Probemy "wahania jasności" (Fluctuating Brightness *FB*) w Panasonicach 2011

D

Deleted member 121090

Guest
Naprawdę?
Nie da się zlikwidować refleksów na szybie za pomocą aktualizacji softu...?! O kurczę...

Nie zauważyłeś uśmieszka... ;)
Kolega Atomer bardziej spostrzegawczy był...




Teraz na poważnie.
Firma udostępnia klientowi możliwość samodzielnej aktualizacji softu, więc klient robi to legalnie i w zgodzie z warunkami poprawnego użytkowania sprzętu, na których opiera się gwarancja. Firma udostępnia możliwość aktualizacji nie tylko poprzez autoupdate (via połączenie sieciowe), ale również poprzez manualne umieszczenie softu aktualizacyjnego na karcie SD.
Tak więc moim zdaniem firma nie bardzo miałaby mieć podstawę do odrzucenia roszczeń gwarancyjnych. Przecież soft, o którym mowa jest napisany przez Panasonic... W jaki sposób mieliby udowodnić, że soft jest nielegalnego pochodzenia, skoro sami go napisali (jak ktoś wspomniał na potrzeby klienta w Hiszpanii)... Klient tylko go wgrał, zgodnie z dostarczoną przez firmę instrukcją...
Na infolinii Panasonica otrzymałem info że soft musi być napisany na dany kraj. Jak mi powiedziano parę lat temu klienci trwale uszkodzili swoje TV po wgraniu softu ze Słowenii. Więc z tą gwarancją to różnie może być. Samemu poprzez kartę SD możesz sam wgrać ale chyba to co obowiązuje w tym momencie u nas. A poprzez kartę dlatego że nie wszyscy muszą mieć podłączone do netu.
 

Pikus

New member
Na infolinii Panasonica otrzymałem info że soft musi być napisany na dany kraj. Jak mi powiedziano parę lat temu klienci trwale uszkodzili swoje TV po wgraniu softu ze Słowenii. Więc z tą gwarancją to różnie może być. Samemu poprzez kartę SD możesz sam wgrać ale chyba to co obowiązuje w tym momencie u nas. A poprzez kartę dlatego że nie wszyscy muszą mieć podłączone do netu.

Na szczęście ten soft niczego nie uszkadza i poprawia co miał poprawić. Tv od aktualizacji działa bez zarzutu.
 

robert___k

New member
Dzisiaj, przygotowując się do rozmowy z serwisem Panasonica, przeglądałem youtube aby udostępnić technikom materiał poglądowy obrazujący wahania jasności. Pod jednym z materiałów znalazła się informacja wraz z linkiem do strony Panasonica w Hiszpanii iż jest dostępny nowy soft dla GT30, G30 oraz ST30 poprawiający ten problem. Dla chętnych przesyłam link do w/w:
‪Panasonic GT30 - Fluctuating Brightness Firmware Fix‬‏ - YouTube
 

tedy33

New member
Dzisiaj, przygotowując się do rozmowy z serwisem Panasonica, przeglądałem youtube aby udostępnić technikom materiał poglądowy obrazujący wahania jasności. Pod jednym z materiałów znalazła się informacja wraz z linkiem do strony Panasonica w Hiszpanii iż jest dostępny nowy soft dla GT30, G30 oraz ST30 poprawiający ten problem. Dla chętnych przesyłam link do w/w:
‪Panasonic GT30 - Fluctuating Brightness Firmware Fix‬‏ - YouTube

czy ktoś instalował ten soft na g30? wszystko ok? nic się nie psuje?;-)
 

Ibanezq

New member
Dzisiaj, przygotowując się do rozmowy z serwisem Panasonica, przeglądałem youtube aby udostępnić technikom materiał poglądowy obrazujący wahania jasności. Pod jednym z materiałów znalazła się informacja wraz z linkiem do strony Panasonica w Hiszpanii iż jest dostępny nowy soft dla GT30, G30 oraz ST30 poprawiający ten problem. Dla chętnych przesyłam link do w/w:
‪Panasonic GT30 - Fluctuating Brightness Firmware Fix‬‏ - YouTube

Jak serwis się ustosunkował?
 

robert___k

New member
Na razie odpuściłem sobie serwis. Jestem zbyt niecierpliwy, a wizja wielomiesięcznego domagania się aby telewizor działał tak jak telewizor wzbudza we mnie mdłości. Generalnie technik, z którym rozmawiałem powiedział żeby przygotować materiał poglądowy, który mógłbym im udostępnić. W trakcie szukania m.in na youtube znalazłem właśnie ten soft, który następnie wgrałem do TV.
U mnie efekt whania jasności w dalszym ciągu występuje na ustawieniach: Normalny, Kinowy, Dynamiczny choć w trochę lżejszej formie - jest po prostu mniej widoczny. Natomiast w ustawieniach Porf1 Prof2 oraz THX można powiedzieć, że wogóle go nie ma. Telewizor działa stabilnie, nie dzieje się nic niepokojącego. Update zrobiłem za pomocą karty pamięci.
 

Ibanezq

New member
Na razie odpuściłem sobie serwis. Jestem zbyt niecierpliwy, a wizja wielomiesięcznego domagania się aby telewizor działał tak jak telewizor wzbudza we mnie mdłości. Generalnie technik, z którym rozmawiałem powiedział żeby przygotować materiał poglądowy, który mógłbym im udostępnić. W trakcie szukania m.in na youtube znalazłem właśnie ten soft, który następnie wgrałem do TV.
U mnie efekt whania jasności w dalszym ciągu występuje na ustawieniach: Normalny, Kinowy, Dynamiczny choć w trochę lżejszej formie - jest po prostu mniej widoczny. Natomiast w ustawieniach Porf1 Prof2 oraz THX można powiedzieć, że wogóle go nie ma. Telewizor działa stabilnie, nie dzieje się nic niepokojącego. Update zrobiłem za pomocą karty pamięci.

Który masz model?
 
Do góry