektu domu.
Czy domownicy na dole nie narzekają gdy trwa seans na górze?
Jeśli coś morzesz dodać w kwestii adaptacji poddasza pod kino, to możesz siė śmiało rozpisać. Nie musisz od razu. Z góry dzięki.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
DrWredman
Jeżeli chcesz fajny duży pokoik pod salkę to unikaj projektów z dachem kopertowym. Ja popełniłem ten błąd i plan mojej salki na poddaszu umarł na etapie budowy konstrukcji dachu:)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
lolo2, mam pytanko w kwestii poddasza, bo zaczyna mi chodzić po głowie budowa domu.
Ile tam masz metrów albo podeślij link do projektu domu.
Czy domownicy na dole nie narzekają gdy trwa seans na górze?
Jeśli coś morzesz dodać w kwestii adaptacji poddasza pod kino, to możesz siė śmiało rozpisać. Nie musisz od razu. Z góry dzięki.


W projekcie domu mam jeden pokoj na poddaszu, ale podnioslem pustaki wyzej, i zrobilem 2 pokoje i lazienke, calkowicie inny uklad scian i wogole.

Co do domu, to musisz pomyslec nad tym czy chcesz miec ladny z wygladu, jakies wykusze, parterowke itp Czy lepiej dom brzydszy kwadraciak ale za to tanszy w budowie, utrzymaniu lepiej zagospodarowane metry i wogole.
Ja np. u siebie mam samego korytarzu z 80m^2... bez sensu.

Ja na dzien dzisiejszy bym nie budowal domu takiego jak mam i postawilbym kwadraciaka. Wyglad, wygladem ale to ma byc praktyczne i sluzyc na lata.

Pamietaj aby zrobic sciany kolankowe na poddaszu conajmniej 80cm, bo stracisz duzo metrow uzytkowych. Ja specjalnie dlatego podnioslem dach do gory i dosyc sporawo wydluzylem "okapy?" dachu. Zapomnialem jak to sie zwie xD

Pod salka mam sypialnie. Niestety bas sie niesie i jest zle. Jezeli mozesz to unikaj suporexu, moze lepiej jakas silke lub cos bardziej akustycznego.

Poddasze to nie jest najlepsze miejsce dla salki. Musisz w miare sztywno zrobic stelarz, salka powinna byc symetryczna - ksztalt zblizony do prostokatu. Stelarz kup jakos masywniejszy

Zalecalbym wygluszenie podlogi specjalnymi matami tak jak ma Bipo - u siebie jeszcze tego nie zrobilem bo mialbym wysoki prog. Ale u siebie mozesz to przewidziec i np, w salce kinowej wylac nizsza posadzke np. o 2 cm aby spokojnie zmiescila ci sie tam mata wygluszajaca. Wtedy na to panel lub moze udaloby sie na te maty dac wykladzine jakas sztywniejsza.

Jezeli poddasze to napewno trzeba pomyslec na klimatyzacja, bo nie wysiedzisz latem. Sprzet w szczegolnosci projektor tak nadmucha ze tem potrafi u mnie dojsc do 36 stopni.

Okna dachowe, raczej mi nie przeszkadzaja, rolety blackout sprawuja sie ok.

Jak nowa budowa to musisz celowac w ekran min. 120" no i tu pytanie, czy chcesz po bokach wstawic kolumny? - z samego tego zalozenia potrzebujesz okolo 5 metrow szerokosci pomieszczenia. Czy bedziesz chcial schowac glosniki za ekran.
Dlugosc To musisz liczyc prawie 4m do ekranu i minimum metr za kanapa do sciany. Wiec znowu wychodzi takie dobre 5 metrow po dlugosci. Co daje pomieszczenie okolo 25m^2 uwzgledniwszy ze bedziesz mial skosy na poddaszu to prawie metr musisz dodac w kazdym kierunku.

U siebie mam bodajze 7,4 metra dlugosci i szerokosci. Mysle ze jest bardzo duzo miejsca u mnie i wszystko sie zmiesci, czy bym chcial jakies panele powstawiac itp. Gdyby nie dwa zastrzaly przy slupach, ktore moze moglbym wywalic to wstawilbym ekran sporo wiekszy.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
DrWredman
Jeżeli chcesz fajny duży pokoik pod salkę to unikaj projektów z dachem kopertowym. Ja popełniłem ten błąd i plan mojej salki na poddaszu umarł na etapie budowy konstrukcji dachu:)

No i to wlasnie jest to o czym wspomnialem. Czy wybieramy walory estetyczne naszego domu czy praktyczne. Kopertowy kradnie przestrzen. No chyba ze masz na tyle wysoko podniesiony ten dach ze spokojnie miesci ci sie ekran. np. tak jak ja mam.

Nie dosc ze koperta to jeszcze kukulka w lewym rogu w sumie nie wiem po co i na co.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dobra i tania opcja to zrobienie salki w miejsce garażu na dwa samochody, a sam garaż doprojektować lub zrobić obok domu, niekoniecznie murowany i bez fundamentu, żeby podatku nie płacić.
Sypialnie w większości są u góry i nie są projektowane nad garażem przez to będzie ciszej niż na poddaszu. Do tego zawsze można taki "garaż" wyciszyć.

Inna sprawa to projekt indywidualny, ale tu już trzeba mieć zaufanego człowieka, albo się na tym znać. Sam przeszedłem pośrednio 2 domy i mniej więcej wiem czego oczekiwać w swoim. Napewno będzie to kwadraciak. Nie zgadzam się jednak, że jest brzydki, kwestia gustu i pomysłu. Poniżej znaleziony na szybko przykład o czym mówię w kwestii sali kinowej. Garaż przesuwany o kolejne 6 metrów lub stawiamy obok, a w miejscu garażu robimy salkę.

@lolo2
Nie jesteś pierwszą i napewno nie ostatnią osobą, która żałuję wybudowanego domu. Znajomy budował duży dom, który jest cholernie niepraktyczny przez skosy idącą od samej podłogi. Jego synowie mają szafy w przedpokoju bo po ustawieniu łóżka, biurek bie było miejsca w pokojach :D Do tego ma garaż na 3 samochody z wielką bramą, a trzyma tam mini siłownie, kartony po TV, czy robi pranie. Samochody stoją pod wiatą. Też mówił, że dom podobał mu się na zdjęciu, ale mieszkanie w nim to porażka. Pomijam już piec węglowy obok salonu w "kotłowni", który przeniósł poza dom do specjalnie dobudowanego pomieszczenia czy robienie podłogówki i grzejników razem. Kompletna budowlana rzeźnia za worek siana (pozdro buba).

Lolo wybudujesz drugi dom to będzie lepszy, na tyle, że w tym trzecim już będziesz w pełni zadowolony :D
e4ef4bc2474f0e933b0f9ce9eef7f1b6.jpg
41387eb8c9633ce5066ebc4e9f2b99a5.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Dobra i tania opcja to zrobienie salki w miejsce garażu na dwa samochody, a sam garaż doprojektować lub zrobić obok domu, niekoniecznie murowany i bez fundamentu, żeby podatku nie płacić.
Sypialnie w większości są u góry i nie są projektowane nad garażem przez to będzie ciszej niż na poddaszu. Do tego zawsze można taki "garaż" wyciszyć.

Inna sprawa to projekt indywidualny, ale tu już trzeba mieć zaufanego człowieka, albo się na tym znać. Sam przeszedłem pośrednio 2 domy i mniej więcej wiem czego oczekiwać w swoim. Napewno będzie to kwadraciak. Nie zgadzam się jednak, że jest brzydki, kwestia gustu i pomysłu. Poniżej znaleziony na szybko przykład o czym mówię w kwestii sali kinowej. Garaż przesuwany o kolejne 6 metrów lub stawiamy obok, a w miejscu garażu robimy salkę.

@lolo2
Nie jesteś pierwszą i napewno nie ostatnią osobą, która żałuję wybudowanego domu. Znajomy budował duży dom, który jest cholernie niepraktyczny przez skosy idącą od samej podłogi. Jego synowie mają szafy w przedpokoju bo po ustawieniu łóżka, biurek bie było miejsca w pokojach :D Do tego ma garaż na 3 samochody z wielką bramą, a trzyma tam mini siłownie, kartony po TV, czy robi pranie. Samochody stoją pod wiatą. Też mówił, że dom podobał mu się na zdjęciu, ale mieszkanie w nim to porażka. Pomijam już piec węglowy obok salonu w "kotłowni", który przeniósł poza dom do specjalnie dobudowanego pomieszczenia czy robienie podłogówki i grzejników razem. Kompletna budowlana rzeźnia za worek siana (pozdro buba).

Lolo wybudujesz drugi dom to będzie lepszy, na tyle, że w tym trzecim już będziesz w pełni zadowolony :D
]

Indywidualny projekt nic nie da jak "nie wiesz co chcesz". Lepiej poszukac jakis projekt, ktory sie spodoba i poprostu go zmienic.

Te zdjecia co wrzuciles to faktycznie fajne domki i nawet myslalem o tego typu, ale u mnie nie dostaniesz pozwolenia na takiego bo katy dachow xD Ale suma sumaru kwadraciak najlepszy bo wykozystujesz cala powierzchnie

Jedynie czego moge sie czepic to straszna uwaga ze zewnetrznyni schodami i tarasami na pietrze. Wystrzegac sie tego jak ognia bo zawsze bedzie cieklo. A jak budowac schody to zrobic je osobna budowla ktora nie dotyka sciany domu, jakas tam delikatna przerwe zrobic aby wilgoc nie przechodzila.

No ja juz raczej nie bede sie budowal :) Bynajmniej mam taka nadzieje.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Indywidualny projekt nic nie da jak "nie wiesz co chcesz". Lepiej poszukac jakis projekt, ktory sie spodoba i poprostu go zmienic.



Te zdjecia co wrzuciles to faktycznie fajne domki i nawet myslalem o tego typu, ale u mnie nie dostaniesz pozwolenia na takiego bo katy dachow xD Ale suma sumaru kwadraciak najlepszy bo wykozystujesz cala powierzchnie



Jedynie czego moge sie czepic to straszna uwaga ze zewnetrznyni schodami i tarasami na pietrze. Wystrzegac sie tego jak ognia bo zawsze bedzie cieklo. A jak budowac schody to zrobic je osobna budowla ktora nie dotyka sciany domu, jakas tam delikatna przerwe zrobic aby wilgoc nie przechodzila.



No ja juz raczej nie bede sie budowal :) Bynajmniej mam taka nadzieje.

Pisałem też o indywidualnym projekcie, że to inna sprawa i tak jak mówisz nie taka prosta i super jak się wydaje.

Żadnego tarasu ani balkonu nie planuję. A jakie schody masz na myśli?
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Schody betonowe wylewane np. razem ze stropem.



Zalezy tez od jakiej strony je masz, ale ja u siebie mam problem z zaciekaniem, przemarzaniem i zielone strasznie sie robia. Lepiej jakbym postawil takie schody na slupie odsuniete od domu na kilka cm. Wtedy dobze zrobi sie izolacje itp.

Co do tarasow na pietrze sa mega swietne ale nawet stosujac rozne papy, zywice, maty i inne wynalazki z czasem zaczyna sie robic problem. Ja mam u siebie taki taras na pietrze - - - najpiekniejsza i najlepsza rzecz w calym moim domu ale to co dzieje sie pod nim to nie wyglada za ciekawie - roznica temp i w piwnicy sufit mokry, to zacieka itp.

Mi sie podoba ten projekt, tylko basen zagospodarowan na jakies salkie / silownie lub cokolwiek innego i byloby git. Bylem w takim domi, koles zrobil tak jak na zdjeciach jeden w jeden - panele podlogowe w polysku miazga.

https://www.mgprojekt.com.pl/willa-...tsFZ8AlrqbpG1cbaZAaPbIaxbqFl4TpIaAoW6EALw_wcB

projekt-domu-willa-z-basenem-wizualizacja-tyl.jpg


Screenshot-20200606-142531-com-android-chrome.jpg
[/url]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Największym gów..m w naszym kraju są Plany Zagospodarowania, które nakazują Ci budować dom stricte wg nich. Ja chciałem budować chatę parterową z płaskim dachem i wyszła z tego lipa bo u mnie kąt nachylenia dachu min. 30...
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Największym gów..m w naszym kraju są Plany Zagospodarowania, które nakazują Ci budować dom stricte wg nich. Ja chciałem budować chatę parterową z płaskim dachem i wyszła z tego lipa bo u mnie kąt nachylenia dachu min. 30...
U mnie nie ma miejscowego planu zagospodarowania terenu i mogę sobie góralska chatę postawić nawet :D
 
Do góry